Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 05 Lip 2014 05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Można:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#962 PostWysłany: 05 Lip 2014 07:40 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
no niekoniecznie, zależy od security. Mi kiedyś (kilka lat temu) zabrali na lotnisku obcinaczki do paznokci (Berlin albo Londyn ze wskazaniem na to drugie), ale wcześniej już z nimi latałem w podręcznym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 07 Lip 2014 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Na moje skromne kilka lotów latając zawsze z takimi przyborami - nigdy mi się nie zdarzyło,żeby nawet pytali, lub oglądali, nie mówiąc o zabieraniu.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 07 Lip 2014 23:15 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Znalazłem w tym temacie informacje, że na lotnisku w Kutaisi wyrzucają baterie zapasowe czy akumulatorki. Ma ktoś może aktualne info na ten temat? I jak to się ma z informacją na stronie WizzAira
"Zgodnie z Doc 9284 Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO), Instrukcje Techniczne, przewóz przez pasażerów użytkowych urządzeń elektronicznych (zegarków, kalkulatorów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych, laptopów, kamer wideo itp.) zawierających baterie lub akumulatory litowe lub litowo-jonowe, przeznaczonych na użytek własny, podlega następującym warunkom:
Każdą baterię zapasową należy zabezpieczyć w sposób zapobiegający zwarciu (poprzez umieszczenie w oryginalnym opakowaniu produktu lub zabezpieczenie styków baterii np. taśmą samoprzylepną bądź umieszczenie każdej baterii w oddzielnej torebce plastikowej lub etui zabezpieczającym) oraz umieścić wyłącznie w bagażu podręcznym. Baterii zapasowych nie należy umieszczać w bagażu rejestrowanym!"
Bo wynikałoby z tego, że jednak można przewozić baterie w bagażu podręcznym, które spełniają odpowiednie parametry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 07 Lip 2014 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Miałem dwukrotnie w życiu wyrzucony "nadmiar" baterii z podręcznego. W obu przypadkach uprawniało sie, czy są to zwykle baterie czy akumulatorki. z 10 akumulatorów AA pozwolili zostawić 6. Rzecz sie działa w BOM i CPH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 09 Lip 2014 17:46 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Czy przewiezienie parasolki w bagażu poręcznym jest dozwolone? oczywiście mieszczącej się w tym bagażu a nie metrowej lagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 09 Lip 2014 17:50 

Grzechmund napisał(a):
Czy przewiezienie parasolki w bagażu poręcznym jest dozwolone? oczywiście mieszczącej się w tym bagażu a nie metrowej lagi.


chyba najczęściej zadawane pytanie na tym forum, po kliknięciu na szukaj odpowiedź w 5 sek (np. na stronie 5 tego tematu)
Góra
 PM off  
      
#968 PostWysłany: 10 Lip 2014 09:01 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Chcemy zabrać ze sobą podstawowe tabletki, takie jak na gardło, na ból głowy, antykoncepcyjne, etc.
- Czy mogą być bezpośrednio w bagażu, czy powinny być z płynami w foliowej torebce?
- Czy mamy informować że wnosimy je na pokład? Bo to raczej nic nadzwyczajnego chyba nie jest :)

Dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#969 PostWysłany: 10 Lip 2014 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
pabloRz napisał(a):
- Czy mogą być bezpośrednio w bagażu, czy powinny być z płynami w foliowej torebce?
W torebce z płynami powinny być... płyny :)
pabloRz napisał(a):
- Czy mamy informować że wnosimy je na pokład? Bo to raczej nic nadzwyczajnego chyba nie jest :)
Nie trzeba informować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#970 PostWysłany: 10 Lip 2014 09:24 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Dzięki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 11 Lip 2014 13:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 79
Czy w linii Norwegian przejdzie takie urządzenie w bagażu podręcznym ? Wylot z Okęcia.

Poniżej zamieszczam foto.

Image.

Sposób na swojską wędzoną kiełbasę w Andaluzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#972 PostWysłany: 11 Lip 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jeżeli mieści się wagowo i wymiarowo w podręcznym to w Norwegianie przejdzie, pod warunkiem, że na security nie zatrzymają.
Po raz kolejny podkreślę, że problem z przewozem towaru powstaje na SECURITY a nie u przewoźnika.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: kontrola bagażu
#973 PostWysłany: 12 Lip 2014 00:05 

Rejestracja: 11 Lip 2014
Posty: 1
Witam.
Za tydzień wylatuje na wakacje do Hiszpanii. Mam pytanie odnośnie kontroli. Nie dawno stłukłem tylną obudowę(szklaną) w moim smartfonie. Jak myślicie,czy przyczepią się do mnie i zaczną się nim interesować kontrolerzy? To pytanie jest głupie,ale nie pytałbym się gdyby mój kumpel nie powiedział mi że zabrali mu telefon w czasie lotu do Anglii podczas kontroli,tłumacząc mu że konfiskują go na czas szczegółowego badania z powodu podejrzanego wyglądu(miał stłuczony ekran). Osobiście mnie to śmieszy,ale interesuje mnie czy też będę musiał się z czymś takim borykać. Za 20 lat posadzą cie do więzienia bo dziwnie wyglądasz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:19 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Mam pytanie dotyczące płynów w bagażu podręcznym w ryanair. Czy wszystkie płyny muszą być przelane do tych przezroczystych pojemniczków, czy wystarczy że będą włożone w woreczek strunowy w oryginalnych opakowaniach (niekoniecznie przezroczystych)? Czy wszystkie płyny muszą być w woreczku strunowym i czy można mieć tylko jeden w jednej walizce? Czy woreczki oferowane w rossmann/superpharm mają jakąś standardową odpowiednią wielkość? Lecimy do Hiszpanii na 10 dni i zaczynam się martwić czy dam radę zabrać wszystkie potrzebne mi kremy, olejki i inne taki. Mam też pytanie o płyn do soczewek, który niby można przewozić w bagażu podręcznym, czy jest z tym jakiś problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:40 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Polin napisał(a):
Mam pytanie dotyczące płynów w bagażu podręcznym w ryanair. Czy wszystkie płyny muszą być przelane do tych przezroczystych pojemniczków, czy wystarczy że będą włożone w woreczek strunowy w oryginalnych opakowaniach (niekoniecznie przezroczystych)? Czy wszystkie płyny muszą być w woreczku strunowym i czy można mieć tylko jeden w jednej walizce? Czy woreczki oferowane w rossmann/superpharm mają jakąś standardową odpowiednią wielkość? Lecimy do Hiszpanii na 10 dni i zaczynam się martwić czy dam radę zabrać wszystkie potrzebne mi kremy, olejki i inne taki. Mam też pytanie o płyn do soczewek, który niby można przewozić w bagażu podręcznym, czy jest z tym jakiś problem?


http://ulc.gov.pl/pl/ochrona-i-ulatwien ... ny-1852010

pewnie juz w tym watku zostalo to napisane wiele razy ale po krotce:
1. 1 przezroczytsa zamykana (strunowa) torebka na pasazera- nie przekraczajaca pojemnosci 1litra
2. plyny w pojemnikach do 100ml- nie musza byc przelewane, moga byc w oryginalnych opakowaniach
3. plyn do soczewek- patrz punkt 2

z doswiadczenia wiem, ze bez problemu przechodza takie woreczki:
http://allegro.pl/gosia-zippery-woreczk ... 81357.html
mimo ze oficjalnie niby to 1.5l. (i polecam bo zdecydowanie sa pojemniejsze niz te z rossmana 'kosmetyczki')
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 18 Lip 2014 11:29 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
muguete dziękuję za odpowiedź. Z płynem do soczewek chodziło mi o to, czy można w większym opakowaniu - 250ml, bo chyba mniejszych nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#977 PostWysłany: 18 Lip 2014 11:44 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Polin napisał(a):
muguete dziękuję za odpowiedź. Z płynem do soczewek chodziło mi o to, czy można w większym opakowaniu - 250ml, bo chyba mniejszych nie ma.


musi byc ponizej 100ml. Plynow mniejszych jest cala gama:
http://www.twojesoczewki.com/477-plyn-d ... 90-ml.html
http://www.twojesoczewki.com/plyny-do-s ... 60-ml.html
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... ory-122425

wydaje mi sie, ze w superpharm zazwyczaj do kupienia jest:
http://allegro.pl/plyn-do-soczewek-biot ... 21093.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 20 Lip 2014 05:19 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 3
We wtorek lece Finnairem z Chongqing w Chinach do Warszawy. Kupilem tu 4 baterie przenosne/przenosne ladowarki/power banki (roznie ludzie je nazywaja). Kazda ma 10400 mah pojemnosci. Jedna z nich uzywam, 3 pozostale znajduja sie nadal w oryginalnym opakowaniu i nie byly uzywane. Moje pytanie to, oczywiscie, czy moge przewiezc wszystkie baterie? Z tego, co sie orientuje, to moge przewiezc dwie w podrecznym. Co moge zrobic z dwoma pozostalymi? Czy moge je wziac "na siebie"? Co sie stanie, jesli je zostawie w bagazu rejestrowanym?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 20 Lip 2014 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jak wrzucisz je do rejestrowanego to spokojnie dowieziesz do domu. W sumie nie wiem skąd to założenie że tylko 2 możesz wziąć do podręcznego (nie chcesz czy nie możesz)? Chyba nie ma ograniczeń odnośnie elektroniki w podręcznym.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 20 Lip 2014 09:51 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 3
Na kilku juz stronach czytalem o ograniczeniu w przewozie baterii litowo-jonowych, a te ladowarki sa zbudowane z takich ogniw. Nie jestem jedynie pewien, czy te ladowarki na pewno sa traktowane w taki sam sposob jak zwyczajne baterie. Z checia wloze wszystkie do rejestrowanego, lecz nie chce ryzykowac konfiskaty.

Tutaj link, w ktorym mowa o ograniczeniu: http://www.ulc.gov.pl/pl/ochrona-i-ulatwienia/poradnik-dla-pasazerow/1758-lista-przedmiotow-zabronionych-i-dozwolonych-strona-2#przedmioty_pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group