Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 04 Lip 2015 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Jeśli dobrze kojarzę to jest to oferta czasowa, do końca roku. Kolejny punkt dla Raiffeisena :-)

markoss napisał(a):
Jeśli doliczysz wszystkie dodatkowe opłaty do karty Raiffeisena to nawet bezpośrednie przewalutowanie nic nie pomoże i w efekcie i tak słono zapłacisz.

Wydaje się, że najlepszą kartą dla podróżnika jest obecnie karta kredytowa World Mastercard BZ WBK. Bezpośrednie przewalutowania na PLN i w przypadku zamówienia karty przez telefon brak opłaty rocznej i późniejszych opłat miesięcznych.
http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/kar ... rcard.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#542 PostWysłany: 05 Lip 2015 01:45 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
markoss napisał(a):
.... opłata za objęcie ubezpieczeniem na wypadek śmierci i trwałej niezdolności do pracy w wysokości 0,18% salda zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego.

Nowe umowy, podpisywane po 10 kwietnia 2015 roku, nie mają ubezpieczenia, było wiele razy na wątku karty Wizz!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 05 Lip 2015 09:35 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Mają. Podpisywalem umowę w piątek i było trzeba podpisać papier z ubezpieczeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 05 Lip 2015 15:29 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Nie zmienia to faktu, że potem albo nie pobierają prowizji, albo po reklamacji zwracają pobraną. Jak widać wszystko zależy na kogo się trafi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 10 Lip 2015 18:56 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 4
Czy miał ktoś kiedyś problemy z kupnem biletów na megabusa ? Mam zwykła karte Visa electron PLN.. i jak już zrobię płatność to cofa mnie do tej samej rezerwacji... nic na meila nie dostałam, więc biletów raczej nie mam.. Stąd moje pytanie czy z taką kartą można kupić bilety na megabusa ? i czy ktoś miał podobny problem ? nie wiem czy w dobrym miejscu napisałam, ale z góry dziękuję za odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 10 Lip 2015 23:39 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
sandraz93 napisał(a):
Czy miał ktoś kiedyś problemy z kupnem biletów na megabusa ? Mam zwykła karte Visa electron PLN..

Może być tak, że megabus ma jakiś błąd albo Twoja karta nie umożliwia płatności w internecie (płaciłaś nią kiedyś już?). Albo bank blokuje stronę z płatnością bo wydaje mu się podejrzana. Łatwiej by było powiedzieć, gdybyś napisała z jakiego banku ta karta.

Pozdrawiam
Michał M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 11 Lip 2015 09:58 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 4
Karte mam w BZWBK i wlasnie znalazlam na forum, ze ktos mial ten sam problem 2 lata temu, ale w koncu nie napisal czy sie udalo czy nie.. nie placilam nia jeszcze mam ten sam problem przy zakupie biletow ryanaira.. myslicie, ze to kwestia karty czy jakiejs nieaktywnej opcji? moze powinnam pojsc do banku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 11 Lip 2015 10:12 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Wydaje się, że opcja płatności internetowych powinna działać, ale:
- sprawdź limity autoryzacyjne swojej karty: https://blog.bzwbk.pl/2014/08/zmiany_ka ... ny_limitow
- upewnij się, że na koncie jest wystarczająca ilość środków
być może przy wyrabianiu karty miałaś ustawiony limit na płatności internetowe na 0.
jak to nie pomoże - telefon na infolinię

Doczytałem też, że w 2013 roku BZWBK rozważał wprowadzanie opcji płatności internetowych dla kart Visa electron - więc w zależności od kiedy masz kartę - możesz takiej opcji nie mieć. Pytanie - czy z tyłu karty masz 3 cyfrowy kod podany? Albo jest tylko 3 cyfry, albo jest powtórzony numer karty + 3 dodatkowe cyfry z tyłu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 11 Lip 2015 10:51 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 4
Dobra dziękuję za pomoc już wszystko wiem.. kartę miałam zrobioną wcześniej i nie mam takiej opcji..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:46 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 7
W poprzednich postach piszecie ze karta z kantoru Aliora nie jest dobra np na podróż do Azji. Jaka karta debetowa więc jest najlepsza na taką podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:40 

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 18
wypadłem z obiegu, a po przeczytaniu tematu dalej mętlik.

Objeżdżam Japonia-Korea-Chiny .
W co celować, aby uniknąć problemów z wypłatami z bankomatów oraz płatnościami kartą ?
Myślałem nad kontem walutowym USD w aliorze i Tmobile (0zł za wypłaty) - ale pojawiły się jakieś negatywne opinie tutaj.
M bank ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
wszystko będzie dobrze z aliorem o ile będziesz się stosował do tej tabelki (wcześniej już linkowanej)
http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html

Jeśli chodzi o mbank to tylko MC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:21 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 8
Dla wszystkich zainteresowanych.
Dziś chciałam nabyć kartę walutową pre-paid. Na stronie internetowej była informacja, że można ją kupić w oddziale, przez sklep na FB lub Allegro. Pani w oddziale poinformowała mnie, że od roku karty nie są dostępne w oddzialach, a tylko w sklepie internetowym. Natomiast ani na FB, ani na Allegro karty też nie były dostępne. Ostatecznie na infolinii otrzymałam informację, że od 15.07.2015 karty walutowe pre-paid zostały wycofane ze sprzedaży i dostępne będą tylko karty pre-paid w złotówkach.
Dziś idę do Alior w sprawie karty na okaziciela do konta w euro. Na infolinii twierdzą, że jest dostępna od ręki, ale nie ma paypass'a i nie da się płaci nią w internecie. Koszt 10 zł za kartę +5 zł/mieś. Jeśli komuś zależy na karcie paypass'em i płatnościami w internecie musi poczekać na kuriera ok.5 dni od chwili złożenia dyspozycji. Wtedy przyjeżdża spersonalizowana wypukła MC z paypass. Koszt 10 zl wydanie+5 zł/miesiąc+koszt kuriera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 03 Sie 2015 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Proszę o pomoc!
kompletnie nie orientuję sie w temacie. Jaka karta prepaid jest lepsza ? Mastercard czy Visa Electron ? Czy tymi kartami zapłacę w serwisie AGODA i AIRBNB ? Czy kupie bilety w AirAsia i Lufthansie ??
Bardzo proszę o odpowiedź ! Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 18 Sie 2015 17:33 

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 1
T-mobile UB jakoś dziwnie rozliczył mi transakcje... Płaciłem dwukrotnie 2 sierpnia (niedziela) w Szwajcarii kartą dolarową (Mastercard). Zaksięgowali to odpowiednio 4 i 5 sierpnia, a kurs CHFUSD, który mi wychodzi, to odpowiednio 1,044 i 1,035. To sporo więcej niż kursy Mastercarda: 1,030 i 1,024.

Czy jest możliwe, że jedna z tych transakcji została rozliczona po kursie piątkowym (31.07, przed transakcją) a druga po poniedziałkowym (03.08)? Jak inaczej wytłumaczyć takie stawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 18 Sie 2015 21:17 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Bandzi napisał(a):
Proszę o pomoc!
kompletnie nie orientuję sie w temacie. Jaka karta prepaid jest lepsza ? Mastercard czy Visa Electron ? Czy tymi kartami zapłacę w serwisie AGODA i AIRBNB ? Czy kupie bilety w AirAsia i Lufthansie ??
Bardzo proszę o odpowiedź ! Pozdrawiam

Raczej nie powinno być problemów z żadną z nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 20 Sie 2015 23:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Hmm... nie natknąłem się na ten wątek wcześniej i z innych wiadomości jakie posiadałem skusiłem się na kartę kredytową Wizzair. Karta działa poprawnie - przeliczniki z walut "innych" są w porządku - testowałem RUB, UAH, USD, EUR, MYR ale system bankowości elektronicznej to jakaś mega porażka.
Wizzairem nie latam specjalnie więc ich bonus dla mnie jest bardzo istotny.

Kiedyś używałem produktów BZWBK - działały dobrze.

Ale postanowiłem sprawdzić ofertę konkurencji:
BZWBK World Mastercard - zamawiając do 31 sierpnia przez telefon mamy kartę "darmową" po wsze czasy, jednocześnie zamawiając korzystamy z drugiej promocji że odpada koszt przewalutowań 2,8% ale wg. regulaminu (http://static3.bzwbk.pl/asset/r/e/g/regulamin_kart_26676.pdf) par. 7 pkt 6 i 7 karty rozliczane są do EUR po kursie Mastercard ale już z EUR na PLN po kursie walutowym banku co się ma nijak do rozliczania przez Mastercard bezpośrednio. Więc nie wszystko złoto co się świeci :)

Zostaję przy WizzAir :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:00 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 1
Witam
zastanawiam się jak kartę bede potrzebował do rezerwacji lotów/hotel oraz płatności bezgotówkowych na terenie europy?
Mam debetową wypukłą w dotychczasowym banku Getin ale słyszałem, że do płatności w necie (rezerwacjie) potrzeba jest kredytowa (potrzeba też będzie do wypożyczenia auta). Co mi zapronujcie na obecną chwilę. Zaznaczam, że chciałbym mieć osobną karte (osobne konto) do tych czynności aby nie używać swojej starej ze względu na bezpieczęństwo.
Zastanawia mnie czy karta cinkciarz.pl/kantor/narzedzia/karty-walutowe spełni moje oczekiwania?
Jeśli ktoś miał z ty serwisem/kartą styczność proszę o opinię.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość bo jestem zielony w tych tematach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Masz dokładnie to samo tu z banku BZWBK: karty walutowe
https://prepaid.bzwbk.pl/karty-walutowe ... aniem.html
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 02 Wrz 2015 21:19 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
stu napisał(a):
Zastanawia mnie czy karta cinkciarz.pl/kantor/narzedzia/karty-walutowe spełni moje oczekiwania?
.

To jest karta pre-paid, to znaczy, ze będziesz musiał przelać odpowiednią kwotę wcześniej. Dwa, jak ostatnio patrzyłem, to miała dość małe limity i nie wiem czy np blokada 1000 Eur by przeszła. Do blokad nada się dowolna kredytowa, możesz też mieć walutową np w Raiffim albo mBanku. Pierwsza może być zupełnie darmowa, ale juz wypłata z bankomatu zagranicą kosztuje 2Eur, druga kosztuje 30 zl na rok, ale są bezpłatne bankomaty zagranicą. I eMax walutowy w mBanku ma śladowe oprocentowanie. Może być też ta z BZWBK, ale szczegółów nie znam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group