Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 24 Lip 2015 21:32 

Rejestracja: 21 Lip 2015
Posty: 8
Bagaże mamy tylko podręczne, ale planowo lądujemy o 22:35 więc myślę, że jeśli samolot nie przyleci wcześniej to nie zdążymy. O 23:30 mamy jeszcze autobus Terravision na dworzec Termini. Na Termini jest o godz. 00:20. Wtedy musielibyśmy znaleźć jakiś autobus do stacji Metra Giulio Agricola- podejrzewam, że będzie ciężko o tej godzinie. Chyba po prostu weźmiemy taksówkę z Ciampino do Giulio Agricola. Czy ktoś wie ile powinna kosztować w godzinach nocnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#622 PostWysłany: 24 Lip 2015 22:08 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
m4rc1n05 napisał(a):
Bagaże mamy tylko podręczne, ale planowo lądujemy o 22:35 więc myślę, że jeśli samolot nie przyleci wcześniej to nie zdążymy. O 23:30 mamy jeszcze autobus Terravision na dworzec Termini. Na Termini jest o godz. 00:20. Wtedy musielibyśmy znaleźć jakiś autobus do stacji Metra Giulio Agricola- podejrzewam, że będzie ciężko o tej godzinie. Chyba po prostu weźmiemy taksówkę z Ciampino do Giulio Agricola. Czy ktoś wie ile powinna kosztować w godzinach nocnych?


Myślę, że spokojnie zdążycie, przystanek autobusowy jest tuż obok. Kolejny odjazd o 23.40, bilet do kupienia u kierowcy (http://www.atral-lazio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=196).
Z metra Anagina masz autobusy zamiast metra, które jeżdżą o tej godzinie co 4 min. https://goo.gl/maps/zCkE8 (koszt całkowity 1,2 atral + 1,5=2,7E os).
Taxi...mimo, że to blisko pewnie 30E (http://www.adr.it/pax-cia-taxi), ale znając życie będą marudzić że to stawka dzienna...
Góra
 Profil Relacje PM off
m4rc1n05 uważa post za pomocny.
 
      
#623 PostWysłany: 24 Lip 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ten 23:40 to nie tylko do centrum Ciampino jedzie i tyle?
Góra
 Profil Relacje PM off
m4rc1n05 uważa post za pomocny.
 
      
#624 PostWysłany: 24 Lip 2015 22:59 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
DonCorrado napisał(a):
Ten 23:40 to nie tylko do centrum Ciampino jedzie i tyle?

Sorry, faktycznie zle spojrzałem...nie ta zakładka.
http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/anagnina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 25 Lip 2015 00:16 

Rejestracja: 21 Lip 2015
Posty: 8
No właśnie. Chyba pozostanie nam dojazd taksówka do Anagniny i stamtąd autobus zastępujący metro. Mimo wszystko nadal jestem ciekaw ile może kosztować kurs Ciampino-Anagnina o godz. 23:00. 30 euro powinno kosztować taxi do centrum, a to jest ostatnia stacja metra więc oczekuję dużo niższej ceny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 25 Lip 2015 00:40 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ja bym nie brał taxi z lotniska, podjechał bym czymkolwiek na termini i stamtąd wziął taxi jeśli już.
Po wyjściu z terminala będą czekały przynajmniej 2 firmy które jadą do termini (terravision i sitbusshuttle)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 16 Sie 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Nawet jak macie późno samolot tak jak ja miałem ostatnio coś koło 22.40 byłem na Ciampino to autobusy zaraz były podstawione nawet ich w rozkładzie nie widziałem. Kurs bezpośrednio na Termini to 4e jedzie 40min.
W drogę powrotną pojechałem metrem na bilecie 1 BIT (1.5e) do Anagniny i autobusem bezpośrednio na lotnisko za 1.2e płatne u kierowcy kurs co około 30-40minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 20 Sie 2015 11:33 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 17
Przechowanie bagazu!
Wyczytałam, że na lotnisku nie ma gdzie przechowac bagażu... przylatuje do Campino w piatek o 17 a na drugi dzien mam lot do Barcelony. Nie chcę brac noclegu tylko zwiedzać Rzym nocą :)
Prosze polećcie mi gdzie mogę bezpiecznie przechować bagaż bez tragicnzych cen :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 21 Sie 2015 09:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zostaje Termini lub poszukaj na forum - ktoś wrzucił lokalizację przechowalni koło Termini za rozsądne pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 26 Sie 2015 10:55 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jak to jest z tym biletem BIT na 100 min ?
Konkretnie interesuje mnie przejazd metrem. Otóż zamiaruję dojechać z Anagniny do Termini metrem i następnie przesiąść się na linię B. Czy wobec tego muszę zakupić kolejny bilet na linię B, czy też mogę jechać na bilecie skasowanym w linii A ?
Ze strony ATAC trudno coś wywnioskować, bo pisze tam tylko że możliwa jest jedna podróż metrem w cenie biletu. Ale za cholerę nie wiem czy "podróż" to przejazd jedną linią, czy też mają na myśli dowolną ilośc przejazdów od momentu wejścia do metra, do momentu wyjścia. Ta druga wersja wydaje mi się rozsądniejsza (w większości metr jakimi jeździłem, tak było), ale wolę się upewnić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 26 Sie 2015 11:23 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Raz możesz przejść przez bramkę, czyli wysiadając z linii A już nie przejdziesz do linii B.
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#632 PostWysłany: 26 Sie 2015 11:31 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 5
Hej, mam podobną sytuację jak któraś z osób wyżej, i przylatuję o 22.35. Czy jest szansa, że te busy Terravision i shuttlebus poczekają na ludzi z samolotu, czy też jeśli samolot nie wyląduje wcześniej niż planowo, to nie ma szans?
Generalnie mam problem, bo w miejscu, w którym śpię, mogą na mnie poczekać max.do północy, a niekoniecznie chcę wydawać kilkadziesiąt euro na taxi (nocleg w okolicach Watykanu).

Będę wdzięczna za pomoc i jakieś pomysły, jak tam dotrzeć do północy, lądując o 22.35.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 27 Sie 2015 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Jeśli będzie bez opóźnienia nie będzie problemu.
Jakieś 3 tygodnie temu lądowałem o tej porze było punktualnie lądowanie o 22:35.
Autobus przyjechał po 10-15minutach. Na Termini jedzie w tej porze jakieś 30-35minut.
Na Termini od razu w metro i zdążysz.
Ja miałem hotel 1.5km od Termini szliśmy z buta z bagażami w hotelu po zameldowaniu była 23.45.
Góra
 Profil Relacje PM off
mistress88 uważa post za pomocny.
 
      
#634 PostWysłany: 27 Sie 2015 18:32 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Doczu napisał(a):
Jak to jest z tym biletem BIT na 100 min ?
Konkretnie interesuje mnie przejazd metrem. Otóż zamiaruję dojechać z Anagniny do Termini metrem i następnie przesiąść się na linię B. Czy wobec tego muszę zakupić kolejny bilet na linię B, czy też mogę jechać na bilecie skasowanym w linii A ?
Ze strony ATAC trudno coś wywnioskować, bo pisze tam tylko że możliwa jest jedna podróż metrem w cenie biletu. Ale za cholerę nie wiem czy "podróż" to przejazd jedną linią, czy też mają na myśli dowolną ilośc przejazdów od momentu wejścia do metra, do momentu wyjścia. Ta druga wersja wydaje mi się rozsądniejsza (w większości metr jakimi jeździłem, tak było), ale wolę się upewnić.


Bilet na przejazd metrem jest od momentu wejścia do wyjścia z niego. Zmieniając linię na Termini nie przechodzisz przez bramki, tylko idziesz przejściem wewnętrznym. Czyli możesz jechać metrem A i B na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 28 Sie 2015 12:33 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 5
KrzYchuu napisał(a):
Jeśli będzie bez opóźnienia nie będzie problemu.
Jakieś 3 tygodnie temu lądowałem o tej porze było punktualnie lądowanie o 22:35.
Autobus przyjechał po 10-15minutach. Na Termini jedzie w tej porze jakieś 30-35minut.
Na Termini od razu w metro i zdążysz.
Ja miałem hotel 1.5km od Termini szliśmy z buta z bagażami w hotelu po zameldowaniu była 23.45.


Bardzo Ci dziękuję. Mam nadzieję, że faktycznie metro będzie wtedy jeszcze działało, bo gdzieś wyczytałam, że linia A jeździ niby do 21? :shock:

A i jeszcze mam jedno pytanie. To rozumiem, że jeśli kupię bilet na tego busa już tam na miejscu, to nie będzie problemu? Bo właśnie wolałabym nie kupować teraz przez internet, na wypadek, gdyby z jakiegoś powodu nie udało mi się w niego wsiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 28 Sie 2015 18:06 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
mistress88 napisał(a):
Hej, mam podobną sytuację jak któraś z osób wyżej, i przylatuję o 22.35. Czy jest szansa, że te busy Terravision i shuttlebus poczekają na ludzi z samolotu, czy też jeśli samolot nie wyląduje wcześniej niż planowo, to nie ma szans?
Generalnie mam problem, bo w miejscu, w którym śpię, mogą na mnie poczekać max.do północy, a niekoniecznie chcę wydawać kilkadziesiąt euro na taxi (nocleg w okolicach Watykanu).

Będę wdzięczna za pomoc i jakieś pomysły, jak tam dotrzeć do północy, lądując o 22.35.


Dwa tygodnie temu lądowałem tym samym samolotem. Byliśmy jakieś 15min przed czasem i zdążyliśmy na busy o 22.30. Było kilka, jeden odjechał parę minut po "w pół do". O tej porze nie ma już korków i w centrum byliśmy wyjątkowo szybko. Powinnaś zdążyć, po prostu leć szybko przed terminal do busów ;-)

/

Tak, możesz kupić na miejscu w okienku Terravision. Babeczka nawet sama mówiła, żeby biec szybko, bo bus zaraz odjeżdża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 5
turbik napisał(a):

Dwa tygodnie temu lądowałem tym samym samolotem. Byliśmy jakieś 15min przed czasem i zdążyliśmy na busy o 22.30. Było kilka, jeden odjechał parę minut po "w pół do". O tej porze nie ma już korków i w centrum byliśmy wyjątkowo szybko. Powinnaś zdążyć, po prostu leć szybko przed terminal do busów ;-)

/

Tak, możesz kupić na miejscu w okienku Terravision. Babeczka nawet sama mówiła, żeby biec szybko, bo bus zaraz odjeżdża.


Czyli co, jednak lepiej kupić bilet wcześniej?

A co do metra to wie ktoś co z tą czerwoną linią A? Będzie jeszcze funkcjonować ok.23?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 30 Sie 2015 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Cytuj:
Rome metro (subway), simply called Metropolitana by Italians. The metro runs approximately every 7-10 minutes, from 5:30am until 11.30pm every day (until 0:30am on Saturdays). Ordinary tickets can be bought throughout the metro stations from vending machines or booths. Tickets can be purchased also in newsstands and tabacchis. The drivers do not sell any tickets. For daily or weekly tickets see Rome public transport tickets.
Nie wiem kiedy jest "ostatni" kurs, ale smiem twierdzic ze 23, czy 23:15scie powinienes sie zalapac, ale to jest moje widzi mi sie.

Tutaj znowu jeszcze inne info, ale klikajac w timetable strona sie laduje ale nie otwiera, a tam sa godziny rozpisane moze mniej wiecej:

http://rome.angloinfo.com/information/t ... -services/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 31 Sie 2015 11:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 5
DonCorrado napisał(a):
Cytuj:
Rome metro (subway), simply called Metropolitana by Italians. The metro runs approximately every 7-10 minutes, from 5:30am until 11.30pm every day (until 0:30am on Saturdays). Ordinary tickets can be bought throughout the metro stations from vending machines or booths. Tickets can be purchased also in newsstands and tabacchis. The drivers do not sell any tickets. For daily or weekly tickets see Rome public transport tickets.
Nie wiem kiedy jest "ostatni" kurs, ale smiem twierdzic ze 23, czy 23:15scie powinienes sie zalapac, ale to jest moje widzi mi sie.

Tutaj znowu jeszcze inne info, ale klikajac w timetable strona sie laduje ale nie otwiera, a tam sa godziny rozpisane moze mniej wiecej:

http://rome.angloinfo.com/information/t ... -services/

Dzięki. Już doczytałam. Linia A akurat jest w remoncie i akurat do 31 sierpnia (a dziś lecę) działa do 21.30 a nie do 23.30. Ale są zastępcze autobusy jakieś.

"UWAGA! Od kwietnia do końca sierpnia 2015 r. w związku z prowadzonymi pracami remontowymi linia metra A zmienia rozkład. Od niedzieli do piątku ostatni kurs odbywa się o godz. 21.30 zamiast jak dotąd do 23.30. Od 21.30 do 23.30 będą na tej linii kursowały autobusy zastępcze MA1 oraz MA2. Jedynie soboty oraz 1 maja pozostaną bez zmian, wtedy ostatni kurs metra odbywać się będzie o 1.30"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 27 Wrz 2015 15:50 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 42
Witam
Prosze o pomoc, bede leciał z Rzymu do Krakowa. Potrzebuje się dostać z Stazione Termini do Campino.
Lot mam o godzinie 18:20 w niedziele i mam dwie opcje atobusu Terravision, mianowicie:
1) Wyjechać z Termini o 15:00 i na lotnisku być o 15:40. Tj. 2h 40 min przed odlotem
2) Wyjechać z Termini o 16:30 i na lotnisku być o 17:10. Tj. 1h 10 min przed odlotem.

Bardziej zależy mi na opcji nr 2 ale mam obawy czy w 1h i 10 min zdąrze na samolot? Proszę doradźcie mi czy 1h 10min to wystarczający zapas czasu?

PS. Lece Ryanairem

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group