Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2014 16:54 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 8
Witam,

W grudniu wybieramy się we dwójkę do Wietnamu. Na trasie mamy m.in. Sajgon (4 dni), Mui Ne ( 4 dni} i Con Dao (5 dni). Szukamy najświeższych ( również tych starszych acz wciąż aktualnych ;) ) informacji z tych miejsc.

Co polecacie?
Gdzie na zakupy?
Jakie zabytki/atrakcje?
Na co uważać?
Jakie wypożyczalnie skuterów polecacie?

Wszelkie rady dotyczące Wietnamu będą mile widziane, rok temu byliśmy w Tajlandii ,ale ze znalezionych informacji wynika, że nie podróżuje się tak łatwo jak u Tajów.

Z góry dziękuję za każdą informacje,

Pozdrawiam

Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 22 Paź 2014 07:28 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Mui Ne - wypozyczyc skuterek i pojechac na wydmy ale tez rano do portu rybackiego.
Polecam też kolację w restauracjach- grillach przy morzu - można zjeść za grosze różne owoce morza i ryby - nigdzie taniej n świecie nie widziałem. Zakupy - ciuchy zdecydowanie Hoi An miasto krawców gdzie najlepiej pobyć ze 3 dni (ubrania na miarę).
Po Wietnamie podróżuje się bardzo łatwo - jest coś takiego jak Open Bus Ticket na przejazdy między miastami na trasie pn.-pd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike Tyson lubi ten post.
Mike Tyson uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Paź 2014 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Podróżuje się łatwo, ale trzeba nieco bardziej uważać. Więcej ludzi próbowało nas naciągnąć itp. ale jakiś wybitnie nie przyjemnych sytuacji nie było. Przykładowo - autobus który miał jechać bezpośrednio do Hoi An wyrzucił nas na głównej drodze jakieś 8 km od miasta późnym wieczorem. Oczywiście od razu znalazła się taxi "kolegi"... Ale w sumie takie zagrywki to podróżniczy standard, więc nie ma się co zrażać.
Menu w knajpach - menu po angielsku ma zawyżone ceny, generalnie (ale jak w całej Azji chyba) zanim się coś zamówi lepiej dokładnie dopytać o cenę, by potem uniknąć "nieporozumień" ;)

Taksówki na lotnisku w Saigonie też nie są za fajne - tzn. są mili ale przeginają z cenami. Lądujemy wieczorem, wiemy mniej więcej ile powinna kosztować taxi - kierowca też to wie i nawet przytakuje, ale mówi, że teraz pada deszcz, więc będzie drożej ;) Jak się nie podoba to piechotą. Po przyjeździe na Pham Ngu Lao (dużo tanich noclegów i knajp) chciał jeszcze jakiegoś dodatku za parkowanie...

Generalnie wszystko to pierdoły, gdy dostałem w hotelu butelkę zimnego Saigon Beer za 0,5 usd to wszystko to poszło w niepamięć...
W Saigonie "podobało" mi się muzeum wojny - dość ciężkie przeżycie, ale moim zdaniem warto. Tunele Cu Chi też były ciekawe, jest też strzelnica, można wygarnąć z M16 lub nawet M60 - ale ten ostatni wypluwa dolary (2$ za nabój) w zastraszającym tempie.

Open bus ticket to fajna sprawa, chociaż skazujemy się wtedy na jedną firmę i jej rozkład. Kupując osobno będzie troszkę drożej, ale możemy powybierać.

My w Saigonu odbiliśmy na północ wiec o Mun Ne i Con Dao nie wiem za wiele, ale zgodnie z przedmówcą bardzo polecam Hoi An, zwłaszcza w kwestii krawiectwa. Żona kupiła jesienny płaszczyk z wełny, szyty na miarę - po targach za 35 usd, gotowy na następny dzień. Można naszyć ile wlezie i potem wysłać paczką do Polski by tego nie taszczyć.

Na dalsze południe wybieramy się podczas kolejnej eskapady i póki co zbierając informacje WYCZYTAŁEM (więc nie znam z doświadczenia), że mniej więcej do późnego stycznia na Con Dao zdarzają się silne wiatry ze wchodu - pogoda bywa lekko niepewna, chociaż to już po monsunie, więc nie pada - ale zdarzają się w tym okresie częste opóźnienia lotów, a przystań bywa zamykana.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Paź 2014 16:22 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 8
michalt napisał(a):
Mui Ne - wypozyczyc skuterek i pojechac na wydmy ale tez rano do portu rybackiego.
Polecam też kolację w restauracjach- grillach przy morzu - można zjeść za grosze różne owoce morza i ryby - nigdzie taniej n świecie nie widziałem. Zakupy - ciuchy zdecydowanie Hoi An miasto krawców gdzie najlepiej pobyć ze 3 dni (ubrania na miarę).
Po Wietnamie podróżuje się bardzo łatwo - jest coś takiego jak Open Bus Ticket na przejazdy między miastami na trasie pn.-pd.


Dzięki za dobre rady ;-) Wszystko skrzętnie odnotowane. Mam jeszcze jedno pytanie á propos wypozyczania skuterów. Dużo się czyta o przekrętach, ale tak samo pisali o Tajlandii i nic przykrego nas nie spotkało, więc czy jest się czego obawiać? Czy zdarzyły wam się jakieś kontrole np przez milicję? Oczywiście nie mam wietnamskiego prawa jazdy ;-)


Ostatnio edytowany przez Mike Tyson, 22 Paź 2014 23:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Paź 2014 16:44 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
a ja ze swojej strony polecam PHU Quoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Paź 2014 01:33 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Dla mnie podróż przez Wietnam była zupełnie bezproblemowa. Ludzie bardzo mili ale mniej wylewni (szczególnie na północy). Też obawiałem się mocnych przekrętów ale nic złego nas nie spotkało poza na własną prośbę danie naciągnąć się na owoce morza przy rzece w Hue. Po prostu nie uzgodniłem
ceny przed zakupem. Najedliśmy się lokalnych "stworów" a na koniec musiałem zapłacić mocno zawyżony rachunek na kwotę 30zł :) za dwie osoby.
Trzeba uważać kupując wycieczkę na Ha Long. Nie spodziewać się rejsu luksusowym, odrestaurowanym wycieczkowcem z 15 wieku w luksusach, nie dać się naciągnąć na przepłacenie 10x i bedziecie zadowoleni.
Powszechne jest że na jednej łajbie pływają ludzie którzy za to samo zapłacili 50usd oraz 300usd. To może być irytujące oczywiście ale czyż np. w Indonezji nie jest irytujące, że za wstęp do wszelkich atrakcji lokales płaci 1usd a turysta 20usd?
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
Mike Tyson uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Paź 2014 03:34 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Bardzo się cieszę, że powstał taki temat i dziękuję, że udzielacie nam-przyszłym odwiedzającym rad.
Mam kupione bilety do Wietnamu na sylwestra(15dni) i planuje go zwiedzić bez korzystania z biur podróży.

Moglibyście mi powiedzieć jakie są ceny za owoce morza w restauracjach/barach ulicznych skoro czytam, że 30zł za dwie osoby było mocno naciągnięte? Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Paź 2014 05:51 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Ceny z marca 2012 Mui Ne:
- krab 1/2kg
- 5 przegrzebkow
- 2 wielkie ostrygi
- dzwonko duzej barakudy
- 2 piwa
Razem 150.000dongow czyli 24zl

Ale to chyba jedne z tanszych miejsc na owoce morza nawet jak na Wietnam.
Przy okazji wypozyczenie skutera w Mui Ne 8usd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike Tyson uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2014 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Podepnę się pod temat - będę w Wietnamie 7-20 marca, przylot do Sajgonu, wylot z Da Nang, chcę zaplanować jakąś fajną trasę z południa na północ :) Czy ktoś poleci jakieś godne odwiedzenia miejsca (poza tymi których nazwy już w tym wątku padły)? Ile czasu warto poświęcić na sam Sajgon?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2016 09:56 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Mui Ne - warto przejść się w górę The Fairy Spring - przepiękne widoki!

Napisałam reację z wyjazdu, tam można trochę zdjęć zobaczyć.

Gdy ma się motorower, warto obejrzeć wydmy - czerwone blisko Fishing Village (na piechotę też można, ale dobra godzina z portu w jedną stronę) i białe dalej trochę.

Jechaliśmy też lokalnym autobusem do centrum Phan Thiet, warto tańsze niż w Mui Ne owoce morza przy plaży. Końcowy przystanek autobusu jest przy dużym supermarkecie Co.Op mart, warto pod koniec zrobić zakupy do zabrania do domu (słodycze, spory dział z art. przemysłowymi).


Kawy i herbaty kupowaliśmy w Dalat na targu, można tam spędzić ze 2 dni i nie obejść wszystkich stoisk, ceny najniższe na art spożywcze i owoce jakie spotkaliśmy w Wietnamie. Przepyszna świeza kawa na wagę w wielkiej ilosci odmian, ze 20 odmian ryżu :) ech
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike Tyson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group