Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mandat pocztą
#201 PostWysłany: 28 Lis 2015 11:02 

Zasada jest bardzo prosta: jeśli dokonałeś wykroczenia drogowego to płacisz mandat.

A teraz takie czasy, że mandaty zza granicy dość szybko trafiają do adresatów w Polsce.
Nie uiszczenie zapłaty może skutkować np. tym iż następnym razem wypożyczalnia odmówi wynajęcia samochodu-dokładnie taki przypadek miał znajomy w innej sieciówce, o tyle był problem, że on mandat zapłacił dwa miesiące temu a teraz w poniedziałek miał problem z odbiorem samochodu na lotnisku, bo Europcar ma u siebie gigantyczny bałagan (np. noty księgowe za wynajem przysyłają po pół roku od wynajmu) ale na szczęście udało się to odkręcić, choć wymagało to udowadniania, że nie jest się wielbłądem.


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 28 Lis 2015 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#202 PostWysłany: 28 Lis 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Kamilos15
Oddać wynajmującemu opłatę administracyjną pobieraną przez wypożyczalnię (30 eur) i albo opłacić mandat (100 eur) przelewem, albo też oddać ww. (zależy od treści pisma).

Udawanie nie ma sensu, bo - jak pisali przedmówcy - regulamin wynajmu pozwala na obciążenie karty w takich wypadkach, a w razie problemów z kartą - wynajmujący może mieć później o wiele większy problem z polskim urzędem skarbowym działającym w imieniu belgijskiego albo z belgijską policją na drodze lub na lotnisku.

Niderlandzki to jeden z trzech języków oficjalnych w Belgii. Angielski, niestety, nim nie jest. Google Translate świetnie radzi sobie z oboma i polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 28 Lis 2015 12:07 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 3
Z tego co rozumiem w najgorszym przypadku należności ściągną ze zwrotu podatku a Budget odmówi wypożyczenia samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 28 Lis 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Chłopie, zapłać to i zapomnij. Nie ma co kombinować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 28 Lis 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Kamilos15 2 x tak, przy czym pierwsze tak może być z dodatkowymi sankcjami za nieuregulowanie w terminie. Przyłączam się do chóru skandującego "Zapłać. Nie kombinuj." - tym bardziej, że wykroczenie popełniłeś Ty, a wynajmujący ma przez Ciebie nieprzyjemności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 28 Lis 2015 14:10 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Michau23 napisał(a):
Maroko, droga relacji Agadir - Tiznit. Zatrzymują nasze auto i każą mi wysiąść. Policjant oznajmia pokazując mi liczby narysowane na dłoni, że jakieś 15 km wcześniej jechałem 88 na 80. Skąd to wie? A bo mu inny policjant powiedział przez radio.. :D

To samo miałem we Francji. Za punktem opłat na autostradzie stali policjanci i kazali mi zjechać na bok, wzięli dokumenty i stwierdzili, że na autostradzie 10 km przed bramkami przekroczyłem prędkość. A skąd to wiedzą? Otóż był tam wiadukt na którym stoją ich koledzy z radarem. Poprosiłem o jakiś dowód, fotkę, wydruk czy coś takiego. Zaśmiali się tylko i powiedzieli że albo płacę albo zatrzymają mnie z samochodem do czasu wyjaśnienia sprawy... I nagle przestali rozumieć po angielsku, stwierdzili: tu jest Francja i językiem urzędowym jest francuski. Nie miałem wyboru, zapłaciłem 90 euro mandatu. Później znajomy francuski prawnik potwierdził mi, że poświadczenie dwóch żandarmów jest praktycznie nie do podważenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 29 Lis 2015 03:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
W Maroku przed zjazdem z autostrady między Marakeszem a Agadirem policjanci kazali mi zjechać i pokazali mi na telefonie zdjęcie z przekroczeniem o 17km prędkości. Zdjęcie wykonał, kilka kilometrów wcześniej, ich kupel czający się z radarem w krzakach (nawet go widziałem). Standardowo mandat 300 MAD (na większe wykroczenia mają blankiety z mandatem 700 MAD).

Jeśli chodzi o Francję to niechętnie, ale muszę przyznać, że nasza policja powinna się uczyć. Fotoradar w dniu 8.10.br odnotował, że przekroczyłem w Wersalu prędkość o 5km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km. Faktycznie jechałem 60km/h ale mają tam tolerancję 5km, dlatego odnotowana prędkość to 55km/h. Ponieważ samochód był z wypożyczalni to wysłali pismo do wypożyczalni. 14.10.br już mieli informację z wypożyczalni, że to ja wypożyczałem samochód a pismo z grzywną było w mojej skrzynce już 20.10.br.
Mandat 135 euro. Jeśli zostanie zapłacony do 46 dni to zostaje obniżony do 90 euro. Płatność między 47 a 76 dniem to 135 euro i UWAGA, jeśli nie zostanie zapłacony w tym terminie to grzywna zostaje podwyższona do 375 euro! (zatem jeśli ktoś nie zapłaci 90 euro a sprawa zostanie przekazana do polskiego US to będą już ściągać kwotę ponad 4 razy wyższą a nie tak jak u nas 6 zł. więcej za mandat 100zł).
Oczywiście wszystko przysłane po polsku, nie jakieś tłumaczenie z google, tylko bezbłędna polszczyzna.
Podobnie jak u nas mamy do wyboru 3 opcje:
1. samochód został sprzedany/zniszczony/skradziony zanim stwierdzono wykroczenie
2. samochód został użyczony/wynajęty innej osobie i tutaj należy podać wszystkie dane tej osoby włącznie z adresem, datą urodzenia i numerem prawa jazdy (dla amatorów wpisywania rzekomego kolegi z Syrii, który prowadził samochód, jest informacja o odpowiedzialności karnej (włącznie z karą do 5 lat więzienia i 45000 euro grzywny).
3. inny powód (możemy odpisać na czystej kartce co nam się tylko podoba) wówczas sprawa zostanie przekazana przez prokuraturę do sądu i tutaj UWAGA - jeśli zdecydujemy się na 3 opcję to należy wpłacić kaucję w wysokości 135 euro (w przypadku niewpłacenia grzywny po 76 dniach mamy już do zapłacenia grzywnę w wysokości 375 euro). Jeśli sąd uzna naszą winę to nałoży grzywnę przynajmniej o 10% wyższą niż te wpłacone 135 euro, jeśli nas uniewinni to można wystąpić o zwrot kaucji.
Jak widać grzywna nie jest mała. Najgorsze w tym wszystkim to to, że nie zwiedziliśmy tego Wersalu bo żabojady urządziły sobie akurat w dniach 8-9.10.br strajk i zarówno pałac jak i ogrody były zamknięte :roll:
Dla porównania w Niemczech za przekroczenie o 7km/h płaciłem mandat 15 euro a za przekroczenie o 11km/h płaciłem 25 euro.
Samo płacenie francuskiego mandatu to bajka (o ile można tak powiedzieć o wyskoczeniu z 90 euro). Można to zrobić ze smartfona przez specjalną aplikację albo zapłacić kartą na stronie internetowej albo zwykłym przelewem.
Zapłaciłem kartą, po podaniu na stronie internetowej numeru z przesłanego pisma, wszystko jest już w systemie, podajemy tylko dane karty i w ciągu 2 minut mandat zapłacony. Potwierdzenie można wydrukować ze strony, poprosić o przesłanie mailem lub pocztą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 22 Sie 2016 09:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dostałem na Gran Canarii mandat za złe parkowanie. Wg mnie niesłusznie bo przy krawężniku była biała, przerywana linia, a auto stało w taki sposób, że było conajmniej półtora metra chodnika wolne (miejsce to sugerował z resztą sam recepcjonista). Recepcjonista w hotelu powiedział, że mu wstyd, ale lokalna policja trzepie tak kasę na turystach. Jednakże na mandacie źle przepisali numer rejestracyjny. Zamienione są dwie cyfry: zamiast 63 jest 36.

Mandaty trzeba płacić, ale ponieważ mam poczucie niesprawiedliwości w tym przypadku to czy mogę odmówić przyjęcia mandatu i jeśli tak, to jaka jest wtedy procedura? Czy może olać, bo numer rejestracyjny się nie zgadza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 22 Sie 2016 11:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@vincenz Z tym numerem masz szansę wyciąć im też numer ;) i w moich oczach będziesz usprawiedliwiony zważywszy na opisane okoliczności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy spisywali dane z Twoich dokumentów rejestracyjnych czy dostałes mandat "za wycieraczkę"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Zgadzam się, jeśli numer jest inny niż naszego samochodu to nie ma podstaw do ściągnięcia takiego mandatu.

-- 22 Sie 2016 13:42 --

po prostu szczęściarz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 01 Wrz 2016 19:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@miriam @gosiagosia @jack.strong przepraszam, że długo nie odpisywałem, ale byłem na wakacjach, po których dodatkowo przeprowadzałem się. Zapytałem faceta w punkcie Pluscara w Puerto Rico, co z tym zrobić. On również mówił, że to wstyd dla miasta jak lokalna policja żeruje na turystach. Skonsultował to jednak z kimś oraz sprawdził, czy nie mają takiego (pomylonego) numeru rejestracyjnego w swoich zasobach, po czym z tryumfem w głosie oznajmił mi, żebym nie płacił tego mandatu, bo u nich takie auto nie istnieje. A mandat był włożony za wycieraczkę, więc żadnych danych poza tym szczęśliwie pomylonym numerem rejestracyjnym nie mają. Swoją drogą na blankiecie trzeba dwa razy wpisać nr rejestracyjny i w obydwu polach był pomylony.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#213 PostWysłany: 01 Wrz 2016 20:17 

2012, ląduję w Brnie, od lotniska jest blisko autostrada na Katowice (258 km), do których muszę dotrzeć w ciągu pięciu godzin, bo mam pociąg, żeby rano być w robocie w Olsztynie (innej opcji nie ma). Dolatuję za Ostrawę z dwiema szalonymi Czeszkami w równie szalonym tempie, więc myślę, że zdążę. Na jednym ze zjazdów, gdzie mnie zostawiły (15 km do PL), kasuje mnie policja czeska (2500 koron) za łapanie stopa. Dostaję w gratisie po gębie z liścia, kopa w dupę, a na koniec rozpruwają mi plecak podczas szarpaniny i ląduję w polu kukurydzy:) Przez jakieś lasy i wioski przebijam się do PL. Przyszło coś po dwóch latach z odsetkami (3 k koron) zwykłą pocztą i po czesku. Od tej chwili cisza.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 01 Wrz 2016 20:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6226
HON fly4free
brigante32 napisał(a):
2012, ląduję w Brnie (...) Przyszło coś po dwóch latach z odsetkami (3 k koron) zwykłą pocztą i po czesku. Od tej chwili cisza.
na twoim miejscu bym się nie cieszył. jeśli będą konsekwentni, to jeszcze w tym roku możesz się spodziewać kolejnej przesyłki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 01 Wrz 2016 20:35 

Nie cieszę, relacjonuję.

I myślę, że 4 lata od wystawienia mandatu upoważniają do pozytywnego myślenia o finale sprawy:)
Góra
 PM off  
      
#216 PostWysłany: 01 Wrz 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Mandat jest to nic innego grzywna w drodze mandatu karnego. Jego niezapłacenie skutkowało wnioskiem do sądu o ukaranie. Znam przypadek ze Słowenii gdzie w ten sposób tamtejszy sąd wydał wyrok (grzywna) i przysłał do Polski do realizacji. Finał był taki że znajomy dostał wezwanie do naszego sądu w charakterze obwinionego. Sędzina mówiła że nie ma specjalisty od prawa słoweńskiego i albo przyjmuje on wyrok (grzywna) albo nie. Na pytanie a co będzie jak nie przyjmie nie potrafiła odpowiedzieć i naciskała by go przyjąć. Skończyło się na przyjęciu i zapłaceniu. Do kosztów mandatu doliczono koszty sądowe w Słowenii i Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 04 Wrz 2016 18:03 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
Dostałem mandat jak najbardziej.Co prawda nie od policji ale od włoskich ,,kanarów,,.wracając z centrum Bergamo na lotnisko przy wyjściu z autobusu czekali już z kontrolą i łamanym angielskim tłumaczyli że zły bilet.Skończyło się na skromnym mandacie 20 euro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 31 Gru 2016 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Dzisiaj zaglądam do skrzynki a tutaj ktoś mi przesyła zdjęcia pamiątkowe z wakacji w Andaluzji. Miło ;)
A-381 od Jerez de La Frontera w stronę Gibraltaru.
100 EUR mandat,przy płatności ścięło do 50EUR (uprzedzając pytania - bez cebuli na polskim IP. płatność MC Aliora ;))
Dodam, że prędkość przekroczona o 14 km.

Jakieś fatum :D To już drugi wyjazd z rzędu z takimi pamiątkami (wcześniej USA za HOV lane).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 31 Gru 2016 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌almukantarant‌
Jechałeś 134 km/h?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 31 Gru 2016 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Na tym odcinku co mnie namierzyli było ograniczenie do 100 km/h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group