Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 09 Lut 2015 09:50 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 4
Mam pytanie - potrzebuję wynająć samochód w tym tyg.(UK) i okazało się, że do tego niezbędna jest karta kredytowa ...

Czy jakiś bank wydaję ją na miejscu ? Z tego co widziałem to kiedyś Polbank tak robił?
Jakieś inne sugestie jak to obejść?

będę wdzięczny za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#442 PostWysłany: 09 Lut 2015 09:58 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 540
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
a jesteś pewien, że to musi być kredytowa?
bo oni po ang piszą często, że credit card ale to się odnosi też do debetowych
jak masz pieniądze na koncie do karty by zrobili blokadę to czemu miałoby nie przejść
teraz z samego wyglądu ciężko czasem poznać czy karta debetowa czy kredytowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 09 Lut 2015 10:07 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 4
Hmmm pewien nie jestem- nigdy auta nie wypożyczałem, na większości stron widze : AKCEPTOWANE: Master Card, Visa (nie debetowa)

A ja posiadam Visa Electron ( nie wypukła). Z tego co widzę, to jest opcja bez karty debetowej ale musze wykupić dodatkowe ubezpieczenie, co ponad 2-krotnie zwiększa koszt wypożyczenia.

;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 11 Lut 2015 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Karta debetowa VISA dla konta SMART KONTO EU w Smart Bank. O samym koncie napisałem tutaj:
konto-walutowe-w-polsce,181,6856&start=340#p523840

Teraz o karcie. Do tego rachunku wydawana jest karta VISA bądź karta V-Pay. Nie jest ona obowiązkowa.
Koszty:

a) Jeśli posiadamy już jakieś karty w Smart Bank [ kartę złotówkową do zwykłego ROR] to koszty prezentują się następująco:
wydanie - jednorazowo 5 EUR
użytkowanie - opłata roczna 5 euro

b) Jeśli nie posiadamy karty w Smart Bank [karta do konta w EUR jest naszą jedyną kartą debetową w tym banku] koszty wyglądają następująco:
wydanie/wznowienie - 0 EUR
użytkowanie - 0 EUR

Wniosek jest więc prosty, nie opłaca się mieć w tym przypadku innej karty niż ta wydana do rachunku EUR.

Zalety:
Największą zaletą tej karty są darmowe wypłaty z bankomatów w strefie EURO. Nie ma miesięcznego ograniczenia ilościowego tzn, że np. tyko 3 darmowe wypłaty w miesiącu. Są ograniczenia kwotowo/ilościowe dzienne:

1) liczba Transakcji Gotówkowych- 10
2) łączna dzienna wartość Transakcji Gotówkowych – 3.000 euro
3) liczba wszystkich Transakcji dziennie - 20
4) dzienna wartość wszystkich Transakcji - 5.000 euro

Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe w strefie Euro to oczywiście są one bezpłatne.

TRANSAKCJE POZA STREFĄ EURO [i poza PLN]
1. Transakcje bezgotówkowe: Przeliczane są z waluty transakcji na euro po kursie VISA, niestety doliczana jest znana prowizja 3%.
2. Wypłaty z bankomatów: Nie ma prowizji kwotowej za wypłatę ani limitów ilościowych miesięcznych [poza tymi dziennymi opisanymi wyżej] natomiast tutaj też doliczana jest prowizja 3% za przewalutowanie z waluty transakcji na euro w wysokości 3%.

Potem zrobię może takie przeliczanie jak ta karta [jej opłacalność] ma się do najlepszych produktów Mastercarda będących u nas na rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 11 Lut 2015 15:14 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 540
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Depozyty gromadzone w Banku SMART (Bank SMART jest nazwą handlową FM Bank PBP S.A.) są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) działającego na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o (Dz. U. z 2007 r. Nr 70, poz. 474 z późn. zm.)

zrodlo

ja o FM Banku wiem prawie nic...taka ciemna plama
czy to, że jest objęte gwarancją BFG oznacz też, że bank jest regulowany przez KNF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 13 Lut 2015 14:02 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Która karta (oprócz Dinersa) daje ubezpieczenie KL/NNW podczas zagranicznej podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 13 Lut 2015 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie jedna. W mBanku choćby M&M Premium, world Elite, w Citi banku CITI Ultime, ogólnie w większości banków powinna się taka karta znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 13 Lut 2015 14:41 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
szymonpoznan1 napisał(a):
Nie jedna. W mBanku choćby M&M Premium,


Już od dość dawna nie. Chyba, że ktoś ma ją na starych zasadach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 13 Lut 2015 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
mimx napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Nie jedna. W mBanku choćby M&M Premium,


Już od dość dawna nie. Chyba, że ktoś ma ją na starych zasadach.


Aaa to przepraszam, faktycznie ja mam kartę już dłuugi czas i ubezpieczenie jest, nawet nie wiedziałem, że nowe go nie mają. Więc zostają tylko karty premium, w mbanku więc zostaje world elite, która poza ubezpieczeniem daje PP oraz 5% CB na bilety LOT, jednak jest bardzo trudna do zdobycia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:53 

Rejestracja: 27 Kwi 2011
Posty: 12
Czołem, proszę o opinie czy jestem w miarę dobrze przygotowany, za 6 tygodni rozpoczynam podróż po Ameryce Płd, zabieram ze sobą:

Karta Debetowa USD, podpięta do rachunku T-Mobile ( MasterCard, każda wypłata 5 zł )
Karta Prepaid USD, kupiona w serwisie cinkciarz.pl, prowadzona przez MBank ( Visa, każda wypłata 3 USD i prowizja, limit przy wypłacie 200 USD)

Karta Debetowa PLN, podpięta do rachunku T-Mobile - awaryjna

Po podobnej wycieczce w Azji, używałem karty w PLN i podwójne przewalutowania mnie dobijały. Teraz mam nadzieję trochę zaoszczędzić. Jak sądzicie czy jest to dobry plan na +/- roczny wyjazd ? Zabieram jeszcze trochę gotówki na czarną godzinę. Jakieś uwagi co do korzystania z bankomatów a Ameryce Płd ? Wiem że do Argentyny warto zabrać gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 16 Lut 2015 22:25 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Mam wrażenie (może mylne), że pytasz również o aspekty praktyczne takiego rozwiązania. Z własnego doświadczenia z Alior Bankiem (a T-Mobile Usługi Bankowe to ta sama infrastruktura) mogę powiedzieć, że płatności kartowe obsługiwane przez ten bank działają bardzo stabilnie i nigdy nie miałem z nimi kłopotów- a ja jestem raczej "ciężkim karciarzem" i używam kart bardzo często i czasem w dziwnych miejscach. ;)

Także karta z T-Mobile jako "główna" powinna się sprawdzić.

Jedna karta "zapasowa", trzymana gdzie indziej, powinna wystarczyć. Miej w Polsce pod adresem korespondencyjnym w banku kogoś zaufanego, kto w razie "W" (utraty karty) będzie w stanie odebrać duplikat karty ze skrzynki i posłać Ci pocztą do Ameryki Południowej.

Co do aspektów finansowych, to rachunek w USD w T-Mobile jest optymalny i koszty związane z haraczami dla banków ograniczasz do niezbędnego minimum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 17 Lut 2015 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@olp1

Wyrzuciłbym z zestawu tego prepaida cinkciarza/mbanku bo drogi i taniej od niego wyjdzie wypłacanie gotówki złotówkową kartą z TM ;)
Moim zdaniem zawsze dobrze jest mieć przy sobie zestaw Mastercard + Visa. Mastercarda sensownego już masz, a jako awaryjną VISA można rozważyć kartę Euro z Smart Bank. Jest prowizja co prawda 3 procent za przewalutowanie, ale nie ma prowizji za wypłatę z bankomatu. Kartę opisałem parę postów wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 05 Mar 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Witam, czy jest jakaś istotna, praktyczna różnica miedzy kartami debetowymi mastercard: płaską a wypukłą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 05 Mar 2015 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
Wypukła często czytana jest jako kredytowa :-)
Czasami to dobrze, czasami nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie lubi ten post.
 
      
#455 PostWysłany: 05 Mar 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 28
Loty: 58
Kilometry: 82 824
mi tam w wypożyczalni od razu powiedzieli że musi być kredytówka - mój mastercard był wypukły.
Musiałem wziąść dodatkowe ubezpieczenie - dlatego też - tylko po to wyrobiłem kredytówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
po prostu zastanowiłem się czy wypukła nie jest lepsza do płatności online
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:14 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
do płatności online "wypukłość" nie ma znaczenia - liczy się kod CV2 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie lubi ten post.
 
      
#458 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:58 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Pamiętam, że kiedyś był taki mit/przesąd o płaskich kartach nie nadających się do płatności online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 09 Mar 2015 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
olp1 napisał(a):
Czołem, proszę o opinie czy jestem w miarę dobrze przygotowany, za 6 tygodni rozpoczynam podróż po Ameryce Płd, zabieram ze sobą:

Karta Debetowa USD, podpięta do rachunku T-Mobile ( MasterCard, każda wypłata 5 zł )
Karta Prepaid USD, kupiona w serwisie cinkciarz.pl, prowadzona przez MBank ( Visa, każda wypłata 3 USD i prowizja, limit przy wypłacie 200 USD)

Karta Debetowa PLN, podpięta do rachunku T-Mobile - awaryjna

Po podobnej wycieczce w Azji, używałem karty w PLN i podwójne przewalutowania mnie dobijały. Teraz mam nadzieję trochę zaoszczędzić. Jak sądzicie czy jest to dobry plan na +/- roczny wyjazd ? Zabieram jeszcze trochę gotówki na czarną godzinę. Jakieś uwagi co do korzystania z bankomatów a Ameryce Płd ? Wiem że do Argentyny warto zabrać gotówkę.

Hey niedawno wróciłem i podpowiem co do krajów które ja odwiedziłem- miałem kredytówkę raifa wizz , debetówkę z kantoru aliora w $ plus oczywiście gotówkę w $ . Brazylia - bez problemu w sklepach śmigał wizz i przelicznik był super taniej wyszło zdecydowanie niż wymiana $ w kantorze, z aliorem był problem na lotnisku w SP jak chciałem wyjąć reale z bankomatu ( jedna wypłata miesięcznie jest za darmo - następne po 9 zł ) bankomat nie potrafił odczytać karty - skończyło się na wymianie $ w kantorze na lotnisku nie polecam zdzierski kurs i prowizja od wymiany naprawdę spora jakieś 5% albo nawet lepiej. Dokładnie już nie pamiętam ale byłem mocno tym wkurzony dobrze, że wymieniłem tylko parę dolców. W Buenos na lotnisku można wypłacić z bankomatu kartą aliora ale chciał jakąś prowizję bankomat chyba z 50 peso więc dałem spokój, za bilety na Tienda Leon płaciłem wizzem w trybie takim jak przez internet tzn wpisujesz w terminal dane karty i kod CVV nawet nie wiedziałem, że tak można. Kurs ok ale w Argentynie co do zasady nie wymienia się po oficjalnym kursie i nie płaci kartą bo się nie opłaca, idziemy na ulicę Florida i wymieniamy na peso ja wymieniłem 1$= 12,60 peso trzeba pochodzić i popytać aby zobaczyć jaki jest aktualny kurs bo mi na początku proponowali po 12.W Mendozie też można wymienić na głównej ulicy kurs był podobny do tego w BA w innych miastach z tego co czytałem też - na forum są informacje. Urugwaj - nie działała ani wizz ani alior i to nigdzie (hotel, sklepy typu pamiątki, spożywczaki) ostatecznie wymieniłem $ w kantorze nic innego się nie opłaca wymieniać bo mają tragiczny spread a już szczególnie na peso argentyńskich. Paragwaj próbowałem aliorem i wizz w jednym spożywczaku nie poszły więc wymieniłem trochę $. W Foz jak wróciłem do Brazylii wymieniłem resztki tych wszystkich walut na reale poza urugwajskim peso które wymieniłem jeszcze w Montevideo.Co istotne na terminalu Tres Cruces na reale wymienią ale minimum trzeba kupić 20 reali. Ogólnie stwierdzam, że najmniejszy problem z polskimi kartami miałem w Brazylii szczególnie się przydał wizz - można w Rio opłacić min. wjazd na Corcovado i Głowę Cukru. Najbardziej zdzierski kurs mieli chyba na lotniskach w SP i Rio. Mam nadzieję, że trochę pomogłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 09 Mar 2015 09:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
ok, czy udalo ci sie wymienic peso argentynskie na reale ? po jakim kursie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group