Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Mar 2014 03:12 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
szymonpoznan1 napisał(a):
Mojego Berlińskiego mandatu ciąg dalszy. Jak już wspominałem na początku lutego załapałem mandat 100€ płatny na miejscu w centrum Berlina. Dziś do domu przyszedł list od niemieckiej policji (nie widziałem go jeszcze dokładnie, jedynie domownicy mi mniej więcej przeczytali co tam jest), a w nim 2 kartki po niemiecku i jedna po polsku, że mam zapłacić na jakieś tam ich konto opłatę za ten mandat 5€. Ktoś wie o co chodzi? 5€ to nie dużo przy zapłaconej już stówce, ale o takim zabiegu jeszcze nie słyszałem, zwłaszcza, że mój mandat składał się z dwóch kwot 80€ za prędkość i 20€ jakiejś opłaty, a tu jeszcze kolejna....



Może zapłaciłeś przelewem SWIFT na konto Niemieckie i nie zaznaczyłeś , że pokrywasz prowizję banku zagranicznego ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 01 Mar 2014 03:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
travelerka napisał(a):
Hej.
My niestety dostaliśmy mandat w USA na Florydzie podczas lutowego wypadu, czyli całkiem świeżo :)
266 USD za przekroczenie prędkości o 20 mil :(
Policjant powiedział, że jeśli nie zapłacimy to będzie nas ścigać FBI ;D


Jeśli planujesz w przyszłości jeździć samochodem na Florydzie, to lepiej zapłać , bo możesz skończyć w areszcie.
W Polsce i w innych stanach nic Ci na razie nie grozi, co nie znaczy że w przyszłości baza danych drogówki nie może zostać połączona z bazą imigration ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Mar 2014 17:21 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 3
Na szczęście nie dostałam jeszcze nigdy mandatu za granicą, ale znajomemu w Berlinie fotoradar cyknął fotkę. Mówił, że nie zapłacił, ale nie wiem jak to wszystko ostatecznie się skończyło. Image


Ostatnio edytowany przez malyisza, 06 Mar 2014 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Mar 2014 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
SPLDER napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Mojego Berlińskiego mandatu ciąg dalszy. Jak już wspominałem na początku lutego załapałem mandat 100€ płatny na miejscu w centrum Berlina. Dziś do domu przyszedł list od niemieckiej policji (nie widziałem go jeszcze dokładnie, jedynie domownicy mi mniej więcej przeczytali co tam jest), a w nim 2 kartki po niemiecku i jedna po polsku, że mam zapłacić na jakieś tam ich konto opłatę za ten mandat 5€. Ktoś wie o co chodzi? 5€ to nie dużo przy zapłaconej już stówce, ale o takim zabiegu jeszcze nie słyszałem, zwłaszcza, że mój mandat składał się z dwóch kwot 80€ za prędkość i 20€ jakiejś opłaty, a tu jeszcze kolejna....



Może zapłaciłeś przelewem SWIFT na konto Niemieckie i nie zaznaczyłeś , że pokrywasz prowizję banku zagranicznego ?


Mandat płaciłem na miejscu do ręki policjantowi (tak jest w większości krajów jeśli zatrzymają obcokrajowca). Jutro będę miał to pismo w ręce to podrzucę tutaj skan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 02 Mar 2014 23:24 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 4
Zbanowany
Ja często jeżdżę do Niemiec i niestety notorycznie dostaje mandaty w czechach, albo zatrzymuje mnie policja albo radar, zawsze za przekroczenie prędkości oczywiście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:23 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 5
Ja otrzymałem w Austrii, na szczęście to było kilka lat temu jak mandaty nie były takie wysokie. Nie miałem euro, wyciągnęli przenośny portal do płatności kartą i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Mar 2014 21:59 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Gruzja - Borjomi: zakaz skretu w lewo 40 PLN, płatny w banku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:11 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
z 10 lat temu dostałem mandat w Berlinie za przejazd rowerem sic! na czerwonym świetle
chyba 25 EUR nie maiłem pieniędzy przy sobie więc policja zawiozła mnie samochodem do domu bym zapłacił...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
miloszp napisał(a):
z 10 lat temu dostałem mandat w Berlinie za przejazd rowerem sic! na czerwonym świetle
chyba 25 EUR nie maiłem pieniędzy przy sobie więc policja zawiozła mnie samochodem do domu bym zapłacił...

a dom w Przemyślu :]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 05 Mar 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
rattaman napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):
Nie jestem zbieraczem mandatow, wiec nie ma sie czym chwalic:
-kamera na robotach drogowych w Niemczech zrobila mi zdjecie jak jechalam 74km/h na ograniczeniu 60km/h. Wyczytalam gdzies na polskich stronach, ze nie wysylaja takich mandatow zagranice i po 3 miesiacach znikaja im z bazy i jakby mnie gdzies zatrzymali, to nie bede juz za to placic. Od tego czasu minelo juz wiecej niz 3 miesiace, a ja zmienilam tablice rejestracyjne na samochodzie. Na nastepny zakladam te same, ale mam nadzieje, ze im sie to przedawni przez pol roku. A jak nie, to powiem, ze to poprzedni wlasciciel tablic rejestracyjnych ;-)


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Zakładasz tablice rejestracyjne z innymi numerami niż w dowodzie :shock: ?

Nie zrozumiales. Zmienialam tablice rejestracyjne na samochodzie i dokumenty rowniez, nie jestem kamikadze. Tablice prywatne ktore wtedy zdjelam wlasnie powedrowaly na moj nowy samochod. Samochody zarejestrowane w UK i jest to normalna procedura przekladania tablic prywatnych lub zawieszania ich na jakis czas.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 23 Kwi 2014 00:23 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
Witam,
czy dostał ktoś kiedyś mandat w Izraelu? Wypożyczyłem samochód w Budgecie i wybrałem się do Eilatu. Gdy dojechałem było już ciemnawo, zależało mi na szybkim znalezieniu jakiegoś parkingu i pójściu na zakupy. Akurat tuż przy plaży było centrum handlowe z parkingiem. Jak się okazało niestety płatnym, a dowiedziałem się o tym dopiero gdy wróciłem do samochodu i zobaczyłem mandat za szybą. Gdybym wiedział od razu to oczywiście kupiłbym bilecik ale wszystkie napisy po hebrajsku, do tego było ciemno i nie widziałem parkomatów. I jak na złość człowiek z budki parkingowej kilkanaście minut wcześniej skończył pracę, więc nie dało się nic odkręcić ani porozmawiać.
I teraz problem w tym, że mandat jest cały po hebrajsku (jestem pewny, że to mandat bo zapytałem lokalnej młodzieży), nie mam pojęcia jak mogę go zapłacić. Jest podany adres strony internetowej która niestety też jest tylko po hebrajsku (www.metropark.co.il).
Z tego co wiem, Budget powinien ściągnąć z mojego konta pieniądze, gdy zostanie powiadomiony o mandacie, ale boję się, że doliczą sobie sporą opłatę za to, że muszą płacić mój mandat (czy coś w tym stylu). Napisałem mail do firmy zajmującej się parkingiem ale nie odpisali.
Czy miał ktoś kiedyś podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Kwi 2014 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nie jestem do końca pewna, czy to było w Izraelu, ale nam w wypożyczalni chyba mówili, że można zapłacić na poczcie. A jeśli nie zapłacisz to wtedy właśnie wypożyczalnia ściąga. Idź na jakąś pocztę i zapytaj. Albo skontaktuj się z wypożyczalnią, oni będą wiedzieli.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Kwi 2014 19:43 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 3
Zdarzyło się ze dwa lata temu w Holandii. Właściwie, to mandat potraktowałem dosyć lekceważąco, więc można powiedzieć, że miałem raczej do czynienia z firmą windykacyjną z Gdańska w pół roku po znalezieniu mandatu za wycieraczką. Żeby było zabawniej, to dostałem dwa wezwania do zapłaty od tej firmy. Jedno moje, a drugie dla współwłaściciela pojazdu. Gdy zadzwoniłem do windykatora, żeby wyjaśnić, czy muszę płacić dwa razy, to dostałem gburowatą odpowiedź, że ich to nie obchodzi ile razy zapłacę, ma być zapłacone i już. Rozmowa ta miała jeszcze wiele nieprzyjemnych punktów, ale już sobie daruję, bo trochę czasu już jednak minęło.
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 23 Kwi 2014 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Dziwi mnie gorliwość firm windykacyjnych, bo jak się okazuje, że człowiek potrzebuje coś odzyskać, windykatorzy okazują się być wyjątkowo nieudolni, powolni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Kwi 2014 00:03 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Ja prawie dostałem mandat w Austrii, jadąc samochodem. Kupiliśmy winietkę, która przez głupotę wylądowała w schowku.
Niestety nikt z nas nie znał ichniejszego języka, a po angielsku średnio mówili, więc puścili nas wolno. A nawet sami winietkę przykleili :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Kwi 2014 05:44 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 67
Auto zawsze z wypozyczalni, wiec i tak i tak musze placic, bo sciaga mnie firma od wypozyczenia.
Duzo jezdze po roznych miejscach, ktore odwiedzam najczesciej pierwszy i ostatni raz w zyciu.

Dostalem mandat w Holandii, UK (za zbyt dlugi postoj na parkingu w McDonald - tylko prosze sie glosno nie smiac :lol:), Irlandii, US (tu sie odwolalem i anulowali).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Kwi 2014 08:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Parys napisał(a):
Ja prawie dostałem mandat w Austrii, jadąc samochodem. Kupiliśmy winietkę, która przez głupotę wylądowała w schowku.
Niestety nikt z nas nie znał ichniejszego języka, a po angielsku średnio mówili, więc puścili nas wolno. A nawet sami winietkę przykleili :D

Miałeś OGROMNE szczęście, policja austriacka jest potwornie czepliwa i nienegocjowalna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
rafal.szymczak napisał(a):
Auto zawsze z wypozyczalni, wiec i tak i tak musze placic, bo sciaga mnie firma od wypozyczenia.
Duzo jezdze po roznych miejscach, ktore odwiedzam najczesciej pierwszy i ostatni raz w zyciu.

Dostalem mandat w Holandii, UK (za zbyt dlugi postoj na parkingu w McDonald - tylko prosze sie glosno nie smiac :lol:), Irlandii, US (tu sie odwolalem i anulowali).


A jakie podałeś argumenty że uwzględnili twoje odwołanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Kwi 2014 20:46 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 5
W Portugalii jeździliśmy wynajętym autem i dostaliśmy 3 mandaty za parkowanie. Zapytaliśmy w recepcji hotelu co z tym zrobić i powiedzieli że dopóki nie nabijemy ponad 50 euro to możemy olać. Olaliśmy, na razie cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 28 Kwi 2014 20:53 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 67
Cytuj:
A jakie podałeś argumenty że uwzględnili twoje odwołanie?

To bylo w NJ, blisko miejsca, z ktorego odplywa bezplatny prom na Manhattan.
Zaparkowalem kolo komendy policji, parking ogolnie dostepny. Po powrocie znalazlem mandat za wycieraczke od szyby - niewlasciwe parkowanie.
Zgodnie z ich polityka na mandacie dwa pola - winny/niewinny.
Zrobilem zdjecia jak byl zaparkowany samochod, jaki byl znak, ktory obowiazywal - pare fotek.
Odeslalem im z zaznaczonym polem - niewinny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Antek12 oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group