Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 04 Wrz 2014 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
prezes napisał(a):
cholera, strasznie przepraszam, pisałem z pamięci, na szczęście różnice nieduże - ale jednak zawsze warto sprawdzić jak się nie jest pewnym. Jeszcze raz przepraszam :oops:

Spokojnie, nikt Cię nie zamierza bić za pomyłkę. ;) Wiadomo że ceny się zmieniają co jakiś czas w każdym mieście. Ja mam bilet roczny więc nie pamiętam dokładnie kiedy była ta podwyżka cen biletów jednorazowych, ale chyba od początku 2014 roku.

prezes napisał(a):
Żeby nie było OT dodam, że duże wrażenie zrobiła na mnie wystawa Topografia Terroru - dla zainteresowanych historią IIWŚ pozycja obowiązkowa.

Jako historyk specjalizujący się w II WŚ potwierdzam że jest to jak najbardziej pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych tym tematem. Gdyby ktoś nie wiedział, muzeum Topografia Terroru (http://www.topographie.de/en/) zostało zbudowane dokładnie w miejscu dawnych siedzib głównych Gestapo oraz SS w latach 1933 - 1945.

To muzeum posiada jeszcze bardzo ciekawy z polskiego punktu widzenia oddział "Dokumentationszentrum NS-Zwangsarbeit", czyli Centrum Dokumentacji Nazistowskiej Pracy Przymusowej, znajdujące się w dawnym obozie dla robotników przymusowych w dzielnicy Schöneweide. Oficjalna strona muzeum: http://www.dz-ns-zwangsarbeit.de/en/ oraz ulotka o nim w języku polskim: http://www.dz-ns-zwangsarbeit.de/filead ... yer_pl.pdf

Jakby ktoś chciał więcej informacji na temat miejsc związanych z historią III Rzeszy, II WŚ i zimnej wojny w Berlinie, to proszę pisać do mnie na priv, dysponuję raczej obszerną wiedzą na ich temat. :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#122 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:50 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
hej- w sobotę będę w berlinie, mój główny cel- pergamon muzeum. Pytanie- na ktorym parkingu P+R najlepiej zaparkować auto tak, zeby był najlepszy dojazd [najlepiej bez przesiadek] do w/w muzeum. Drugie pytanie- czy ktoś kupował bilet do PergMuz online?- tam są co godzinę- czy to oznacza, że jak np przyjdę o 11 zamiast o 10 to mnie nie wpuszczą? I czy przesyłają bilet na maila od razu?- bo zostały juz tylko 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Wrz 2014 06:17 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Kupowałam karnet online (nie pojedynczy bilet ) i nie miałam godzin wyznaczonych, inna sprawa że wchodziłam do pergamonu punkt 10, zaraz po otwarciu (wychodząc widziałam koszmarne kolejki, najlepiej wchodzić zaraz po otwarciu). Kupując online dostałam wszystko na maila od razu, pamiętaj że przy wydruku najważniejszy kod kreskowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 25 Wrz 2014 07:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Interfides napisał(a):
Tak jak pisał myca007, każdy bilet BVG (Berlińskiej komunikacji publicznej), niezależnie czy AB, BC czy ABC, jest ważny na przejazdy wszystkimi dostępnymi w mieście środkami lokomocji, łącznie z pociągami DB, oczywiście tylko w granicach stref na które ma się bilet.

Polecam korzystanie z tej opcji szczególnie na trasach typu miasto - lotnisko Schonefeld albo do Poczdamu, można zaoszczędzić w ten sposób naprawdę sporo czasu, z tym że niestety pociągi jeżdzą oczywiście dużo mniej regularnie niż S-Bahn.

Wszystkimi to w Austrii lub Szwajcarii. Tu w zasadzie tylko <i>Nahverkehr</i>, choć na kilka pociągów IC/EC jest dyspensa. Ale to i tak świetnie i ja się tam poruszam głównie pociągami.

[/quote]Prezes, podajesz nieaktualne ceny. Już od dłuższego czasu bilet jednorazowy AB kosztuje 2,60€, a dzienny AB 6,70€. A doprecyzowując, bilet na przejazd krótkodystansowy (Kurzstrecke) jest ważny na dystans do 3 stacji metra, albo do 6 przystanków autobusem. Oczywiście nie licząc tego na którym się wsiada.[/quote]
Przy czym Kurzstrecke nie jest ważny w pociągach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 25 Wrz 2014 09:21 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
szarik- teraz na pewno jest na godziny:

https://secure.smb.museum/smb/tickets/t ... =09&tag=27

i chyba nawet piszą, ze bilet jest ważny pzrez pół godziny- "Jedes gekaufte Ticket gilt für eine Einlasszeit von einer halben Stunde." pierwszy raz się z takim czyms spotykam w muzeum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 25 Wrz 2014 13:10 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
:shock:
spojrzałam na bilet i faktycznie jest tam godzina wpisana...
najzwyczajniej w świecie przegapiłam tę informację, zarówno przy zamawianiu biletów, jak i po ich wydrukowaniu.
Inna sprawa, że i tak planowaliśmy Pergamon zaraz po jego otwarciu, z samego rana. Fakt, bilety skanują (czy aby na pewno jednorazowe wejście), ale nic dodatkowo nie sprawdzają, no chyba, że skaner da znać że coś nie tak z godziną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 25 Wrz 2014 20:10 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
szarik- no przynajmniej się nie stresowałaś godziną ;-)

i mam jeszcze jedno pytanie- słyszałam, że absolutnie nie można wnosić niczego typu plecaki, torebki, a oni sami ostrzegają na swojej stronie, że jest mało szafek- jak z tym było? rzeczywiście kobiety musiały zostawiać torebki? a torby na pas, na dokumenty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 25 Wrz 2014 20:30 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Torebkę mogłam mieć przy sobie (nie za duża była, ale i nie bardzo mała), za to mały plecak drugiej osoby musiał iść do przechowalni /boksy za 0,5 lub 1 euro, dokładnie nie pamiętam, ale kasa wrzucana jak żeton i do zwrotu przy odbiorze bagażu (samoobsługowe).

A, i szafek ilość wystarczająca, nie było problemu że brak, coś ok 40-50 boksów.


Ostatnio edytowany przez Roku, 27 Wrz 2014 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Łączenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 16 Paź 2014 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
dołączam do malkolmentów, okolice dworca głównego ciekawe, parlament, brama, fragmentu mury po mieście,
jedzenie też całkiem ale czegoś temu Berlinowi brakuje, a raczej kiedyś zabrakło, może architekta? który sprawnie by to poukładał?
dla mnie jedna z mniej przyjemnych stolic Europy,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 17 Paź 2014 08:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
lahcimmm2 napisał(a):
jedzenie też całkiem ale czegoś temu Berlinowi brakuje, a raczej kiedyś zabrakło, może architekta? który sprawnie by to poukładał?

Był jeden gość, może nie architekt, ale miał spory wkład. Taki z wąsikiem. Paradoksalnie dzięki niemu Warszawa nie korkuje się tak jak Kraków, bo jak wszystko wyburzył, to potem przestrzenie były do dyspozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 17 Paź 2014 08:52 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Poza tym nie zapominajcie, że Berlin był obok Warszawy jednym z najbardziej zniszczonych miast podczas II wojny światowej, więc trudno, żeby mu czegoś nie brakowało w stosunku do innych stolic w regionie, które ominęły wojenne zniszczenia (np. Wiedeń, Praga, Budapeszt)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 17 Paź 2014 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
sranda napisał(a):
Poza tym nie zapominajcie, że Berlin był obok Warszawy jednym z najbardziej zniszczonych miast podczas II wojny światowej, więc trudno, żeby mu czegoś nie brakowało w stosunku do innych stolic w regionie, które ominęły wojenne zniszczenia (np. Wiedeń, Praga, Budapeszt)...

W przypadku Budapesztu nie byłbym taki pewien... Sorry, za off-topic
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 17 Paź 2014 10:30 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
To dla wszystkich, swietne o Berlinie: http://www.dw.de/how-berlin-has-ruined- ... a-17802182

A teraz:
bylem juz kilka razy w Belrinie i teraz chcialem sobie zrobic wycieczke sladami muzyki, wiadomo, ze w Berlinie przebywali np David Bowie, Lou Reed czy Iggy. O Bowiem jest np taka stronka:
http://www.theguardian.com/travel/2008/ ... .musictour

Moje pytanie czy ktos jeszcze mial kiedys taki pomysl, slyszal o takich freakach i moglby powiedziec co warto a co nie :)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 17 Paź 2014 20:08 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 42
Loty: 2
Kilometry: 2 746
Byłam w Berlinie w zeszły weekend. Jeśli ktoś ma w planach taras widokowy Humboldt-Box to nie polecam, bo wokół są same remonty i budowy.
Na FalckensteinstraBe jest mnóstwo fajnych knajpek i restauracji oraz wyśmienite lody.
Spacer wzdłuż Sprewy w kierunku Molecule Man Sculpture polecam tylko do wyspy. Później już nuda i nie można przejść na drugą stronę rzeki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Gru 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1695
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Czy ktoś ze znawców Berlina :), może zasugerować jakiś rozsądny P+R tak, abyśmy dostali się później do ścisłego centrum?
Jedziemy na jarmark bożonarodzeniowy 21.12., będą z nami trzy maluchy, więc wolimy wersję bez długich zbędnych spacerów, bo wiadomo, pogoda może być różna.
Do Berlina wjedziemy od strony SXF. Mamy zieloną naklejkę.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 27 Gru 2014 15:45 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 85
Można obejść jakoś platformę zamawiania biletu do Reichstagu? Mianowicie chciałbym zarezerwować wejście, a pojawiłbym się tam za... 6 dni. Konieczne jest wyprzedzenie 7-dniowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 29 Gru 2014 13:45 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
Kiedyś była- na przeciwko pawilonów przez które się wchodzi,po drugiej stronie ulicy budka z biletami i długaśną kolejką ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 29 Gru 2014 20:35 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 42
Loty: 2
Kilometry: 2 746
Chyba jest nadal i jest to zdaje się, że jedyna opcja poza rejestracją online, ale trzeba się nastawić na stanie w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 04 Kwi 2015 18:02 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 45
Kilometry: 60 493
Jadę na jednodniówkę do Berlina, stąd mam pytanko. Wiem, ze na Berlin potrzeba całkiem sporo czasu. Planuję pokręcić się po centrum oczywiście Brama, Reichstag, Katedra, Ratusz, Wieza telewizyjna, Tiergarten, Charlie Checkpoint, Charlottenburg, Potsdamer Platz i trochę się tam pokręcić. Możecie mi powiedzieć czy coś jeszcze wartego jest do zobaczenia? i czy mimo zapisania się do wejścia do kopuły Reichstagu są jakieś mega duże kolejki? i i tak się czeka na wejście? Czy wchodzi się według godziny zapisania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 04 Kwi 2015 20:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Wchodzi się wg godziny zapisania - czasem można nawet nieco wcześniej, jak się odpowiednio zagada.
Kolejek dla osób z zapisami praktycznie nie ma, co najwyżej po przejściu kontroli bezpieczeństwa trzeba będzie kilka minut poczekać na 'przewodnika', bo oni wprowadzają do budynku zdaje się co 10-15 min.

A do zobaczenia jest jeszcze np. cała Wyspa Muzeów, której nie wymieniłaś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group