Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Czy ktoś zorientowany może napisze jak się najlepiej przemieszczać pomiędzy centrum a lotniskiem?
Jaki transport, jakie ceny?


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Kwi 2017 14:29, edytowano w sumie 2 razy
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Transportu publicznego brak.
Taksówki - jakieś 25 CUC pewnie wezmą. Najlepiej zorganizuj taksówkę przez właścicieli Twojej casy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Hubuus uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:53 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Taxi ale nie polecam tych żółtych oficjalnych, bedą droższe. Cena 25-35cuc. Po przylocie leć od razu przed terminal, więcej taksówek = niższa cena. Jak np zostanie mały wybór wtedy to panowie dyktują cenę ale nie przeskoczą 35. Nie bój sie taksówek nieoficjalnych, spodziewaj sie ze podczas jazdy do Hawany pan zjedzie z trasy żeby zatankować na jakiejś zaprzyjaźnionej stacji. Bedzie ok :)

I tak jak ktoś napisał, jesli masz jakaś Case to zapytaj czy nie załatwili by ci samochodu z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
taksowka to 25 cuc.
podobno jest opcja autobusu za grosze, tj. przejsc sie okolo kilometra, jest przystanek i lokalnym autobusem.
nie probowalem. poszukaj na forach, podobno dziala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2015 03:26 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
po lewej stronie po wyjściu z lotniska jest przystanek autobusu pracowniczego. Prosisz kierowcę by podrzucił Cię na przystanek, z którego odjeżdża nr P12, dostaniesz się nim do Hawany. Cena ok. 1CUP (czyli 1/25 CUC).
Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2015 13:59 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
A z walizkami da radę tym pracowniczym i tym P12?
Tego pracowniczego proszę o tego z P12 też trzeba prosić czy może zabrać turystów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2015 14:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
P12 to transport publiczny,wiec nie ma problemu.
Pracowniczy, wedle widzimisie kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2015 21:58 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
Trentine napisał(a):
Ktoś zorientowany może napisze jak się najlepiej przemieszczać pomiędzy centrum a lotniskiem? Jaki transport, jakie ceny?


Tylko taxi 20-25 CUC no chyba,że z kimś wspólnie się zabierzesz.
Jest inna bardzo tania opcja ale nie znając tamtejszych zwyczajów i hiszpańskiego,to nie dasz rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2015 23:28 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Po to jest forum, żeby poznawać zwyczaje.
Po hiszpańsku "proszę na plac rewolucji" też można się nauczyć.
Pytanie czy to jest realne do zrobienia.

Z innej beczki - czy jeżdżą po Havanie (z lotniska) większe taksówki?
Będziemy w piątkę, głupio byłoby brać po dwie taksy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2015 23:35 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Bedzie to podróż w stylu ile osob wejdzie do skody fabii/octavii lub peugeota lub lady - zależy co sie trafi :) weźmie cie spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Sty 2015 18:45 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
greg0 napisał(a):
Po to jest forum, żeby poznawać zwyczaje.
Po hiszpańsku "proszę na plac rewolucji" też można się nauczyć.
Pytanie czy to jest realne do zrobienia.

Z innej beczki - czy jeżdżą po Havanie (z lotniska) większe taksówki?
Będziemy w piątkę, głupio byłoby brać po dwie taksy.


OK, proszę bardzo... trochę o zwyczajach....jeśli chcesz z lotniska tanio do Havvany to wyjdź z lotniska w prawo ok 1500m i tam na skrzyżowaniu w nieoznakowanym miejscu (pytaj o nie miejscowych) można złapać almendrona (stare amerykańskie auto/wszystkie almendrony w Havanie jeżdżą jako taxi liniowe, jak autobus)...pytaj o centro Habana, ale tam przeważnie jeżdżą do Arroyo Naranjo i wtedy stamtąd innym almendronem lub Guagua do centro.
Almendron 10 cup a guagua poniżej 1 cup
Inna opcja to dalej w stronę terminalu Nacional pytaj o miejsce zatrzymywania się taxi Rutero ....wtedy 5 cup w okolice parlamentu

-- 27 Sty 2015 17:48 --


Możesz również wejść na górę,pod halę odlotów i tam pytać tych kierowców co przywożą ludzi na lotnisko....za 10CUC może się udać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2015 14:35 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Znalazłem relatywnie tani dojazd z/na lotnisko w Hawanie szczególnie dla pojedyńczych turystów dla których taxi może okazać się za drogie .
http://www.resorthoppa.com/ ma tani bus w swojej ofercie za 6 funtów /one way . Czyli 12 funtów za przejazd w dwie strony . Dodatkowo jest aktywny kod MUM16 , który obniża cenę do 10 funtów . Żeby nie było tak pięknie to Resorthoppa dolicza 1,5 funta za rezerwację (przy płatności debetową visa ) - więc warto kupić od razu bilety w dwie strony.
Oczywiście wielkim plusem (szczególnie jak przyjedziemy do centrum Hawany późno wieczorem ) jest fakt ,że dowożą do hoteli pod same drzwi ...Jak ktoś śpi u Kubańczyków można podać hotel , który jest blisko adresu zamówionego u miejscowych ...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Mar 2015 15:28 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Ja zmienilem jezyk na polski i mi za karte dolicza 1 zł 50 groszy
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:33 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Hej!

Z lotniska w Havanie do centrum stolicy bardzo łatwo można dostać się miejskim autobusem P12 (czyt. pe dose) tylko za 1 CUP (1/24 CUC). Ostatnio sami mieliśmy okazję skorzystać z tej formy transportu, przebywając na Kubie.
Między przystankiem autobusowym a terminalem 3 lotniska jest około 2000m, co wbrew pozorom jest bardzo blisko, a przy pięknej pogodzie spacer na przywitanie Kuby jest samą przyjemnością. Pisał już ktoś na forum o tej metodzie i dodatkowo o autobusie pracowniczym, który wedle humoru kierowcy może was podwiezie za darmo w okolice przystanku P12 (choć my po chwili czekania na autobus pracowniczy zrezygnowaliśmy z dalszego oczekiwania). Za około 1-2 CUC możecie wiąć taxi do przystanku P12.(https://www.google.co.uk/maps/dir/23.00 ... 997708!3e2 Google Maps podaje trochę więcej niż 2km). Przystanek w stronę miasta jest po przeciwnej stronie ulicy. Bilet kosztuje 0.45 CUP (około 0.07zł), ale z racji, że rzadko ludzie są w posiadaniu tak drobnych pieniędzy, każdy płaci 1 CUP. Autobus jedzie do Parque El Curita [okolice kapitolu, gdzie jest jego ostatni przystanek w drodze z lotniska (oraz pierwszy w drodze na lotnisko)], co zajmuje mu około 50-55 minut (w zależności od natężenia ruchu).
Na pewno po wyjsciu przed terminal taksówkarze Was zaatakują z cenami 20-30 CUC za taxi i będą mówić, że P12 nie jeździ o tej porze albo się popsuł. Z doświadczenia wiem, że autobus na pewno jeździ w godzinach od co najmniej 7 do około 22* (a może i dłużej), z tym, że późnym wieczorem z mniejszą częstotliwością. W ciągu dnia autobusy są maksymalnie co kilkanaście minut. Z przewozem bagażu/walizek nie ma problemu, o ile jest miejsce w autobusie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2015 20:24 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Racja, kontrola paszportowa zajmuje najwięcej czasu. Ważna informacja dla podróżujących z dziećmi: bramka numer 1 (a także chyba 2) maksymalnie na lewo pod ścianą jest zarezerwowana dla Was. Czeka się tam znacznie krócej. Przygotujcie odpowiednio wcześniej dziecko na bardzo krótkie rozstanie z jednym z Was, gdyż tylko jeden rodzic w danej chwili może podjeść do kontroli z dzieckiem. Drugi rodzic musi iść osobno do kontroli (np. stać w kolejce za lub przed Wami, a potem, gdy Wy będziecie obsługiwani, być kilka metrów z tyłu i podejść dopiero po Was na pamiątkowe zdjęcie lub już czekać na Was, będąc już po tej koniecznej nieprzyjemności). Ważne, gdyż małe dziecko zmęczone długą podróżą, może wystraszyć się krótką rozłąką, zwłaszcza gdy będzie próbowało na chwilę podejść do drugiego rodzica stojącego z tyłu, a nagle przyjdzie pan lub pani i po hiszpańsku będzie mówić, że dziecko nie może podchodzić do drugiego rodzica i musi być z Tobą przy okienku.

Anusiak87 napisał(a):
Dzięki Impossibleisnth za bardzo wartościowego posta!
Mógłbyś powiedzieć w jakich godzinach podróżowałeś tym autobusem i skąd pewność, że jeździ do późnych godzin, co najmniej do 24?? Czy przystanek P12 jest w jakiś sposób oznaczony?

Btw. jak dlugo zeszło się Tobie na lotnisku przy odbiorze bagażu?


Cóż, w mój powyższy tekst wkradł się mały błąd, gdyż jak pisałem
impossibleisnth napisał(a):
Z doświadczenia wiem, że autobus na pewno jeździ w godzinach od co najmniej 7 do około 24 (a może i dłużej)
A tak naprawdę to z autopsji wiem, że jeździ do około 22. W Havanie mieszkałem kilka minut pieszo od pierwszego przystanku P12 i widywałem wieczorem ten autobus, więc nie powinno być problemu. Ludzie, u których mieszkałem w Havanie zapewnili mnie, że jeżdzą one do późna w nocy (może nawet do około 1:00 w nocy). Sam osobiście jechałem najwcześniej koło 7 rano z minutami, a wieczorem około 20:00. W ciągu dnia P12 jeździ co kilkanaście minut, wieczorem podobno rzadziej. Około 19:00 na pewno jest jeszcze kilka autobusów na godzinę. Później niż ok. 20.00 wiem (widziałem przechodząc koło przystanku mniej więcej o 21:30, że jeszcze kursują), że są, ale nie zwracałem uwagi jak często.

Bagażu do Havany nie nadawałem, gdyż nie miałem takiej potrzeby. Natomiast w Madrycie czekałem na bagaż około 20-30 minut. Do samolotu w Madrycie, jak i w Havanie prócz bagażu podręcznego z rodziną wnieśliśmy również mały bagaż (dość duża damska torebka, plecak oraz plecak dziecka) i nikt nam nie zwrócił uwagi. Przydatne, jeśli ktoś podróżuje dalej z Madrytu do domu Ryanairem.


Przystanek autobusu P12 w Parque El Curita jest oznaczony. Na niebieskiej tablicy (znaku) jest symbol autobusu i numery autobusów kursujących (patrz przykładowe zdjęcie)Image

W Parque El Curita, na tym przystanku, jest to tylko P12. Na przystanku przy lotnisku (jest przystanek w formie fizycznej tzn. "budynek") chyba też jest napisane P12, ale nie pamiętam. Około 200 metrów od tego przystanku na skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna (hiszp. "semáforo", Kubańczycy mówią "semafor"). Idąc od przystanku w stronę świateł, skręcamy w prawo w kierunku terminalu 2, który jest tuż obok. Dalej idziemy około 20 minut do terminalu 3, z którego mamy lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2015 16:21 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Po wyjściu z lotniska: "donde es parada de łała numero P12 (pe dose), para la Habana vieja (wieha)?"- gdzie jest przystanek autobusu nr P12. Około 20 minut marszu na główną drogę, P12 to autobus miejski, jedzie około 40 min. do Centrum Starego Miasta (niedaleko Parku Centralnego), cena 1 CUP. Sprawdzone niedawno.
Z innej beczki, jeśli ktoś chciałby dostać się z centrum do Mariny Hemingway lub w stronę Playa Este, jeżdżą darmowe busy Viazul, oznaczone Flete. Zatrzymują się w okolicach tunelu (róg Maleconu i "małej" Twierdzy- nie pamiętam nazwy). Z Mariny odjeżdża o 10.30 i 15.30, z centrum w stronę Mariny o 13.30 i 17.30 bodaj. Czas jazdy koło 30 min.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Kwi 2015 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Można pytać, a można iść zgodnie z mapką do głównej ulicy i tam dopiero dopytać o przystanek: mapka.
Oprócz wspominanego często P12, do miasta i z powrotem jeździ również P16. Nie jedzie pod Capitolio jak P12, ale do Centro Habana w pobliżu Parque Antonio Maceo, co może być wygodniejsze dla osób z noclegiem nieco dalej od Habana Vieja. Zrobiłem prostą mapkę z zaznaczonymi przystankami: mapka.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Kwi 2015 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Ja dodam tylko, ze bylem bardzo pozytywnie nastawiony do jazdy autobusem miejskim z lotniska, ale ostatecznie zdecydowalem sie na taksowki i nie zaluje nawet przez sekunde. Autobusy w Hawanie sa ekstremalnie zapelnione (2,4 miliona mieszkancow, 16 linii Metrobus, czestotliwosc raczej srednia)
Taxi z lotniska za 25CUC to sporo, ale po locie 9h, czasie spedzonym na lotnisku plus potencjalnym spacerze na przystanek z bagazami (po godzinie 22) czlowiek z przyjemnoscia wsiada w rozpadajaca sie Lade czy innego chevroleta i po 20 minutach jest w miescie pod wskazanym adresem.
Taxi z miasta to koszt okolo 15CUC - chyba najlepiej w zyciu wydane pieniadze! :-) Po 11 dniach mialem juz tak serdecznie dosc Kuby, ze nawet nie przeszlo mi przez glowe podrozowanie P16 lub P12 (a jezdzilem po miescie innymi liniami, wiec wiem, czym jest tlok i szczerze nie wyobrazam sobie jak sie zapakowac do autobusu z bagazami)
Jezeli wiec mozecie, poswieccie te 40CUC za transport i nie zaprzatajcie sobie glowy. Jestem turysta, ktory omija taksowki szerokim lukiem, zawsze korzystam z transportu miejskiego, ale w Hawanie jest z tym moim zdaniem zwyczajnie ciezko (moze bym myslal inaczej, gdyby chociaz busy podjezdzaly pod terminal)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Kwi 2015 14:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jakwilk napisał(a):
Taxi z miasta to koszt okolo 15CUC - chyba najlepiej w zyciu spedzone pieniadze! :-) Po 11 dniach mialem juz tak serdecznie dosc Kuby, ze nawet nie przeszlo mi przez glowe podrozowanie P16 lub P12 (a jezdzilem po miescie innymi liniami, wiec wiem, czym jest tlok i szczerze nie wyobrazam sobie jak sie zapakowac do autobusu z bagazami)

ciekawi mnie dlaczego miales dosc Kuby ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Jadąc na lotnisko wsiada się na pierwszych przystankach autobusów P12 i P16 więc nie ma tam jeszcze tłoku, ani problemów z wejściem z bagazami. Ja nawet siedziałem. Dopiero po trasie autobus się zapełnia i jest ciasno, ale moim zdaniem grubo przesadzasz z tym, że jest ekstremalnie. Ekstremalnie jest w pociągu podmiejskim w Bombaju, gdzie nie ma miejsca żeby wcisnąć do środka chociaż rękę i trzeba wisieć na zewnątrz trzymając się wystających elementów. Ja jeździłem na Kubie tylko transportem lokalnym i chociaż bywało ciasno, to nadal nie na tyle, abym odradzal ten sposób podróżowania. Ale to już jest kwestia indywidualnych preferencji i granicy strefy komfortu.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group