Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 22 Lip 2014 21:07 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
powinienem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#442 PostWysłany: 23 Lip 2014 09:41 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Cześć,
lecę jutro do Rzymu - Ciampino, ląduję o 22:45, i mam w związku z tym pytanka:
1. czy lepiej rezerwować bilet na autobus przez internet czy na miejscu znajdę bez problemu?
2. gdzie jest przystanek http://www.sitbusshuttle.com bo nie mogę na ich stronie znaleźć?

Pzodrawiam
Gosia
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Przystanki autobusow transferowych znajduja sie przed wyjsciem z terminalu. Rezerwujac przez Internet masz pewnosc ze masz bilet :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 29 Lip 2014 12:52 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
aksog napisał(a):
Cześć,
lecę jutro do Rzymu - Ciampino, ląduję o 22:45, i mam w związku z tym pytanka:
1. czy lepiej rezerwować bilet na autobus przez internet czy na miejscu znajdę bez problemu?
2. gdzie jest przystanek http://www.sitbusshuttle.com bo nie mogę na ich stronie znaleźć?

Pzodrawiam
Gosia

Mim zdaniem bez problemu kupisz na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:24 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Witam, czy przy lądowaniu na Ciampino o 22:10 nie powinno być problemu z kupieniem biletu na autobus ATRAL do stacji metra A, a potem z kupnem biletu na metro i dojazdem co centrum? Chodzi mi zarówno o czas, jak i o dostępność biletów o tej porze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 29 Lip 2014 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Autobus jest o 22.40 więc nie powinno być problemu. Metro jeździ do 23.30 a w piątki i soboty do 1.30
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 03 Sie 2014 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 103
Przylatuje o 23.10 z Bruksell w srodku tygodnia ,., jak tanio dojechac do Centrum Rzymu? Z gory dziekuje za kazda informacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 03 Sie 2014 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Pablakiss napisał(a):
Przylatuje o 23.10 z Bruksell w srodku tygodnia ,., jak tanio dojechac do Centrum Rzymu? Z gory dziekuje za kazda informacje ;)

4 euro http://www.terravision.eu/pl/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 19 Sie 2014 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Cześć Wszystkim :)

Jak tanio i łatwo dostać się z centrum Rzymu na lotnisko w Ciampino około godziny 24? Pytam ponieważ Terravision jeździ tylko do godziny 21.20 (a szczerze mówiąc, posiedziałbym w jakiejś knajpce ciut dłużej) Data: 21.09 (odlot CIA-KTW 22.09 godź. 8.30)

Dziękuję i Pozdrawiam :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 19 Sie 2014 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Z Tramini jest też chyba Atral - kilka tygodni temu jak robiłem fotkę to poza 21:45 był także 24.00

Załączniki:
IMAG0039.jpg
IMAG0039.jpg [ 92.77 KiB | Obejrzany 1269 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 23 Sie 2014 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
barat napisał(a):
Z Tramini jest też chyba Atral - kilka tygodni temu jak robiłem fotkę to poza 21:45 był także 24.00

Atral obsluguje trasy metro Anagnina-aeroporto Campino i Campino-aeroporto Campino
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 23 Sie 2014 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Bialorusin napisał(a):
barat napisał(a):
Z Tramini jest też chyba Atral - kilka tygodni temu jak robiłem fotkę to poza 21:45 był także 24.00

Atral obsluguje trasy metro Anagnina-aeroporto Campino i Campino-aeroporto Campino


To pomyliłem nazwę przewoźnika. Nie mniej jednak odjeżdżałem spod tej tabliczki za 3.9E :)
Przewoźnik to COTRAL:

http://www.cotralspa.it/collegamenti_Aeroporti.asp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 27 Sie 2014 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
barat napisał(a):
Bialorusin napisał(a):
barat napisał(a):
Z Tramini jest też chyba Atral - kilka tygodni temu jak robiłem fotkę to poza 21:45 był także 24.00

Atral obsluguje trasy metro Anagnina-aeroporto Campino i Campino-aeroporto Campino


To pomyliłem nazwę przewoźnika. Nie mniej jednak odjeżdżałem spod tej tabliczki za 3.9E :)
Przewoźnik to COTRAL:

http://www.cotralspa.it/collegamenti_Aeroporti.asp


Szukam rozkładu tego autobusu z Termini do Ciampino i czy jest możliwość zakupu biletów online? :)
Strona po włosku i stąd nic nie rozumiem :D
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 27 Sie 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Z Termini->Ciampino przecież masz na tym moim zdjęciu ...
Niestety na lotnisku (Cia->Term) nie robiłem zdjęcia.
A zakupem online się nie przejmuj - na lotnisku możesz w punkcie Info kupić bilet w obie strony, a w Termini kupujesz bez przebitki u kierowcy. Z punktu info na lotnisku do przystanku (chyba #2) jest jakieś 40 sekund spacerkiem ;)

Zawsze możesz też napisać @ po angielsku - pewnie podeślą Ci rozkłady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 02 Wrz 2014 22:46 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Cześć Wam, chciałem się zapytać o pewną rzecz.

Kupiłem bilet dla 5 osób na przejazd między lotniskiem CIA a Termini autokarem Terravision. Stwierdziłem, że w drogę powrotną kupię na miejscu bilet, bo może się okazać, że będą inni przewoźnicy, i będzie bardziej godzina pasowała. Czy jest możliwość zakupienia biletów na Terravision za 4 EUR na miejscu? Z tego co widzę, to w Terracafe bilety są po 6 EUR, a nie bardzo wiem gdzie można by skorzystać z drukarki (kupując przez tablet)....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 02 Wrz 2014 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Na miejscu bilet kosztuje 6 euro. Przerabiane w weekend. Jako że nie miałem jednak gotówki, dokonałem zakupu online, lecz nie terravision tylko shuttlebusa za 6 euro. Terravision online można kupić do 12 albo 24h przed odjazdem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:16 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Aha. A nie ma gdzieś w okolicy Termini punktu, gdzie można by wydrukować bilet? Tak samo będziemy musieli wydrukować karty pokładowe na FR, bo wyjeżdżając z Polski nie będziemy jeszcze mogli się odprawić....

Druga sprawa, jeżeli bilet na Terravision mam kupiony na 12:30, a samolot wyląduje wcześniej i zdąże na 11:45 to można tym kursem jechać? Czy robią problemy? W Mediolanie było im wszystko jedno, bo kupowało się 2 przejazdy Terravisionem, bez rozróżnienia którym dokładnie kursem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:54 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Przy samym dworcu Termini jest kilka punktów gdzie można skorzystać z internetu i wydrukować bilety, wpisz sobie w gogle maps internet point przy Termini i wyświetli Ci się kilka miejsc. Ja również musiałam drukować bilety i zapłaciłam jakieś "grosze".
Nie robią problemów z godziną odjazdu, ja się z tym nie spotkałam, a zazwyczaj jadę o innej godzinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:10 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
patryk.stelmach napisał(a):
Aha. A nie ma gdzieś w okolicy Termini punktu, gdzie można by wydrukować bilet? Tak samo będziemy musieli wydrukować karty pokładowe na FR, bo wyjeżdżając z Polski nie będziemy jeszcze mogli się odprawić....

Druga sprawa, jeżeli bilet na Terravision mam kupiony na 12:30, a samolot wyląduje wcześniej i zdąże na 11:45 to można tym kursem jechać? Czy robią problemy? W Mediolanie było im wszystko jedno, bo kupowało się 2 przejazdy Terravisionem, bez rozróżnienia którym dokładnie kursem.


W ubiegłym roku spóźniłem się prawie 2 godziny na FCO (kłopoty przewoźnika) i nie było żadnego problemu, że jade innym kursem niż wykupiony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:20 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Ktoś wie ile kosztowałoby skorzystanie z internetu i wydruk np. jednej strony A4? Słyszałem, że nawet 3-5 euro...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Smrodek oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group