Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Maj 2016 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
40+ wyszło z trasy Sheraton Shardża - Burdż Chalifa przez Sheik Zayed Rd, bo chyba nie tylko do Deiry przeciętny turysta planuje się zapuszczać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 02 Maj 2016 15:10 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
rw30 napisał(a):
googa napisał(a):
A co myślisz o noclegu w Szardża? Noclegi są o wiele tańsze i podatków mniej :)


pewnie w Deira albo Al Rigga znajdziesz noclegi w podobnych cenach i standardzie, a nie będziesz się musiał tłuc tych x-dziesiąt km.

Zakupu w markecie i śniadanko sobie można samemu zrobić.


Osobiście w Szardży nigdy nie byłem, ale też wydaje mi się, że Deira, czy Al Rigga to lepsza opcja. Coś takiego jak dobre połączenia autobusowe w Dubaju nie istnieje. Wydasz sporo kasy na taksówki i stracisz sporo czasu na przemieszczanie się.

PS. Opcja dobra, jeżeli planujesz spędzić większość czasu w hotelu.

-- 02 Maj 2016 15:18 --

Image

Desert Sunset Tour (Big Bus Dubai)
http://LoveTravelWork.com/photograph/desert-sunset-tour-big-bus-dubai/

W Dubaju jest wielu operatorów oferujących kilkugodzinne wypady na Safari od 80-300AED. Big Bus nie uwzględnia kilku atrakcji jak przejażdżka na wielbłądzie, sand surfing, belly dancing i BBQ, ale dla tych co nie mają za dużo czasu i korzystają z biletów Bib Busa opcja dobra.

Tutaj link do podforum z opisami innych operatorów: http://www.fly4free.pl/forum/najlepszy-desert-safari-w-dubaju,1143,79075
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:13 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 22
A co masz na myśli pisząc, że: "Coś takiego jak dobre połączenia autobusowe w Dubaju nie istnieje."? Autobusy są niepunktualne, nie jeżdżą....?
Mam jeszcze sporo czasu do wylotu - dopiero w lutym 2017. Hotel chcę potraktować dokładnie jak "hotel" - czyli nocleg, śniadanie i w drogę. Powrót wieczorem, kolacja i znowu nocleg, etc.... .
Poszperam jeszcze w ofertach hoteli w samym Dubaju, choć ta Szardża bardzo kusi ceną :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Maj 2016 23:48 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
googa napisał(a):
A co masz na myśli pisząc, że: "Coś takiego jak dobre połączenia autobusowe w Dubaju nie istnieje."? Autobusy są niepunktualne, nie jeżdżą....?.


W Dubaju jestem już ponad 5 miesięcy, nie mam samochodu, a z autobusu skorzystałem tylko 2 razy. Wszędzie jest cholernie daleko, poruszanie się taksówką, czy metrem daje w kość, w szczególności, gdy jesteś na wakacjach, a sam do wielkich wygodnisiów nie należę. Jeżeli chcesz zwiedzić sporo w Dubaju to naprawdę radze rozważyć coś bliżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Maj 2016 00:00 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Sharjah czy Ajman to jest 'no go' bez auta, autobusy owszem kursuja ale korki i jeszcze raz korki w godzinach do pracy i z pracy.
Samochodem moge pojechac troche inaczej czy o innej godzinie, dla mnie taksowki sa tanie i bardzo dobrym rozwiazaniem w Dubai tylko jak planuje duzo jezdzic to bardziej oplaca mi sie wynajac auto.
Wybralismy Sheraton Sharjah tylko dlatego ze przylecimy do Dubai o 14 i chcemy odpoczac 2 dni na terenie hotelu a przy tej cenie odpowiada nam taka lokalizacja. Pozniej przenosimy sie do Dubai Marina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:34 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
ImageImage
ImageImage
ImageImage

Coffee Museum (Bur Dubai)
http://LoveTravelWork.com/photograph/coffee-museum/

Fajne miejsce i w dodatku za darmo!
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:43 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Image

Jumeirah Open Beach
http://LoveTravelWork.com/photograph/jumeirah-open-beach/

Kiedyś słyszałem, że strasznie brudna jest ta plaża. Może z powodu jakiejś tam przebudowy jest teraz tam mniej ludzi i przez to znacznie czyściej, ale dla mnie fajne miejsce i w sumie bardzo niedaleko od Burj Khalify.

Jedyny minus to brak widocznych pryszniców i przebieralni.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Maj 2016 15:37 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@zwierzak: a jakis dobry bar z dobrymi drinkami na wieczor ? Jest cos dobrego w Raffles Dubai ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Maj 2016 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Idź do Barasti
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 08 Maj 2016 11:26 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Gadu-777 napisał(a):
@zwierzak: a jakis dobry bar z dobrymi drinkami na wieczor ? Jest cos dobrego w Raffles Dubai ??


Trochę inna lokalizacja, ale polecam wybrać się do Coya (Four Seasons Hotel w Jumeirah Beach). Zdecydowanie najlepszy cocktail bar w Dubaju. Klasa światowa jeżeli chodzi o miksologie.

Link: http://www.coyarestaurant.com/dubai/bar

Crossroads w Raffels Dubai - nie byłem tam, więc nie chce się wypowiadać zbytnio, ale bar jak wiele innych w Dubaju.

-- 08 Maj 2016 11:46 --

Image

Al Fahidi Historical Neighbourhood
http://LoveTravelWork.com/photograph/al-fahidi-historical-neighbourhood/

Jeżeli ktoś jest w okolicach Deiry albo wybiera się zobaczyć Dubai Muzeum to warto przejść się także przez tą dzielnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:28 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Image

Global Village
http://LoveTravelWork.com/photograph/global-village/

Fajne miejsce, chociaż trochę tłoczno. Niektóre pawilony kompletnie nie związane z danym krajem/regionem (np. włoski albo amerykański). 80% stoisk zawiera te same rzeczy wyprodukowane w Chinach, ale tak poza tym to można naprawdę znaleźć coś ciekawego. Mi najbardziej do gustu przypadł miód z Jemenu. Fantasy Island wieczorem też daje rade, szczególnie, że ceny jak na Dubai bardzo przystępne. No i wieczorem świetne miejsce do zrobienia kilku fajnych fotek.

Edit. Warto pamiętać, że Global Village otwarta jest tylko od listopada do początku kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Maj 2016 14:01 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
googa napisał(a):
Jeśli chodzi o podatki (opłaty), to mniej jest o 10,00 - 15.00 AED - w zależności od gwiazdek - opłaty miejscowej za noc.
Hotel z wyżywieniem upatrzony mam zaledwie 15 km od dworca Palm Deira Metro Station a od dworca Deira City Center Bus Station B - 13 km i są dobre połączenia autobusowe z Dubajem również w nocy (7 różnych autobusów).

Jechałem wczoraj autobusem E303 około godz. 15 z Union Station (Dubai) do Al Jubali (Sharjah). Podróż zajęła mi około 50 minut.
Na powrocie z tej samej stacji około godziny 21 wróciłem do Deira City Centre autobuesem E307, podróż zajęła niecałe 30 minut.
Bilet w jedną stronę w obu przypadkach 10 AED. Nie wiem, co Ty rozumiesz przez dobre połączenie, ale dla mnie było to miłe rozczarowanie.

Image

Dzień w Szardży
http://LoveTravelWork.com/photograph/a-day-trip-to-sharjah/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Maj 2016 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Czwartek w ZEA to nasz piątek. W W-wie przejazd w piątek ok. 15:00 do Piaseczna zajmuje też prawie 2 razy tyle co ok. 21. ;-) Różnica jest tylko taka, że w warszawskim przypadku po drodze są 2 estakady, a między Deirą a Szardzą nieco więcej zjazdów i - moim zdaniem - dwa/ trzy razy więcej ruchu, więc korków czy maruderów też jest więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Maj 2016 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Kara napisał(a):
40+ wyszło z trasy Sheraton Shardża - Burdż Chalifa przez Sheik Zayed Rd, bo chyba nie tylko do Deiry przeciętny turysta planuje się zapuszczać...



eeee - w sumei masz jednak racje : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 17 Maj 2016 16:15 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Image

At the Top, Burj Khalifa
http://LoveTravelWork.com/photograph/at ... j-khalifa/

Atrakcja typu "Must see". Bilet na poziom 124 kosztuje 125AED (200 w prime time) i odpowiednio 350/500 na poziom 148. Różnicy jeżeli chodzi o widoki wielkiej nie ma, więc jak ktoś planuje niskobudżetowy wypad do Dubaju to bym się nie zastanawiał. Inna sprawa, że jak się już jest w najwyższym budynku na świecie to fajnie dotrzeć jak najwyjżej i z tego punktu widzenia zachęcałbym do dołożenia tych 200AED.

PS. Niby jest limit czasu na Burj Sky (148 poziom) - 30 minut, ale my tam spędziliśmy ponad dobrą godzinę jak nie więcej i nikt nic nie sprawdzał, a już byłem przygotowany, żeby udawać, że nie wiem o co chodzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Maj 2016 16:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Drogi @zwierzak tak jak czytam Twoje posty, to moim zdaniem nic odkrywczego w nich nie znajduję. Większość zamieszczanych przez Ciebie informacji jest już od dawna na forum, i to nawet w bardziej rozbudowanej formie. I po co wrzucasz te zdjęcia?
Jakoś odnoszę nieodparte wrażenie, że cały ten wątek stworzyłeś tylko po to, aby promować swojego bloga. :P
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Maj 2016 21:16 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Japonka76 napisał(a):
Jakoś odnoszę nieodparte wrażenie, że cały ten wątek stworzyłeś tylko po to, aby promować swojego bloga. :P

To chyba oczywiste. Co nie zmienia faktu, że wszystkie zdjęcia robie sam (jak w temacie "okiem rezydenta"). Nie ma tam żadnych edycji, co jest pomocne, bo czasem to co znajdujesz w necie, a to co jest w realiach to dwa inne światy. Co najważniejsze jednak, jeżeli ktoś ma jakieś pytanie to chętnie zawsze odpisze, co parę osób tutaj może potwierdzić.

PS. Na mojej stronie nie ma żadnej reklamy, ani też w żaden inny sposób nie czerpie z niej korzyści, dlatego też uważam, że jest to fair to co robie, bo właśnie od tego jest forum aby każdy z użytkowników dzielił się własnymi wrażeniami. Wrzucenie tutaj wszystkich zdjęć rozmyłoby totalnie temat, dlatego lepiej jest wrzucić linka.

Jeżeli jednak w jakiś sposób łamie regulamin to temat zawsze można usunąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Cze 2016 14:25 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Image

Souk Madinat Jumeirah i wodna taksówka
http://LoveTravelWork.com/photograph/souk-madinat-jumeirah-and-abra-boat/

Jeżeli ktoś chce odwiedzić tradycyjny souk i niekoniecznie coś kupować to polecam zawitać do Madinatu. Nikt, co 5 metrów nie będzie Was zatrzymywał pytając, czy chcecie kupić zegarek albo inną podróbę. Z drugiej strony za te same przedmioty, które pewnie i tak są produkowane w Chinach zapłacicie 10-20% więcej niż w Deirze, to taki minus.

Wodna taksówka kosztuje 85AED, ale można śmiało powiedzieć ochronie, że macie rezerwacje w restauracji Tortuga (nikt tego nie sprawdza). Jak macie więcej odwagi to przed restauracją możecie od razu wskoczyć do taksówki, jeżeli nie to małe piwo i rachunek będzie wystarczający jeżeli "taksówkarz" będzie o o coś pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Lip 2016 04:23 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Wild Wadi Waterpark zdecydowanie odradzam. Cenny z kosmu, nawet za małą szafkę trzeba płacić. Atrakcje bez szału, takie pieniądze można zdecydowanie lepiej spożytkować!

Jumeirah Sceirah - za pierwszym razem strach był... i to tyle z tego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Paź 2016 16:43 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 11
szybkie pytanie bo widzę że tutaj temat żyje :mrgreen:

czy do The Observatory w Dubai Marriott Harbor Hotel trzeba wcześniej robić rezerwacje?

dzięki i pozdrawiam! 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group