Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Lip 2014 13:03 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Niva napisał(a):
raf_b napisał(a):
Upewnij się, czy stan pojazdu zgodny jest z protokołem stanu technicznego samochodu. Poproś o wydania pisemnej uaktualnionej wersji zawierającej wszystkie zauważone przez Ciebie dodatkowe usterki pojazdu, nawet gdy są one znane pracownikowi stacji i jego zdaniem żadne potwierdzenie nie jest potrzebne.
- tutaj proszę o podpowiedzi jak to praktycznie robicie, o co mam prosić? ten dokument ma jakąś nazwę?
Cytuj:
Zazwyczaj razem z dokumentami auta dostajesz kartkę, na której zaznaczone są uszkodzenia/otarcia lakieru i ewentualne inne ubytki. Kwestia sprawdzenia tego co jest w dokumentach z tym, co jest na aucie, bo jeśli okaże się że auto ma jakieś 'nowe rysy' których nie ma w dokumentacji, to mogą pociągnąć do odpowiedzialności Ciebie. A jeśli jest coś, co nie jest zaznaczone w dokumentacji, wystarczy zgłosić pracownikowi i poprosić o wpisanie tego w papiery, żebyś nie musiał oczami świecić przy oddawaniu auta.



Dzięki za odpowiedź :) A czy na tej kartce to te "zaznaczenia" to są w formie graficznej, czy też opisowo? Język coś tam kumam, ale techniczne słowa mogą być kłopotliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 14 Lip 2014 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
raf_b napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :) A czy na tej kartce to te "zaznaczenia" to są w formie graficznej, czy też opisowo? Język coś tam kumam, ale techniczne słowa mogą być kłopotliwe.

Dostajesz kartke z namalowanymi poszczegolnymi fragmentami auta, na ktorej wypozyczalnia zaznacza istniejace uszkodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Kwi 2015 13:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Bardzo negatywnie będę wspominać doyouspain i szczególnie Goldcar. Już samo to, że na lotnisku (mają shuttle busa do firmy) czekaliśmy 1h, poprzez to, że cena Final Price nijak się miała do ceny którą zapłaciliśmy finalnie, poprzez to, że blokada 950 eu na karcie zeszła po ponad 1 m-cu PO telefonicznych interwencjach. Dziś nadeszła kolejna blokada od nich, zaraz zaczynam dzwonić... Jeśli zdecydujecie się na doyouspain i Goldcar (w innych krajach tez mają nieciekawe opinie) to zalecam BARDZO dokładne studiowanie wszelakich regulaminów i otrzymanych voucherów, bo czai się w nich sporo pułapek mających na celu wyciągnięcie dodatkowej kasy. Ja osobiście nigdy więcej nawet nie pomyślę o tej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Kwi 2015 13:46 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Doyouspain jest moim zdaniem dobrym brokerem, natomiast o goldcarze faktycznie ciężko znaleźć dobrą opinię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Kwi 2015 13:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Faktycznie doyouspain jest jedynie pośrednikiem. Moje negatywne emocje związane są z Goldcarem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 31 Mar 2016 10:00 

Rejestracja: 30 Mar 2016
Posty: 4
Pośrednik Doyouspain oferuje z wypożyczalni -tak wytypował- OK Rent a Car clio (5 drzwiowe) taniej niż sama OK Renta - to powód do zmartwienia, że coś jest nie tak bo wychodzi 140 euro do 240 euro?
Przylatujemy o 23.30 do Palmy i ...czy wiecie gdzie będzie może auto czekało? Mam nadzieję człowiekiem który je wyda.
Przylatujemy z dziećmi i nie chciałbym jeszcze ganiać z maluchami jak kot za własnym ogonem, ale "udawać" opanowanego ;) i że niby mam wszytko pod kontrolą. Tym bardziej, że wsiadamy i jedziemy na wschodnie wybrzeże. Do samolotu (Ryanair) bierzemy podpupniki i nie będę musiał brać z wypożyczalni (zaoszczędzę dzięki temu trochę).
Każda wskazówka jak z płatnością - proszę piszcie, bo przyznam mam mały mętlik po przeczytaniu tylu opinii. Nie mam karty kredytowej, więc zapłacę zaliczkę debatówką, a resztę na miejscu. Jak wygląda sprawa z kaucją - zależy finalnie od wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Mar 2016 10:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Opinie o tej wypożyczalni nie powalają. https://www.google.pl/search?q=OK+Rent+ ... f953db5,1,, Kaucja - przeczytaj umowę z wypożyczalnią. Zapewne będzie to opisane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Mar 2016 12:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
BTW:
DoYouSpain ma bardzo wydajnego pracownika, chyba fikcyjnego - Claire Davis.
Korespondencja do tysięcy ludzi zawsze tak jest podpisywana, często z wklejonym faksymile.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 31 Mar 2016 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Korzystałem z OK Rent na Minorce przez Doyouspain i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć, ale wykupiłem u nich dodatkowo pełne ubezpieczenie więc pewnie dlatego nie musiałem płacić żadnego depozytu, co śmieszniejsze nie musiałem nawet pokazywać karty kredytowej, a ze byłem na na koniec października (ostatni klient w sezonie) to dostałem autko z połową baku i powiedziano mi, że bez opłat mogę oddać nawet z 1l benzyny :D
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:04 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 52
Loty: 69
Kilometry: 182 109
drodzy forumowicze mam pytanie, jako że pierwszy raz wybieram się do Hiszpanii tj, do Barcelony a w planach mam zobaczyć między innymi Lloret de mar i nigdy nie wypożyczyłem samochodu ani u nas, ani tym bardziej za granicą to gdy wezmę opcję pełnego ubezpieczenia to jakie dodatkowe koszta brać pod uwagę bo mi się zaczyna to wszystko mylić tj. depozyt=kaucja z tego co rozumiem ? to czy po za tym pobierają jeszcze wkład własny ? wyświetla mi się np. cena za auto powiedzmy 60euro za 2 dni, w warunkach kaucja 350euro i wkład własny 1200euro to które kwoty mam brać pod uwagę bo już się w tym gubię, i jeszcze jedno pytanie czy karta revoluta przejdzie bo niestety nie mam karty kredytowej a większości wypożyczalni jest ona niezbędna, wiem że to zawile trochę napisałem ale mam nadzieję że ktoś pomoże z góry dziękuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dodaj kropki i przecinki, będzie łatwiej zrozumieć ;)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:15 

Rejestracja: 22 Lut 2019
Posty: 4
Szukam informacji na temat kosztów całkowitego ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni.
Mam zwrócić samochód poza godzinami pracy wypożyczalni w Alicante i po analizie forum wynika, że bez całkowitego ubezpieczenia z wypożyczalni musiałbym sie mocno stresować za co i ile ściągnął mi z karty. Dlatego postanowiłem wykupić takie ubezpieczenie.
Jakieś koszty takiej polisy podaje doyouspain jak się przejdzie do strony wyboru ubezpieczenia. Czy ktoś może potwierdzić, że to są rzeczywiste koszty takich polis. Od ok. 140 euro (Goldcar) do 180 euro za tydzień. Chciałbym to ustalić przed wyjazdem, aby nie ździwić się ewentualnym kosztem na miejscu.
I dodatkowe pytanie, czy jak mam zwrot samochodu poza godzinami (kluczyk do skrytki) to wówczas wypożyczalnie naliczają jakąś opłatę za zwrot poza godzinami (ok. 40 euro), czy ta opłata dotyczy tylko wynajmu samochodu poza godzinami. Jeżeli jest ona naliczana przy zdawaniu to czy znacie jakieś wypożyczalnie, które takiej opłaty nie pobierają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Odpowiedzi znajdziesz w regulaminie najmu danej wypożyczalni.
Generalnie przy opcji pełnego ubezpieczenia taniej wychodzi najem bez pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:59 

Rejestracja: 22 Lut 2019
Posty: 4
Dzięki za info. A wiesz może czy goldcar pobiera opłaty za zwrot poza godzinami pracy biura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Lut 2019 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Wygląda na to że nie pobierają, ALE:
1.Czy jesteś pewien przeczytawszy całość OiW dla Goldcar, że chcesz wynająć u nich samochód ?
2.Czy jesteś pewien przeczytawszy całość OiW dla Goldcar, że chcesz wynająć u nich samochód ze zdaniem samochodu po za grodziami pracy? ( A co się z tym wiąże z potencjalnymi wszystkimi dodatkowymi obciążeniami)

Mały #protip - nie bierz u nich

Załącznik:
Goldcar.jpg
Goldcar.jpg [ 122.4 KiB | Obejrzany 8470 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Lut 2019 13:29 

Rejestracja: 22 Lut 2019
Posty: 4
Właśnie dlatego chcę wykupić full insurance.
Ja z Goldcarem mam bardzo dobre wspomnienia. Raz nawet dostałem mandacik, który opłaciłem, ale od nich żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych nie było. A w warunkach taka dodatkowa opłata była. Innym razem (to był mój pierwszy wynajem) wynająłem u nich samochód bez totalnie żadnego ubezpieczenia i po zwrocie (w godzinach pracy biura) bez żadnych przeszkód wszystko zostało rozliczone po mojej mysli, tzn. pełny zwrot depozytu.
Tym razem wiedząc, że przy zwrocie samochodu poza godzinami biura mogą się dziać różne rzeczy (nie będzie mnie na miejscu, żeby to wyjaśnić) wolę wykupić pełną opcję i niczym się nie stresować.
Mam do wybory jeszcze z tych tańszych record go, ale o nich pierwszy raz słyszę, opinii nie znam, więc wolę goldcar na który troche osób psioczy, ale ja mam dobre wspomnienia, a samochody dostawałem prawie zawsze nie starsze niż rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Lut 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ja również lubię Goldcara , nigdy nie miałem z nimi problemów , może dlatego ze nigdy u inch nie brałem i nie będę brał auta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 22 Lut 2019 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@mprzychodzien

A w jakim terminie i godzinach wypożyczasz, jakie auto i ile ma Cię to wynieść z pełnym ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Lut 2019 14:05 

Rejestracja: 22 Lut 2019
Posty: 4
-- 22 Lut 2019 14:01 --

Od 2 do 9 maja. Biorę wielkość Fiesty ok. 15, a zdaję ok 5:30 rano w Alicante.
Wychodzi mi koszt 160 euro za całość z pełnym ubezpieczeniem.

-- 22 Lut 2019 14:05 --

@boots
oczywiście jeśli masz jakąś lepszą ofertę to podeślij :)
Dla mnie nie jest istotna firma, tylko bardziej cena, bo przy pełnym ubezpieczeniu wszystko powinno być bez dodatkowych kosztów, a samochód to tylko pudełko na kółkach. Wszystkie takie same :) Oczywiście różnią się wielkością. Mnie interesuje 5-drzwiowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Lut 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Jak już chcesz w Goldcar to zrób to przez ich stronę bezpośrednio.
Zaraz się okaże że doyouspain sprzedało ci zewnętrzne ubezpieczenie które Goldcar będzie miał gdzieś i każe Ci zabulić na miejscu za swoje albo blokada 1500EUR :)


Cena auta to 30 Eur bez , albo 169 eur z ubezpieczeniem

Załącznik:
gold.jpg
gold.jpg [ 114.81 KiB | Obejrzany 8426 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group