Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Lip 2015 16:24 

Rejestracja: 25 Cze 2015
Posty: 3
Loty: 12
Kilometry: 15 598
Jadę we wtorek na tydzień do Sarandy. Jakieś sugestie co warto zwiedzić, gdzie pojechać wypożyczonym autem, gdzie fajnie zjeść etc.. ? :)
I takie mam pytanie jeszcze, tylko proszę się nie śmiać - do wody potrzebne jest obuwie ochronne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 04 Lip 2015 23:27 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Ja jadę tamże w czwartek. Moje plany to: Syri i Kalter, Butrint archeologia, Butrint laguna, Gijokaster, Gjipe, Tepelena, Kelcyre. Buty wskazane, bo sarandeńskie plaże raczej kamieniste.
A jak wypożyczonym samochodem, to zależy co preferujesz. Ja osobiście preferuję opkoliczności przyrody, więc bym się wybrał za Permet do tamtejszych kanionów Lengaricy i kąpielisk termalnych Ura e Katjut. Można się też pokusić o Berat i Corovodę z kanionem Osum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Lip 2015 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Plaże w sarandzie kamieniste ale moim zdaniem obuwie nie potrzebne. W bliskiej okolicy jest Ksamil gdzie plaże są piaszczyste i przyjemniesze choć z roku na rok coraz więcej z nich jest zastawionych leżakami z restauracji.
W okolicach Sarandy polecam Blue eye, Butrint a jak ktoś lubi to można przejechać sie wybrzeżem na północ do Himare, Dhermi i wjechać na przełęcz (widoki i trasa ciekawe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Lip 2015 09:56 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
smieci napisał(a):
Plaże w sarandzie kamieniste ale moim zdaniem obuwie nie potrzebne.

Kamienie są tak wygładzone? A w wodzie jeżowców i innego morskiego kłującego cholerstwa nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Lip 2015 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
To są kamienie/kamyczki a nie skały. Jeżowce sie trafiają ale raczej jako atrakcja. Saranda to (albański) kombinat turystyczny, to nie cicha zatoczka w chorwacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Lip 2015 13:34 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
a w kierunku Ksamilu jakieś cichsze zatoczki znajdą się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Lip 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
wydaje mi sie że jakaś jest ale nie byliśmy, dla nas ksamil był ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:58 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 51
Gollum napisał(a):
a w kierunku Ksamilu jakieś cichsze zatoczki znajdą się?

Jesli przez "cichsze" nie rozumiesz całkowicie puste, to ja niedawno byłem tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/39%C2% ... !1s0x0:0x0

Na plaży szerokości około 100m, było około 30 leżaków (10pln za parę+parasol za cały dzień) i około 15 ludzi.
Żadnego lokalu na plaży, więc żadna muzyka nie dudni, w pobliży tylko mały hotelik, więc mała szansa na jakąś głośniejszą grupę plażowiczów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Lip 2015 10:08 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
Gdybym był w Saranda, to zrobiłbym sobie objazd po całym kraju, tak z 3-4 dni. W ten sposób dojedzie się aż na północ do Szkodry, skąd można wyprawić się na jeden dzień na Komani Lake. Świetny spływ w nieziemskich okolicznościach. Zdjęcia pierwsze z brzegu do sprawdzenia w grafikach google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:35 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Północ to insza, daleka jak na albańskie warunki inszość. Zostawiamy ją na następną razę, podobnie jak interior
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 06 Lip 2015 13:27 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Arkas napisał(a):
Jadę we wtorek na tydzień do Sarandy. Jakieś sugestie co warto zwiedzić, gdzie pojechać wypożyczonym autem, gdzie fajnie zjeść etc.. ? :)
I takie mam pytanie jeszcze, tylko proszę się nie śmiać - do wody potrzebne jest obuwie ochronne?


Mimo wszystko warto mieć obuwie.

Jeśli chodzi o samą Sarandę to warto wejść/wjechać na wzgórze Lekursi ze starą warownią, dziś tam dość droga restauracja, ale widoki piękne!

Dalej - dla mnie najciekawszy był Gjirokaster, muzeum Envera Hodży - można było poczuć też Albański klimat. Po drodze Niebieskie Oko (Syri Kalter) - ciekawe miejsce. A w samym Gjirokaster oprócz muzeum Envera Hodży warto zwiedzić zamek z wieżą zegarową. Ceny wstępów są stosunkowo niskie. A po zwiedzaniu deser w restauracji z widokiem na Gjirokaster (foto) - pięknie :-)

Poza tym jest perełka - Butrint, czyli naprawdę świetnie zachowane antyczne miasto. Nawet jeśli kogoś to "nie kręci", to warto odwiedzić.

Załączniki:
Deser2.jpg
Deser2.jpg [ 170.38 KiB | Obejrzany 8378 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Lip 2015 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Ja osobiście nie polecam nikomu Serandy.
Według mnie brzydko i nie "albańsko"!
Nawet jako baza wypadowa. Prawdziwa albańska plaża to moim zdaniem od Serandy do Wlory. Małe miasteczka, lokalni mieszkańcy, brak tłumów. Od 1 września na plażach w od Dhermi do Serandy ludzi można liczyć na palcach.

Z takich fajnych plaż gdzie można spokojnie rozbić namiot to np Qeparo, Borsh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Lip 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
niestety 'prawdziwe' Albańskie plaże to głównie góry śmieci ;) , miły to naród ale nie dba zupełnie o otoczenie. co do plaż to okolice Himare i Djermi są ok ale dalej na północ (Wlora i dalej) są już marne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Lip 2015 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
W zeszłym roku pojechaliśmy do miejscowości Spille, na południe od Durres. Takiego odludzia nie widziałem nigdzie. Środek wakacji, a już 1 km od miasteczka byliśmy sami. O dziwo stał tam bar plażowy, którego byliśmy jedynymi klientami (https://www.flickr.com/photos/129412214 ... 968772174/). Okolica była nudna jak flaki z olejem. Plaża brudna i nudna. Za to popularne wśród Albańczyków było rozbijanie się pod namiotem w lesie przy plaży. Nikt nikomu nie robił tam problemów, a i pewnie było bezpiecznie (https://www.flickr.com/photos/129412214 ... 968772174/).
Konkluzja jednak jest tak żeby pchać się na południe, a nie na północ. :)
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
voytek77 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Lip 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
pamiętam jak w kilka lat temu byliśmy pierwszy raz w Albani. skoczylismy wtedy na jednodniówkę do Szkodry i na nasze pytanie jak dojechać nad morze na plaze Pani z banku powiedziała tak 'chcecie plaze to wracajcie do czarnogóry tutaj nie ma nic ciekawego'. a z wlasnego doświadczenia to jak plaże to tylko na południe. niestety jest tam coraz więcej polaków z biur podróży robiących coraz gorsze wrażenie i nawet albańczycy odczuwają już niską zasobność naszego portfela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Lip 2015 09:53 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Kordencja własna z Sarandy
Buty konieczne. Owszem, na brzegu plaży publicznej jest nawet przyzwoity żwirek, ale w wielu miejscach już na głębokości pół metra są duże i często ostre głazy.
Albańsko owszem, nie jest, jeśli się siedzi na plaży i chodzi wyłącznie po promenadzie ewentualnie po najkrótszej trasie łączącej hotel z plażą. Przejdźcie się minimum cztery ulice równoległe do promenady, a poczujecie tam Albanię. Np. w okolice Carreffoura z nie zaglądają już tylko włóczykije.
Ale rzeczywiście, żeby poczuć południową Albanię, to np. do Delviny. Nie ma tam niczego spektakularnego, ale jest atmosfera.
Lecz jeśli baza wypadowa, to z południowego zachodu Albanii tylko Saranda albo Gjirokastra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Lip 2015 10:47 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
marta1992 napisał(a):
Co raz popularniejszy kierunek wakacyjny - Albania..W tym roku odwiedziłam Sarande, zatrzymałam się w hostelu Dolphin hostel, za 10 euro od osoby(śniadanie wliczone w cene, 3 minutki do plaży) link do Dolphin hostel: http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... b&sc_pos=5
Dolphin hostel jest nowy, otwarty dopiero od miesiąca, ale zachęciła mnie niska cena, za cały tydzień łącznie z śniadaniami wychodzi 280 zł.
Do Sarandy dotarłam promem z Korfu za 19 euro, a na Korfu przyleciałam Wizzair z Warszawy za 269 zł
Polecam:)
Czy możesz (lub ktoś inny) napisać jak się dostać z lotniska na Korfu na prom płynący do Sarandy? czy to bardzo daleko? Transport miejski, czy tylko taksówka? dzięki:)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:51 

Jest to możliwe autobusem - może się okazać, że z przesiadką (jest gdzieś w necie dostępny rozkład linii) w mieście Korfu (jest taki mały dworzec autobusowy), nam udało się bez - z tym że musieliśmy dojść kawałek od lotniska do rozwidlenia głównej drogi (od lotniska w lewo, cały czas prosto i jeszcze raz w lewo), która prowadzi do centrum, przejeżdżał tamtędy bus, który nas zgarnął i wysadził tuż przy wejściu na przystań (wejście od przystanku, na którym wysiadasz: w prawą stronę, jakieś sto metrów odległości)
Góra
 PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 18 Sie 2015 11:35 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Dzieki! Przyda sie za rok, w tym roku byla Vlora :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Lis 2015 09:12 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
to zapodaj coś o Vlorze, bo ja z kolei rozważam w przyszłym roku te okolice.
Czy komunikacja dobra (chodzi mi o szczególnie o Gjipe, Berat i Corovodę)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group