Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lip 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Witam,

Nie ma tematu bo nie było kierunku W6. Teraz kiedy się pojawił być może ktoś był tam innymi liniami i może pomóc radami dotyczącymi transportu z lotniska do miasta lub miast pobliskich (Aachen, Liege)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 24 Lip 2014 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Cytuj:
There is bus service (line 59), operated by Veolia, running between Sittard and Maastricht. This line also covers transport between the Maastricht railway station and the airport. There is also a shuttle-service between the airport and Aachen - Cologne - Roermond and Düsseldorf.

Żródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Maastricht ... sportation


O cenach nie ma wzmianki, natomiast koszt przejazdu pociągiem na trasie Sittard - Maastricht to 4,2 euro OW. Poniżej link do rozkładu jazdy autobusów, jaki znajduje się na oficjalnej stronie lotniska:

Cytuj:
http://www.maa.nl/en-us/passengers/preparations/access/publictransport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lip 2014 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Lotnisko służy taką radą:
http://www.maa.nl/en-us/passengers/prep ... ctransport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Przeklejam moj post z innego watku, zeby nie zaginelo:
Lotnisko w Maastricht jest wielkosci... hmm, nie wiem nawet z czym porownywac, jest serio bardzo male ;) Raz utknelam tam na 5h, nie polecam. Dojazd do miasta autobusem 59 i 159 (jesli moje notatki, na ktore wlasnie patrze sa z Masstricht ;) ), za ok 4e bilet u kierowcy. Autobusem dojezdza sie do dworca glownego, skad jedzie sie dalej gdzie dusza zapragnie.
Samo Maastricht to pol dnia zwiedzania, miasteczko bardzo ladne, ale malutkie.
Do Liege jest jakies 20min specjalnym pociagiem "granicznym", ale samo Liege to nic ciekawego (poza jedynym w Belgii Primarkiem :lol: i futurystycznym dworcem). Jest to natomiast jakas alternatywa dla dojazdu do Brukseli, rowno w 1h wyladujecie na Gare Centrale Brussels.
W Aachen bylam 2 tyg temu i powiem szczerze ze jestem kompletnie pozytywnie zaskoczona! Centrum PELNE ludzi, bardzo ladne okolice katedry, duzo knajpek, stoisk z handcraftami itp itd. Generalnie bardzo na plus, miasto warte odwiedzenia.
Jakby co sluze dalszymi radami, to "moje" tereny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lis 2014 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Inauguracja za nami. Był ktoś może i sprawdził w praktyce jaka cena biletu itp.

Cytuj:
Maastricht Aachen Airport can be reached with Veolia route 59 Maastricht-Sittard and vice versa. This bus stops at the Dutch Railway (NS) stations in Maastricht, Sittard and Beek-Elsloo.
Maastricht Aachen Airport advises travellers to create a personal travel plan through the websitewww.9292.nl. Our address is Vliegveldweg, number 90, in Beek LB.

cena 2,68eur ale z OVchipkart więc nie wiem jaka bez karty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Dziś wróciłam, bilet jednorazowy z dworca autobusowego- 4,50e.
Na pewno autobus 59 + jeszcze jakiś, oba odjeżdżają 7 i 9 minut po pełnej godzinie. Nie wiem, od której pierwszy kurs i do której.
Na lotnisku jesteśmy w ciągu 30-40 minut.
Lotnisko ekstremalnie malutkie. Przypomina mi trochę poczekalnię u lekarza :D
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Bilet jednorazowy 4,50 EUR.
Bilet dzienny 5,50 EUR.

https://www.veolia-transport.nl/limburg ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Mar 2015 22:09 

Rejestracja: 13 Mar 2015
Posty: 35
Loty: 103
Kilometry: 193 386
Witam,
czy jest jakieś bezpośrednie połączenie z Aachen na lotnisko w Maastricht?
jaki jest najwygodniejszy i najtańszy dojazd środkami komunikacji publicznej na tej trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2015 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Bezpośredniego nie ma. Są opcje bus+pociąg lub bus+bus.
http://www.rome2rio.com/s/Maastricht-Ai ... nds/Aachen
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2015 11:08 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Ktoś leciał ostatnio i do Brukseli ?
Dalej jeżdzi bus 59 do centrum Maastricht i np. dalej pociągiem via Liege do Brukseli i ewentualnie bilety po 52 Euro RT / na stronie ns.nl
Może ktoś ma lepsze i tańsze opcje ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lip 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Z Maastricht jeździ autobus do Genk w Belgii ( strona www: https://www.delijn.be/en/ ). Następnie ze stacji Genk do Brukseli odjeżdzają pociągi bezpośrednio do Brukseli-Nord, średnio co godzinę ( strona www: http://www.belgianrail.be/ ). Cena na pociąg ok. 15EUR w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:45 

Czy ktoś może podpowiedzieć:

* czy dojście do tego przystanku przy lotnisku jest jakoś oznakowane?

* czy jeśli przylot do MST mam w poniedziałek na g. 10.20. to mam szansę zdążyć na g .10.46 na autobus? Interesuje mnie opcja bez przesiadki.

* o której powinnam łapać autobus z Maastricht żeby zdążyć na lot o g. 16.30.przy założeniu, że mam tylko podręczny?

* bilet: jednorazowy czy całodniowy?

* czy bilet kupuję u kierowcy? Płatność: gotówka, karta?
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
1. nie musi, nie ma innej drogi, terminal jest tak mały że po jego wyjściu nie ma nic innego tylko przystanek :)
2. jeśli nie będzie opóźnienia lotu to jeszcze poczekasz na autobus
3. ciężko powiedzieć ale tam nie ma dużo lotów więc 30 min przed wylotem przyjazd na lotnisko wystarcza, ja byłem wcześniej, jest darmowe WIFI (przynajmniej było)
4. kupowałem jednorazowy
5. u kierowcy płaciłem gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Kwi 2016 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Zamiast kupować jednorazowy bilet za 4.50 EUR, lepiej kupić całodniowy za 6.00 EUR. Całodobowy ważny jest od godz. 9:00 do końca dnia. Bilety można kupić tylko w autobusie i tylko za gotówkę. Kierowcy wydają resztę, ale lepiej mieć odliczoną kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2016 08:58 

Czy ten bilet zakupiony u kierowcy jakoś się kasuje lub odbija? :?:
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Maj 2016 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Autobus do miasta obsługuje Veolia, która ma bilety jednodniowe w formie kartonikowej, bez chipa. Kierowca powinien Ci ją skasować przy sprzedaży :) Potem trzeba ten bilet po prostu mieć przy sobie, ewentualnie okazać go kierowcy przy wsiadaniu, jeżeli będzie taka konieczność.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Maj 2016 10:29 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 7
Loty: 64
Kilometry: 60 259
Czy na tym bilecie jednodniowym kupionym u kierowcy dojadę też wieczotem do Akwizgranu?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Maj 2016 11:22 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 13
Loty: 2
Kilometry: 1 874
Na sto procent nie wiem, ale wydaje mi się, że nie. Bilet w dwie strony z Maastricht do Aachen kosztuje 8,5 euro. Autobus jeździ co godzinę a bilet kupuje się u kierowcy. Jedzie się jakieś 30 min, po drodze piękne pagórkowate krajobrazy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Maj 2016 14:43 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 12
Zgodnie ze stroną Veolii https://www.veolia-transport.nl/limburg/producten-en-tarieven/regionale-tarieven/buskaarten/dagkaarten-z-limburg/index.html jeśli jedziesz w jedną stronę to wystarczy bilet dzienny za 6 EUR, a jeśli wracasz tego samego dnia to potrzebny ten za 8,50 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Maj 2016 15:17 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 4
Miesiąc temu korzystałam z tego lotniska więc napiszę o moich doświadczeniach.
Z lotniska do centrum Maastricht kursuje jeden autobus, jak wychodzi się z lotniska to trzeba przejść na drugą stronę ulicy. Bilet kupuje się u kierowcy, kosztuje 4,5 euro i można na nim jeździć przez półtorej godziny (podróż tym autobusem do centrum trwa około 30 min). Bilet za 8 euro jest biletem na cały dzień.
Jeśli trafimy na święto w Holandii (ja akurat byłam w Dzień Króla) to czeka się na autobus ponad godzinę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group