Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Wrz 2013 10:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Witam
Wybieram sie 30.09-07.09 na cypr północny dokladnie nie wiem w który region ale bedzie to Kyrenia lub Famagusta. Czy mogłby ktoś napisac gdzie jest ciekawiej, jak z pogoda o tej porze i co warto zobaczyc a i gdzie najtaniej wynając auto ? jesli ma ktos jakies ciekawe spostrzeżenia co do wycieczki na Cypr to byłbym wdzięczny o jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 24 Wrz 2013 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 145
Loty: 56
Kilometry: 83 232
Cytuj:
Witam
Wybieram sie 30.09-07.09 na cypr północny ...

coś Ci się z datami pomyliło.

Ten Cypr to z biura citron travel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2013 11:54 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
faktycznie
wylot jest 30.09
powrot 07.10

Tak z Citron Travel a co ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2013 12:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
czy ktoś ma jakies wieści na temat Tego biura i nie jest to jakis fejk 998zł/os. 7dni 3* BB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2013 12:09 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
byłem z nimi w lipcu - wszystko było ok.
998 to standardowa cena za rajską plażę 3* poza sezonem, a można to było kupić nawet za 899.
ja rezerwowałem przez fly.pl i napisałem im do jakich hoteli chciałbym trafić, a do jakich nie - nie wiem, czy to brali pod uwagę, ale trafiłem tam gdzie chciałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2013 12:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
a jakie hotele bys polecil tzn te sprawdzone w ktorych byles chodzi mi przede wszytskim o warunki zeby byly w miare załsuguja one n ate 3 * i oczywiscie jakos niedaleko morza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2013 13:07 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
my trafiliśmy do hotelu Sempati, ok. 7 km od Kyrenii - bardzo spokojna okolica, ale trochę pustynia, do sklepu kawałek, za to hotel ma kawałek swojej żwirowo-kamienistej plaży w ładnej zatoczce, tyle, że dostępna dla każdego z dosłownie trzema zdezelowanymi parasolami. za to basen mają bardzo fajny. sam hotel ok, ze 30 pokoi więc nie jest to jakiś moloch
w zasadzie te hotele, które widzieliśmy po drodze, a do których byli rozwożeni inni uczestnicy, też sprawiały całkiem dobre wrażenie, tyle, że albo były położone w sporej odległości od morza, albo przy głównej, bardzo ruchliwej drodze.
my wypożyczyliśmy samochód przez rezydentkę, ale cena w hotelu była taka sama - 30 eur/dzień, dostaliśmy dość wysłużoną hondę hrv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2013 13:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
dzieki wielkie pemat za tę informację, na pewno sie przyda, a tak w skrócie z autopsji jesli mogłbys polecic jakies ciekawe miejsca które warto zwiedzić i zobaczyc w których równiez byłeś i gidze bedzię w miare romantycznie bo potrzebuje takiego jednego dnia ;-)
wiem tylko ze jedna z najładniejszych zatoczek to jest Ayia Napa, a dokładnie Nissi Beach. Jesli mogłbys dać jakies wskazówki gdzie warto a gdzie nie ma sensy jechac, to byłbym bardzo Ci wdzięczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2013 13:57 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
pjesekleszek napisał(a):
jedna z najładniejszych zatoczek to jest Ayia Napa, a dokładnie Nissi Beach. Jesli mogłbys dać jakies wskazówki gdzie warto a gdzie nie ma sensy jechac, to byłbym bardzo Ci wdzięczny

Ayia Napa to kurort a na Nissi Beach jest leżak przy leżaku (7,50 euro/dzień za komplet) - nie wiem, czy o taki romantyzm Ci chodzi, ale miejsce do plażowania świetne. zauważ tylko, że jest to Cypr Południowy i samochodem to będzie trochę kłopotliwe. jest to oczywiście możliwe, ale przy wypożyczeniu auta musisz zaznaczyć, że jedziesz na południe (i pewnie jakoś więcej cię skasują). jest to pewnie kwestia dodatkowego ubezpieczenia bo standardowych oni wzajemnie nie honorują.
w okolicach Kyrenii czy Famagusty spokojnie również znajdziesz podobne plaże z wszelaką infrastrukturą leżakowo-barową
jeśli natomiast romantyczny znaczy dla ciebie pusta piaszczysta plaża, płytka ciepła krystaliczna woda, to polecam wypad na półwysep Karpaz - my się tam poczuliśmy prawie jak na Karaibach - tylko palm brakowało. nie jestem w stanie podać ci tego miejsca, bo po prostu zjechaliśmy z drogi, gdy zobaczyliśmy długi kawał piachu i dosłownie dwa miejscowe samochody przy zejściu - najogólniej gdzieś po północnej stronie półwyspu, mniej więcej w połowie, może ciut dalej.
bardzo nam się również podobała Famagusta - fajna plaża koło ruin Salaminy.
na mnie największe wrażenie robią na Cyprze Płn. wielkie gotyckie katedry przerobione na meczety (Nikosia, Famagusta i pewnie gdzieś jeszcze) - naprawdę warto zobaczyć, spokojnie można wejść do środka
w samej Kyrenii (jeśli w te okolice traficie) polecam knajpkę zaraz koło wejścia do zamku (powyżej nabrzeża) z widokiem na port - dobre żarcie i ceny (za obiad z napojami płaciliśmy ok. 50-55 lir za 3 osoby).
wstąpcie też gdzieś na kebab, ale do jakiejś knajpki dla tubylców - byliśmy w barze gdzieś na blokowisku w Famaguście, nie było może romantycznie, ale super żarcie za bardzo rozsądne pieniądze
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
W przypadku oferty na Cypr Północny oferta dotyczy zakwaterowania w jednym z hoteli z oferty Citron Travel (lub spoza niej) o standardzie 3* lub 4* w zależności od oferty. Nazwa hotelu będzie znana na miejscu, po wylądowaniu w Ercan na Cyprze Północnym. Rejon Kyrenia lub Famagusta.
Podanie nazwy hotelu, do którego się chciałoby się trafić raczej nic nie pomoże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
A jak wygląda lądowanie na Ercan? Jest międzylądowanie gdzieś w Turcji, przed przylotem na Ercan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Zeus napisał(a):
A jak wygląda lądowanie na Ercan? Jest międzylądowanie gdzieś w Turcji, przed przylotem na Ercan?

międzylądowanie w Antalyi
w Ercan jest całkiem fajny terminal (wygląda na niedawno wybudowany) i same tureckie samoloty na płycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
pemat napisał(a):
Zeus napisał(a):
A jak wygląda lądowanie na Ercan? Jest międzylądowanie gdzieś w Turcji, przed przylotem na Ercan?

międzylądowanie w Antalyi
w Ercan jest całkiem fajny terminal (wygląda na niedawno wybudowany) i same tureckie samoloty na płycie



Nom, jako ze Ercan znajduje się w panstwie co tylko Turcja uznaje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:31 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Zeus napisał(a):
pemat napisał(a):
Zeus napisał(a):
A jak wygląda lądowanie na Ercan? Jest międzylądowanie gdzieś w Turcji, przed przylotem na Ercan?

międzylądowanie w Antalyi
w Ercan jest całkiem fajny terminal (wygląda na niedawno wybudowany) i same tureckie samoloty na płycie



Nom, jako ze Ercan, znajduje się na panstwie co tylko Turcja uznaje ;)

oficjalna nazwa - Turecka Republika Cypru Północnego (tur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)
no jest to trochę dziwny twór polityczny, o niestabilności sytuacji świadczy duża ilość wszelkich obiektów wojskowych po obu stronach granicy (nadzorowanej zresztą przez ONZ). ofiarą tej sytuacji jest zreszą dawne lotnisko w Nikozji, które znalazło się na ziemi niczyjej i niszczeje
z trochę innej beczki - mają ruch lewostronny (jak i południe) za to w Turcji jest "normalnie" ;) i wiele pojazdów (tych importowanych z Turcji) również autobusów ma kierownicę po lewej stronie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Zeus napisał(a):
A jak wygląda lądowanie na Ercan? Jest międzylądowanie gdzieś w Turcji, przed przylotem na Ercan?


tak wygląda to tak :

WAW15:40 AYT19:30 zmiana numeru rejsu w Antalyia klienci pozostają
w samolocie , AYT20:10 ECN 21:00 - Dokument podrózy paszport lub dowod os.
Miejscowosc cypr półnoscny /kyrenia/famagusta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
pemat napisał(a):
pjesekleszek napisał(a):
jedna z najładniejszych zatoczek to jest Ayia Napa, a dokładnie Nissi Beach. Jesli mogłbys dać jakies wskazówki gdzie warto a gdzie nie ma sensy jechac, to byłbym bardzo Ci wdzięczny

Ayia Napa to kurort a na Nissi Beach jest leżak przy leżaku (7,50 euro/dzień za komplet) - nie wiem, czy o taki romantyzm Ci chodzi, ale miejsce do plażowania świetne. zauważ tylko, że jest to Cypr Południowy i samochodem to będzie trochę kłopotliwe. jest to oczywiście możliwe, ale przy wypożyczeniu auta musisz zaznaczyć, że jedziesz na południe (i pewnie jakoś więcej cię skasują). jest to pewnie kwestia dodatkowego ubezpieczenia bo standardowych oni wzajemnie nie honorują.
w okolicach Kyrenii czy Famagusty spokojnie również znajdziesz podobne plaże z wszelaką infrastrukturą leżakowo-barową
jeśli natomiast romantyczny znaczy dla ciebie pusta piaszczysta plaża, płytka ciepła krystaliczna woda, to polecam wypad na półwysep Karpaz - my się tam poczuliśmy prawie jak na Karaibach - tylko palm brakowało. nie jestem w stanie podać ci tego miejsca, bo po prostu zjechaliśmy z drogi, gdy zobaczyliśmy długi kawał piachu i dosłownie dwa miejscowe samochody przy zejściu - najogólniej gdzieś po północnej stronie półwyspu, mniej więcej w połowie, może ciut dalej.
bardzo nam się również podobała Famagusta - fajna plaża koło ruin Salaminy.
na mnie największe wrażenie robią na Cyprze Płn. wielkie gotyckie katedry przerobione na meczety (Nikosia, Famagusta i pewnie gdzieś jeszcze) - naprawdę warto zobaczyć, spokojnie można wejść do środka
w samej Kyrenii (jeśli w te okolice traficie) polecam knajpkę zaraz koło wejścia do zamku (powyżej nabrzeża) z widokiem na port - dobre żarcie i ceny (za obiad z napojami płaciliśmy ok. 50-55 lir za 3 osoby).
wstąpcie też gdzieś na kebab, ale do jakiejś knajpki dla tubylców - byliśmy w barze gdzieś na blokowisku w Famaguście, nie było może romantycznie, ale super żarcie za bardzo rozsądne pieniądze


dzieki za wiele cennych wskazówke, na pewno skorzystam z tych informacji, mieliscie mapkę cypru płn, czy przez gps sie kierowaliscie? Jesli tak to skad taka mapke z ciekawymi miejscami/zabytkami dostac w Polsce czy na Cyprze?, rozumiem ze lepiej zamienic euro na liry tureckie, jesli zwiedza sie płn czesc cypru, bo w euro płaci sie na południu gdyż nalezy do Grecji. Mam zamiar wypozyczyc samochod z http://www.economycarrentals.com czy ceny poza sezonem beda mniejsze? ile mniej wiecej płaci sie za dzien ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
W Cyprze to około 1,4 euro za litr, a tureckiej czesci to nie wiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Wrz 2013 15:18 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Zeus napisał(a):
W Cyprze to około 1,4 euro za litr, a Tureckiej czesci to nie wiem


jeszcze mam takie pytanie ile trzeba przeznaczyc mniej wiecej pienidzy na wydatki na Cyprze, jesli mam zapewniony hotel BB. a Chce wynając auto na 3-4 dni by zwiedzic pare miejsc i zjesc obiad w jakiejs niedorgiej knajpce , pytam tak orientacyjne, bo nie wiem to moj pierwszy taki wyjazd z dziewczyną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Wrz 2013 15:18 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
pjesekleszek napisał(a):
dzieki za wiele cennych wskazówke, na pewno skorzystam z tych informacji, mieliscie mapkę cypru płn, czy przez gps sie kierowaliscie? Jesli tak to skad taka mapke z ciekawymi miejscami/zabytkami dostac w Polsce czy na Cyprze?, rozumiem ze lepiej zamienic euro na liry tureckie, jesli zwiedza sie płn czesc cypru, bo w euro płaci sie na południu gdyż nalezy do Grecji. Mam zamiar wypozyczyc samochod z http://www.economycarrentals.com czy ceny poza sezonem beda mniejsze? ile mniej wiecej płaci sie za dzien ?

jak patrzyłem na ecr to nie mieli wypożyczalni na Cyprze północnym, ja wypożyczałem na miejscu.
darmowe mapki, ale raczej poglądowe, są wystawione na lotnisku w hali przylotów, trochę lepszą dostaliśmy w hotelu, mieliśmy też mapkę w przewodniku po Cyprze, który kupiliśmy na lotnisku we Wrocku
dane z lipca
kurs euro - 2,30-2,50 eur/try, kantorów sporo
paliwo na północy wszędzie w jednakowej cenie - 3,15 try/l
na południu ciut drożej niż w Polsce, choć na stacji samoobsługowej zapłaciliśmy nawet taniej niż w kraju
ogólnie na Cyprze jest trochę drożej niż w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Wrz 2013 15:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Spoko, to jesli chodzi o mapki to jako to ogarnę ale trochę boję się o wypożyczenie auta ponieważ będe mial gotówkę a na karcie jakies tam groszę, a z tego co widze przy wynajeciu auta pobierają kaucję z karty, która zwracają po oddaniu auta w nienaruszonym stanie. a jesli chodzi o moje pytanie wyżej o to ile mniej wiecej trzeba przeznaczyć $$ na 7 dni na takim Cyprze gdy mam opcje BB w hotelu z wypożyczeniem auta 3-4dni i jakimis tam obiadami w knajpach niedrogich ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group