Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Lip 2014 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Gruzja to jeden z niewielu krajów do którego ja jak i moja żona - a to olbrzymi sukces, chętnie wrócimy.
Jest coś magicznego w tym kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gvantsa lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#122 PostWysłany: 09 Lip 2014 20:40 

Na tej drugiej kwaterze oddali nam prawie całe piętro. Na dole mieszkała wielopokoleniowa rodzina gospodarzy. Codziennie zapraszali nas na poczĕstunek z winkiem ;) . Nie chcieli żadnej kasy. Do późnej nocy trwały rozmowy. Przydał się j.rosyjski. Fajni , gościnni ludzie. Nie zepsuci zachłannością. Szkoda, że teraz bilety dość drogie, bo lecę choćby dzisiaj.
Góra
 PM off  
      
#123 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:14 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
Jak najbardziej Gruzja to kraj , który warto odwiedzić. Mam bardzo dobre wspomnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:40 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
To ja mam pytanie z innej beczki. Piszecie, że przydaje się rosyjski. Nigdy nie uczyłem się dłużej rosyjskiego. Nauczyłem się kilku zwrotów i alfabetu przed wyjazdem na Ukrainę i do Mołdawii. Czy waszym zdaniem lepiej poćwiczyć rosyjski czy pouczyć się alfabetu gruzińskiego i języka? Tabliczki na dworcach itp są po gruzińsku i rosyjsku?

Odnośnie autora wątku, moi mili, każdy ma prawo do własnej oceny rzeczywistości. Dajcie mu ją wyrazić. Jeżeli się nie zgadzajcie to napiszcie swoje kontrargumenty bez obrażania. Inteligenty czytelnik sam oceni na podstawie lektury. Od siebie dodam, @Maktravel nie jedź do Indii:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
@raku
języka gruźińskiego nie ma się co uczyć bo jest ... ciężki
ale gdybyś opanował literki to rewelacja, większość znaków jest właśnie alf. gruzinskim.

A do nauki weź rosyjski, praktycznie z każdym się dogadasz.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 25 Lip 2014 13:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Język gruziński nie jest Ciężki ;) Trochę chęci i pamięć i już znasz słownictwo i alfabet.

W Krakowie odbywają się darmowe kursy języka Gruzińskiego. Jak kogoś to interesuje może mi PW wysłać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 10 Wrz 2014 04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 7
raku napisał(a):
To ja mam pytanie z innej beczki. Piszecie, że przydaje się rosyjski. Nigdy nie uczyłem się dłużej rosyjskiego. Nauczyłem się kilku zwrotów i alfabetu przed wyjazdem na Ukrainę i do Mołdawii. Czy waszym zdaniem lepiej poćwiczyć rosyjski czy pouczyć się alfabetu gruzińskiego i języka? Tabliczki na dworcach itp są po gruzińsku i rosyjsku?

Przez 10 dni znając rosyjski słabo, a gruzińskiego w ogóle nie mieliśmy ani razu problemu żeby się porozumieć. W Tbilisi znaleźć młodą osobę władającą angielskim to żaden problem. Gdzie indziej już raczej rosyjski, Gruzini są sympatyczni i jak się poprosi żeby mówili powoli, zawsze to robią.
Warto zapisać sobie niektóre nazwy po gruzińsku, gdyż wymowa na początku nie jest łatwa, a niektórzy taksówkarze nie znają alfabetu łacińskiego(!). Stąd jak ktoś chce jechać w mniej uczęszczane miejsce (kanion Martvili koło Kutaisi na przykład) to komunikacyjnie może być problem. Nas zawiózł taksówkarz do Martwili, ale monastyru.

No i darmowy słownik offline ang-rus na androida czyni cuda ;)
_________________
http://www.filipdutka.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 30 Lis 2014 18:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Gamardzoba

Jak ktoś chce podszkolić gruziński, polecam te wideo-lektury



;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 29 Mar 2015 19:03 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 4
Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii i wrażeń. Nie dla każdego Gruzja będzie też najlepszą opcją.
Ja byłem w Gruzji dwa lata temu i była to jedna z najciekawszych wypraw.
Co prawda, było to zorganizowane przez biuro podróży.

Pisząc o moich wrażeniach:

Po pierwsze, miałem styczność z bardzo fajnymi ludźmi i doświadczyłem ich gościnności. Uczestniczyłem w kilku suprach i w Polsce nigdy z taką gościnnością nie miałem do czynienia.

Po drugie to urzekła mnie kuchnia gruzińska. Niesamowite potrawy jak Lobio, kubdari itp oraz wspaniałe wina.
Polecał zwłaszcza region Kachetii oraz wina kindzmarauli i khvanchkara. Rozkosz podniebienia.

Po trzecie, niesamowite widoki. Swanetia, kazbegi - takich gór i widoków to jeszcze nie widziałem. Może być, że też mało w życiu widziałem.

Mógłbym długo tak wymieniać. Pewnie najlepiej jak się samemu pojedzie i wyrobi zdanie.
Oczywiście, nie znajdzie się tam klimatu naszych zachodnich sąsiadów ale poczucie, że kontakty międzyludzkie mogę być jeszcze gdzieś tak bezpośrednie to ciekawe doświadczenie.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 29 Mar 2015 19:14, edytowano w sumie 1 raz
Usunięcie reklamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 15 Paź 2015 14:31 

sebjag napisał(a):
A jak widziano Polskę parę lat wstecz? Co myślał turysta z cywilizowanego kraju? Poczekaj, może rok, może dwa a się odbiją.

No i minęły te 2 lata.
Niestety. Nie odbili się. ;) I raczej szybko to nie nastąpi. Nawet nie chodzi o powszechną tu biedę. Oczywiście, żeby ją zobaczyć trzeba odejść trochę w bok od głównych miejsc.( podobnie jak na Ukrainie). Dla trochę bardziej wrażliwych, powszechny syf i chaos może być męczący. Wyrwy w drogach, brak chodników ( można wpaść do jakiejś przykrytej ledwo deską studzienki bez problemu :mrgreen: , palenie fajek dosłownie wszędzie. Ogólny brak higieny. Niski standard kwater. Nawet w fajnym , w miarę nowym hoteliku nikt nie pomyślał o brodziku, czy chociaż zasłonce.Po prysznicu cała łazienka zalana. Spłuczki ( o ile jest normalny kibelek, a nie starter- narciarz :D , prawie nigdy nie działają jak trzeba. Itd, itp

Ale ja mam sentyment do tego chaosu i syfu. :D
Będę dalej latał do Gruzji i na Ukrainę. 8-)
Góra
 PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 15 Paź 2015 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Ja też będę latał do Gruzji i na Ukrainę, tylko może jeszcze nie w tym roku. To nie bieda powoduje, że tam taki syf. Można być biednym ale czystym i dbającym o porządek.
Cieszę się, że dzięki dyskusji na F4F nastąpiła lub będzie następować naturalna selekcja osób wyjeżdżających do tego kraju. Mniej będzie rozczarowania i narzekania
W większości mediów kraj ten przedstawiany jest jako "zapierający dech w piersiach" (po części to prawda - patrz wszechogarniający smoking).
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 15 Paź 2015 15:55 

A tak na marginesie, to wszystko jest do przeżycia. W końcu po to się gdzieś wyjeżdża, żeby poznać inną kulturę i obyczaje.
Z jednym tylko nie możemy się tu pogodzić.
Typowo postsowieckim chamstwem kierowców na drodze. Totalna pogarda dla pieszego. Pasy i zielone światło nikogo nie obchodzą. Przejedzie taki ch...j człowiekowi po nogach, ale nie przepuści. Jeszcze trąbi, ze swojego rzęcha, po co się tu plączesz.

Ps Widziałem nawet fryzjera, który golił klienta trzymając równocześnie papierosa w zębach. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#133 PostWysłany: 15 Paź 2015 20:35 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 34
Anonymous napisał(a):
Spłuczki ( o ile jest normalny kibelek, a nie starter- narciarz :D , prawie nigdy nie działają jak trzeba. Itd, itp.

A ja myślałem że mam szczęście do "dziwnych" spłuczek. Widzę, że w Gruzji to norma :-)

Anonymous napisał(a):
Z jednym tylko nie możemy się tu pogodzić.
Typowo postsowieckim chamstwem kierowców na drodze.

Byłem w Gruzji z przyjacielem - typowym piratem drogowym. Wysiedliśmy z marszutki, postał chwilę, popatrzył na drogę i z szerokim uśmiechem na ustach powiedział: "tu wszyscy jeżdżą tak jak ja tylko jeszcze trąbią !"

Gruzja skojarzyła mi się z Bieszczadami. I nie chodzi o góry. Nie wiem dokładnie o co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 15 Paź 2015 20:46 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
To palenie papierosów w każdej sytuacji w Gruzji to całkowita prawda, ale jest jeszcze bliżej kraj gdzie z fają w ustach też np. przyrządzają posiłki, to Macedonia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 15 Paź 2015 20:52 

@ krystoferson 112
Zgadza się. :D
Akurat wszystkie te kraje , Ukrainę, Macedonię i Gruzję odwiedziłem w tym roku z 10 razy.
Ale przy tych cenach fajek ? :mrgreen:
Ok 3 zł paczka marlboro!
Sam bym jarał jak opętany. :D
Trzeba ich do UE przyjąć i akcyzę podnieść. :lol:
Góra
 PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 05 Sty 2016 12:14 

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 15
Ciekawa opinia, ale mam wrażenie, że tutaj ktoś pomylił miejsca docelowe. Wiadomo, że Gruzja jeśli chodzi o zamożność to biedny kraj i turystyka jest dopiero w powijakach. Dlatego oczekiwać, że wszystko będzie przebiegało bez zarzutu na miejscu jest troszkę naiwnością, a nie faktem sprawiającym, że Gruzja nie jest krajem turystycznym. Mam wrażenie, że właśnie to, że w Gruzji jest jak jest sprawia, że gro ludzi tam ciągnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
asia_1408 lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 05 Sty 2016 12:18 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 6
Hey ;-)
Lepiej późno niż później ;-)
Ogarnęłam Twój post. Tysiące myśli w mej głowie - jedna bardziej chaotyczna od drugiej ;-) No bo jak na pniu ustosunkować się do treści, na którą chciałoby się krzyknąć "NIE!" ;-) Ale do rzeczy. Spróbuję inaczej ;-)
Opowiem Ci o...Mojej Miłości...
Pięć razy. Tyle byłam w Gruzji. W maju będę raz szósty. Ufam, że jestem na początku zgłębiania tajemnicy tego kraju.
To jest chyba tak, że każdy ma…swoją Gruzję. I ja mam taką. Moja Gruzja to kraj nie mlekiem i miodem płynący, a otwartością, poczuciem godności i dumą z bycia częścią tego właśnie narodu. Moja Gruzja to śpiewy, muzyka, wino i czacza płynąca niemal z kranów, a jednocześnie...w Mojej Gruzji nigdy nie widziałam nikogo pijanego...Moja Gruzja to obcy ludzie na ulicy, którzy po piętnastu minutach rozmowy stają się i są twoimi przyjaciółmi. Moja Gruzja to stan jaki nazywam...nie oczekiwać. Czerpać. Brać co jest. Radować się tym co świt odsłania. Ale nie oczekiwać. Moja Gruzja to zapach cerkwi. Mistyczny, niebywały.
Moja Gruzja to szalony, nieokiełznany ruch uliczny, a jednocześnie ogromne zaufanie do gruzińskich kierowców. Moja Gruzja to Kaukaz. Muzyka. Kultura. Jedzenie. Wszystkie odcienie emocji. I uczucie, którego od pierwszego spotkania z tym krajem pozbyć się nie jestem w stanie...Odkryłam ten...lepszy Matrix! Świat w którym milknie pośpiech. Góry, które zniewalają. Kaukaz grozi ci palcem...człowieku...jakże kruchy jesteś...jakże chwilowy...Muzyka, która wlewa się w każdy kawałek Twej duszy...Ludzie, którzy nieskażeni Europą, lękiem przed nowym, marazmem czy snobizmem, zaproszą Cię w środku nocy do swojego domu. Nakarmią. Napoją ;-) Potraktują Cię jak rodzinę. Nigdy nie zapomną. Nigdy nie zostawią. Zawsze będą czekać.
Jeżdżąc do miejsc które kocham, do ludzi z którymi łączą mnie głębokie przyjaźnie, zasiadając do stołów nie jako gość, lecz jako członek rodziny ,za każdym razem widzę tę Moją Gruzję. Taką, jaka mnie zahipnotyzowała. Uwielbiam Moje Sakartvelo. Od kuchni. Czasem chaotyczne. Czasem upajające. Czasem niepokorne. Zawsze jednak PRAWDZIWE! Pięknem i Prostotą. Urzekające!
Na forum mimo wszystko trudno wyrazić i opisać wszystkie targające człowiekiem emocje. Bez zdjęć. Bez obrazów. Na sucho. Bez twarzy. Szerzej jednak o mojej pasji i podróżach można poczytać na moim profilu. I o tym jak to się stało i kiedy. I o tym, że prawdą jest, że...Gruzja zmienia wszystko. Wyostrza spojrzenie. Zmienia priorytety. Przed wszystkim - stawia uśmiech. Mi to pasuje. Mnie to niesie. Potrafię jednak zrozumieć, że może nie chwycić. Kogoś. Nie porwać. Moja Gruzja jednak powala. Zniewala. Nie pozwala zapomnieć. I nie godzi się bym emocje takie pozostawiła samopas ;-) Więc śmigam do?...do domu! Tak często jak tylko mogę i z wszystkimi których uda mi się do podróży namówić. A na miejscu...udowodniam, że to co w Gruzji uwiodło mnie...nie tylko mnie dotyka ;-) Kto wie? Może jest wśród forumowiczów nowy członek mojej fascynacji? Mojej Gruzji?
serdecznie pozdrawiam!
i wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;-)
asia


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Sty 2016 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
I_want_more_ uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 05 Sty 2016 18:56 

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 15
asia_1408 to w Gruzji jest co robić przy 5 wyjazdach? Jest to przecież bardzo mały kraj jeśli chodzi o powierzchnie, na pewno bogaty jeśli chodzi o miejsca, dla turystów, ale mimo wszystko mały, który można zjechać w ciągu 2 tygodni wzdłuż i wszerz. Co najbardziej polecasz w Gruzji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 05 Sty 2016 19:40 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
I want more, dziwie się, że oceniasz Gruzję jako kraj, który można zjechać w 2 dni....bo 2 dni to szkoda czasu na Gruzję. To forum jest pierwszym krokiem aby w danym miejscu się zakochać, widocznie ,,nie każdy ma swoją Gruzję"...
Góra
 Profil Relacje PM off
asia_1408 lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 05 Sty 2016 19:57 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 6
Hm, I want more, pewnie zjechać można. I można pewnie w tydzień. Gnając z zachodu na wschód. Tylko...po co? Żeby odhaczyć kolejny zaliczony kraj na mapie? Czy tego oczekujemy od podróżowania? Zresztą...mieszkasz w Polsce? Ile lat? I ilu miejsc wciąż nie widziałeś??
Są miejsca które fajnie zobaczyć i są takie bez których trudno żyć? I uwierz mi, nie wiedziałam jeszcze w Gruzji wszystkiego! Co kocham tam najbardziej? Nie wiem...Tuszetia to magiczne odludzie. Droga do Omalo...extremalna! Ale dom kupię gdzieś w Kachetii...u podnóża Mojego Kaukazu ?
Aż mnie korci, aby zabrać Cię tam ze sobą ?
Pozdrawiam!
Asia
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group