Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 25 Sty 2015 22:16 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 15
greg1291 napisał(a):
Jeszcze jedna uwaga, która jest moim zdaniem ważna to, że autobusy powrotne do lotniska jadą z zupełnie innego miejsca, niż na to na które przyjechaliście. Trzeba po wyjściu z metra udać się w lewo tunelem (obok starego wagonika i kas z biletami) z 70 metrów, do części dworca z odjazdami ( z 10 peronów). Odjeżdżają z peronu nr 1. (wejście na peron nr 1 zamknięte, trzeba wejeść nr 2 i przez jednię)


Jakich dokładnie autobusów dotyczy ta informacja o odjeździe na lotnisko z innego miejsca? Wszystkich , czy konkretnej linii czy przewoźnika :?:

-- 25 Sty 2015 21:19 --

Tak, chodzi mi o początkowy przystanek w drodze powrotnej. Moje pytanie było nawiązaniem do postu Grega1291 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#582 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:19 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
kama1313 napisał(a):
greg1291 napisał(a):
Jeszcze jedna uwaga, która jest moim zdaniem ważna to, że autobusy powrotne do lotniska jadą z zupełnie innego miejsca, niż na to na które przyjechaliście. Trzeba po wyjściu z metra udać się w lewo tunelem (obok starego wagonika i kas z biletami) z 70 metrów, do części dworca z odjazdami ( z 10 peronów). Odjeżdżają z peronu nr 1. (wejście na peron nr 1 zamknięte, trzeba wejeść nr 2 i przez jednię)


Jakich dokładnie autobusów dotyczy ta informacja o odjeździe na lotnisko z innego miejsca? Wszystkich , czy konkretnej linii czy przewoźnika :?:

-- 25 Sty 2015 21:19 --

Tak, chodzi mi o początkowy przystanek w drodze powrotnej. Moje pytanie było nawiązaniem do postu Grega1291 8-)


Ten opis dotyczy poruszania się na dworcu autobusowym Anagnina; nie dotyczy Roma Termini. Ten opis dotyczy autobusów ATRAL przyjeżdżających z lotniska na stację metra Anagnina i odjeżdżających ze stacji metra Anagnina na lotnisko. Ty masz bilet SitBusa, czyli jedziesz do Roma Termini (Via Marsala 5) i wracasz z tego samego miejsca ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 28 Sty 2015 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Potwierdzam i polecam, ze najlepiej wybrac autobus ATRAL, za 1,20 euro, odjezdzaja z przed dworca Ciampino, dokladnie z przed hali odlotów, tuż przy tłoczących się osobach do autobusu Terravision, dramat normalnie. Autobus podjedzie i będzie mu pisało Anagnina na górze z przodu. Jak pisał poprzednik lepiej byc na poczatku kolejki bo ludzi sporo, plus bagaze i miejsca w autobusie brakuje bardzo szybko, warto tez miec jakies drobniaki bo widzialem osoby co wyskakiwaly z 20 czy 50 euro za bilet 1,2 euro i kierowca krecil nosem ze nie wyda i odsylal z kwitkiem, ale nie znaczy to ze kierowca nie byl mily ;) . Z powrotem jest troche zamieszania, ale Anagnina to duzy dworzec wg mnie, przedzielony wagonikiem co stoi na dole oraz parkingiem dla samochodow, jak wyjdziemy zdezorientowani nie z tej strony co trzeba to po prostu 100 metrów przejdzmy na druga strone parkingu, ATRAL na Ciampino odjezdza z GATE 1, są tam zresztą wiszące wyswietlacze LCD gdzie pisze gdzie jedzie z tej bramki autobus i o ktorej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam Kluzek uważa post za pomocny.
 
      
#584 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:51 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Ktoś orientuje się jak wygląda czasowo lądowanie w Ciampino z Non-Schengen. Mam niecałe 2h na transfer i zastanawiam się ile czas boardingu i czy są kolejki (zwlaszcza przy odprawie paszportowej na przylocie).
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 01 Lut 2015 14:08 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Czyli tak podsumowując, bo zginę :P Ląduje na Ciampino i chce się dostać na termini, najpierw autobusem na stację Anagina a potem metrem.

Gdzie parkują te autobusy na lotnisku? I jakie mają oznaczenia?

W drodze powrotnej gdzie się wsiada na Anaginie zeby dojechac do Ciampino?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 01 Lut 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Dwa posty nad Twoim, przepiękny i przełopatologiczny opis, aż zacytuję:

DonCorrado napisał(a):
Potwierdzam i polecam, ze najlepiej wybrac autobus ATRAL, za 1,20 euro, odjezdzaja z przed dworca Ciampino, dokladnie z przed hali odlotów (pierwsza wiata, jest tam też rozkład-dop. horacy19), tuż przy tłoczących się osobach do autobusu Terravision, dramat normalnie. Autobus podjedzie i będzie mu pisało Anagnina na górze z przodu. Jak pisał poprzednik lepiej byc na poczatku kolejki bo ludzi sporo, plus bagaze i miejsca w autobusie brakuje bardzo szybko, warto tez miec jakies drobniaki bo widzialem osoby co wyskakiwaly z 20 czy 50 euro za bilet 1,2 euro i kierowca krecil nosem ze nie wyda i odsylal z kwitkiem, ale nie znaczy to ze kierowca nie byl mily . Z powrotem jest troche zamieszania, ale Anagnina to duzy dworzec wg mnie, przedzielony wagonikiem co stoi na dole oraz parkingiem dla samochodow, jak wyjdziemy zdezorientowani nie z tej strony co trzeba to po prostu 100 metrów przejdzmy na druga strone parkingu, ATRAL na Ciampino odjezdza z GATE 1, są tam zresztą wiszące wyswietlacze LCD gdzie pisze gdzie jedzie z tej bramki autobus i o ktorej.


E:Pogrubię, bo mi się nudzi.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez horacy19, 01 Lut 2015 14:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 01 Lut 2015 14:41 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Wiedziałem ze kiedyś te zdjęcie się przyda... W załączeniu

Załączniki:
image.jpg
image.jpg [ 95.18 KiB | Obejrzany 1331 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#588 PostWysłany: 01 Lut 2015 20:35 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Małe pytanie. Czy ktoś kojarzy busy Autostradale? Bus z Ciampino do centrum kosztuje ok. 19-20 zł. W sumie korzystając z metra i ATRALa wyjdzie ok 3 Euro więc niewielka różnica, tutaj bezpośredni dojazd. Ktoś orientuje się, skąd odjeżdżają spod lotniska i w którym miejscu w centrum? :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:10 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Szczerze mówiąc wcześniej nie znałam, ale widzę, że oni pracują na autobusach Bus Shuttle, czyli lokalnym przewoźniku i który się już tutaj przewinął w poprzednich postach.
Z tego co widzę, to jest praktycznie to samo rozwiązanie co Sit bus czy Terravision, podobne ceny (4 € za podróż w jedną stronę, 8 € w dwie), dojeżdża w to samo miejsce na Termini (via Marsala).
Góra
 Profil Relacje PM off
voytek77 uważa post za pomocny.
 
      
#590 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:08 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Witam - mam pytanie: wylot z Ciampino 6:35, przestudiowałem różne możliwości dojazdu na lotnisko, jedną z rozsądnych opcji jest po prostu wykupienie przez Ryanaira "ich" transportu (wiem, że to firma zewnętrzna), ale tutaj mam niewielką wątpliwość: pierwszy autobus z Termini odjeżdża o 4:30 i NIBY (?) na Ciampino jest o 5:00. A potem dopiero o 5:30/6:00, więc za późno. Faktycznie jedzie tylko 30 minut o tej porze?
Czy ten ich bilet jest ważny również na dzień wcześniej o 21:30 (jakbym jednak musiał wieczorem jechać na spanie na lotnisku), to też mogę na tym samym bilecie, czy jest on NA KONKRETNY kurs?
Drugie pytanie - linia metra do Anangniny: niektóre źródła podają, że kursuje w dni robocze krócej niż druga linia i tylko do 21:30 - prawda to?
Jest co robić nocą do ok. 4 rano w Rzymie (poza imprezami)? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 20
Mam wykupiony ten bilet od ryanair na bus'a i na tym bilecie lub na stronie tej firmy jest napisane ze to jest 40 minutowa trasa.
Ja tez bede mial wylot 6.35 i pojade tym o 4.30. Postaram sie znalezc nocleg na Termini.

Tutaj jest FAQ:
http://www.autostradale.com/faq_biglietti.htm

Wydaje mi sie że bilet jest na trase (kierunek obojetny) ale na konkretny dzien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
To nie mój interes, ale ja Ci polecam zamiast spania na termini, w sporym przeciagu i z opatulonymi kocami bezdomnymi spanie w terminalu przylotów na ciampino z innymi budzetowymi turystami, wez tylko z jakiegos sklepu dyktę, najlepiej 2metrową - mozesz rozwalić jakies pudelko i uluz sie w kącie z dala od drzwi w tym terminalu. tez lecialem o 6:30 i pomimo wielu obaw bardzo dobrze sie wyspałem na dykcie z plecakiem pod glowa. Stopery do uszów tez obowiazkowe, choc zalezy jaki kto ma sen, ja musze miec. Hala odlotów jest zamykana od polnocy do 4:30, wiec tak jak pisalem spanie tylko na przylotach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:53 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 32
Widzę, że gruba akcja się szykuję. Proszę o fotki tego szałasu :) hehehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:25 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 20
Napisalem to bardzo w skrocie, mialem na mysli jakis nocleg obok termini, zeby miec blisko na busa;) rady co do spania na ciampinio moga przydac sie na przyszlosc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:48 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
tomson623 napisał(a):
Mam wykupiony ten bilet od ryanair na bus'a i na tym bilecie lub na stronie tej firmy jest napisane ze to jest 40 minutowa trasa.
Ja tez bede mial wylot 6.35 i pojade tym o 4.30. Postaram sie znalezc nocleg na Termini.

Tutaj jest FAQ:
http://www.autostradale.com/faq_biglietti.htm

Wydaje mi sie że bilet jest na trase (kierunek obojetny) ale na konkretny dzien.


Mnie się z tego linka wydaje, że bilet jest na trasę i NIE wygasa, nieważny dzień. Ale może ktoś mnie poprawi?
Jak kupowałem transport w Alicante, to był konkretny dzień, ale nie było tak że o 4:30 pierwszy bus - i to rodzi inne pytanie: Rynair jako pośredni wyznaczy jakiś dzień czy nie, skoro wylot jest tak wcześnie rano?
W sumie nie wiem na co się zdecydować: na Termini spał nie będę, to już wolę łazić po Rzymie - ponoć miasto nigdy nie zasypia;)
A na Ciampino jechać o 21:30 - to też mi się nie uśmiecha.
Myślałem jeszcze o Metrze po 23, ale z Anangniny chyba pieszo musiałbym iść na Ciampino... - macie jakiś pomysł?
Nota bene - jak z kibelkami w Rzymie: są jakieś automaty czynne 24h? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 11 Lut 2015 11:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 20
Racja, data na tym bilecie jest bez znaczenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 11 Lut 2015 13:42 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
tomson623 napisał(a):
Racja, data na tym bilecie jest bez znaczenia :D


IMHO to by było wygodne dla pasażera, bo np. jak leje deszcz i chcę na lotnisko, to wsiadam o 21:30, a jak nie, bo ciepło i ładnie (początek marca to nie wiadomo jak będzie, ale może w dzień ok. 20'C możliwe) - to do 4:30 zwiedzam nocą Rzym. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ciampino-lotnisko
#598 PostWysłany: 13 Lut 2015 17:15 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Laduje o 23.00 w CIA i nastepnego dnia mam lot o 7.05 i zastanawiam sie nad hotelem w Ciampino. Jak wyglada transport o tej porze pomiedzy lotniskiem a miastem,czy spacerek jest godny polecenia? Oczywiscie nie ze wzgledu na odleglosc a chodniki. Czy mozna ten odcinek przejsc bezpiecznie pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 13 Lut 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Daleko to nie jest, ale w pewnym momencie kończy się chodnik (można prześledzić na google maps), ostatni autobus - shuttle bus spod dworca w Ciampino na lotnisko odjeżdża o 22,20, pierwszy o 05,50 w dzień powszedni , a o 7,40 w święta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir uważa post za pomocny.
 
      
#600 PostWysłany: 14 Lut 2015 11:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Autostradale.it (to co sprzedaje Ryanair jako pośrednik) jest tańsze o parę EUR - kupował ktoś bezpośrednio u nich na stronie? Co się zaznacza "return adult" i jest bilet tam i z powrotem?
Ewentualnie ktoś innych jeździ taniej i również "w środku noc" na lot powrotny o 6:35 (oni mają pierwszy bus o 4:30)? :)
Tyle mi pasuje, że bilet - niby wg ich regulaminu - nie ma daty ważności, więc jak bym zmienił zdanie i zamiast rano jechał dzień wcześniej wieczorem, to chyba (?) nie powinno być problemu. ;)

A w ogóle to czy Waszym Zdaniem wyjazd autobusem o 4:30 z Termini na Ciampino - to jest trochę późno, czy akurat - przy wylocie o 6:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group