Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 12 Paź 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@skrzat @john_doe dzięki - wszystko jasne. Nazwiska mamy takie same, ale imiona już inne. Skoro sprawdzają BP, mogą zażądać dokumentu - jasne, że nie ma co "kombinować". Po prostu sobie przepadną, w sumie i tak byłyby (saloniki) wykorzystywane "na przymus". A jeszcze takie pytanie - czy jeśli np. mama fizycznie leciałaby ze mną, możemy wejść na jej kartę oboje (tak jakby ona skorzystała dwukrotnie), czy to też nie wchodzi w grę - każdy musi skorzystać ze swojej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#602 PostWysłany: 12 Paź 2015 10:30 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zgodnie z regulaminem, darmowe wejście w ramach limitu przysługuje wyłącznie cardholderowi.
Osobę towarzyszącą można wprowadzić, ale za opłatą (pobieraną przez salonik).

Te zasady obowiązują tak samo karty główne jak i karty dodatkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#603 PostWysłany: 13 Paź 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Dostałem wczoraj Dinersa, nadałem PIN na infolinii, zalogowałem się do ekonta.

Dzisiaj chciałem zapłacić nim przez PayPal, ale płatność nie przechodzi.

Czy pierwsza transakcja musi być wykonana stacjonarnie z użyciem PIN-u?

EDIT: Zrobiłem transakcję poprzez PIN w sklepie, p[przeszła bez problemu, ponownie przed chwila próbowałem PayPala i komunikat, że tym rodzajem karty nie zapłacę, a mają wyraźnie kartę Discover, czyli de facto Dinersa, który podświetla się po wpisaniu numery karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Kolejne pytanie:

W marcu w przyszłym roku będę w Azji pd-wsch. Malezja, Kambodża,Tajlandia, czy muszę opłacić nocleg w każdym z tych krajów Dinersem aby ubezpieczenie było aktywne przez całe 2 tygodnie podróży?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
Discover to nie to samo co Diners. Diners to Diners. Jeżeli nie przechodzi to znaczy, że nie jest obsługiwany.

Instrukcja aktywacji ubezpiecznia jest bardzo dobrze opisana na stronach Dinersa. Jest to bardzo proste, mimo że wydaje się być zagmatwane. Zasada jest prosta - jeśli zakupisz bilet lotniczy LUB hotel LUB zatankujesz auto w dniu wyjazdu (podróże samochodem) i opłacisz jedną z tych rzeczy Dinersem, ubezpieczenie jest automatycznie aktywne z chwilą przekroczenia granicy RP. Nic nie musisz zgłaszać, nic dodatkowo aktywować.

Jeśli nie udało Ci się zapłacić za bilet lub opłacić hotelu (wystarczy nawet jedna noc) - uwaga, OPŁACIĆ, nie zarezerwować - możesz aktywować ubezpieczenie "ręcznie", to znaczy telefonicznie. Na dwa sposoby - albo jednorazowo, każdy taki wyjazd kosztuje Cię 67 zł i możesz ich odbyć / włączyć ile chcesz. Albo druga opcja - włączasz miesięczny pakiet za 10 zł (opłata będzie zniesiona danego miesiąca przy obrocie min. 2000 zł na karcie) i wtedy masz 5 aktywacji darmowych rocznie, nie częściej niż 1 raz w miesiącu. Jeśli przekroczysz 5 rocznie - płacisz za każdą 67 zł, jak przy braku pakietu miesięcznego. Pakiet miesięczny możesz wyłączyć, ale nie możesz go już włączyć przez kolejnych 9 miesięcy.

Generalnie - najprościej, najpewniej i najlepiej jest po prostu zapłacić za bilety Dinersem ... kłopot tylko w tym, że nie zawsze niestety jest taka możliwość :( Wtedy pozostaje zakombinować z hotelem - to również nie jest trudne - tutaj polecam Hotels.com, w PLN i płatność z góry. I gotowe. Nie polecam Booking.com, którym opłacasz pobyt na miejscu, a numer karty bierze tylko jako zabezpieczenie (to NIE aktywuje ubezpieczenia!).

Diners ma bardzo dobrą infolinię - czynną 24h/7 ... jeśli masz jakieś pytania, najlepiej zadzwonić, zapytać, wytłumaczą! :)

-- 13 Paź 2015 23:32 --

Tutaj są dokumenty do przejrzenia - prosto i czytelnie jest tam wszystko opisane.

http://www.dinersclub.pl/images/Dokumen ... mienne.pdf

http://www.dinersclub.pl/images/Dokumen ... 7.2015.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
silazak lubi ten post.
 
      
#606 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:35 

@KyokoMai Nie ma sensu żebyś brał kartę rodzicielki. Jest pięć darmowych wejść do saloników, ale nie na każdą kartę tylko na główną (dodatkowe 'podbierają' głównej).
@04patryk12 Wystarczy jeden nocleg w dowolnym kraju. Ubezpieczenie będzie ważne do momentu przekroczenia granic RP.
Góra
 PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#607 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
F@MacKoz
Nieprawda, na każdą z kart jest pięć wejść w roku kalendarzowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#608 PostWysłany: 14 Paź 2015 00:11 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
ukiman napisał(a):
Discover to nie to samo co Diners. Diners to Diners. Jeżeli nie przechodzi to znaczy, że nie jest obsługiwany.

Instrukcja aktywacji ubezpiecznia jest bardzo dobrze opisana na stronach Dinersa. Jest to bardzo proste, mimo że wydaje się być zagmatwane. Zasada jest prosta - jeśli zakupisz bilet lotniczy LUB hotel LUB zatankujesz auto w dniu wyjazdu (podróże samochodem) i opłacisz jedną z tych rzeczy Dinersem, ubezpieczenie jest automatycznie aktywne z chwilą przekroczenia granicy RP. Nic nie musisz zgłaszać, nic dodatkowo aktywować.

Jeśli nie udało Ci się zapłacić za bilet lub opłacić hotelu (wystarczy nawet jedna noc) - uwaga, OPŁACIĆ, nie zarezerwować - możesz aktywować ubezpieczenie "ręcznie", to znaczy telefonicznie. Na dwa sposoby - albo jednorazowo, każdy taki wyjazd kosztuje Cię 67 zł i możesz ich odbyć / włączyć ile chcesz. Albo druga opcja - włączasz miesięczny pakiet za 10 zł (opłata będzie zniesiona danego miesiąca przy obrocie min. 2000 zł na karcie) i wtedy masz 5 aktywacji darmowych rocznie, nie częściej niż 1 raz w miesiącu. Jeśli przekroczysz 5 rocznie - płacisz za każdą 67 zł, jak przy braku pakietu miesięcznego. Pakiet miesięczny możesz wyłączyć, ale nie możesz go już włączyć przez kolejnych 9 miesięcy.

Generalnie - najprościej, najpewniej i najlepiej jest po prostu zapłacić za bilety Dinersem ... kłopot tylko w tym, że nie zawsze niestety jest taka możliwość :( Wtedy pozostaje zakombinować z hotelem - to również nie jest trudne - tutaj polecam Hotels.com, w PLN i płatność z góry. I gotowe. Nie polecam Booking.com, którym opłacasz pobyt na miejscu, a numer karty bierze tylko jako zabezpieczenie (to NIE aktywuje ubezpieczenia!).

Diners ma bardzo dobrą infolinię - czynną 24h/7 ... jeśli masz jakieś pytania, najlepiej zadzwonić, zapytać, wytłumaczą! :)

-- 13 Paź 2015 23:32 --

Tutaj są dokumenty do przejrzenia - prosto i czytelnie jest tam wszystko opisane.

http://www.dinersclub.pl/images/Dokumen ... mienne.pdf

http://www.dinersclub.pl/images/Dokumen ... 7.2015.pdf


Należy pamiętać, że do pełnej aktywacji ubezpieczenia za pomocą np zakupu paliwa Dinersem w Polsce należy dodatkowo w ciągu 24 h dokonać zakupu dowolną kartą za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 14 Paź 2015 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
Racja, ja z tego nie korzystam. Tak kiedyś również było z lotami, ale w "nowej wersji" znieśli to.

-- 14 Paź 2015 00:23 --

Oczywiście, że tylko POSIADACZ karty (wydrukowane imię i nazwisko na karcie) ma 5 wizyt w saloniku. Reszta płaci. Dlatego warto zrobić, np. dla małżonka kartę dodatkową. Za dzieci już niestety i tak zapłacimy - tego nie unikniemy.

Są karty, które tak działają (N wejść nie ważne, czy posiadacz karty, czy osoby zaproszone), ale NIE Diners!
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#610 PostWysłany: 14 Paź 2015 01:31 

No to się zasugerowałem Visą. W takim razie czekam na jakąś promocję, żeby wyrobić karty dodatkowe :D
Góra
 PM off  
      
#611 PostWysłany: 14 Paź 2015 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Jak wygląda w praktyce wejście do saloniku na kartę DC? Wchodzę, przeciągają i po robocie?

Tak sobie pomyślałem. Główna karta jest moja. Wyrobiłem dodatkową dla mamy (wniosek składałem jakoś w połowie lutego) tak właściwie tylko po to, aby "zarobić" dodatkowe 2000 mil (dodatkowa była bezpłatna). Mama czasami ze mną lata, ale nigdy nie było "okazji" skorzystać z nią saloniku (np. wylot ze Skopje o 5-tej nad ranem albo przyjazd na ostatnią chwilę na BVA). Ponieważ rok niebawem się kończy, czy ja mogę wziąć jej kartę i tak po prostu wejść sobie do saloniku, przeciągając ją, czy raczej się obsługa na to nie zgodzi? Mam jeszcze tych lotów kilkanaście w tym roku, 4 vouchery United (dla LHR i HKG) ale ponieważ te stopovery też trochę solidne, może bym sobie "poużywał"? Czy to by nie była jakaś wielka zbrodnia, tym bardziej że w praktyce mama sobie tej karty tylko używa (czasami), a spłacam ją ja (przeksięgowuje się do rachunku głównego), itp.

Co myślicie?

No, każdemu szkoda trochę niewykorzystanych wejść ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 14 Paź 2015 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Anonymous napisał(a):
No to się zasugerowałem Visą. W takim razie czekam na jakąś promocję, żeby wyrobić karty dodatkowe :D


promocja było do 30.09, 0 zł za kartę dodatkową przez rok, musisz poczekać na następny rzut :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 14 Paź 2015 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Pewnie ta informacja spowoduje spustoszenie w Dinersie przy następnej promocji na karty dodatkowe, ale kart dodatkowych można mieć bez żadnych problemów nawet 7. Z tego co wiem potem muszą się zgodzić, żeby kolejne wydać.

A co do ubezpieczenia z Dinersa to w praktyce działa to tak, że w momencie zgłaszania sprawy spytają Cię jaka transakcja aktywowała ubezpieczenie, co później weryfikują i mogą poprosić też o dodatkowe potwierdzenie, co faktycznie kryje się za to konkretną transakcją. Ale co do zasady jedna noc czy lot (nawet u pośrednika za 1 euro) wystarczy dla objęcie ubezpieczniem 6 miesięcznego tripu.
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 uważa post za pomocny.
 
      
#614 PostWysłany: 14 Paź 2015 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Jak wygląda w praktyce wejście do saloniku na kartę DC? Wchodzę, przeciągają i po robocie?

Tak sobie pomyślałem. Główna karta jest moja. Wyrobiłem dodatkową dla mamy (wniosek składałem jakoś w połowie lutego) tak właściwie tylko po to, aby "zarobić" dodatkowe 2000 mil (dodatkowa była bezpłatna). Mama czasami ze mną lata, ale nigdy nie było "okazji" skorzystać z nią saloniku (np. wylot ze Skopje o 5-tej nad ranem albo przyjazd na ostatnią chwilę na BVA). Ponieważ rok niebawem się kończy, czy ja mogę wziąć jej kartę i tak po prostu wejść sobie do saloniku, przeciągając ją, czy raczej się obsługa na to nie zgodzi? Mam jeszcze tych lotów kilkanaście w tym roku, 4 vouchery United (dla LHR i HKG) ale ponieważ te stopovery też trochę solidne, może bym sobie "poużywał"? Czy to by nie była jakaś wielka zbrodnia, tym bardziej że w praktyce mama sobie tej karty tylko używa (czasami), a spłacam ją ja (przeksięgowuje się do rachunku głównego), itp.

Co myślicie?


Próbuj wchodzić na kartę mamy, nie uda się to podasz swoją (mogłeś sie przeciez pomylić i przez pomyłkę podać kartę żony ;))


Ostatnio edytowany przez cekace, 14 Paź 2015 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 14 Paź 2015 11:40 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Jeśli posługujesz się nie swoją kartą, to obsługa może Ci ją zabrać. Jest to niedopuszczalne ze względu na regulamin większości wydawców kart.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 14 Paź 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Nigdy nie posługujecie się kartą żony/męża?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 14 Paź 2015 12:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Oczywiście że nie, nawet bym o tym nie pomyślał! :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#618 PostWysłany: 14 Paź 2015 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
U mnie Diners w PayPal działa bez problemu. Jako Discover oczywiście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 14 Paź 2015 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@livien jasne, rozumiem. Nie zamierzam niczego "naginać" czy "naciągać" - po prostu zapytałem o faktyczny stan - te saloniki tak właściwie do niczego nie są mi potrzebne. Na dowód tego jak już napisałem - na całą masę lotów w tym roku, skorzystałem tylko raz w Bergamo i co więcej - wykupiłem sobie voucher na stronie lotniska (mając DC w portfelu). Chociaż gdy w Biedronce była promocja na kody za płatności kartą VISA, zawsze dawałem mojej mamie moją kartę. Jakby zabrali, to zamówiłbym nową i po problemie. W najgorszym wypadku napisałbym pełnomocnictwo z datą wstecz i tyle. Grunt, żeby "właściciel" wiedział co i jak.

@luziczek - trzeba tylko zaznaczyć, że wtedy DC (PLN) jest rozliczana w USD. Tu jest problem. Zawsze są rozbieżności w przewalutowaniu. Nie potrafią tego ominąć, niestety (dzwoniłem do DC, pisałem do PayPala). Ale DC zasugerował składanie "reklamacji" mailowo z jakimś screenshotem kwoty w PLN i skorygują (DC).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:44 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
ukiman napisał(a):
Discover to nie to samo co Diners.


Ale ponieważ nasz Diners ma także logo Discover, to w teorii powinien jako Discover działać. Ale wiemy, czym różni się praktyka od teorii... przy czym akurat przez PayPal póki co kłopotów nie miałem z Dinersem (też nieczęsto płaciłem, bo PayPal leci mocno w kulki przy płatnościach Discoverem).

Cytuj:
tutaj polecam Hotels.com, w PLN i płatność z góry. I gotowe.


Ludzie, wyjaśnijcie mi- po raz kolejny widzę tę sugestię. Może korzystam z innego hotels.com , ale ilektoć bym nie próbował znaleźć hotel, którzy np. wg. booking.com nie akcetpuje Dinersa, to w hotels.com nie da się zapłacić Dinersem (nie jest wyszczególniony jako metoda płatności).

W dodatku u mnie zawsze wyświetla się tekst, że płatność należy uiścić w walucie hotelu. To jak z tym jest? Czy hotels.com daje jakąkolwiek przewagę w zakresie płacenia Dinersem czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group