Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Paź 2014 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Oczywiście, że nie jest przeczyszczający - pisząc, że " o to właśnie chodzi" miałem na myśli, że masz 100% racji :) Taki skrót myślowy, węgiel na przeczyszczenie brzmi mniej więcej tak samo bez sensu jak schab po żydowsku lub parlamentarzyści radzieccy.

Również pozdrawiam :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj23 lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 21 Paź 2014 16:36 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Zalezy od pkt. widzenia.
Wegiel tak samo jest na przeczyszczenie
jak krople na katar :)
Ani jedno ani drugie nie wywoluje objawow tylko je usuwa :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Paź 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
2/3 z tej listy nie zabieram i żyje
do azji to wystarczy karta kredytowa,złota(zniżki na hotele)
nic więcej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:46 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
a ja nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto (że wszystko mogę kupić na miejscu za grosze a potem zostawić).
Mam swoją sprawdzoną, modyfikowaną przez lata i doprowadzoną niemal do perfekcji checklistę.
Trzy tygodnie z bagażem podręcznym - żaden problem (no chyba, że śpiwór potrzebny to więcej miejsca zajmuje, z namiotem nie latam). Parę dni /do tygodnia/ w Europie w cywilizowanych miejscach - spakuję się w torebkę, którą noszę na co dzień, nawet mały plecak niepotrzebny.
Bagaż rejestrowany biorę tylko z wygody, jeśli mam go w cenie to i ten podręczny nadaję.
Przyznam, nie od zawsze tak jeżdżę, trochę czasu zajęło wypracowanie sobie zoptymalizowanego bagażu, za to jak biorę większą walizkę to wiatr po niej hula (używana tylko w podróżach służbowych gdzie ciuchy wyprasowane już na wieszakach w niej wiozę, a i tak luzy mam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Paź 2014 11:36 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1794
niebieski
@szarik

podziel sie ta lista, moze innym sie tez przyda:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Paź 2014 14:38 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
nie wkleję jej słowo w słowo, taka apteczka np wygląda inaczej niż u większości (tzw choroby przewlekłe - odpowiedni zapas wszystkiego i inne leki na w razie czego), ale taka podstawa na wszystkie wyjazdy to:
- niezbędne dokumenty (skany w tel, kindle oraz na dropboxie), karty /waluta, przewodniki i mapy w formie aplikacji offline lub w pdf (zawsze zakładam, że może być problem z dostępem do internetu), zawsze mam też przygotowane jeszcze w PL info jak dojechać np z lotniska do noclegowni czy do interesujących mnie miejsc - oszczędność czasu na miejscu, nie stoję jak cielę i nie zastanawiam się co dalej ;)
- elektronika: phablet, słuchawki, czasami kindle (choć aplikacja w tel też jest, ale wolę czytać na kindle) + ładowarka, małpka foto + naładowane już do niej akumulatory i dodatkowa karta pamięci micro /na dłuży wyjazd dodatkowo kindle, ładowarka do aparatu, jeśli to potrzebne to także skross i powerbank;
- kosmetyki - z racji pracy dużo bywam w delegacjach, tym samym w hotelach i stąd też dostęp do miniaturowych mydeł, żeli pod prysznic czy szamponów - zazwyczaj biorę z domu swoje sprawdzone, a te hotelowe zabieram i są jak znalazł na dwu-trzydniowe wyjazdy. Do kosmetyczki biorę składaną szczoteczkę do zębów + pasta w mini tubkach oraz nitka do zębów w wersji mikro (rossmann się kłania), żel pod prysznic oraz szampon z hotelowych miniaturek lub przelewam do małych buteleczek - te rossmannowskie często są za duże (100ml), za to sephora ma 50ml (w zestawach lub można kupić osobno - jednorazowo trochę drogo, ale do użytku wielokrotnego, więc raz na jakiś czas można wydać te parę zł). mam też mydło w listkach z sephory (na w razie czego) lub też hotelowa miniaturka. Tonik do twarzy przelewam do buteleczki 0,3ml, kropla kremu w małym pudełeczku, grzebień też z takich maławych, stopery do uszu obowiązkowo :) - wszystko to się mieści w 'lotniczej' kosmetyczce z sephory, takiej w której kupowałam zestawy buteleczek podróżnych (trwała, w przeciwieństwie do tych przezroczystych rossmannowskich). W rossmannie można też dostać chusteczki z antyperspirantem (tanie nie są, ale na b. krótki wyjazd myślę że warto wziąć zamiast dużego sztyftu). Zawsze też mam przy sobie chusteczki nawilżane, takie dla dzieci. Na dłuższe wyjazdy kosmetyki biorę to wszystko w odpowiednio większych buteleczkach (rossmann 100ml), bywa też większa kosmetyczka, jeśli hotel nie przewiduje ręczników to biorę taki z mikrofibry (niewiele miejsca zajmuje);
- z dodatków - w zależności od przewidywanych potrzeb: sznurek do prania, zestaw do szycia, scyzoryk (ostatnio zamiast niego mały opinel + nożyczki do paznokci), kłódka, latarka, odrobina duct tape, ze dwie zapinki do kabli /trytytki, worek na śmieci (z tych większych mocniejszych - tak by walizka lub plecak w razie zasyfiałego pokoju się w nim zmieściły), wkładka do śpiwora do spania (z mikrofibry lub jedwabiu - też nie zajmują wiele miejsca), rożek dmuchany na drogę;
- ubrania - też w zależności od potrzeb /klimatu; z tego co zawsze biorę to rewelacyjne koszulki z decathlonu zajmujące miejsca tyle co nic, polar + ewentualnie cieplejsza bielizna termiczna, dżinsy zostają w domu, zamiast tego śmigam w cienkich spodniach dresowych (jak zimno to zakładam pod nie biel. termiczną), jak ciepło biorę zawsze sukienkę i /lub spódnicę (do niej koszulki decathlonowskie), które też niewiele miejsca zajmują, a nie wyglądam w nich jak 'rasowy turysta'. Bielizna to też osobny temat - parę szt przeznaczonych tylko i wyłącznie na wyjazdy, niewiele miejsca zajmująca, mogąca się zmieścić do kieszeni;) do spania szorty do biegania (objętościowo też niewiele miejsca zajmują) plus koszulka, no i klapki pod prysznic takie najcieńsze, piankowe. Buty w zależności gdzie i na jak długo jadę - najczęściej trampki i ze trzy pary skarpet. Ciuchy pakuję w torebki foliowe zamykane na zamek (wygodniejsze od strunowych). Na szyję chusta pareo - ma wiele zastosowań;).

Jak już wspominałam - to co zabieram zależy od tego gdzie jadę, na jak długo, o jakiej porze roku, w jakich warunkach będę spała.
Teraz zabieram ze sobą naprawdę niewiele, ale: 3-4 koszulki z deca zajmują tyle miejsca ile swego czasu jedna bawełniana, kiedyś ze sobą woziłam netbooka, poźniej tablet, teraz phablet - tel, tablet i kindle w jednym:) jeszcze niedawno każde urządzenie miało swoją ładowarkę - teraz niemal do wszystkiego wystarcza jedna z wejściem micro usb. Jak wiem że w hotelu będzie mydło i ręcznik - biorę tylko szczoteczkę, pastę oraz miniaturkę żelu na w razie czego. I pożegnałam się z lustrzanką, małpka z ustawieniami manualnymi wystarczy (no, nie przeszłam jeszcze na aparat w telefonie, chociaż na krótkie wyjazdy w miejsca, w których już byłam i tej małpki nie zabieram).
Moskitierę też swoją mam, ale to przez to że jak jeszcze wejdę boso pod prysznic, tak nie tknę pilota od tv, bosą stopą nie wejdę na wykładzinę hotelową i z moskitierą podobnie ;)
z gadżetów w tropiki mam jeszcze swój pamiątkowy malutki wachlarzyk, który często w wilgotnym klimacie życie mi ratuje ;)


Ostatnio edytowany przez szarik, 22 Paź 2014 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Paź 2014 14:52 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Cytuj:
z tego co zawsze biorę to rewelacyjne koszulki z decathlonu zajmujące miejsca tyle co nic

możesz wrzucić jakiegoś linka o których piszesz ?

Ja sie jeszcze zastanawiam czy nie kupić sobie spodni z odpinanymi nogawkami, w decathlonie właśnie - 2 w 1 takie tylkjo musze je najpierw na żywo zobaczyć. ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:02 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
proszę:
http://www.decathlon.pl/koszulka-turystyczna-krotki-rkaw-damska-techfresh-50-l-id_8297613.html
męskie też takie mają.

do spodni z odpinanymi nogawkami nie mogę się przekonać, może to przez to że wyglądam w nich niezbyt dobrze, a i w nogawkach czuję ten zamek na udzie i wiem, że będzie mi to b. przeszkadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:04 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Dzieki, co do spodni ..na szczęście należę do tej drugiej płci i nie bardzo mi to przeszkadza ;-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 23 Lut 2018 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:15 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Spodnie z odpinanymi nogawkami zdecydowanie. Ja mam North Face z nylonu i sa nie do zajechania. Super szybko schną, są lekkie, nie widać brudu. Dają komfort nawet jak jest gorąco, możliwoś odpięcia ale też podwinięcia nogawek, dużo kieszeni.

Zdecydowanie też polecam taka chustę tunel z której mozna zrobić czapkę, szalik, opaskę na uszy czy oczy do spania. Nie raz ratowała mnie przed zaziębieniem od klimy albo pozwalała komfortowo spać.
Ja zabieram też polar (samoloty, autobusy nocne - bywa chlodno).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:19 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
michalt napisał(a):
Zdecydowanie też polecam taka chustę tunel z której mozna zrobić czapkę, szalik, opaskę na uszy czy oczy do spania. Nie raz ratowała mnie przed zaziębieniem od klimy albo pozwalała komfortowo spać.

buff znaczy się, mnie do tego służy pareo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:29 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 10
Jezeli lecicie doWietnamu, to nie brałabym śpiworów/powłoczek wcale. Na miejscu kupiłabym jedwabne śpiwory. Nie dość, że małe, lekkie, przewiewne to jeszcze super tanie.
Obowiązkowo bieżemy:
taśmę naprawczą (taka srebrna mocna)
trytytki
żel antybakteryjny w małym opakowaniu
chustę (taką lekką, którą można się nakryć, zrobić z niej spódnice, poduszkę, wykorzystać jako ręcznik, zasłonić kolana kiedy wchodzimy do świątynii)
ręczniki z mikrofibry


antykomara/ przciwbólowe/żołądkowe kupujemy na miejscu

cukierki odradzam, bo w gorącym klimacie mogą nie przetrwać a na miejscu też mona je kupić. Za to baloniki, długopisy, pluszaki to dobry pomysł.
_________________
www.matyldanaszlaku.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Co do apteczki to jest osobny temat idealna-apteczka-podrozna,247,32090
Z rzeczy chyba nie wymienionych - proszek do prania (małe, zakręcane plastikowe pudełeczko). Pozwala zaoszczędzić ilość ubrań do kilku sztuk. Poza tym linka do roweru - jak mam jakieś nocki na lotniskach/dworcach to przypinam plecaki. Inna dość przydatna rzecz - składane sztućce i lekki kubek.
Ale ogólnie trzeba pakować się w myśl zasady - im mniej tym lepiej, w tropikach każdy kilogram na plecach przekłada się na hektolitry potu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: w co się spakować?
#34 PostWysłany: 20 Sty 2015 12:19 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
za 2 tyg lecę na 18 dni do Azjii południowo-wschodniej i zastanawiam się w co najlepiej się spakować. W planach mamy wyspy, Singapur, Kuala Lumpur i Bangkok (będziemy się przemieszczać co 2-3 dni) i pojawia się odwieczny dylemat kobiety walizka czy plecak? Na tą chwilę jestem prawie zdecydowana żeby spakować się w walizkę 'powiększalną' (można ją poszerzyć o jakieś 5-6cm) o oryginalnych wymiarach podręcznego w Ryanairze + jakiś nie za duży plecaczek, koleżanka bierze dużą walizkę na kółkach i puka się w głowę jak mówię jej, że mam zamiar spakować się w podręczny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Sty 2015 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Bardzo mi się podoba, że tak szczegółowo wszystko opisujecie. Nie wiem tylko, czemu tak wiele osób wspomina o chustach. Nigdy nie miałam potrzeby użycia takowej. Natomiast w podręcznym zawsze najbardziej brakuje mi wysokiej szklanki do drinków. Wódka z plastikowych kubków przeznaczonych do mycia zębów, jakoś gorzej smakuje;-)

Ale ja mam inne pytanie, a mianowicie czego NIE BIERZECIE ze sobą zimą do Tajlandii. Od miesięcy myślę i nie wiem co zrobić z zimowymi ciuchami. Przecież teoretycznie wylatując w zimie powinnam mieć na sobie kozaki, ciepły sweter, futro i czapkę z karakuł;-)
Nawet jeśli ograniczę się do adidasów, dżinsów, bluzy i cienkiej kurtki nieprzemakalnej, to i tak jest to bagaż, który trzeba dźwigać.
Rozpatrywałam opcje:
1)zostawić w przechowalni na lotnisku w WAW (duże koszty) - no i w samolocie jest zazwyczaj klimatyzowana lodówka, więc w sandałach i krótkich gaciach ciężko będzie przetrwać lot
2)zostawić w przechowalni na lotnisku w BKK (koszty) - ale wyjście chyba najlepsze
3)wyrzucić po przylocie do Azji (brak kosztów) - a o drogę powrotną martwić się później;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Sty 2015 13:33 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Najlepszym rozwiazaniem jest chyba ktos kto Cie odwiezie i odbierze z lotniska i te zimowe ciuchy przechowa.Ja tak jechalem po znajoma z jej zimowa kurtka.Wyjezdzala latem do Indii a wracala teraz zima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Sty 2015 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Najlepiej jak ktoś Cie odwiezie i zabierze ciuchy, jak nie to przechowalnia w Bangkoku. Można zostawić albo na lotnisku albo za pół darmo w prawie w każdym hotelu.

Mała dygresja odnośnie ciepłych ciuchów zimą. Jeżeli plan zakłada północną Tajlandię i tutejsze góry, to należy pamiętać, że akurat teraz tutaj też jest "zima". W dzień wprawdzie słoneczko grzeje porządnie, ale wieczory, zwłaszcza poza miastem są dość chłodne, a nad ranem bywa zdecydowanie poniżej 10 stopni. Gwoli ścisłości pracując przy komputerze przed domem
wieczorem siedzę w długich portkach, polarze i butach i jakoś nie powiem, żeby się przegrzewał specjalnie. Ale od lutego zbliża się wiosna ... ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Sty 2015 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
bonieq2 napisał(a):
Najlepiej jak ktoś Cie odwiezie i zabierze ciuchy.


Też o tym myślałam. Ale....
Jadę własnym autem. 300 km. Zostawiam auto na parkingu przy lotnisku. Pan z obsługi parkingowej (ten który odwozi i przywozi na telefon) nie chciał wyświadczyć mi takiej przysługi. Nawet za dopłatą. Chciałam mu dać kluczyki od swojego samochodu. Żeby upchnął tam bety całej rodziny, a potem przywiózł mi je na lotnisko. Nieużyty jakiś.
Myślę, że przechowalnia w BKK (czy to hotelowa, czy lotniskowa) będzie jednak najlepszym rozwiązaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Sty 2015 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Elwirka: W sumie to dużo zależy od tego jak daleko masz na lotnisko i ile jesteś w stanie się przemęczyć w trochę za lekkich ciuchach. Ja mam na szczęście blisko, ale przy ostatnim wyjeździe do Tajlandii też miałam z tym trochę problemu, bo na koniec mieliśmy też kilka dni w zimnym Hongkongu. Do tego lecieliśmy w 2 osoby tylko z podręcznym, w tym jeden nasz podręczny to sprzęt foto, więc wszystko inne musi się zmieścić do Folclaza40. Ja rozwiązałam to w ten sposób, że nie brałam wcale długich spodni, tylko na siebie leginsy, które potem po zwinięciu zajmują bardzo mało miejsca. Buty musiałam mieć zakryte i w miarę nieprzemakalne z uwagi na pogodę w Hongkongu, ale wybrałam takie, które dają się w miarę skompresować i nie zajmą dużo miejsca w bagażu. Bluza jedna czy coś innego z długim rękawem na siebie, a i tak do Tajlandii warto mieć z uwagi na klimatyzację w publicznych miejscach. Największy problem to kurtka, wzięłam taką jesienną, która zajmuje najmniej miejsca. W Tajlandii wszystko to mieliśmy ze sobą, wszystko zmieściliśmy do bagażu oprócz kurtek, które przypinaliśmy do plecaków od zewnątrz.

Ami921: Plecak jest dużo wygodniejszy, zwłaszcza na wyspach. Często nie ma dobrej drogi, żeby prowadzić walizkę na kółkach. Dodatkowo w niektórych miejscach jest tak, że prom nie dopływa do samej wyspy, tylko trzeba się z niego przesiąść na małą łódkę, albo nawet przejść kawałek wpław do plaży. Niesienie nad głową dużej walizki nie jest zbyt przyjemne :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Sty 2015 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Co do przechowalni to wtedy albo szafka albo zabrać jakąś dodatkową zamykaną torbę czy cokolwiek, by zapłacić tylko za jedną sztukę ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group