Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:36 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Wszystko jest opisane bardzo dokładnie i prosto w Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie obejmuje partnera , czy tez jak to Allianz lubi: PARTNERA:

PARTNER - osoba pełnoletnia pozostająca z UBEZPIECZONYM w związku pozamałżeńskim i prowadząca z nim wspólne gospodarstwo
domowe
- paragraf 2, punkt 37.

Oraz, rzecz jasna, kto jest ubezpieczony. Między innymi:
przebywający w PODRÓŻY wspólnie z POSIADACZEM/UŻYTKOWNIKIEM KARTY CZŁONKOWIE RODZINY (WSPÓŁMAŁŻONEK,
PARTNER, rodzice, rodzice WSPÓŁMAŁŻONKA, DZIECI),
- również paragraf 2, punkt 56.

Zatem partnerem będzie każdy, kto pozostaje z Tobą w związku i prowadzi wspólne gospodarstwo domowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#522 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
No to chyba nie takie proste. Ta osoba z roznych względów ma adres zameldowania ze swoja zona (nadal w malzenstwie - sprawy podatkowe, dzieci, etc), ale faktycznie od kilku lat z nia nie mieszka. Ot, takie zyciowe przypadki 8-)

W związku z powyzszym, formalnie ( w papierach), to gospodarstwo jest chyba z zoną. Niby to pierdola, ale jak cos sie stanie i bedzie trzeba skorzystac z ubezpieczenia, to moze to nie wygladac tak prosto.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez DAD, 29 Maj 2015 21:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
DAD napisał(a):
ma adres zamieszkania ze swoja zona (nadal w malzenstwie - sprawy podatkowe, dzieci, etc), ale faktycznie od kilku lat z nia nie mieszka.

To zdanie nie ma zupełnie sensu, bo chyba mieszasz zameldowanie z zamieszkaniem ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
No tak, masz racje, przejęzyczylem sie :oops:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 29 Maj 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Zgodnie z KC miejsce zamieszkanie to miejsce gdzie osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu
Wspólne gospodarstwo domowe :arrow: http://lexvin.com.pl/prawo_lexvin/4391/ ... two-domowe

Reasumując, jak żyją w związku partnerskim to raczej prowadzą wspólne gospodarstwo domowe ;) Ich stan cywilny nie ma nic do rzeczy.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#526 PostWysłany: 02 Cze 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Biorąc pod uwagę aktualną promocję DC LOT dla firm mam pytanie.
Czy ktoś posiadając jakąś kartę DC prywatnie próbował wnioskować o firmową na promocyjnych warunkach?
Wiem ze w regulaminie jest takie zastrzeżenie ze nie można otrzymać na promocyjnych warunkach.. ale bywa że regulamin regulaminem a życie życiem.
(nowa sprzedaż). Ktoś jakieś ma doświadczenia w tym względzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 02 Cze 2015 13:40 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 125
Tak, ja próbowałem i odpowiedź negatywna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 11 Cze 2015 10:15 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
dinersclub napisał(a):
skrzat napisał(a):
john_doe napisał(a):
Chcesz szybkiej i bardziej oficjalnej odpowiedzi- wyślij im oficjalnego maila albo zadzwoń.

Przypomniałem pytanie, bo na inne z tego samego posta dostałem odpowiedź, a na to nie, więc pomyślałem, że umknęło to odpowiadającemu.


dinersclub napisał(a):
Jak korzystamy z Pakietu Aktywacyjnego to mamy 5 aktywacji ubezpieczenia w postaci zgłoszenia wyjazdu do biura DC w ciągu roku (w tym 1 w miesiącu). Większa ilość aktywacji w miesiącu lub w ciągu roku jest odpłatna 67 zł. Ale pamiętajmy, że mamy kilka sposobów aktywacji ubezpieczania BEZ KONIECZNOŚCI zgłaszania tego do nas i to są aktywacje bezpłatne.

Nie rozumiem, bo z tego postu wynika, że >5 aktywacji płacimy 67 zł, ale jest inny sposób dokonania tego bezpłatnie :)


Mamy klika możliwości aktywacji:
1. BEZPŁATNIE i nie wymagające zgłoszenia wyjazdu gdy: opłacimy bilet na podróż, LUB koszty zakwaterowania, LUB koszty wynajmu samochodu LUB paliwo w przypadku podróży za granicę samochodem.
2. przystąpić do Pakietu Aktywacyjnego - koszt 10 zł w okresie rozliczeniowym, 5 aktywacji w roku, każda kolejna 67 zł
3. jednorazowe zgłoszenie wyjazdu do biura DC - 67 zł.

Mam nadzieję, że teraz jest jasność:)


Tez nie do konca bo odnosnie 2 chyba powinno byc:
2. przystąpić do Pakietu Aktywacyjnego - koszt 10 zł w okresie rozliczeniowym, 5 aktywacji w roku, WYLACZNIE 1 aktywacja w miesiacu (w ramach tego pakiedu (10zl)), a każda kolejna 67 zł

Czy cos zle zrozumialam? I w ramach pakietu aktywacyjnego 10 zl w jednym miesiacu moge uruchomic nawet 5 aktywacji? BTW ale nakreciliscie

I jeszcze pytanie 5 aktywacji w roku liczy sie od stycznia do grudnia, czyli w styczniu nabywa sie kolejne 5 czy moze od miesiaca rozliczania karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 14 Cze 2015 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
Od 8.06 do 30.09 trwa promocja na karty dodatkowe (brak pierwszej opłaty rocznej):

http://www.dinersclub.pl/pl/promocja-ka ... ch-wakacje
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
 
      
#530 PostWysłany: 03 Lip 2015 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
No to by było na tyle w kwestii zwiększania akceptowalności Dinersów i Amexów:
Cytuj:
Wygląda jednak na to, że nie wszystkie transakcje kartami będą miały obowiązkowe niskie stawki. Posłowie zgłosili właśnie projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, który do końca 2018 roku wyłącza spod obniżki tzw. systemy trójstronne. W Polsce mamy dwie firmy działające w takim systemie: American Express i Diners Club. Płatności dokonywane przez posiadaczy tych właśnie kart będą obciążane dużo wyższą (nawet kilkukrotnie) stawką niż płatności z logo Visy czy MasterCard.


Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,182 ... z3eq6dIcDG
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 03 Lip 2015 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
moze dzieki temu nie beda obcinac dodatkow jak ubezpieczenie i saloniki

szczerze powiedziawszy to mam to w nosie czy moge placic Dinersem w osiedlowym sklepie

rezerwuje sobie hotel i mam z glowy ubezpieczenie, a 3 transakcje do saloniku robie bez problemu w Lidlu czy Rossmanie
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#532 PostWysłany: 06 Lip 2015 22:50 

Zdarza się wam korzystać z możliwości odprawy biznesowej przy lotach krajowych naszego przewoźnika? Ma to sens, czy szkoda zachodu? Np w Warszawie i Wrocławiu?
Góra
 PM off  
      
#533 PostWysłany: 07 Lip 2015 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jakby była kolejka i miałbym bagaż do nadania to z pewnością bym skorzystał.

Ale ostatnio latam z podręcznym i kartą na telefonie :)

Owszem, można pomachać kartą i wejść do tej zagrody jak VIP, po kartę pokładową na bilet w klasie OSimple, ale po co? :D
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 07 Lip 2015 00:36 

No właśnie nie wiem po co jak się leci bez bagażu :D Ale, że jest taka możliwość to byłem ciekaw czy ktoś się w to bawi.
Góra
 PM off  
      
#535 PostWysłany: 07 Lip 2015 00:51 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Z mojego (bardzo skromnego) doświadczenia z odprawami business class w ogóle wynika, że taka odprawa nie różni się zupełnie niczym od odprawy w economy. Bo niby czym miałaby się różnić?

Poza- zazwyczaj- długością kolejki. I to jest właśnie ta sytuacja, w której wyobrażam sobie przydatność Dinersa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 07 Lip 2015 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
uśmiechem pani obsługującej - wymuszonym czy może nawet nie, bo obsłużyła tego dnia mniej pasażerów i mniej ją wymęczyli i jeszcze ma siłę się uśmiechać

być może większą pobłażliwością na nadbagaż

no i czujesz się lepszy od tych wszystkich niedzielnych podróżników stojących w kolejce - w końcu odprawiasz się w biznesie :D (i nikt nie wie że w OSimple :))
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 07 Lip 2015 01:06 

Czyli jak będę chciał szpanować to się odprawie na biznesie ;) Chociaż myślałem, że może coś mnie ciekawego omija. Wiecie, drinki z palemką, egzotyczne tańce...
A tak już z zupełnie innej beczki. Marudziłem jakiś czas temu, że Diners zlekceważył moją prośbę o aktywację dodatkowego NNW. Że zero odzewu itp. A tu proszę, niespodzianka! Obciążyli kartę. Po dwóch miesiącach ale jednak jest opłata za ubezpieczenie. Ciekawe tylko od kiedy ważne, bo nie raczyli powiadomić klienta, że ma już nowe ubezpieczenie :roll:
Góra
 PM off  
      
#538 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@MacKoz zawsze wchodzę do tego "ogródka". Przy odprawie ekonomicznej zawsze ktoś stoi, przynajmniej 1-2 osoby. Mimo, że odprawiam się przez internet i mam kartę pokładową w telefonie, podchodzę na lotnisku do odprawy aby zapytać, czy wszystko jest ok (ostatnio mnie nawet przywitali po imieniu, nie widząc jeszcze mojej karty). Chodzi o zmianę miejsca. Czasami się zdarza, że chcą zmienić przy gate, a ja wolę mieć potwierdzone. Ot - wczoraj np. wybrałem 2D mając pewność, że lecimy Embraerem. Podszedłem do check-in'u (business), okazało się że to Dash a tam okno jest daleko. Zmieniłem na 1A i po problemie. No i ta uprzejmość ze strony pracowników... szkoda tylko, że nie mamy przy tej okazji Fast Tracków. To byłoby chyba ważniejsze niż ta odprawa przy stanowisku business.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#539 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Kiedyś przed tym jak zamontowano automatycznie bramki w WAW bez problemu sie przechodziło przez FastTrack. Gośc ręcznym skanerem skanował bilet i było gut. Jak ewentualnie sie zapytał ze to klasa economy pokazywałem Dinersa i było bez problemu (oni nie kleją tych przywilejów) zresztą we WRO też pokazałem dinersa na FastTracu i powiedziałem ze ta karta mnie do tego upoważnia (choć nie miałem bladego pojęcia czy tak jest) i bez problemu przeszedłem (oczywiście z biletem LO )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
jakis czas temu mozna bylo wchodzic na security dla biznesu na Okeciu - teraz po wprowadzeniu bramek na kod kreskowy juz chyba ciezej //e: widze ze Lendziro mnie uprzedzil

na pewno z fast tracka w Poznaniu mozna skorzystac - polecam, bo za kazdym razem jak stamtad lece to mam wrazenie ze security dziala 3x wolniej niz powinno - a z DC omijasz cala dluga kolejke bokiem (e: i to na legalu, a nie udajac wazniaka i machajac plastikiem ;))
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group