Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:37 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 52
no do wyboru do koloru - wszystko zostało opisane i nikt Ci nie gwarantuje, że którakolwiek z dróg będzie najlepsza

1) łapiesz autobus schiaffini albo terravision spod termini odpowiednio wcześniej
2) jedziesz na koniec metra do stacji Anagnina i łapiesz autobus Atral
3) jedziesz pociągiem do stacji Ciampino i łapiesz autobus Atral

brać, wybierać, nie żałować....

szkoda, że Ryan nie lata na Fiumicino - jest Leonardo ekspress, płacisz jedziesz, masz jak w banku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
stalowy22 lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#502 PostWysłany: 16 Wrz 2014 19:12 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Ryan lata na Fiumicino, ale tylko z Brukseli, Barcelony i krajówki z południa Włoch.
A od Leonardo express wolę regionalny: taniej, wygodnie, większa możliwość przesiadek/połączeń z metrem.
Np. jeśli ktoś ma nocleg w centrum historycznym, to dużo bardziej opłaca mu się wysiąść na Trastevere niż jechać aż do Termini.
Dla tych, którzy przesiadają się na metro też jest lepiej wysiąść już na Ostiense (stamtąd też można dojechać metrem np. do Termini i zaoszczędzić na Leonardo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 16 Wrz 2014 20:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 52
whatever - ekspres czy nie ekspres - ważne, że pociąg i to jest pewna sprawa a nie jakieś wymysły z autobusami, które jeżdżą jak chcą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:44 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 3
Witam mam pytanie odnośnie podróży do Rzymu mianowicie mój samolot loąduje na lotnisku Ciampiano a muszę się dostać do stacji metra ST. Giovani.Proszę o pomoc w tej kwestii (oczywiście jakimś tanim kosztem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Poczytaj temat, wszystko już tu jest opisane

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 22 Wrz 2014 01:48 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 3
Może ktoś mi pomoże mianowicie, jak dotrzeć w Rzymie z hotelu Antico Acquedotto do stacji Termini ,z tego co wiem hotel jest oddalony od stacji metra Giovani ok 3 km, może ktoś się orientuje czy jakiś autobus jest blisko przy tym hotelu? z góry dziękje za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 22 Wrz 2014 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Dojazd do hotelu ze stacji Termini Laziali (po prawej stronie stacji Termini na wysokości ulicy Via Mamiani) pociągiem linii "Roma Laziali – Giardinetti" do stacji Villini. Obowiązują zwykłe bilety miejskie. Hotel znajduje się bardzo blisko stacji. A stacja metra S. Giovanni jest Ci zupełnie nie po drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:18 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 52
gosiabanasik napisał(a):
Może ktoś mi pomoże mianowicie, jak dotrzeć w Rzymie z hotelu Antico Acquedotto do stacji Termini ,z tego co wiem hotel jest oddalony od stacji metra Giovani ok 3 km, może ktoś się orientuje czy jakiś autobus jest blisko przy tym hotelu? z góry dziękje za odpowiedz


Kurczę... są rzeczy, których w necie nie można znaleźć, albo trzeba przekopać setki stron na forach żeby przeczytać a i tak nie ma jasnej odpowiedzi - tak jak z podróżą lotnisko-Termini-lotnisko gdzie ludzie mają różne sposoby i doświadczenia... ale jak dojechać w Rzymie z danej ulicy do dworca???? No ludzie, 3 minuty szukania:
http://www.agenziamobilita.roma.it/it/c ... n&linea=m1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 09 Paź 2014 08:41 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 52
no to byłem , wróciłem i było tak:

Samolot wylądował wcześniej, czyli o 14:50, spojrzałem na rozkłady i jest tak - Terravision 15:00, Sit-Bus 15:30, autobus na stację do Ciampino i dalej do Anagniny 15:20 - zatem stwierdziłem, ze jak zdążymy na ten o 15:00 to będzie najszybciej. Wyszliśmy szybko z lotniska (właściwie to jak mały dworzec PKS, a nie lotnisko ;) i akurat podjeżdżał autobus - było z 10 osób, nie wiem gdzie podziała się reszta samolotu :) do autobusu bilety sprzedawał murzyn, tylko drzwi się otworzyły kierowca drze po włosku ryja na niego, ten nie pozostaje dłużny, ludzie stoją, a ci się kłócą w najlepsze :) kierowca wyszedł na faję, tamten zaczął sprzedawać bilety i cały czas się kłócą. Ja kupuję, daję mu 50EUR, ten do toerebki i idzie do tego kierowcy jeszcze bardziej wykrzykiwać. Wraca i wydaje mi do 20! Na szczęście jak powiedziałem, że dałem 50 to zajarzył i mi wydał poprawnie (widać we Włoszech jest inny gatunek murzynów niż w Anglii, tam byłby problem). Autobus (brudny i rozpieprzony) jechał z pół godzinki zatem byliśmy pod Termini o 15:30 czyli czasowo elegancko.

Po trzech dniach w Rzymie nauczyłem się, że kłótnia pod autobusem to nic nadzwyczajnego, że Włosi generalnie (to czego wcześniej się obawiałem po służbowych kontaktach z nimi) mają na wszystko "wyczesane" :) i absolutnie nie można na nich polegać. Zatem opcję z jazdą na stację Ciampino i dojazd autobusem jadącym z Anagniny zostawiłem jako ostateczną rezerwę, bo może się zawsze okazać, że Włoch pojechał sobie bezpośrednio na lotnisko tym razem, mimo że miał jechać przez stację - tam takie rzeczy są możliwe... Wylot mieliśmy 17:15, więc optymalnie było wziąć autobus 14:10 Terravision lub 14:00 Sitbus. Na Sitbusa chciałem kupić bilet rano, na ich stronie jest napisanie, że kasa biletowa jest gdzieś w holu dworca - nie znalazłem, pytam w kasach, w informacji, tłumaczę, że autobus, pokazuję wydruk ze strony internetowej, że gdzieś tutaj jest kasa, a każdy Włoch, nawet mówiący po angielsku mówi mi, że to dworzec kolejowy nie autobusowy i nic takiego nie ma :) został zatem Terravision. Poszliśmy wcześniej, po 13:00 stajemy w kolejce, długiej dosyć... mija 20 minut prawie dochodzę do kasy... jedna Włoszka wychodzi i idzie na zupę, a gość, który sprzedaje bilety wyciąga sobie segregatory i coś robi w komputerze, sprawdza, podpisuje... kolejka za mną rośnie i rośnie, a ten 10 minut coś tam robi, przychodzi druga Włoszka, zakłada kubraczek i gadają, z 5 minut... w końcu łaskawie makaroniarz zaczyna sprzedawać bilety, dochodzę do okienka i mówię, że chcę na 14:10, a ten że dzisiaj nie jedzie :))) jak to nie jedzie? -pytam, a ten, że nie jedzie bo nie jedzie -po prostu, zwyczajnie!!!!! WŁOSI !!!! Mówi, że mogę kupić na 13:40 albo 14:25... no to biorę na ten wcześniejszy i mówię, dawaj od razu boarding pass bo jest niecałe pół godziny do odjazdu, a ten, że muszę stanąć w drugiej kolejce bo na razie nie wydaje... stoję minutę, przestał sprzedawać bilety i wydaje te boarding passy - masakra jakaś. Pod autobusem kolejna awantura, bo ludzie stali od dawna, bilety mieli ale im w okienku nie powiedział, że te kartki trzeba wziąć... kłótnia na całego, a autobus pełen i musieli czekać na ten o 14:25...

Generalnie da się, ale trzeba jechać wcześniej dla spokojności, bo to kosztuje trochę nerwów... niestety wtedy trzeba siedzieć w tym kurniku, bo lotniskiem nazwać tego nie można.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 09 Paź 2014 09:05 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 16
No to ja dodam swoje...też byłem i odlatywałem z Ciampino...w ostatni poniedziałek...

Długo zastanawiałem się jak dojechać na Ciampino...pierwszy lot miałem do Cagliari na Sardynii i potem promem do powiedzmy Rzymu ale powrót z Ciampino...

z racji, że była nas mała grupka...dokładnie 7 osób i mieszkaliśmy niedaleko Watykanu myślałem o przejechaniu metrem do końca i dopiero potem busem...

ale po powrocie "warstwami" metrem w niedziele stwierdziłem o nie...lepiej się wysiedzieć w kurniku jak powiedział kolega niż spóźnić 5 min...

A więc lot był o 11:40 - w teorii ale o tym potem - więc około 7:45 ekipa była już na stacji metra Cipro...na szczęście metro całkiem niezabite...więc na Termini byliśmy 15 min potem, tutaj bilety na pierwszy Pociąg do Ciampino...no i pierwszy zonk...wesoła Pani w kasie mówi, że pociąg jadący do Ciampino i info o nim w sensie peron, pojawia się 15 min przed odjazdem, a Termini raczej małe nie jest...więc staliśmy chwile przy tablicy i jest...no to lecimy...biegniemy...po 10 minutach nasz peleton jest na peronie chyba 20...no i na szczęście dobrze oznaczony był peron 20 BIS, z którego odjeżdżał pociąg...

A więc grzecznie podchodzimy i ładujemy się do pociągu...ma odjechać 8:21, a więc zdążymy z Ciampino busem o 8:40 na lotnisko...

Pociąg o 8:28 stoi w najlepsze a konduktorzy palą fajkę i jak wspomniał kolega Mają Wywalone na Świat...nagle podbiega na peronie obok jakiś Włoch i nawala teczką w Pociąg...dokładnie w jego drzwi...

Konduktor jakby nigdy nic patrzy na niego i się pyta o co c'mon? Nie znam włoskiego ale z mimiki zrozumiałem, że raczej bieganie o poranku po Termini nie należy do jego ulubionych sportów...

Ok ruszamy...spóźnienie jest już na poziomie 9 minut...super...ale spoko mamy zapas czasu...

Do Ciampino dojeżdżamy 8:39 więc jest szansa, że złapiemy busa...

No i wychodzimy...z kurnika o nazwie dworzec kolejowy Ciampino...zaczepia nas taksiarz...że nas zawiezie na Ciampino...a my do niego za ile...że jest nas 7 osób...no to po 4 euro każda i jedziem...my na to, że za 2 euro jedziemy...a on, że za 2 euro to niech sobie czekamy na busa...chyba wiedział, że właśnie pojechał...

No i dochodzimy na przystanek, który jest z 300 m od głównego wejścia po stornie lotniska jakby...patrzymy no spoko...mamy czas poczekamy na busa o 9:40...

siedzimy...robi się ciepło...po drodze podjeżdża z 2 inne autobusy i nagle, 9:25 chyba podjeżdża bus z napisem Aeroporto via Ciampino...uuu? Ciekawe...ładujemy się, bus lekko załadowany ale jedziemy...7 minut potem jesteśmy na lotnisku, sorry w PL niektóre biedronki są większe ;)

Oczywiście na lotnisku spóźniony samolot...a Włosi z fochem na ryju wszystko robią i mają wywalone, że np. samolot już złapał 40 minut spóźnienia...

Koszty...

Metro = 1,5 euro (tylko dlatego, że się skończył na bilet)
Pociąg = 1,5 euro
Bus = 1,2 euro

W sumie nawet tanio...a po drodze widziałem mega korasa na autostradzie wylotowej z Rzymu...więc cieszyłem się, że nie wziąłem busa z Termini...

Połączenie całkiem ok,...przede wszystkim jednak trzeba wziąć pod uwagę co najmniej 1,5 godziny zapasu co by nie utknąć gdzieś po drodze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 09 Paź 2014 10:22 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
stalowy22 napisał(a):
No i wychodzimy...z kurnika o nazwie dworzec kolejowy Ciampino...zaczepia nas taksiarz...że nas zawiezie na Ciampino...a my do niego za ile...że jest nas 7 osób...no to po 4 euro każda i jedziem...my na to, że za 2 euro jedziemy...a on, że za 2 euro to niech sobie czekamy na busa...chyba wiedział, że właśnie pojechał...

No i dochodzimy na przystanek, który jest z 300 m od głównego wejścia po stornie lotniska jakby...patrzymy no spoko...mamy czas poczekamy na busa o 9:40...

siedzimy...robi się ciepło...po drodze podjeżdża z 2 inne autobusy i nagle, 9:25 chyba podjeżdża bus z napisem Aeroporto via Ciampino...uuu? Ciekawe...ładujemy się, bus lekko załadowany ale jedziemy...7 minut potem jesteśmy na lotnisku, sorry w PL niektóre biedronki są większe ;)


Cześć, w którym miejscu jest ten przystanek? Patrzę na Google Maps i są 2 wyjścia z dworca, mówisz o Piazza Luigi Rizzo? https://www.google.pl/maps/@41.8036839, ... 2z6HRQ!2e0

Mam nadzieję, że mając pociąg 13.14 z Termini, zajeżdżam na 13.26 to zdążę na autobus o 13.40 do lotniska... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:49 

Rejestracja: 19 Lip 2013
Posty: 9
Witam,

W te niedzielę muszę być o 5 rano na lotnisku Ciampino. Czym można tam dojechać o tak wczesnej porze i w takim dniu? Nocnymi to mogę co najwyżej dostać się na Termini. Ale stamtąd to już nie wiem, czym mógłbym się zabrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 09 Paź 2014 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Z Termini na Ciampino jedzie Terravision o 4.30, na lotnisku jesteś 5.10 - więc chyba dobra opcja?
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#514 PostWysłany: 09 Paź 2014 21:55 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 16
Dokładnie to miejsce, które wskazałeś stąd odjeżdżał ten mój bus...

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Rzym
#515 PostWysłany: 11 Paź 2014 19:45 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 3
Witam, będę Rzymie wraz z mężem po raz pierwszy w listopadzie wycieczka troszkę nas zaczęła przerastać gdy pomyśle jak to wszystko ogarnoć tz : nasz hotel położony jest przy stacji kolejowej Villini adres Via di villa serventi 9 a samolot mamy z lotniska Ciampiano o godz 8 ,więc mam pytanie czy ktoś pomoże mi rozsądnie wybrać dobrą opcje dotarcia jakoś na lotnisko? i ile może kosztować taxi z tego miejsca na lotnisko ewentualnie taxi z hotelu do Termini ?a z tamtąd damy rade.Proszę o pomoc , z góry dziękuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#516 PostWysłany: 11 Paź 2014 19:59 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
Białe taksówki rzymskie mają napis na drzwiach informujący o cenie kursów na lotniska.
Według tej informacji kurs na Ciampino to 30 €. Ale sam nie sprawdziłem tej ceny ;)

Taniej na pewno dojedziesz korzystając z metra do Anagniny, a potem autobusem Atral (poszukaj wątku o transporcie na lotniska).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#517 PostWysłany: 11 Paź 2014 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Autobusem Terravision ze stacji Termini bilety od 4euro
http://www.terravision.eu/?adws=EN&gclid=CNm6urW70roCFYlF3godqSEAFg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#518 PostWysłany: 11 Paź 2014 23:19 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Piszę już to kolejny raz na forum: stałe taryfy dojazdu do lotnisk napisane na drzwiach taksówek dotyczą przejazdu między odp. lotniskiem a CENTRUM HISTORYCZNYM Rzymu (w obrębie Murów Aureliańskich). Na innej trasie opłata wg licznika.

Możesz też zamówić inny transport, typu NCC, który ma stałe taryfy od 35-50 €, w zależności od firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#519 PostWysłany: 11 Paź 2014 23:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
gosiabanasik napisał(a):
i ile może kosztować taxi z tego miejsca na lotnisko ewentualnie taxi z hotelu do Termini ?a z tamtąd damy rade.


Jeśli z Termini dacie radę, to do Termini możecie dojechać autobusem 105 z przystanku Casilina / De Agostini, który jest tutaj:

41°53'09.5"N 12°31'43.0"E

Pierwsze autobusy ze stacji krańcowej odjeżdżają o godz. 5 w dzień powszedni i teoretycznie jest 10 autobusów na godzinę. Na dojazd do Termini z przystanku Casilina / De Agostini trzeba liczyć ok. 20 minut, może trochę krócej o tej porze ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 23 Paź 2014 22:00 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Cześć, byłem w Rzymie 4 dni (19-22.10), pogoda doskonała itd.
Ale skoro temat o dojeździe do lotniska/centrum to opiszę swoje wojaże :-)

Jadąc z CIA do Termini kupiłem wcześniej przez internet bilet dla 5 osób na Terravision shuttle bus. Autokar miał odjechać o 12:30 z lotniska, odjechał po 13:00... autokar mógł pomieścić maksymalnie 50 osób, a biletów sprzedanych na 12:30 było co najmniej 70 (kolejka osób do autobusu)... kłótnie, awantury itd. Wreszcie odjechaliśmy z Ciampino. Dojeżdżamy na Termini, nie zdążyliśmy wysiąść, a tu dookoła pełno cyganów, hindusów dookoła otwierających się bagażników... masakra... W życiu nie bierzcie tego autokaru, mimo że kosztuje tylko 4 euro od osoby.

W drugą stronę postanowilem jechać pociągiem regionalnym z Roma Termini do Ciampino. Pociągi odjeżdżają co 7 minut i kosztują 1.50 euro. Ważna rzecz: bilet na pociąg kupiłem w automacie biletowym (mnóstwo takich na dworcu), i trzeba go skasować na tym peronie przy którym stoi pociąg). Pociągi jadą 12-15 minut, w zależności od tego czy zatrzymują się na jednym przystanku między Termini a Ciampino. Wysiadamy z pociągu, schodzimy do przejścia podziemnego i kierujemy się za strzałkami (Airport Shuttle Bus) do wyjścia. Czekaliśmy dosłownie 8 minut na biały autobus miejski, który nas zawiózł do lotniska. Bilety (1.20 euro) kupuje się u kierowcy. Autobus jechał 10 minut, mijając po drodze wioskę cyganów :) Dojechaliśmy na miejsce szybko, sprawnie i bezstresowo za 2.70 euro w sumie. Szczerze polecam ten wariant.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group