Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 10 Sty 2016 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Jako, że coraz bardziej zastanawiam się nad sensownością posiadania karty MC Raiffeisen Wizz, zrobiłem porównanie jej kursów z kursami Visa SimplyOne. Oba banki nie mają opłaty za przewalutowanie, rajf stosuje przewalutowanie bezpośrednie po kurskie MC, a getin (chociaż tego akurat na 100% nie wiem, bo nigdzie na stronie getinu tego nie widziałem) bezpośrednie po kursie Visy.
Załącznik:
Visa-MC.jpg
Visa-MC.jpg [ 34.6 KiB | Obejrzany 4784 razy ]

Tabela to "czyste" kursy organizacji z 08.01.2016. Z nieuniknionych opłat nie uwzględniłem opłaty 6 zł miesięcznie dla rajfa za nic (72 zł rocznie). Z "zysków" MC rajfa daje 2% cashbacku na bilety Wizza i "bezpłatne" członkostwo w WDC, a Visa getinu... nic.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl lubi ten post.
Mareckipl uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#642 PostWysłany: 10 Sty 2016 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Rzeczywiście, w regulaminie jest:
Cytuj:
Bank rozlicza Transakcję na Rachunku (obciąża lub uznaje Rachunek w zależności od rodzaju Transakcji) najpóźniej następnego Dnia roboczego po jej rozliczeniu przez organizację płatniczą. Transakcje wykonywane w złotych rozliczane są bezpośrednio w tej walucie. Transakcje wykonywane w innej walucie przeliczane są według następujących zasad:
a) dla Kart Visa – bezpośrednio z waluty Transakcji na złote przez organizację Visa według kursu tej organizacji,


więc biorąc pod uwagę darmowość tej karty chyba właśnie znalazłeś świetną alternatywę dla Raiffa :) Przy bardziej egzotycznych walutach kursy Visa są nawet korzystniejsze niż Mastercard. Ta karta świetnie się spisze jako zapasowa na wyjazdy, w razie problemów z Mastercardami z Raiffa/kantoru Aliora: inny system, inny bank, i do tego kredytówka - będzie idealna do tej roli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 10 Sty 2016 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
Będąc w Izraelu za zbliżone płatności np ~50 Nis z karty mastercard pobrało około 52 zł a z visa 58 zł
Jak się dowiedziałem z banku (PKO sa) kursy są porównywalne,ale visa pobiera 2% jakiejś prowizji.
Gdzie przy większych płatnościach różnica zaczęła wynosić już około 20 zł .
Dlatego więcej nie będę korzystał z visy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 10 Sty 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
becek napisał(a):
współczuje
jeszcze policz ile zaoszczędzisz np kupując lody jedna kareta a druga

Mógłbyś rozwinąć wypowiedź: czego współczujesz?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 22 Sty 2016 13:01 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
Dobrą ofertę karty kredytowej ma obecnie Smart Bank:
[link ciach]
Limit bez odsetek to 56 dni, zakłada się ją również bardzo latwo - przez internet. Limit kredytowy jest ustalany indywidualnie ( od 1200 do 20 000 zl ). Umowa przejrzysta, nie ma tam haczyków Podoba mi się również to,że karta jest bez opłat. Jedyna opłata to aktywacyjna. Kosztuje 5 zł.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 15 Lis 2016 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 23 Sty 2016 19:00 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Rozliczana w PLN wg kursu VISA + 3%, więc żadna rewelacja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 23 Sty 2016 19:30 

Mareckipl napisał(a):
Rzeczywiście, w regulaminie jest:
Cytuj:
Bank rozlicza Transakcję na Rachunku (obciąża lub uznaje Rachunek w zależności od rodzaju Transakcji) najpóźniej następnego Dnia roboczego po jej rozliczeniu przez organizację płatniczą. Transakcje wykonywane w złotych rozliczane są bezpośrednio w tej walucie. Transakcje wykonywane w innej walucie przeliczane są według następujących zasad:
a) dla Kart Visa – bezpośrednio z waluty Transakcji na złote przez organizację Visa według kursu tej organizacji,


więc biorąc pod uwagę darmowość tej karty chyba właśnie znalazłeś świetną alternatywę dla Raiffa :) Przy bardziej egzotycznych walutach kursy Visa są nawet korzystniejsze niż Mastercard. Ta karta świetnie się spisze jako zapasowa na wyjazdy, w razie problemów z Mastercardami z Raiffa/kantoru Aliora: inny system, inny bank, i do tego kredytówka - będzie idealna do tej roli.



KK kredytowa Getin Banku powinna być raczej porównywalna z Kartą Kredytową TEŻ VISA BPH Ryanair, też przewalutowania VISA, choć coś pisali o prowizjach (no i jest opłata roczna, ale jak poczytać Getin też ma opłatę jak nie spełnimy warunków + nie jestem pewien, czy nie ma potrzeby założenia konta bankowego w Getin)
A więc, jak pisze kolega wyżej to ma być raczej alternatywa dla podróżnika dla Mastercard, co do kart Getinu jak poczytać w internecie opinie + to co daje KK VISA BPH Ryanair .... ważyć i decydować, choć i tak słowo ostatnie należy do banku czy przyzna (osobiście VISA Getinu w ogóle nie była by brana pod rozwagę, bo praktycznie nic nie daje)
Góra
 PM off  
      
#648 PostWysłany: 23 Sty 2016 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Anonymous napisał(a):
Mareckipl napisał(a):
...

powinna być raczej porównywalna z Kartą Kredytową TEŻ VISA BPH Ryanair, też przewalutowania VISA, choć coś pisali o prowizjach


http://www.bph.pl/repo/bph/przydatne_in ... erskie.pdf
Skromne 3,5% prowizji za przewalutowanie - zaproponowałbym im gdzie mogą sobie wsadzić taką kartę...

Getin za to niestety wycofał w międzyczasie tą kartę o której rozmawialiśmy, nie mają w tym momencie kredytówek Visa, jest tylko debetowa, za 7 zł/mc, zwolnienie za 300 zł wydane miesięcznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 23 Sty 2016 20:09 

Skoro twoja największa aktywność przejawia się w tematach o LOC-ie i liniach tradycyjnych, zapewne z tego bierze się twój sceptycyzm, ma wiele innych zalet, wady mogą zrównoważyć np....inne wymienione tu karty i nie piszę jak wiesz o kartach Citi ;) (choć o to coraz trudniej, dlatego temat też jakby coraz mniej popularny)

Sam za granicą bezgotówkowo gdzie tylko się da Raiffeisen Wizzzair (przed w/w prowizja również KK VISA BPH Ryanair), gdzie się nie da opłacam rachunki wypłaconą lokalną gotówką w lokalnym bankomacie zwykłą debetową VISA Debit Smart Banku
Góra
 PM off  
      
#650 PostWysłany: 23 Sty 2016 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Oki, tylko miałem wrażenie że ten temat bardziej dotyczył kart najlepszych do płacenia za granicą, nie kart które mają najlepsze benefity, a do tego karta BPH/Ryanaira się kompletnie nie nadaje, podobnie jak ta ze Smart Banku.
Niestety w tym momencie wybór kart z korzystnym przewalutowaniem jest raczej mały: Raiff, Alior/T-Mobile USD, Pekao wielowalutowa i wspomniana Visa z Getina, z czego tylko pierwsza jest kredytówką. Jeżeli coś pominąłem będę wdzięczny za informację, od dawna szukam alternatywy, ale takowej nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 23 Sty 2016 20:47 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
I najlepiej mieć conajmniej 2 albo 3 karty bo taki np. Alior Kantor potrafi bezmyślnie,rutynowo blokować karty np. USD już po jednej transakcji (wypłacie z bankomatu) w "dziwnym" kraju i nie da się tego odblokować on-line (proponują telefon na infolinię lub ... wizytę osobistą w oddziale (sic!)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ATX 23 Sty 2016 20:52, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 23 Sty 2016 20:49 

Mareckipl napisał(a):


do płacenia za granicą, ................się kompletnie nie nadaje, podobnie jak ta ze Smart Banku.



jako osoba podróżująca za granicę napiszę krótko: oprócz płacenia bezgotówkowo podróżnik również za granicą wypłaca lokalną walutę w bankomatach bo nie wszędzie jak wiesz zapłacisz kartą, a ta karta nie dość że bez prowizji ma również ma konkurencyjne kursy przewalutowań (sprawdzone np. w Izraelu i rozliczono ta wypłatę po kursie lepszym niż np. płatności bezgotówkowe w sklepach Raiffeisen Wizzair )
Tyle z mojej strony, prawda jak zwykle leży gdzieś po środku
Góra
 PM off  
      
#653 PostWysłany: 23 Sty 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
To ciekawe, o tyle że Smart Bank sam twierdzi że pobiera prowizję 3% za wszelkie transakcje zagraniczne:
http://www.banksmart.pl/download/TOOiPR.pdf
Podczas gdy Raiff idzie po kursie MasterCard, który ma prowizję ok. 0,1%. Ktoś jeszcze zaobserwował takie zjawisko? Może w momencie gdy byleś w tym Izraelu jeszcze tej opłaty nie było, ale teraz jest?

A co do gotówki, od czego jest Alior ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 23 Sty 2016 21:34 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Mareckipl napisał(a):
Niestety w tym momencie wybór kart z korzystnym przewalutowaniem jest raczej mały: Raiff, Alior/T-Mobile USD, Pekao wielowalutowa i wspomniana Visa z Getina, z czego tylko pierwsza jest kredytówką.

@Mareckipl
Alternatywą jest zwykła karta debetowa z PEKAO SA. Przelicznik jest po kursie MasterCard bez żadnej prowizji dla banku. Konto oraz karta są darmowe po zasileniu 500 zł nawet z innego swojego rachunku i 4 jakichkolwiek płatnościach kartą. Dodatkowo bankomaty unicredit poza PL są za darmo. Jej dużym plusem jest to, że nie musisz kupować waluty w internetowym kantorze i przesyłać jej na konta walutowe prowadzone dla "wielowalutowej". Korzystam z niej regularnie i nigdy nie miałem z nią problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
pastel_princess lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#655 PostWysłany: 24 Sty 2016 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@Revan_ Dzięki, faktycznie tak jest. Z wielowalutową też nie trzeba przelewać na konta walutowe, wystarczy płacić z konta w PLN, a transakcje idą po kursach Mastercard, ale że dotyczy to też innych kart tego nie doczytałem. Niestety też tylko debetówki, dla kredytówek już jest wykorzystywany kurs banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 29 Sty 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2015
Posty: 16
Zbanowany
Na stronie jest podobny temat:
http://www.forum-kredytowe.pl/f117/najl ... 38575.html - ludzie wpisują tam najlepsze karty kredytowe. Oferty się zmieniają dość często.Sama miałam kartę kredytowa Raiffeisen bank ale pod wpływem wprowadzonych dodatkowych opłat zmieniłam sobie na kartę w Sygma banku. Karta jest darmowa w pierwszym roku. Potem z tego co wiem to jest opłata jakieś 30 zł za rok. Jak minie ten pierwszy to zobaczę czy przedłużać czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 05 Lut 2016 16:22 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 4
Jakie sa koszty tej karty Pekao przy nieregularnym uzytkowaniu?
Dostalem wlasnie wypowiedzenie Skarbonki i jestem zalamany :(

Szukam czegos wielowalutowego (przede wszystkim EUR/USD, ale GBP, NOK, SEK, CZK, KRW i inne tez sie zdarzaja) o kosztach do przełknięcia - kredytowka Wizz 72rocznie wychodzi. Ta Pekao taniej? nie bede tam wyplaty przenosil ani nic..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 12 Lut 2016 20:14 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 4
Który bank ( oprócz Raiffeisen ) wydaje karty kredytowe, które przy płatnościach zagranicznych nie pobiera prowizji/leci po kursach MC czy Visa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 12 Lut 2016 21:58 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
W tej chwili na pewno wiem o karcie w Getin Banku. Tylko, że jest to karta typu 2 w jednym więc za granicą, gdzie często nie korzystają jeszcze z chipu na karcie obciążane będzie konto osobiste.
Jak ktoś akceptuje prowizję w wysokości 1% to z tego co pamiętam powinien się zainteresować kartami Sygma Banku.

Jest jeszcze karta Neo Banku, o której chyba nikt nie wspominał.
https://www.neobank.pl/portal/karty=pro ... ZVdUZPLyRt
Wygląda obiecująco bo w opłatach mamy jak byk:
Cytuj:
Transakcje bezgotówkowe w kraju i zagranicą każdorazowo 0,00 zł

Problem są dwa regulaminy. Jeden twierdzi, że walutą rozliczeniową jest EUR i przeliczenie następuje po kursie dewiz w WBK czyli kurs badziewny.
Drugi regulamin, który jest nowszy i wydaje mi się, że to on powinien obowiązywać aktualnie stanowi:
Cytuj:
§ 37. [Waluta realizacji i rozliczenia Transakcji krajowych i zagranicznych]
1. Transakcje dokonane przy użyciu Kart realizowane są w walucie kraju, w którym zostały dokonane. Obciążenie Konta Karty z któregokolwiek z tytułów określonych w §35 ust. 3, dokonywane jest w walucie obowiązującej w Rzeczpospolitej Polskiej.
2. Transakcje dokonane w walucie innej niż waluta obowiązująca w Rzeczpospolitej Polskiej są przeliczane na walutę obowiązującą w Rzeczpospolitej Polskiej według kursu Visa obowiązującego w dniu rozliczenia Transakcji przez Visa (który dostępny jest na stronie internetowej http://www.visaeurope.com).


Jak będę miał chwilę czasu to do nich przedzwonię dokładnie się dowiedzieć. Mailowo mi potwierdzili, że nie ma prowizji od przewalutowania. Dodatkowo karta wydawana jest za darmo, jeśli zamówimy ją przez internet lub telefon, i jest bezpłatna jeśli wykonamy 5 transakcji miesięcznie.
Szkoda tylko, że to VISA bo MasterCard ma chyba lepsze kursy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 17 Lut 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@parasite - Getin niestety nie oferuje tej karty dla nowych klientów, a przynajmniej tak wynika z ich strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group