Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2015 16:25 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
Witam,

wczoraj udało mi się upolować za 258zł od osoby (w obie strony) Ryanaira z W-wy do Aten w dniach 25.08-9.09 tego roku.

Chcielibyśmy zwiedzić dosłownie na jeden dzień (nie będzie za mało?) Ateny - nie ma znaczenia czy Ateny będą na początku, środku, czy na końcu wyjazdu.

Natomiast resztę wyjazdu czyli koło 14dni chcemy spędzić na Cykladach. Koniecznie chcemy zwiedzić Santorini - 5 dni wystarczy? Natomiast resztę wysp (np. 3 wyspy po 3 dni) nie mamy jeszcze wybranych. Tutaj zdaję się na waszą pomoc. Które wyspy wybrać oraz jak do nich najtaniej się dostać i jaka kolejność ich zwiedzania będzie najkorzystniejsza. Jest tanie połączenie Aten z Santorini Ryanairem- w jedną czy w drugą stronę kosztuje koło 30eu.

Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Lip 2015 22:35 

Dokładnie w tych samych dniach będę na Cykladach. Jestem na wyspach rok w rok i byłem już na prawie wszystkich
Tak samo planowane mam po 3 dni na wyspach,ale kolejność może być inna. Wszystko zależy od tanich promów których jest coraz mniej. Nie sposób przemieszczać się z wyspy na wyspę katamaranem za ok 50 e/os , Najdroższe są połączenia z i do Pireusu ok 32-36 euro. Między wyspami cena wynosi ok 7-15 e Tutaj jest zawsze największy problem, całą trasę trzeba zaplanować już w domu. Na Santorini wystarczy 3 noclegi i zwiedzisz całą. Jeśli chcesz inne wyspy zwiedzić i wrócić z powrotem na Santorini masz do wyboru Naxos, Paros ,Ios Folegandros. Płynąc z Santorini w Niedzielę masz tani prom za 11 e na Amorgos/piękna wyspa/ potem na Naxos, Paros ,Ios i wracasz na Santorini. Koszt promów ok 50 e /os Wszystko trzeba zaplanować. Z dalszych wysp jak Milos ,Sifnos,Sefiros będzie problem.
Takie kółeczko jest najlepsze i najtańsze. Można też z Naxos popłynąć na Mykonos ale tanie promy są tam deficytem 2x w tygodniu.
Oczywiście wszystko można modyfikować. ja jestem zwolennikiem z wyspy A do wyspy E przeważnie 5 wysp nawet 6. Ale nie wracam w to same miejsce. W tym czasie wszystkie noclegi od oferujących w porcie ,nigdy nie rezerwuję.
Jak coś to pisz na PW
Góra
 PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2015 01:33 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
dzięki za pomoc!

Myślę, że najlepiej byłoby najpierw dolecieć na Santorini, a potem promami przez wyspy i na końcu do Pireus lub Rafiny (chyba będzie taniej do Rafiny?).

Które wyspy najbardziej polecasz, oczywiście oprócz Santorini, zwracając uwagę na łatwość i cenę dopłynięcia. Myślę, że Santorini + 3 wyspy będzie optymalnie, tak by nie przesadzić z tempem i też trochę wypocząć. Można byłoby zacząć od Santorini tak, by opuścić ją w niedzielę 30 sierpnia i popłynąć np. na Amorgos i co dalej? Naxos jakieś strasznie duże:) Co lepsze Paros czy Naxos? i potem na Mykonos i do Rafiny?

Czy promy lepiej rezerwować z wyprzedzeniem?

Z jakich stron najlepiej korzystać do wyszukiwania promów? (nie mogę znaleźć tego promu na Amorgos za 11eu)

Jak z noclegiem? jak cenowo wychodzi? W związku z kryzysem wolałbym zabukować wcześniej i nie wozić ze sobą dużo kasy, zwłaszcza, że z bankomatów nie wiele też można wyciągać;)

dzięki jeszcze raz
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2015 11:21 

Dobre rozwiązane ,z przylotem na Santorini i potem na 3 wyspy i powrót promem do Aten.Jeśli masz już kupione w tych datach bilety to polecam zwiedzenie Aten w drodze powrotnej i wybranie promu nocnego tak aby 2 dni spędzić w Atenach.
Po przylocie ok 23 nie masz szans zdążyć na przesiadkę na Santorini Ryanairem chyba że ranny lot ,ale one są dużo droższe. Kiedyś obiło mi się, jak wprowadzili te połączenia,że ten kurs robi ta sama maszyna co przylatuje z WMI, ale nie wiem tego.
Noclegi na wyspach w pokojach z toaletą na 2 os na miejscu można znależść śmiało za 20 e/doba. Porównaj z Bookingiem gdzie najwięcej ofert.
Jeśli przylatujesz 25sier i powrót masz 9 wrz najlepiej leć lub płyń od razu na Santorini i wracaj ok 7 wrz do Aten z innej wyspy.
Wieczorem mogę Ci podesłać plan wycieczki z tanimi połączeniami Santorini+3 wyspy Linki kursów promów z cenami i optymalny wybór noclegów na wyspach.
Góra
 PM off
ELBE lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2015 14:54 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
Myślę, że najlepiej jak byśmy zaczęli od Aten - bylibyśmy tam 1-2 dni i przybylibyśmy na Santorini w nocy z 26/27 lub 27/28 (loty po 24eu/os) i tam zostalibyśmy do niedzieli tak by za te 11eu jeśli jest dostępne i jak polecasz wyspę Amorgos. Chyba, że masz jakiś inny plan na początek wycieczki.

Patrzę na hotele to przyzwoite ceny są na Santorini, Paros i Naxos. Na Amorgos i Mykonos trochę droższe.

Z góry dziękuję i jak możesz to bardzo proszę o plan. Jak byśmy byli na jednej wyspie to zapraszam na piwo:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2015 21:36 

Jeśli chcesz zacząć wycieczkę w Atenach nie ma problemu. Kupuj po 24,85 bilety na 23,15 27 sier. Sprawdż na forum opcję kupienia tych biletów w PLN po kursie bankowym czyli 4,18. Masz 2 pełne dni łażenia po Atenach aż do bólu. Za tą cenę promu nie kupisz na Santorini. W tym przypadku jakbyś chciał w niedzielę płynąć na Amorgos pobyt na tej wyspie skróci się do 2 pełnych dni. Może to mało ,może wystarczy. Ten tani prom do Katapoli na Amorgos kursuje tylko w niedzielę do końca września
http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false
Na tej wyszukiwarce znajdziesz wszystkie połączenia i ceny do kupienia na miejscu bez prowizji w każdym porcie i agencji.
Na Santorini najtańsze noclegi są w Perrisie i Perivolis oraz jest tam dość tanio. Plaża jest z czarnego piasku. W Kamari plaża kamienista.Rezerwując nocleg upewnij się czy jest opcja odebrania z lotniska i potem na prom. Autobusy na Santorini kursują do 1 w nocy i na przystanku w Firze można wziąć druk z całym rozkładem. Samą Firę i Oję polecam każdego wieczoru.
Jeśli zdecydujesz się na Amorgos tym promem 30 sier nie rezerwuj noclegów. Po przypłynięciu promu szereg miejscowych z tabliczkami i cena wyjściowa 30 e ,ale obiecuję że za 20e dadzą pokój 2 os/doba Co do miejscówki tam to polecam samą Katapolę lub odległe Aegiali. Na Amorgos jak i na innych wyspach w cenie pokoju jest transfer w 2 strony do portu. Na tej wyspie trzeba conmajniej 3 dni aby zobaczyć jej zakątki.
Z Katapoli rano lub z Aegiali wieczorem możesz popłynąć na Paros,jeśli Naxos wydaje Ci się za duży. Obie wyspy różnią się swoim klimatem. Na Naxos można coś pozwiedzać i ładne plaże zwłaszcza Agia Anna. Na Paros oprócz zatłoczonej Pariki świetna mieścinka Naussa. Tanie noclegi na Paros w tym czasie w domkach typu namiot po 6e os na campingu Koula na końcu Pariki.
Noclegi na Naxos w Chorze czyli prawie centrum przy plaży miejscowej w pokojach z kuchnią i łazienką za 20 e śmialo. Przy plaży Agia Anna są dwa campingi i wynajęcie tego sztywnego namiotu typu bungalow z 2 łóżkami żelaznymi i pościelą to 18 e
Mykonos jest najdroższą wyspą Cyklad ale we wrześniu na miejscu można już za 30 e mieć pokój.
Jeśli jesteś zdecydowany wybieraj ten przelot na Santorini ,potem Amorgos,Naxos lub Paros i Mykonos.
Jeśli chcesz zostać dłużej na Santorini możesz póżniej z niej popłynąć na Naxos i z Naxos na Amorgos lub Paros czy Mykonos i z tamtąd wracać do Pireusu.
Koszt przepraw, sprawdzisz, do każdego promu jest inny
Ważne jest też, jeśli odlot masz 9 tego września wrócić jeszcze do Aten wieczorem 8 i zostać ponownie 1 noc.
Może za dużo się rozpisałem,ale na pewno jakoś pomogłem w planowaniu rejsu po Cykladach.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2015 00:51 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
Super! Dzieki wielkie, duzo mi sie juz poukładało:)

Tak na marginesie brakuje mi stronki, na której mozna byłoby wyszukiwać promy nie po trasach, ale po portach, wtedy mozna byłoby duzo szybciej znaleźć rożne kombinacje:) Nie ważne.

Lot na Santorini juz kupiony.
Proszę powiedz, czy promy trzeba z wyprzedzeniem kupować, czy zawsze na miejscu i czy nie będzie problemu, ze prom jest pełny... Czy miałeś kiedykolwiek problem z promami - sztorm czy jakaś awaria, ktora spowodowała jakieś opóznienie.

Po Santorini poplyńiemy najprawdopodobniej na Amorgos (chcieliśmy tez Ios, ale jest Za bardzo dyskotekowa i nie ma w ogóle bezpośrednich połączeń z Amorgos). Po Amorgos myślimy o jednej moze kilku z tych malutkich wysepek, które są na trasie z Amorgos do Naxos. Czy masz jakieś info na temat tych wysp, czy warto je zobaczyć?

Potem byłoby Naxos - pewnie ze 4 noce bo noclegi są tanie. Zastanawiamy się nad ostatnia nocą - czy tak jak proponowałeś spędzić ja w Atenach, czy jedną noc dłużej na Naxos i porannym promem wrócić. W razie opóźnień zawsze mozna wziąć samolot, z którym nie powinno być żadnych problemów - przepłaci sie chyba 60eu w sytuacji awaryjnej, bo koszt samolotu to 80eu a promu 20eu.

Aa i pisałeś, ze noclegi np. Na Amorgos mozna znaleźć za 30eu po negocjacjach za 20eu, rozumiem, ze to jest cena za noc, ale od osoby czy od dwóch:)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2015 01:42 

Zacznę od końca ,bo chyba idę spać już. Noclegi są zawsze na wyspach za pokój, Jak jesteś sam można utargowć ok 30 %
Aegean z Naxos nie lata codziennie do Aten i moim zdaniem szkoda przepłacać ponad 60 e /os za kurs jak można bez stresu wrócić do Aten wieczorem poprzedniego dnia i zawsze znajdzie się coś co można zobaczyć ,czego nie widziało się poprzedno.
W drodze z Amorgos promem Express Skopelis polecam Donousę, ale nie codziennie ten prom tam zawija. Jak już to Koufonisi.
Bilety w tym czasie kupuj zawsze w porcie ,cena ta sama co na stronie travel.viva.gr w zielonych okienkach.
Nie będzie opcji ,że prom pełny.ceny dotyczą klasy typu deck ,gdzie swobodnie możesz spać ,siedzieć na całym promie, także na kanapach w restauracji, ale oprócz kabin
Awarie i opóźnienia są rzeczą której nikt nie przewidzi,częściej opóżnienia, ale w normie ok 2 godz. Zawsze taką wiadomość otrzymasz w porcie.
Takiej stronki po portach,aby ustalić rejsy, sam nie znalazłem.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Luźno w temacie, ale nie chcę zakładać nowego wątku: jak najlepiej poruszać się w obrębie wysp? Czy na takim Naxos lub Milos istnieje jakakolwiek alternatywa dla samochodu, do tego poza sezonem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:15 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 4
Jeśli masz na myśli autobusy (KTEL) to rozkłady poniżej. Pytaj jeśli czegoś nie możesz zrozumieć

Naxos
http://www.cycladesvoice.gr/?aid=46702

Milos
http://www.milos.gr/images/imagebox/pra ... s-2014.pdf

Rower też wpożyczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:19 

@ciacho_majonez Na tych wyspach to tylko skuter za dychę po sezonie i wiatr w oczy.
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:20 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@andrzejdz W sensie, że przyjemnie czy że nie przyjemnie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:36 

Dla mnie przyjemnie. Chodziło mi o to ,że na wyspach ,no oprócz dużych miast np. Chania,Heraklion,czy nawet małych ,jak Parika,Naxos można śmigać bez kasku. Żadna policja nie zwraca uwagi na to. Byłem na wielu wyspach i tylko raz niespodziewanie miałem "kontrolę". Na takich jak Folegandros,Milos,Sikinos nie ma nawet policji,ale jednak mija to się z własnym bezpieczeństwem.
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Gru 2015 11:31 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 31
Czy z Naxos latają samoloty do Aten? Na stronie lotniska w Naxos są takie loty, ale już wyszukiwarki lotów typu Skyskanner i Azair nie znajdują żadnych. Jak to w rzeczywistości wygląda?
Chciałbym się dostać na Santorini, a następnie promami między wyspami i z Naxos samolotem do Aten.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Gru 2015 11:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Leci Olympic Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2015 17:04 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 31
Wiem, że lata ta linia i Aegan, ale w wyszukiwarkach lotów ich nie pokazuje, co jest dziwne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Gru 2015 17:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Bo to trasa dofinansowana z UE, i cena jest stała przez cały rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Gru 2015 17:22 

gocio napisał(a):
Wiem, że lata ta linia i Aegan, ale w wyszukiwarkach lotów ich nie pokazuje, co jest dziwne.


Pokazuje wszystkie loty na stronie Aegean. Dostępne do kupienia na cały sezon letni 2016 po 87e, lub po 43 e w ramach promocji.
https://e-ticket.aegeanair.com/pl/A3Onl ... !370989601

coś link nie działa
Dla ułatwienia taką podróż na wyspy można złożyć odwrotnie ,w zalezności od cen biletów lub z której lub na którą będą tańsze. Prom w tym roku kosztował 20,5e nieważne w którą stronę.
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Gru 2015 19:48 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 31
Prom między Naxos i Pireusem w cenie 20,5E?
Na stronie stronie aferry.uk znalazłem w cenie 37,27E Blue Star Ferries
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Gru 2015 19:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Co do promów to polecam viva.gr, pamediakopes.gr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group