Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 12 Lis 2014 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
kubus571 napisał(a):
lagor napisał(a):
a orientuje się ktoś jakie są teraz wysokości mandatów w Niemczech?
Coś mi ostatnio błysło ;) miałem chyba 20-30km więcej na ograniczeniu 50km/h :oops:
wiecie może czego mogę się spodziewać?


Z tego co mi kolega mówił, który mieszka w Niemczech na stałe. Mandat to zawsze 100EUR jeśli chodzi o fotoradar nie ważne czy 20 czy 50 górką.



To chyba miał właśnie odległościówkę, bo tam faktycznie jest stała stówka €, niezależnie od tego czy jedziesz metr za kimś czy 49 metrów.
Za prędkość to wręcz nielogiczne :D

correos napisał(a):
sadzilem ze macie na mysli
http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenst ... iedy-ruszy


nie pamietam bym kiedykolwiek stosowal sie do zachowania odleglsoci miedzy pojazdami
a trzeba zaczac z tego co piszecie :)


Też od tym nie wiedziałem do niedawna, pomimo że dość często jeżdżę na trasie Poznań-Berlin. Ostatnio na remontach przed Ringiem dość często to ustawiają, a do tego często jeżdżą cywilną beemką i wyłapują te odległości.

Sprawa jest ciekawa, bo sam byłem świadkiem sytuacji, jak facet jechał normalnie z zachowaniem odległości i prędkości, ale kierowca przed nim gdy zobaczył radar, wcisnął hamulec w podłogę, ten za nim ledwo wyhamował, a do tego zrobiło mu fotkę za nie zachowanie odległości, co jest kompletną pomyłką... ;/

Inna sprawa, że większość nie zwraca uwagi na odległość, bo te normy nie są duże. Jadąc 150km/h zawsze mimowolnie mamy ponad wymagane 75 metrów, by czuć się bezpiecznie. Co innego przy mniejszych prędkościach, na remontach, zwężeniach drogi itp. Albo jak ktoś blokuje bez powodu lewy pas i mu się usiądzie na zderzaku żeby zjechał i problem gotowy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#162 PostWysłany: 12 Lis 2014 13:53 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
To teraz z innej beczki:

Dostal ktos mandat zza granicy, za wykroczenie, ktorego nie popelnil?

Otoz przyszlo mi wezwanie do zlozenia wyjasnien z urzedu w miejscowosci Lingstadt EMS w Niemczech, za parkowanie w miejscu dla niepelnosprawnych! W wezwaniu jest napisana kwota mandatu i numer konta do wplaty. Jest tez dokladnia data z godzina, miejsce, numery rejestracyjne i marka samochodu. Oczywiscie nic sie tutaj nie zgadza. Nigdy nie bylem w Lindstadt, nie mam nawet takiego samochodu, numery rejestracyjne nie moje.
Prowadze miedzynarodowy sklep internetowy, 90% towaru wysylam do Niemiec. Domniemam, ze ktos uprzejmy podal moje dane jako kierowcy.
Napisalem im wyjasnienie i od ponad miesiaca cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 12 Lis 2014 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Takie CB-radiowe nazewnictwo :D Urządzenie które miedzy odległość od pojazdu poprzedzającego - zazwyczaj na autostradach w komplecie z fotoradarem. Przykładowo, jeśli jedziesz 100km/h to musisz jechać minimum 50 metrów za samochodem przed Tobą. Jeśli np. jedziesz 150km/h to 75 metrów, a jeśli 200km/h to 100 metrów.


no nieźle sobie to wymyślili... dobrze wiedzieć że coś takiego funkcjonuje ;)
na szczęście mnie to chyba nie dotyczy bo to była jakaś wieś niemiecka i chyba nikt przede mną nie jechał...
zobaczymy co z tego będzie, na razie minęło już jakieś 8 tygodni i cisza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 13 Lis 2014 00:45 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Tak dla zainterwsowanych:
http://www.bussgeld-info.de/bussgeldkatalog-abstand/
http://www.bussgeld-info.de/bussgeldkat ... indigkeit/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 14 Lis 2014 20:00 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
A co w polskich przepisach nie ma koniecznosci utrzymania odleglosci za poprzedzajacym pojazdem ?
To ze nie sprawdzaja tego to nie oznacza ze tego przepisu nie ma w polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 17 Lis 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Zeszło ostatnio samo z karty 42,70 euro za parkowanie w strefie niedozwolonej na Sardynii, po 5 miesiącach. Żadnego mandatu za szybą nie było, musiała być jakaś kamera. Z Hertza przyszła nawet faktura za to. Ciekawe, czy ta opłata zawiera już mandat, czy to tylko opłata za "przeprocesowanie" i Włosi jeszcze przyślą coś extra.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 23 Lis 2014 05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Dzisiaj mandat w Nowej Zelandii za przekroczenie prędkości. 120 NZD płacone w terminie 28 dni. Dostałem jakiś świstek z danymi do przelewu. Samochód miałem z wypożyczalni. Czy płacić czy nie mają szans ściągnąć tego ode mnie?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 23 Lis 2014 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
przemos74 napisał(a):
Dzisiaj mandat w Nowej Zelandii za przekroczenie prędkości. 120 NZD płacone w terminie 28 dni. Dostałem jakiś świstek z danymi do przelewu. Samochód miałem z wypożyczalni. Czy płacić czy nie mają szans ściągnąć tego ode mnie?


Ja bym nie płacił
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 23 Lis 2014 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
przemos74 napisał(a):
Dzisiaj mandat w Nowej Zelandii za przekroczenie prędkości. 120 NZD płacone w terminie 28 dni. Dostałem jakiś świstek z danymi do przelewu. Samochód miałem z wypożyczalni. Czy płacić czy nie mają szans ściągnąć tego ode mnie?


Jak płaciłes kartą za wypożyczenie auta to może być jak jeden post wyżej. Z drugiej strony ciekawe czy taka praktyka jest często spotykana.

Ja nigdy żadnego mandatu zagranicą nie dostałem ale miałem w roku 1996 przygodę w USA - jechałem pozyczonym od znajomego vanem i próbując wyjechać z jakiegoś parku stanowego przypadkowo wjechalem na szutrową drogę na której zatrzymał mnie park ranger. Niby byliśmy na drodze wojskowej na której jeżdżą czołgi :))) gość popatrzył na moje polskie prawo jazdy (jeszcze takie papierowe) i sie okazało ze zna ma rodzine w Katowicach wiec juz był luzik :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 23 Lis 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
BusinessClass napisał(a):
przemos74 napisał(a):
Dzisiaj mandat w Nowej Zelandii za przekroczenie prędkości. 120 NZD płacone w terminie 28 dni. Dostałem jakiś świstek z danymi do przelewu. Samochód miałem z wypożyczalni. Czy płacić czy nie mają szans ściągnąć tego ode mnie?


Ja bym nie płacił


Czy po powrocie zablokować kartę którą płaciłem w wypożyczalni?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
przemos74 napisał(a):
Czy po powrocie zablokować kartę którą płaciłem w wypożyczalni?


Na wszelki wypadek możesz ale doradzam to intuicyjnie, nie z doświadczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 23 Lis 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
to ja może niekoniecznie w temacie, ale sądzę że blisko ;)

Na autostradach w Austrii widziałem jakies takie punkty na poboczu, kocie oczka czy jak to nazwać :) były nawet jakies tabliczki ale po niemiecku a ja z tym językiem bardzo niekompatybilny... podejrzewam że to właśnie pomoc w okreąlaniu odległości ale nei jestem do końca pewny, szukałem po sieci ale chyba za słabo....mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi chociaż jak sam siebie czytam to mam wąptpliwości :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Lis 2014 16:21 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 2
Zlapalam w 2012 mandat samochodem z wypozyczalni I nie zaplacilem 400 NZD. Szczegolow udIle na Telefon moj Mail :bogdan.banas@vp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 23 Lis 2014 16:56 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
W lutym tego roku dwa tygodnie po powrocie dostałem pismo na adres domowy( namierzyli mnie w wypożyczalni) z policji Teneryfy a w środku mandat za przekroczenie szybkości na autostradzie (wymagana 120 jechałem 132 km/godz) załączono również stosowne zdjęcia samochodu (z wypożyczalni). Wysokość mandatu 100 euro.Ponieważ pismo było w języku hiszpańskim, po przetłumaczeniu okazało się,że jeżeli zapłacę w ciągu dwóch tygodni to wysokość mandatu wynosi 50 euro.Ponieważ miałem w planie kilka wyjazdów na Wyspy Kanaryjskie niezwłocznie zapłaciłem na podane w piśnie konto i dostałem mailem potwierdzenie o zapłacie.Wydrukowałem jej i zabieram w grudniu na Fuertę, aby nie było problemu z wypożyczalnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 23 Lis 2014 17:31 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Dostałem na Ukrainie mandat za prędkość, oczywiście płatny na miejscu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 23 Lis 2014 22:18 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 43
Loty: 29
Kilometry: 68 101
A jak jest z mandatami za jazdę komunikacją bez biletu. W Rzymie złapał mnie kanar a że nie miałem gotówki to mnie spisał i wystawił mandat. Mogą jakoś to ściągać jeżeli nie zapłacę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 23 Gru 2014 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Zapłaciłem w Budapeszcie 6000HUF za przejechanie metrem jednego przystanku za daleko. Trochę się zagadaliśmy :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 23 Gru 2014 01:17 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Miesiąc mi minął jak we Francji dwa razy mi fotoradar błysnął. Czekam aż mi coś z karty zniknie, bo auto z wypożyczalni (blachy nl).

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 28 Gru 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
We Francji na autostradzie w 2011 roku błysnął fotoradar. Przekroczenie prędkości bardzo nieznaczne, ok. 10km/h ponad limit. Czekałem aż coś przyjdzie, ale się nie doczekałem. Zastanawiałem się, czy gdybym jechał szybciej, to by się fatygowali...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 28 Gru 2014 16:37 

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 9
Florencja jakieś 4-5 lat temu, za skręcenie w niedozwolonym miejscu. Auto było wypożyczone, płatność kartką, więc ściągnęli z konta, dopiero po kilku tygodniach przyszedł mandat. W międzyczasie w banku została złożona reklamacja i rozpatrzona pozytywnie!! Miejsce 'transakcji' było w Oklahoma City, mąż mniej więcej 2 tygodnie wcześniej był w Kanadzie i się wystraszył, że w bankomacie zeskanowano mu kartkę. Po wyjaśnieniu sytuacji chcieliśmy bankowi zwrócić pieniądze, było tego chyba coś koło 100 zł, ale nigdy nie otrzymaliśmy od nich wiadomości jak mamy to zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group