Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2014 21:10 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, zachęcony podobnym tematem dla Stansted, proszę o informację co można zrobić w Luton przez 8 godzin, temat już trochę ogarnąłem i wiem, że wyprawa do Londynu raczej mija się z celem, w szczególności autobusem, ląduję z Lizbony ok. 12 w niedzielę 12.10. samolot do Katowic 20:40, więc czasu jest sporo, mogę się wybrać do Luton do centrum handlowego, tylko czy będzie otwarte (to moja pierwsza przesiadka w UK dlatego nie mam pojęcia jak jest ze sklepami w niedzielę), generalnie nie mam parcia na sklepy, wolałbym coś zobaczyć, po analizie postów na forum i w sieci, dochodzę do wniosku, że chyba warto wybrać pociąg i ruszyć w stronę Londynu, np. St Albans, przejazd krótki, tylko czy tam jest coś do zobaczenia, może jakaś inna stacja po drodze, będę wdzięczny ze wszelkie wskazówki, myślę, że temat może się przydać także innym, bo nie tylko ja będę się tam przesiadał, z góry dzięki, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2014 21:30 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Ja na Twoim miejscu pojechałbym chociaż na chwilę do Londynu, a nie kisił się w takiej dziurze jak Luton ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2014 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
santech napisał(a):
witam, zachęcony podobnym tematem dla Stansted, proszę o informację co można zrobić w Luton przez 8 godzin, temat już trochę ogarnąłem i wiem, że wyprawa do Londynu raczej mija się z celem, w szczególności autobusem, ląduję z Lizbony ok. 12 w niedzielę 12.10. samolot do Katowic 20:40, więc czasu jest sporo, mogę się wybrać do Luton do centrum handlowego, tylko czy będzie otwarte (to moja pierwsza przesiadka w UK dlatego nie mam pojęcia jak jest ze sklepami w niedzielę), generalnie nie mam parcia na sklepy, wolałbym coś zobaczyć, po analizie postów na forum i w sieci, dochodzę do wniosku, że chyba warto wybrać pociąg i ruszyć w stronę Londynu, np. St Albans, przejazd krótki, tylko czy tam jest coś do zobaczenia, może jakaś inna stacja po drodze, będę wdzięczny ze wszelkie wskazówki, myślę, że temat może się przydać także innym, bo nie tylko ja będę się tam przesiadał, z góry dzięki, pzdr


A ja myślę, że w niedzielę spokojnie możesz wybrać się z Luton do Londynu autobusem. Jest spokojniej niż w tygodniu, tzn spokojniej i szybciej się dojedzie, w Luton jedyną "atrakcją" jest Starbucks :mrgreen: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Kwi 2014
Posty: 160
Loty: 162
Kilometry: 303 939
Jednodniówki z KTW do Luton dawały podobną ilość godzin do zagospodarowania. Przylot po 7:30, przed 9 jesteś w Londynie, wyjazd z londynu o 16, żeby zdążyć na wieczorny samolot.
_________________
Image
Odwiedzone kraje samolotem: 32 | Srebrna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Na tyle samo czasu ludzie przylatują, żeby zobaczyć Londyn, więc na pewno lepiej wybrać się tam, niż siedzieć w Luton.

A jeśli chodzi o samo Luton, to dojazd do centrum zajmie 15-20 min., koszt o ile pamiętam to 3,20 GBP powrotny.

Luton jest jednym z miast o bardzo dużym odsetku osób pochodzenia hinduskiego i pakistańskiego. Dlatego wejście do centrum handlowego tamże przenosi nas poniekąd w inne rejony świata, co też może być swojego rodzaju atrakcją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:34 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja w listopadzie kupiłem 1-dniówkę do Stansted co prawda ale będę miał "tylko czystych" 6 godzin na Big Bena, Pałac Buckingham i inne must see w pobliżu, wydaje mi się, że warto choćby poczuć Londyn w tym czasie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:53 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
santech napisał(a):
witam, zachęcony podobnym tematem dla Stansted, proszę o informację co można zrobić w Luton przez 8 godzin, temat już trochę ogarnąłem i wiem, że wyprawa do Londynu raczej mija się z celem, w szczególności autobusem, ląduję z Lizbony ok. 12 w niedzielę 12.10. samolot do Katowic 20:40, więc czasu jest sporo, mogę się wybrać do Luton do centrum handlowego, tylko czy będzie otwarte (to moja pierwsza przesiadka w UK dlatego nie mam pojęcia jak jest ze sklepami w niedzielę), generalnie nie mam parcia na sklepy, wolałbym coś zobaczyć, po analizie postów na forum i w sieci, dochodzę do wniosku, że chyba warto wybrać pociąg i ruszyć w stronę Londynu, np. St Albans, przejazd krótki, tylko czy tam jest coś do zobaczenia, może jakaś inna stacja po drodze, będę wdzięczny ze wszelkie wskazówki, myślę, że temat może się przydać także innym, bo nie tylko ja będę się tam przesiadał, z góry dzięki, pzdr


Nie zastanawiaj się tylko bierz pociąg do centrum - kiedyś był taki bilet w połączeniu z metrem. Pozwalał na transport lotnisko - centrum Londynu - lotnisko oraz "metrowanie" (całość jednego dnia). Nie wiem czy jeszcze jest a nie mam czasu poszperać.
Pociąg to szybkość i pewność. Czasu na zwiedzanie Londynu bardzo dużo. Tak jak już ktoś powiedział, tyle czasu trwają mniej więcej jednodniówki. Fakt pociąg droższy pewnie będzie ale z drugiej strony masz okazję "małym kosztem" zaliczyć kolejny wypad.
pozdrawiam

edit: St. Albans? Pociągi kończą St Pancras i sama stacja jak dla mnie to niezła atrakcja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:04 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, na wstępie dzięki, trochę mnie przekierowaliście na inny tor, nie wiem czy do końca, jednodniówek raczej nie można porównywać, bo lądują dużo szybciej, ja będę (sprawdziłem 12:40), ile czasu potrzebuję żeby w niedzielę wyjść z terminala? i dojechać do stacji kolejowej? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:07 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Autobusem easyjet dojedziesz do Cromwell Road a tam masz Muzeum Historii Naturalnej, Victoria end Albert Muzeum i sklep Harrodsa. Czyli w sam raz na kilka godzin zwiedzania.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:26 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
wg mnie maksymalny czas jaki bedziesz miec na zwiedzanie Londynu to okolo 4h.
na stronie nationalrail.co.uk mozesz sobie posprawdzac polaczenia pociagowe. I tak np. masz:
Image
Jesli samolt bedzie punktualnie i nie trafisz na kolejke do odprawy paszportowej to spokojnie powinienec zdążyć na autobus (ktory dowozi do stacji kolejowej) o 13:15.
cena biletu RT £12 a jesli zdecydujesz sie zakup biletow juz z travelcard to £18.
ze stacji London Blackfriars masz tylko kilka minut metrem do Tower Bridge i Tower of London.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Wrz 2014 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Warto mieć paszport biometryczny - wtedy omija się kolejkę do odprawy paszportowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Wrz 2014 19:23 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
OK, dzięki za wszystkie posty, przemyśle wyjazd do Londynu, paszportu biometrycznego nie mam, więc mogę stracić na odprawie, ewentualnie zaryzykuje i kupię w dobrej cenie bilety na easybusa, dzięki, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Wrz 2014 19:44 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Z tym omijaniem odprawy paszportowej to różnie bywa, w czerwcu ze znajomymi zrobilismy test, ja paszport biometryczny, a oni standardowa kolejka, no i oni byli pierwsi, co prawda niewiele ale jednak. Byl to piatek, przylot ok 14.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Wrz 2014 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ja do tej pory na Luton zawsze przylatywałem rano i kolejki były dużo krótsze z paszportem biometrycznym, niestety nie przepuszczają z nimi dzieci - muszą się odprawiać standardowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2014 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Piccolo napisał(a):
edit: St. Albans? Pociągi kończą St Pancras i sama stacja jak dla mnie to niezła atrakcja


St. Albans jest przyjemnym malym miastem wartym odwiedzenia, jesli ktos nie chce jechac do Londynu. Polecam obejrzec zdjecia i poczytac co mozna tam zobaczyc.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Wrz 2014 18:56 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, odświeżę temat, po Waszych postach zdecydowałem się na przejazd do Londynu, jak już pisałem to moja pierwsza wyprawa do UK, będę wdzięczny na podpowiedź dokąd dojechać żeby w pobliżu "z buta" coś zobaczyć, wyszło mi, że będę miał 3-3,5 h, fakt za pociąg zapłacę 9,5F/RT w jedną stronę, cóż trudno, proszę pamiętać, że będę w niedzielę, czy atrakcje będą otwarte, w tym krótkim czasie nie ukrywam chciałbym coś zobaczyć za free, ktoś pisał o bilecie łączonym na metro, ale jakoś nie bardzo mogę znaleźć, czy w ogóle będzie mi potrzebny, rozumiem, że na pociąg nie znajdę lepszej ceny niż ta na stronie, wychodzi mi super off peak day return, z góry dzięki z góry dzięki, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2014 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
santech napisał(a):
witam, odświeżę temat, po Waszych postach zdecydowałem się na przejazd do Londynu, jak już pisałem to moja pierwsza wyprawa do UK, będę wdzięczny na podpowiedź dokąd dojechać żeby w pobliżu "z buta" coś zobaczyć, wyszło mi, że będę miał 3-3,5 h, fakt za pociąg zapłacę 9,5F/RT w jedną stronę, cóż trudno, proszę pamiętać, że będę w niedzielę, czy atrakcje będą otwarte, w tym krótkim czasie nie ukrywam chciałbym coś zobaczyć za free, ktoś pisał o bilecie łączonym na metro, ale jakoś nie bardzo mogę znaleźć, czy w ogóle będzie mi potrzebny, rozumiem, że na pociąg nie znajdę lepszej ceny niż ta na stronie, wychodzi mi super off peak day return, z góry dzięki z góry dzięki, pzdr


Ja jutro o 6 rano lecę na jednodniówkę do Londynu.
Kupiłem bilety na National Express (11Ł za RT), po samym Londynie planuję przemieszczać się z buta.
Byłem już na jednodniówce w listopadzie zeszłego roku i niby metro ułatwia komunikację, ale absolutnie nie opłaca się nim jeździć z miejsca na miejsce - 1-3 stacji pokonamy w porównywalnym czasie nogami na górze.

Co do samego Luton to stanowczo odradzam - w maju dałem ciała i kupiłem "odwrotnie" bilety na EasyBusa i niestety byłem skazany na całodzienne siedzenie w Luton - kawałek deptaka w centrum miasta, duże centrum handlowe i kościółek z cmentarzykiem tuż obok.

I tak jak ktoś pisał wcześniej - około 80% populacji Luton to "beżowi" różnych odcieni.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Sty 2017 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
podpowiedzcie co jeszcze można robić w Luton? Przyjeżdżam tam na kilka godzin (lądowanie 07:55, wylot powrotny o 14:40, celem sklepy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sty 2017 18:28 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@‌AndziaP84‌ - masz tu mnostwo inspiracji na forum, np: gdzie-usiasc-na-godzine-lub-dwie-w-luton,1318,23444

A jak starczy ci czasu to se pochodz po centrum i okolicach zeby zobaczyc jak w przeciagu kilkudziesieciu lat normalne robotnicze miasto przeksztalcilo sie w republike islamska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sty 2017 19:00 

Fakt. Siedziałem na ławce na deptaku i nie mogłem się nadziwić, że rdzenni mieszkańcy są w mniejszości. Nie wiem jak jest w innych niedużych angielskich miasteczkach. Napotkani Polacy , opowiadali mi, że to tylko Luton ma taką dużą mniejszość czy raczej większość imigrantów.
Bo wg nich , to sama królowa :mrgreen: dała imigrantom Luton właśnie, w prezencie do zamieszkania.
Tacy to znawcy decyzji królowej angielskiej tam mieszkają. :twisted:
Skąd o tym wiedzą zapytałem ironicznie.
To jakaś tajemna wiedza, ale tak jest.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group