Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 09 Lut 2016 21:49 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Niestety nie moglismy tym razem podjechac Terravision bo nie zdazylibysmy na Magabusa ze stacji Tiburtina.
Dojazd limuzyna Ubera (Black) kosztowal 42E. Na tym samym odcinku taksowka biala z lotniska 35E. Uber ma w Rzymie jeszcze usluge Van (na 6 osob) ale nie bylo dostepnosci samochodow z Ciampino okolo godziny 16.30.
Z Uber Black tez nie bylo tak rozowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#682 PostWysłany: 11 Lut 2016 16:08 

Rejestracja: 11 Lut 2016
Posty: 2
Witam.

Mam zapytanie jak najszybciej i w miare tanio dojechac z lotniska do hotelu : Alba Roma (Adres: Viale Di Torre Maura, 81, 00169 Roma, Włochy) ? Dodam ze ląduje o 23;20 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 11 Lut 2016 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
las_ketchup napisał(a):
Witam.

Mam zapytanie jak najszybciej i w miare tanio dojechac z lotniska do hotelu : Alba Roma (Adres: Viale Di Torre Maura, 81, 00169 Roma, Włochy) ? Dodam ze ląduje o 23;20 ;)


Poczytaj ten wątek np. całe 5 stron wstecz to się dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 13 Lut 2016 12:09 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 1
Orientujecie się czy inne autobusy poza Terravision jadące z Termini też mają ten system z kartami pokładowymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 13 Lut 2016 16:24 

Rejestracja: 11 Lut 2016
Posty: 2
Przeczytałem część tematu ale nie znalazłem odpowiedzi.|

Lądujemy w Ciampino o 23:20 we wtorek - stamtąd potrzebujemy dostać się do hotelu Alba Roma (Adres: Viale Di Torre Maura, 81, 00169 Roma, Włochy). (troszkę nie po drodze do centrum Rzymu) Albo chociaż do stacji metra Anagnina [pieszo 3km od naszego hotelu] lub metra Torre Spaccata [800m od chotelu]

Sprawdzałem busy ATRAL - ostatni odjeżdża 22:40 (więc odpada)
Taksówka - koszt 46 EUR z lotniska do hotelu (szukamy tańszej opcji)

Ma ktoś z was jakiś pomysł jak tam się dostać po 23:20 ?

Chyba jesteśmy zmuszeni jechać Terravision do Termini a stamtąd (metrem,busem?) do hotelu... ale metro też tylko kursuje do 23:30, więc z Termini się nim nie wydostaniemy.

Stop?
Pieszo 10 km ?

Może ktoś przerabiał temat i pomoże..

up rome2rio pokauje bus 515 z KENNEDY- STAZIONE CIAMPINO do STAZIONE METRO ANAGNINA a stamtąd 559 lub 20 do CIAMARRA- RIZZIERI (700 m od hotelu)

na ile to jest prawdziwe?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 13 Lut 2016 16:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
las_ketchup napisał(a):
[800m od chotelu]

Dużo byków widziałem, serio. Ale ten jest w moim top3 :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 13 Lut 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
las_ketchup na stronie atac jest route planner i z tego co pamietam w nocy kiedy metro nie kursuje na podobnych trasach jezdzi autobus nocny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 13 Lut 2016 19:58 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 2 356
Witam.

Mam takie pytanie co do biletów. Przylatuję do rzymu dwa dni tzn. ląduję na Campino o 8:30 we wtorek 16 lutego powrotny samolot mam o 21:00 w środę 17 lutego.
Teraz moje pytanie. Zdecydowany jestem na patent z autobusem do metra i z metra na stację Re Di Roma lub S Giovanni bo tak obok mamy hotel.

Teraz pytanie jaki bilet sobie kupić. ten 24h czy lepiej 100 minutowe? Czy ten 24h bilet jest ważny 24 godziny od momentu skasowania w metrze? Czy muszę go potem w każdym środku lokomocji znowu kasować? Czyli np wchodzę do autobusu i kasuję i potem do metra inne i znowu kasuję? Czy jak to wygląda? Na jednej stronie spotkałem się z zapisem, że bilet 24h jest ważny do godziny 24 w dniu skasowania :/ Jak to jest?

Jak już pisałem hotel mamy przy s giovanni. Chcemy zwiedzić w linii koloseum, forum, panteon :) na koniec fontannę di trevi okolice schodów hiszpańskich. I powrót do hotelu. Następnego dnia most i zamek św anioła i bazylikę. I teraz czy jest sens kupować ten 24h czy lepiej 100 minutowe? Czy w 100 minutowych mogę zmieniać do woli autobusy bo rozumiem do metra mogę wsiąść raz i jak wyjdę to już metrem na tym bilecie jeździć nie można, ale dalej autobusami normalnie. I znowu pytanie kasować po wyjście z metra w autobusie znowu bilet czy jak :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 13 Lut 2016 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Tak bilet jest ważny 24 godziny od momentu skasowania. Bilet pojedynczy możesz się przesiadać w metrze np na termini z lini a na b albo odwrotnie o ile nie wyjdziesz poza bramki. Bilet 24 kasujesz tylko raz a w metrze używasz przy bramkach w autobusie wchodzisz jedziesz. Bardzie opłaca ci się w pierwszy dzień ten 24h. Bo np możesz tez sobie jechać autobusem na wzgórze giannicolo, z którego masz ładny widok na Rzym. Podjechać np jeszcze do bazyliki św Pawła za murami. Jak chcesz w środę iść na audiencje to polecam. Jeśli będzie na placu św Piotra, można spokojnie dobre miejsca przy przejeździe papieża mieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 13 Lut 2016 22:39 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 2 356
szkoda tylko że akurat papież do meksyku leci :D hehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 14 Lut 2016 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Papież w Meksyku ale bilety na audiencje i tak trzeba odebrać we wtorek jak informował pewien kolega.
Kup co Ci pasuje, nie wiem jak cenowo to wygląda, z buta wszystkie nie ogarniesz, ale Rzym jest piękny i sporo atrakcji wcale nie jest daleko od siebie, spacer uliczkami bezcenny ... Colosseo, Fori Romani, Panteon czy Di Trevi z buta polecam. Nie kojarze jak odleglosciowo wychodzi reszta ale do schodów hiszpańskich już kawałek pewnie bedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 14 Lut 2016 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Ja byłem na audiencji generalnej 27.01 i nie trzeba było odbierać wcześniej bezpłatnych wejściówek. Może jak audiencja jest w auli
Pawła VI jest inaczej. A bilety można odebrać dzień wcześniej albo rano w dniu audiencji wg strony prefektury. A papież rzeczywiście w Meksyku no cóż. A co do biletów to las ketchup napisał ze mieszka koło san giovanni co akurat jest kawałek od centrum i tak by musiał dojechać do centrum Rzymu a potem wrócić a jeszcze dojazd z lotniska wg schematu atral + metro ze stacji anagnina. A bilet pojedynczy 1,5 a 24h 7 euro. A schody hiszpańskie teraz w remoncie więc marna atrakcja. Można się co najwyżej bokiem wydzielonymi kawałkami przejść i to w określonych godzinach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Jeżeli audiencja jest na pl. św. Piotra to oczywiście przyjść może każdy (swoją drogą ostatnio wpadły mi ciekawe wyliczenia ilu wiernych ubyło na audiencjach od czasu abdykacji BXVI). Co do auli Pawła VI to na audiencje tamże zawsze obowiązują (przynajmniej jak przeglądam strony Watykanu to podają).
Wejściówki można odebrać w jednej z bram od gwardiana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 16 Lut 2016 21:46 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 1
Loty: 7
Kilometry: 11 009
07.02.2016 przejazd Terravision z Ciampino do Termini - wystarczył sam bilet wydrukowany z internetu, ale już powrót 14.02.2016 musiałem okazać wydrukowany bilet w ich kasie przy Terminie, aby otrzymać dodatkowy bilet, który oddałem przy wejściu do autokaru. Z resztą stosowna informacja była podana na bilecie on-line. Przejazd z Ciapmino trwał około 40 minut (było to po godz. 13.00), przejazd do Ciampino ok. 30 minut (wyjazd o 4.30 spod Termini)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#695 PostWysłany: 19 Lut 2016 23:20 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Witam

28 lutego ( niedziela ), lecimy z żoną z Ciampino do Poznania. Lot 7:55 rano. Szukam kogoś do wspólnej taxi na dojazd na lotnisko. Najchętniej z okolic stacji metra RE DI ROMA. Jako , że metro kursuje od 5:30 , mogę również dojechać do jakiejś innej stacji. Myślę , że spokojnie 6:00 starczy żeby wyruszyć. Mój numer 693734649.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 26 Lut 2016 00:02 

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 20
witam, mam pytanie-czy bilet kupiony online terravision obowiązuje tylko na konkretną godzinę czy można pojechać o innej godzinie? czy trzeba na lotnisko najpierw odebrać karty pokładowe? gdzie jest to stanowisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 26 Lut 2016 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
@ostrzanka
W przypadku wsiadania na lotnisku karty nie trzeba i godziny również nie sprawdzają, natomiast gdy wsiadasz przy Termini można zmienić godzinę odjazdu, ale najpierw trzeba się zgłosić do kafejki Terravision i tam, gdy pokażesz wydruk, wydadzą Ci kartę na godziną jaką będziesz chciała (przeważnie na najbliższy lub drugi z kolei kurs).
Kafejka jest dokładnie tutaj (po lewej stronie widać, skąd odjeżdża autobus):
https://www.google.pl/maps/@41.9015263,12.5037034,3a,75y,188.64h,88.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPSxd2KYYEV__mWm0-97Dag!2e0!7i13312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 26 Lut 2016 09:52 

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 20
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) ale jeżeli w drodze na lotnisko nie chcę zmieniać godziny to nie muszę odbierać tej karty na Termini?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 26 Lut 2016 09:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na Termini musisz. Na lotnisku nie musisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 26 Lut 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Dokładnie. Gdy nie zmieniasz godziny, to tylko pokazujesz w okienku wydruk, a oni wydają Ci kartę na najbliższy odjazd. Na chodniku dzielą ludzi na dwie grupki zależnie od koloru karty, żeby się nie pomylić i nie pojechać na inne lotnisko. Przy wsiadaniu sprawdzają czy wchodzisz do właściwego autobusu i odbierają tą kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group