Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lis 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Hej Wszystkim!
Tym razem opisze Wam w kilku zdaniach moją jednodniówkę do Dortmundu z Katowic w dniu 1 Listopada 2014r.

Bilety zarezerwowałem równy miesiąc wcześniej, cena na stronie WizzAir wynosiła wtedy 78zł za osobę w obie strony.
Nie pomyślałem, ze wszystkie sklepy będą pozamykane i nie będzie co robić na miejscu, bo w końcu co każdy robi na miejscu? Idzie do Primarku :)

Jednak na miejscu czekała na nas miła niespodzianka, a o niej za później... :)

Na lotnisku w Pyrzowicach pojawiliśmy się o godzinie 4.10 rano, czyli równe 2 godziny przed odlotem. Lot przebiegł bez problemów i wylądowaliśmy pół godziny przed czasem.

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 65 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Na lotnisku same Airbusy A320 linii WizzAir

Załącznik:
3wizz.jpg
3wizz.jpg [ 100.47 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Jednak pierwszy autobus miejski (nr. 440) odjeżdżał o godzinie 8.32, a więc mieliśmy niecałą godzinę czekania, którą spędziliśmy na zjedzeniu kanapek w terminalu. Bilet na komunikację miejską kupiliśmy u kierowcy za 9.5E/2os, na takim bilecie możemy dojechać do centrum Dortmundu, poruszać się w centrum, jak i również wrócić na nim na lotnisko. Do centrum dojedziemy następująco: wsiadamy pod terminalem do autobusu Linii 440, jedziemy nim do przystanku Aplerbeck, następnie przesiadamy się tam na U-Bahn linii U47 i wysiadamy w centrum Dortmundu (jaki przystanek? wedle potrzeb).

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 204.81 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


W centrum Dortmundu byliśmy kilkanaście minut po 9, wtedy w centrum nic się jeszcze nie działo, jednak rozstawiały się jakieś stragany - jednak nie wiedzieliśmy co to będzie. Przechadzając się po centrum oglądaliśmy witryny sklepowe, a dziewczyny cały czas mówiły, że muszą tutaj koniecznie wrócić na zakupy :D

W centrum jest pełno takich nosorożców

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 197.34 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Oczywiście pod stadion też poszliśmy, jednak nie zrobił na nas wrażenia - może dlatego, ze nikt z Nas nie interesuje się piłką nożną?

Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 131.47 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Wróciliśmy do centrum, a tam jarmark w pełni! :D
Naleśniki smażone na oczach przechodniów za 3E z Nutellą, kiełbasa krakowska za 3.5E (na tym stoisku mogliśmy porozumieć się w naszym pięknym języku), pełno stoisk z nalewkami/likierami, orzeszkami, słodyczami i wiele innych :) Mogliśmy zjeść frytki holenderskie (baaaardzo dobre).

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 226.22 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 244.03 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Posiedzieliśmy chwilę, pochodziliśmy tam i wróciliśmy na lotnisko analogicznie, czyli U47 na Aplerbeck, następnie autobus 440 pod sam terminal :)

Na lotnisku pustki, ponieważ po naszym odlocie był tylko jeden lot na Malagę i koniec na tamten dzień :)

No i wracamy już do domu :)

Załącznik:
8.jpg
8.jpg [ 116.19 KiB | Obejrzany 3973 razy ]


Podsumowując wycieczkę, uważamy ją za bardzo udaną, pogoda bardzo nam dopisała (było ponad 20 stopni), To była moja pierwsza taka jednodniówka (wylot i powrót w ten sam dzień) i myślę, że na pewno będę tak latał jeśli będzie taka możliwość. Na zakupy na pewno tam wrócimy :)

Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam ;)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 06 Lis 2014 20:31 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 982
niebieski
Ciekawe co to za jarmark.. :P Bo Dortmunder Weihnachtsmarkt startuje (oficjalnie?) 24.11.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lis 2014 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
O ciekawe : ) Jak leciałam do Porto, to miałam kilkugodzinną przesiadkę w Dortmundzie. Byliśmy zbyt niewyspani i zmęczeni aby iść zwiedzać, ale dobrze wiedzieć, że w przyszłości trzeba to zmienić i wyjść na miasto! : )
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lis 2014 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Jako, że ostatnio byłem na bardzo szybkiej półdniówce z Gdańska, podłączę się bez ostrzeżenia pod relację i zapodam kilka miejscówek.

Image
Gotycki kościół św. Jana Chrzciciela wygląda pięknie jesienią, warto zobaczyć go od strony Hansaplatzu.

Image

Image
Zaraz przy kościele jest fajna fontanna-instalacja, gdzie można trochę pobawić się przelewaniem wody :)

Image
Główny cel niejednej wycieczki – galeria TG :)

Image
Boczne wejście do galerii pozwala zaoszczędzić trochę czasu w drodze do Primarku, a przy jednodniówce z Gdańska ma to spore znaczenie.

Image

Image
Na przystanku Aplerbeck warto podejść na sam koniec peronu, by zobaczyć budynek, którego nie powstydziłby się sam Gaudi :)

Image

Image
Nieodzowny atrybut każdego powracającego z wycieczki w Dortmundzie – duża papierowa torba ze znanym logo i uśmiech na twarzy :)

Image
Na koniec słodziak z gatunku „2 w 1” nabyty za jedyne 3 "jurki" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lis 2014 12:38 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 20
Szkoda, że rozkład z Warszawy nie pozwala na jednodniówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lis 2014 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Ile godzin bylisice na miejscu? Mam podobna jednodniowke w styczniu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lis 2014 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Kolega @hipeq był w lepszej sytuacji bo leciał z Katowic i miał dużo więcej czasu. My lecieliśmy z Gdańska, a to jest trochę wyprawa na wariackich papierach, bo wystarcza czasu w zasadzie tylko na 0,5 h spacerek po centrum i max 2 h zakupy w Primarku :)
Dokładnie opisałem to w innym temacie o promocyjnych lotach.

maczala1 napisał(a):
Akurat byłem wczoraj w Dortmundzie na szybkiej sobotniej półdniówce z Gdańska, więc mam najświeższe informacje. Cel w zasadzie był tylko jeden - przelot i zakupy w Primarku. Pomimo tego, że lot powrotny był już o godz. 13, to wszystko wręcz idealnie jest spasowane czasowo. Tani transport miejski na bilecie grupowym, gdzie cena jest zależna od ilości osób (np. dla 4 osób w obie strony - 15,50 €). Poranny dolot na zakupy jest idealny, bo z rana jest bardzo mało ludzi, a po południu Primark jest zakorkowany - kolejki do przymierzalni, kas, itp. Primark otwierają już od godz. 9, a więc wcześniej niż wszystkie pozostałe sklepy w galerii handlowej. Lecąc porannym lotem z Gdańska lub Katowic spokojnie dochodzimy do Primarka przed godz. 9 i jesteśmy pierwszymi klientami. Połączenie z Katowic jest lepsze bo mamy dużo czasu i możemy jeszcze łazić po mieście, z Gdańska niestety trzeba sie spieszyć, bo na całe zakupy jest max. 2 godziny czasu.
Co do cen i atracyjności są różne opinie ale według mnie każdy znajdzie tam coś ciekawego i taniego. Byliśmy w 6 osób nastawieni raczej na szukanie okazji ale nie tandety i wydaliśmy w sumie ok. 250 €. Ogólnie standardowe ceny towarów na poziomie mniej więcej takim jak w promocji w sklepach typu H&M, Reserved, czyli raczej tanio ale bez szału. Jak się połazi i poszpera, to można znaleźć promocje na poziomie bardzo niskim, nieosiągalnym we wspomnianych sklepach. Dziewczyny szalały w sklepie, a ja dla siebie w zasadzie kupiłem tylko bardzo fajne koszule serii premium (100% bawełna) w ich normalnej cenie po 12€ (były tańsze za 8€ ale z poliestrem). Ogólnie to bardzo dobre ceny najłatwiej znaleźć na drobiazgi, typu:
- T-shirt cienki ale dobrej jakości (duuużo lepszy niż bazarowy) - 1€ (często w tej promocji)
- 3 paki skarpet (ogromny wybór, dobra jakość, różne śmieszne wzory) - 3 €
- kupę różnych pierdółek z gatunku akcesoria, biżuteria, torebki, kubki, świeczki. itp., itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lis 2014 13:51 

Kod:
Wróciliśmy do centrum, a tam jarmark w pełni! :D
Naleśniki smażone na oczach przechodniów za 3E z Nutellą, kiełbasa krakowska za 3.5E (na tym stoisku mogliśmy porozumieć się w naszym pięknym języku), pełno stoisk z nalewkami/likierami, orzeszkami, słodyczami i wiele innych :) Mogliśmy zjeść frytki holenderskie (baaaardzo dobre).



Gdy ja byłem na sobotniej jednodniówce we wrześniu br. (z/do Katowic Pyrzowic) na tym samym placu odbywał się na w/w wzór targ lub coś co tak można nazwać, w każdym bądź razie w centrum Dortmundu na straganach, są oferowane i nabywane między innymi: ziemniaki, cebula, polskie wędliny oraz co mnie bardzo zdziwiło żywe gołębie, króliki, kaczki i kury.
W lipcu na w/w placu organizowany jest jeden wielki ogródek piwny, zaś sam tego typu wyjazd to idealne rozwiązanie by na ową ciekawą jednodniówkę zabrać kogoś ze Śląska kto jeszcze nie leciał samolotem na tanią wycieczkę z pierwszym w życiu lotem samolotem.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Lis 2014 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lis 2014 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
seba napisał(a):
Ile godzin bylisice na miejscu? Mam podobna jednodniowke w styczniu ;)


W centrum byliśmy kilkanaście minut po 9, a powrotną U-Bahnę mieliśmy jakoś kilka minut po 15 :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lis 2014 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Dziekowka,wlasnie spojrzalem na profil gdzie sa Twoje loty;) Ja wlasnie robie jedniodniowke z gdanska,wiec informacje o porannym autobusie,byly przydatne.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lis 2014 15:15 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Co do sobotniego targu, to chyba właśnie się odbywa. Razem z konstrukcją największej choinki na świecie można go podejrzeć na:
http://weihnachtsmarkt.tetraeder.com/show.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lis 2014 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
JSP, nie nie, to nie ten :) bo tamten, który był 1.11 to trwał on do 2.11 :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lis 2014 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
seba napisał(a):
Dziekowka,wlasnie spojrzalem na profil gdzie sa Twoje loty;) Ja wlasnie robie jedniodniowke z gdanska,wiec informacje o porannym autobusie,byly przydatne.

Ale kolega @hipeq był 01.11, czyli obowiązywał rozkład świąteczno-niedzielny. Inaczej autobusy jeżdzą w dni powszednie, a jeszcze inaczej w sobotę (w sobotę jest idealnie pasujący kurs z lotniska o 8.02).
Najlepiej samemu sobie sprawdzić na poniższym rozkładzie, bo potem mogą być nieprzyjemne niespodzianki.

http://dortmund.bus-und-bahn.de/31699.cbin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Lis 2014 16:43 

Po co zaraz o 8:00 do centrum jak tam wszystko jeszcze wtedy zamknięte, skoro można skonsumować np. śniadanie w postaci np. ciepłego croissanta zakupionego jakieś 200 m od lotniska Lidlu lub przy pierwszej stacji tramwaju w miasteczku też skoczyć na śniadanko (dane w temacie o Dortmundzie)
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Lis 2014 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Ano po to, bo kolega @seba leci z Gdańska i będzie miał bardzo mało czasu. Jak będzie tracił dodatkową godzinę na lotnisku, to wyjazd do centrum straci w ogóle sens. Sobotni autobus z lotniska o 8.02 jest wprost idealny, bo w centrum jesteśmy ok. 8:40, a o 9:00 otwierają Primark. Wszystko to zresztą opisałem dokładnie we wcześniejszym poście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group