Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Mar 2014 16:13 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Manuel napisał(a):
W tym wątku jest odpowiedź na Twoje pytanie.

A możesz mnie nakierować bo przeczytałem wątek od początku przed pisaniem postu, ale niestety nic nie zauważyłem na nurtujące mnie pytania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 15 Mar 2014 17:29 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Damon napisał(a):
Wypozyczac auto w Dubaju czy nie ma sensu? Czy lepiej lokalna komunikacja?

Bede tydzien wiec chcialbym sie wybrac np. do Abu Zabi. Cos jeszcze warto zobaczyc?

Co do samego Dubaju wypożyczenie samochodu moim zdaniem nie ma sensu. Wszystko jest do ogarnięcia komunikacja miejską i taksowkami. Jeśłi chodzi o Abu Zabi to nie byłem, natomiast mozna spokojnie dojechać autobusem.
Co zobaczyć w Dubaju - to w zasadzie wszystko już było powiedziane powyżej, ewentualnie więcej czasu można poświęcić na Deirę, przepłynąć się Abrą po Dubaj Creek i zobaczyć Gold Souk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Damon lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Mar 2014 17:50 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Pytałem czy coś warto zobaczyć (inne miasta) w ZEA oprócz Dubaju i Abu :) zeby warto bylo myslec o wypozyczeniu samochodu, bo jak sam Dubaj i Abu to raczej to faktycznie ma maly sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Mar 2014 17:55 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Damon napisał(a):
Pytałem czy coś warto zobaczyć (inne miasta) w ZEA oprócz Dubaju i Abu :) zeby warto bylo myslec o wypozyczeniu samochodu, bo jak sam Dubaj i Abu to raczej to faktycznie ma maly sens.

No to się nie dogadaliśmy :D A że w ZEA byłem tylko w Dubaju to więcej niestety nie pomogę :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Mar 2014 14:09 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
BuZZarD napisał(a):
Manuel napisał(a):
W tym wątku jest odpowiedź na Twoje pytanie.

A możesz mnie nakierować bo przeczytałem wątek od początku przed pisaniem postu, ale niestety nic nie zauważyłem na nurtujące mnie pytania...

W tym jest, że nie było problemów przez airbnb, a w innych że w hotelach również.
Ja na takich zasadach byłem w hotelu Ewa (Deira). Tam na pewno tego nie sprawdzają i jak pokazują relacje innych to gdzie indziej też nie. Nie przejmuj się tym tylko jedz i baw się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:03 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
Witam

we wrzesniu lecimu do dubaju z naszym malym i mam pytanie czy lepiej udawac małżeństwo czy to bez znaczenia?

nocleg w hotelu radisson z wlasna plaza


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Lip 2014 01:23 

Rejestracja: 14 Sie 2011
Posty: 27
witam czy mozna do Dubaju leciec na dowod osobisty czy koniecznym jest posiadanie paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Lip 2014 03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
ilo_onka napisał(a):
witam czy mozna do Dubaju leciec na dowod osobisty czy koniecznym jest posiadanie paszportu?
Czy te pytanie jest na serio ? :lol: Może jakaś lektura np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen i będzie wiadomo jaki dokument jest potrzebny w tym kraju do przekroczenia granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Lip 2014 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
ollemaruda napisał(a):
do zobaczenia: 1. .... 2. pustynia - jeep safari, naprawde warto ......


viscaelbarca napisał(a):
.... Polecam każdemu safari na pustyni, za stosunkowe nie duża sumę można przejechać się autem po wydmach, zobaczyć wielbłądy itp. Wszystko w zaleźności od zasobności portfela i wolnego czasu bo opcji jest bardzo dużo..

macie jakies namiary na fajnych "organizatorów" ?
to co znalazłem to ceny od AED 220.00 https://www.arabian-adventures.com/en/t ... urPageid=3
i jeszcze to AED 275 ale tu dzieci musza miec min. 10 lat :?: https://www.arabian-adventures.com/en/t ... urPageid=6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:58 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 63
0.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Sty 2015 07:11 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Cenna uwaga dotycząca biletów: wróciłem z Dubaju (gdzie spędziłem sylwestra) i niestety srebrna karta NOL nie ma już biletu całodziennego - wcześniej było maks. 14 AED za dzień i więcej nie pobierało, a teraz można dziennie wyjeździć i 100 AED.

Dlatego polecam zakupić bilet tygodniowy za 50 AED, co bardzo się opłaca nawet przy 3-5 dniowych wyjazdach, ponieważ za przejazd metrem np. płacimy od 3 do 7,5 AED w zależności od ilości przejechanych stref.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Sty 2015 08:49 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Sprawdzę to dzisiaj ale moim zdaniem tygodniowy bilet kosztuje dobrze ponad stówę tym bardziej ze za czerwony jednodniowy placilem 22aed
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Sty 2015 11:57 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Broszura z cenami kart oraz z cenami biletów kodowanych na kartach (od 11.11.2014 r.):

http://www.nol.ae/RtaPortal/ShowDoc/Sta ... L_Brochure

Wynikałoby z tego, że bilet dzienny jest, ale za 20 AED, a nie 14 AED, aczkolwiek pod koniec listopada 2014 r. w punkcie obsługi RTA na Ibn Battuta Bus Stop pracownik mówił, że nie może mi zakodować biletu dziennego na czerwonej karcie. Nie wiem, czy akurat on nie mógł, a gdzie indziej można było.

Z tej broszury wynikałoby również, że te 50 AED za bilet tygodniowy na niebieskiej karcie to tylko na podróże w ramach jednej strefy; za podróże do sąsiedniej strefy trzeba zapłacić 80 AED, a za podróże po wszystkich strefach 110 AED.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Mar 2015 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Jaki przewodnik polskojęzyczny byście polecili na pierwszą podróż do Dubaju? Pytam osoby które były i korzystały z przewodnika.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Miałem podobny dylemat miesiąc temu. Szukają przewodnika zauważyłem, że nie są za często aktualizowane i różne wydawnictwa mają różne daty wydania, często bywały z 2011, 2012 czy 2013 roku. Ostatecznie kupiłem 'Dubaj i okolice' wydawnictwa Bezdroża ze względu na to ze był najnowszy (z 2014 roku), a w przypadku Dubaju to wydaje się najważniejszym parametrem, bo tam wszystko dość dynamicznie się zmienia.

Przez 9-dniowy pobyt znalazłem tylko jeden błąd (nie pamiętam już jaki), ogólnie przewodnik nie jest zły, prosta forma, dużo zdjęć, w jednym czy dwóch przypadkach jednak miałem niedosyt informacji, tez już nie pamiętam o co chodziło, ale były np tylko 3-4 zdania na temat danej atrakcji turystycznej, a na moje oko mogłoby być dużo więcej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
virtus uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:31 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 22
Witam.
W połowie maja wybieram się na tydzień do Dubaju.
Mam takie pytania do podróżników:
-w jaki sposób (najtańszy) komunikować się z Polską?Telefon-drogo??
-czy Skype działa w ZEA? Obiło mi się o uszy,że jest zabroniony.
-czy kurs USD-->AED jest stały? Gdzie korzystniej wymieniać-kantory,banki?
-mam pobyt bez posiłków, więc czy w ich sklepach (marketach) kupię podstawowe produkty spożywcze na śniadanko jak w Polsce(masło, mleko, pieczywo itp).
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:40 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
1. Osobiście do komunikacji poza UE polecam aplikację VIBER. Wrunek to internet i dwie osoby z zainstalowanymi aplikacjami na smartfonach. Kost rozmowy 0zł. Można alternatywanie kupić kartę ichniejszego operatora Etisat gdyby zachodziła potrzeba rozmów wewnątrz ZEA. Koszt to 35 AED.
3. Nie mam wiedzy czy kurs jest stały.
4. Bez problemu kupisz potrzebne artykuły. Ceny porównywalne jak w Polsce(można założyć 10-15% więcej).

Mam nadzieję, iż trochę pomogłem.


Ostatnio edytowany przez yogibabu, 23 Mar 2015 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Ba Fana napisał(a):
-czy Skype działa w ZEA? Obiło mi się o uszy,że jest zabroniony.
-mam pobyt bez posiłków, więc czy w ich sklepach (marketach) kupię podstawowe produkty spożywcze na śniadanko jak w Polsce(masło, mleko, pieczywo itp).
Pozdrawiam.


Cześć, odpowiedź znam tylko na te dwa pytania.
- Skype jest faktycznie blokowany w ZEA, natomiast jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy zainstalować sobie dowolnego klienta VPN w telefonie / komputerze, który w praktyce symuluje połączenie z innego miejsca na Ziemi, po prostu połączenie odbywa się przez inną lokalizację która nie blokuje pewnych portów/kanałów, w tym przypadku Skype'a. Nie proponuję żadnego konkretnego rozwiązania, ale na pewno znajdziesz coś odpowiedniego i bezpłatnego w wyszukiwarce.
- Z jedzeniem nie ma problemu, w marketach znajdziesz nie tylko podstawowe produkty, chociaż ceny niektórych produktów "europejskich" mogą Cię negatywnie zaskoczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:43 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 22
yogibabu napisał(a):

Mam nadzieję, iż trochę pomogłem.


Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. już jestem mądrzejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Kurs jest stały we wszystkich kantorach. W moim przypadku przy wymianie 100$ kantor dolicza 2AED prowizji (nie wiem czy to stałą kwota czy zalezna od kwoty wymiany). Jedzenie kosztuje podobnie jak w Polsce, podstawowe artykuły spożywcze też mają uwiązane ceny, więc nie ma różnicy czy kupujesz je na Marinie czy w Starym Dubaju. Np.: cola/sprite/fanta w puszcze kosztują wszędzie 1,5AED (czyli 1,5zł), 2 litrowe 5AED, serek podobny do trójkątów Hochland 4,5 AED, bagietka 1,5AED. mleko 3AED, pomidory 4AED. Droższe są np słodycze, chipsy, niektóre kosmetyki, ogólnie produkty z importu np. czekolada milka 9AED, Chipsy Lays 7,5AED, olejki do opalania NIVEA 60AED itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group