Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 29 Lip 2015 13:48 

Anonymous napisał(a):
Dzisiaj mi się śniło, że zostałem ministrem komunikacji...
Chyba za dużo Fly4free :D

Przeczytałeś o zegarku za 45 tysięcy jaki ma kolega MaSell i to tłumaczy Twój sen.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#222 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:06 

Najgorsze jest to, że aż tak pilnie nie śledziłem tego wątku i raczej o zegarku nie czytałem :/ Jest gorzej niż myślałem :D
Góra
 PM off  
      
#223 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:07 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Za 45k to byłaby podróbka albo jakiś inny model. A za 3k można by wybrać się do Azji. Albo przetrwać 3 miesiące w Polsce, ale do tego może przydać się np. porównywanie cen żywności za kg (względnie czytanie metek w supermarkecie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:19 

Ja zaobserwowałem u siebie inny trend. Powoli mi się już... nie chce podróżować. Jak pomyśle o tym ciągłym przemieszczaniu się to mam dosyć. Jasne, chce coś nowego zobaczyć, ale bez tej całej dziadowskiej podróży z punktu A do B. Do tego z przykrością muszę przyznać, że jak kiedyś byłem amatorem latania, to dziś zaczynam się bać w samolocie. Pocą mi się ręce, nerwowy się robię itp. Nie wiem, może po prostu za dużo się przemieszczam.
Góra
 PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:34 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
Ja mam podobnie im więcej lotów za mną tym bardziej się zaczynam nimi stresować, a wcześniej w ogóle o tym nie myślałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To tylko świadczy o uzależnieniu - teraz macie po prostu tych lotów za mało i potrzeba Wam więcej :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 29 Lip 2015 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
No właśnie - ja mam dokładnie odwrotnie - niepokój dopada mnie gdy mam przerwę w lataniu, a jak latam w kółko, w sensie że regularnie, to zero stresu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 29 Lip 2015 16:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ja zaobserwowałem u siebie inny trend. Powoli mi się już... nie chce podróżować. Jak pomyśle o tym ciągłym przemieszczaniu się to mam dosyć. Jasne, chce coś nowego zobaczyć, ale bez tej całej dziadowskiej podróży z punktu A do B. Do tego z przykrością muszę przyznać, że jak kiedyś byłem amatorem latania, to dziś zaczynam się bać w samolocie. Pocą mi się ręce, nerwowy się robię itp. Nie wiem, może po prostu za dużo się przemieszczam.

u mnie to az tak zle nie wyglada, latanie jako takie mnie tak nudzi, ze czesto poprostu spie, nawet na trasie GDN-WAW :-)
co do podrozowania jako takiego, kiedys cieszylem sie jak dziecko , a teraz po czasie coraz czesciej mnie czyms zachwycic
moze przez to widzialem jak liczylem 41 krajow :-)
no i jade gdzies tam patrze na jakas atrakcje no i co ? i nic :-)
i potem padaja takie madrosci z moich ust w stylu - e tam, Nowy Jork/Tel Aviv/XYF przeciez tam nic nie ma :-) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 29 Lip 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Anonymous napisał(a):
Pocą mi się ręce, nerwowy się robię itp.

dwie sety i wszystko przechodzi
to się nazywa właśnie uzależnienie :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 29 Lip 2015 16:36 

Dobrze, że jeszcze nie mam zwidów. Jakiś gremlinów na skrzydłach czy innych :) A co do picia, musiałbym się totalnie nawalić żeby przeszło, a taka opcja odpada :D A właśnie, też macie tak że już nie kojarzycie gdzie byliście i kiedy? W sensie, że się wam już miesza i musicie się dwa razy zastanowić czy byliście np. Helsinkach?
Góra
 PM off  
      
#231 PostWysłany: 29 Lip 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
akurat helsinki to chyba najgorsze miejsce w jakim bylem...
ale nie jeszcze tak nie mam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 29 Lip 2015 17:11 

Oj tam zaraz najgorsze. Co, Somalijczyków nie lubisz? :D Ja to chyba kupię sobie mapę i będę po każdej podróży szpilkę wsadzał :D
Góra
 PM off  
      
#233 PostWysłany: 29 Lip 2015 17:15 

Raz się bałem. Na moim miejscu usiadł Arab i go wyprosiłem, był niezadowolony. Pomyślałem, że jak porwie samolot to weźmie mnie na zakładnika.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 29 Lip 2015 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja tez sie raz balem, jak pierwszy raz leciałem do NY i w Rzymie usiadł obok ortodoks
na szczęście pomylił fotele
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 29 Lip 2015 18:11 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Wracając do tematu uzależnień - tak jak nigdy nie przepadałam za podróżami stricte służbowymi, tak kiedyś nie byłam w stanie przeżyć tygodnia bez wyjazdu na choćby jeden dzień w weekend. Na szczęście szybko wyprowadziłam się z miasta, w którym wtedy mieszkałam, ale nawyk - w nieco mniejszej skali pozostał - i pomógł w nowym miejscu zracjonalizować takie paradoksy jak np. droga na lotnisko w tym samym mieście dłuższa od lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 29 Lip 2015 18:26 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Kara :) ?
blisko 250 lotow i zadnego Ryanair
jestes na tym forum niczym bialy kruk :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 29 Lip 2015 18:31 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Dementuję. Do trzech razy sztuka. ;-)

PS Lotów było więcej, ale nie wszystkie potwierdzenia czy karty pokładowe udało mi się namierzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 29 Lip 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
BrunoJ napisał(a):
@MaSell
Przejrzałem w tył posty, bo nie czytałem wszystkiego od razu. Ciekawe wywody i w zasadzie zupełnie poprawna argumentacja. Mam jednak wrażenie że opisujesz stan koncówy - piszesz teraz z pozycji gdy już jesteś "ustawiony". Bardzo mnie ciekawi jak zaczynałeś zanim doszedłeś do tego do czego doszedłeś. Będę szczery - nie bardzo wierze że udało Ci się osiągnąć stan obecny bo ograniczyłeś jedzenie do 10PLN/dzień. To jest oszczędzanie, a nie zarabianie. Samym oszczędzaniem grosików nie da się zrobić wielkiego jumpu od zera. Albo czegoś nie wiem...

Stan obecny absolutnie nie jest tym końcowym. Jeszcze sporo przede mną.

To nie był wielki jump, tylko konsekwencja w działaniu krok po kroku i właśnie zbieranie grosz do grosza. Nic nadzwyczajnego, zaczynałem jak większość. Skończyłem szkołę, myślałem nad studiami, ale nic z tego nie wyszło. Nie mogłem liczyć na pomoc finansową od rodziny, poszedłem do pracy. Niewiele wydawałem bo nie mialem na to czasu ani siły, pracowałem fizycznie po 6 dni w tygodniu, więc oszczędzałem procentowo całkiem dużą część wypłaty: najpierw na wypasiony komputer (nie kupiłem), potem na samochód (też nie kupiłem), w międzyczasie odkładałem i obracałem w miarę możliwości oszczędnościami. To co udało mi się zarobić inwestowałem dalej. Nauczyłem się że pieniądze mogą pracować dużo ciężej niż ja. Zadziałał efekt kuli śnieżnej, po kilku latach uzbierałem na mieszkanie, a w pracy zaczęto doceniać moją ciężką pracę i dedykację, co przekładało się na zarobki. Znowu zaczynałem finansowo od zera, zacząłem więc szukać sposobów jak przyśpieszyć ten proces. Wcześniej działała u mnie tylko wzrodzona predyspozycja do oszczędzania (a raczej niewydawania), bo nie mialem o tym najmniejszego pojęcia. Zdawałem sobie sprawę że młodszy już nie będę, nie mam jeszcze założonej rodziny więc teraz jest najlepszy okres w życiu żeby pracować i trzepać mamone. No bo co, będę siedział po godzinach jak w domu będzie na mnie czekać żona z dziećmi, albo będę się dorabiał fortuny kiedy będę plugawym starcem? W międzyczasie zacząłem trochę podróżować, trafiłem na f4f i jemu podobne witryny, zacząłem się przyglądać innym sposobom optymalizacji życia, w ostatnim roku zacząłem czytać dużo książek związanych z ekonomią, finansami czy rozwojem osobistym i układać sobie wszystkie elementy w jedną całość. Nadal sporo pracuję, ale nie tyle co kiedyś i na zdecydowanie większym luzie. Obecnie mam dwadzieścia parę lat i wiem że najlepsze dopiero przede mną.

Jak widzisz, nic nadzwyczajnego. Nic, czego nie mogłaby zrobić przeciętna osoba. Nie mam nadzianego ojca, nie dostałem spadku po babci, nie wygrałem w lotka (nigdy nie grałem), nie trafiłem na szansę jedną na milion, nie mam wyjątkowego szczęścia, nie mam smykałki do biznesu ani nie zarabiam pięciocyfrowej kwoty. W mafii też nie byłem.

I żeby zakończyć spekulacje. Nie wiem ile wydawałem wcześniej na jedzenie. Teraz też nie wiem ile wydaje. Nie stosuje budżetu który jest dobrym sposobem dla początkujących. Jadę na autopilocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A co to jest "dedykacja"? Bo zawsze myślałem, że takie coś, co się kaligrafuje na stronie tytułowej darowanej książki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anonymous napisał(a):
Dobrze, że jeszcze nie mam zwidów. Jakiś gremlinów na skrzydłach czy innych :) A co do picia, musiałbym się totalnie nawalić żeby przeszło, a taka opcja odpada :D A właśnie, też macie tak że już nie kojarzycie gdzie byliście i kiedy? W sensie, że się wam już miesza i musicie się dwa razy zastanowić czy byliście np. Helsinkach?

Gdzie bylam to pamietam, ale czasami nie moge sobie przypomniec, gdzie cos widzialam. Wiem, ze cos tam gdzies widzialam, ale musze sie zastanowic gdzie to bylo. Zwlaszcza jak w ciagu miesiaca obskocze kilka stolic skandynawskich, to moze sie mieszac.

Hetman napisał(a):
Kara :) ?
blisko 250 lotow i zadnego Ryanair
jestes na tym forum niczym bialy kruk :)

Ja nigdy nie lecialam Rynaiar, ale nie jest to jakis wyczyn. W moim przypadku nie ma to sensu, bo lataja glownie ze Stansted, a to lotnisko jest poltorej godziny samochodem z domu, gdy tymczasem mam blizej na Heathrow, Gatwick i od biedy Luton. Nie lecialam jeszcze nigdy w miejsce, gdzie jedyna opcja byl Ryanair, a z Luton latalam tylko Wizzem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group