Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
fakalaka napisał(a):
konradzik napisał(a):
od lat mieszkasz tam to moze uzywales rowerow tych do wypozyczenia? :D jak je sie wypozycza? w londynie jestem kilka razy do roku i zawsze mam przesiadke na victori do bournemouth zazwyczaj 2-2.5godz to rowerek bym sobie wzial i posmigal pod palac :) mam brytyjska karte debetowa jakby co, bo tam chyba depozyt jakis jest tak?


Znajomy to robił, ja tylko stałem obok.
Wymaganiaa: karta płatnicza, nogi.
Podchodzimy do tego dużego, klikamy, wkładamy kartę, czasami klikniemy coś nie tak i powtarzamy, aż do osiągnięcia celu (wyplucia przez maszynkę kartki, lub wielokrotną ilość kartek równą ilości rowerów które chcemy wyporzyczyć). Sprawdzamy czy opony mają powietrze, z kartki przepisujemy kod do panelu obok rowerka, po zapaleniu zielonego światełka szarpiemy rower z całej siły do tyłu. Ustawiamy wysokość siodełka i można śmigać. Pół godzinki za darmo, później coś się płaci. Najlepiej jakby porozglądać się gdzie kolejne punkty są i co 29 minut przeskakiwać na nowy rower.



Używał ktoś ostatnio? da się pojezdzić? czy ze względu na dzikie tłumy jest to wątpliwa przyjemność?
Na stronie napisali ze działa z kartą MAster card, visa itp...macie jakies doswiadczenia czy akceptuje polskie karty?
z góry dzięki za odpowiedz :)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#82 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:29 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Da się pojeździć - szczególnie w spokojniejszych dzielnicach, np. Clerkenwell, Kensington czy Fulham. W ścisłym centrum osobiście bałam się jeździć, ale znajomi z Holandii nie mieli z tym problemu.

Rowery są ciężkawe, ale do jazdy miejskiej bez napinki spokojnie wystarczą. Doświadczenia z polskimi kartami, niestety, nie posiadam.
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Nie ma problemów z wypożyczeniem rowerów. Działają polskie karty, dzikich tłumów nie stwierdziłem ;)
Byłem w połowie września.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
aaabbb uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 25 Wrz 2014 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
yarwar napisał(a):
Nie ma problemów z wypożyczeniem rowerów. Działają polskie karty, dzikich tłumów nie stwierdziłem ;)
Byłem w połowie września.


to super :) dzięki
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:45 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
aaabbb napisał(a):
yarwar napisał(a):
Nie ma problemów z wypożyczeniem rowerów. Działają polskie karty, dzikich tłumów nie stwierdziłem ;)
Byłem w połowie września.


to super :) dzięki


czy "wypożyczalnia" działa też w grudniu?
30 min jazdy rowerem jest bezpłatne, a czy jest jakaś oplata aktywacyjna?
Dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 31 Paź 2014 11:20 

Cytuj:
czy "wypożyczalnia" działa też w grudniu?
30 min jazdy rowerem jest bezpłatne, a czy jest jakaś oplata aktywacyjna?
Dzięki

dziala calorocznie - w Londynie nie ma roznicy pomiedzy Grudniem a Lipcem (sniegu nie bylo od 2-3 lat)
nie ma oplat aktywacyjnych
Góra
 PM off  
      
#87 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
Jestem teraz w Londynie i W Hyde park corner jest winter park cos na styl niemieckich jarmarków świątecznych . Fajnie ale strasznie dużo ludzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Lis 2014 01:06 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Ktoś może polecić jakieś Ciekawe "Bezpieczne" Wieczorne Lokale aby napić się dobrego Angielskiego piwka i Ciekawe Nocne Imprezy w Samym Londynie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 24 Lis 2014 01:57 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Re bezpieczne puby: dowolny w City (w tygodniu), dowolny spod egidy Sama Smitha (http://www.samsmithschallenge.co.uk/map.php), albo któryś z "zasłużonych" historycznie (Ye Olde Cheshire Cheese, Ye Olde Cock Tavern czy The George).

Albo znajdź najbliższy na fancyapint.com. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 24 Lis 2014 02:42 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
no właśnie akurat chodzi mi o weekend, Piątek, Sobota :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 24 Lis 2014 04:12 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Piątek w City, sobota i niedziela - dwie pozostałe opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 24 Lis 2014 11:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Ja z czystym sumieniem mogę polecić Shakespeare Pub tuz obok dworca Victoria. świetne miejsce komunikacyjnie, ceny w porządku, duży wybór piw i bardzo fajna atmosfera. http://www.taylor-walker.co.uk/pub/shak ... ria/c0828/

Co do klubów, to na SOHO co krok masz klub. Trudno mi powiedzieć jak jest z bezpieczeństwem, ale ja tam chodziłam po nocy i nad ranem w różnych stanach szczęśliwości i nic złego mnie nie spotkało. Owszem, widziałam awantury i bijatyki (ale gdzie ich nie ma w weekand nad ranem) i masa pijanego małolactwa. Ale to chyba urok Anglii. :lol:
Aczkolwiek ja polecam atmosferę Camden.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 26 Lis 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
aaabbb napisał(a):
yarwar napisał(a):
Nie ma problemów z wypożyczeniem rowerów. Działają polskie karty, dzikich tłumów nie stwierdziłem ;)
Byłem w połowie września.


to super :) dzięki



Witam sprawdziłam i polecam
Rowery w Londynie są super, udało nam się nie przekroczyć limitu 30min w związku z tym kosztowało nas te jedynie 2 funty, dużo więcej można zobaczyć niż pod ziemią ;)
działa polska karta debetowa
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 03 Gru 2014 02:00 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
czy jeśli kupując bilety przez neta na kolej, przekierowało mnie na stronę http://www.southernrailway.com/ , te bilety będą obowiązywać w promocji 2for1 w Londynie ? Czy to już jest "inna linia" ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 08 Gru 2014 13:03 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
aaabbb napisał(a):
aaabbb napisał(a):
yarwar napisał(a):
Nie ma problemów z wypożyczeniem rowerów. Działają polskie karty, dzikich tłumów nie stwierdziłem ;)
Byłem w połowie września.


to super :) dzięki


Witam sprawdziłam i polecam
Rowery w Londynie są super, udało nam się nie przekroczyć limitu 30min w związku z tym kosztowało nas te jedynie 2 funty, dużo więcej można zobaczyć niż pod ziemią ;)
działa polska karta debetowa


też sprawdziliśmy, też polecamy.
koszt: 2GBP/24h, plus za każde przekroczenie 30 min, ale zawsze można odstawić i po 5 min zabrać ten sam :)
Są małe minus:
- zakaz poruszania się rowerem po parkach (przynajmniej większości),
- mało ścieżek rowerowych, a co za tym idzie podróż w godzinach szczytu to walka o przetrwanie ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Sty 2015 15:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Będę w Londynie 11.01 (niedziela). Czy po 18.00 są otwarte jakieś darmowe muzea, albo polecicie inne atrakcje? Chcemy zobaczyć jak najwięcej. Gdzie najtaniej zjeść Fish and Chips ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 06 Sty 2015 19:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@dyzio1, po 18:00 raczej nie znajdziesz otwartego muzeum. O tej porze najlepszą darmową atrakcją będą pewnie oświetlone budynki w City albo wzdłuż Tamizy (tu polecam rejs klimatyzowanym tramwajem wodnym - Thames Clipper). Z innych pomysłów - o 17:45 jest półgodzinny darmowy recital organowy w Westminster Abbey.

Nie wiem, gdzie można najtaniej zjeść fish & chips, ale dobra rybę za rozsądną cenę można zjeść w Poppies (Spitalfields), fish! (Borough Market) czy Fish Central (Clerkenwell/ Islington).
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 06 Sty 2015 21:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8908
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
dyzio1 napisał(a):
Gdzie najtaniej zjeść Fish and Chips ?


Niemal przy London Eye jest jadłodalnia, gdzie jest m.in McD, ale też knajpka sprzedająca Fish & Chips. O ile dobrze pamiętam, to cena jakieś 7 funtów. W dodatku jak szedłem w tym kierunku, to przy schodach z mostu rozdawano kupony rabatowe na 10%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 13 Sty 2015 17:48 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Hej. Wybieram się ze znajomymi w lutym do Londynu na tydzień. Tym razem Londyn chcemy zwiedzić pod względem obiektów sportowych. Jakie stadiony, korty polecacie a jakie odradzacie? Czy warto jechać do wioski olimpijskiej? Czy istnieje możliwość zwiedzenia kortów na Wimbledonie? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 13 Sty 2015 17:59 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Stadiony: Chelsea i Arsenal. Wioski olimpijskiej już w zasadzie nie ma - jest teraz osiedlem mieszkaniowym. A stadion (w przebudowie) można obejrzeć tylko z oddali (np. z ArcelorMittal Orbit). Nt kortów nie mam zdania, ale - z ciekawostek - w Hampton Court jest ten, na którym grywał Henryk VIII. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 lubi ten post.
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group