Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 24 Wrz 2013 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
W kwietniu 2012 na Stansted nic nie rozdawali (jak widać na moim przykładzie),tylko kobieta na security wręcz żądała,żebym kupiła te woreczki i odmówiła puszczenia mnie dalej,dopóki tego nie zrobię (nawet poszła za mną sprawdzić,czy rzeczywiście je kupię :roll: ). 1£ to nie majątek,ale mimo wszystko było nieprzyjemnie. Jednak widocznie coś się tam zmieniło od tego czasu. Pomijam już fakt,że podróżowałam wtedy ze złamaną ręką :oops: w ortezie,której to doczepiła się jako numeru 2. :roll: :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#822 PostWysłany: 29 Wrz 2013 16:56 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
to dziwne bo w listopadzie w 2012 na Stansted tez kazali mi kupić ten woreczek, powiedziałem ze nie mam pieniedzy , popatrzył sie krzywo , burknął "echh Poland" i wyciągnął spod blatu dwa woreczki , na pamiatke jeszcze gdzies jeden zostawiłem :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#823 PostWysłany: 23 Paź 2013 14:41 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 3
Witam,

wybieram się w podróż powrotną z Sycylii do Polski i mam zamiar zabrać ze sobą oliwę z oliwek. Oliwę mam w 5-litrowych metalowych pojemnikach. Czy myślicie, że jak wsadzę takie 3 do bagażu rejestrowanego to przejdzie kontrolę? Nie mogę znaleźć żadnych informacji na stronie Ryanair dotyczących ilości i rodzaju płynów które są zabronione. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#824 PostWysłany: 23 Paź 2013 14:44 

hakael napisał(a):
Witam,

wybieram się w podróż powrotną z Sycylii do Polski i mam zamiar zabrać ze sobą oliwę z oliwek. Oliwę mam w 5-litrowych metalowych pojemnikach. Czy myślicie, że jak wsadzę takie 3 do bagażu rejestrowanego to przejdzie kontrolę? Nie mogę znaleźć żadnych informacji na stronie Ryanair dotyczących ilości i rodzaju płynów które są zabronione. Pozdrawiam


O ile umieścisz oliwę w bagażu rejestrowanym, oliwa będzie w oryginalnych opakowaniach i nie przekroczysz wagi oraz wymiarów bagażu to wszystko będzie ok.
Góra
 PM off  
      
#825 PostWysłany: 19 Lis 2013 09:24 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 3
Stusia napisał(a):
cześć
Mam pytanie dotyczące sprzętu foto. Lecę w paździeniku do Rzymu ryainarem i chciałabym zabrać z sobą statyw w bagażu podręcznym. Czy będe mogła go przewieźć?
dziękuje za odpowiedź


Dużo zależy od kontroli na lotnisku. Uwaga na Neapol, tam zabrali mi statyw (i widziałem, że nie tylko mnie) twierdząc że w Neapolu nie można w bagażu podręcznym przewozić takich rzeczy. Tłumaczenie, iż w innych włoskich miastach nie ma z tym problemu na nic się nie zdało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#826 PostWysłany: 02 Gru 2013 17:39 

Rejestracja: 02 Gru 2013
Posty: 2
Witam. Czy jest możliwość przewożenia statywu od aparatu w bagażu podręcznym? Przelot Wizz Air Warszawa-Budapeszt... Bagaż tylko podręczny ale szkoda tracić możliwość zrobienia ciekawych wieczorowych zdjęć nie biorąc statywu... Jak to rozegrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#827 PostWysłany: 02 Gru 2013 17:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak, wiele razy mialem i nie bylo problemu. Tylko w Wawie, musialem im to pokazac i to wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#828 PostWysłany: 02 Gru 2013 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Ostatnio w Weeze przyczepili mi sie do statywu, ale byl przyczepiony na zewnątrz forclaza 40. Wlozylem go do środka i po problemie.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#829 PostWysłany: 02 Gru 2013 17:52 

Rejestracja: 02 Gru 2013
Posty: 2
Tylko jak zmieścić normalny statyw w małym bagażu... :? Foto-amatorzy powinni być jakoś lajtowo traktowani... Chyba nie obejdzie się bez dużego podręcznego bagażu... A miało być tak tanio...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#830 PostWysłany: 02 Gru 2013 17:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
ja mam 127cm np (ktory sie zbiera do 30) i bez problemu wchodzi do plecaka, w pojemniku do wody ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 02 Gru 2013 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja też nigdy nie miałem problemu, a jak wyjeżdżam sam zawsze mam go ze sobą.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#832 PostWysłany: 12 Gru 2013 11:31 

Rejestracja: 12 Gru 2013
Posty: 14
a czy w bagażu podręcznym można przewieźć strzykawki i igły? Ryanair Wrocław- Shannon. A także farbę do włosów??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#833 PostWysłany: 12 Gru 2013 11:35 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Strzykawke i igle jak najbardziej tak:
http://www.ulc.gov.pl/pl/dla-pasazerow# ... y_medyczne

Farbe do wlosow tylko do 100ml
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#834 PostWysłany: 12 Gru 2013 14:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jakoś nie znalazłem takiej informacji.

Czy ktoś przewoził w bagażu rejestrowanym szampana/wino musujące?

Wybieram się na Islandię, a że będzie w tym czasie okazja do celebracji, chętnie byśmy uczcili to właśnie trunkiem z bąbelkami. No a jego kupowanie na miejscu raczej zrujnowałoby budżet podróży.

Stąd pytanie, czy ktoś tak robił i czy dowiózł butelkę w całości?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#835 PostWysłany: 12 Gru 2013 15:06 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Flaszke wozilem nie raz. Musisz zawinac tylko bardzo solidnie w ciuchy. Jesli chodzi o wystrzelenie szampana to sie nie boj - jest odpowiednio zabezpieczony.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#836 PostWysłany: 12 Gru 2013 15:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No i to nie raz. Z Gruzji mialem 5 butelek wina w pleacaku, nie dosc ze przelecial 3 lotniska + Ecolines to nic je sie nie stało. Najlepiej owinac je w ubrania i bedzie git ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#837 PostWysłany: 12 Gru 2013 15:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
O zwykłe wino czy inne trunki bym się nie bał - sam przewoziłem nie jeden raz.

Miałem kiedyś plecak składający się prawie z samych butelek (+ owijających je ciuchów) likierów po wizycie w fabryczce na Gran Canarii.

Bardziej chodziło mi o ryzyko wystrzelenia szampana, ale tu już xyrxis się wypowiedział - dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#838 PostWysłany: 30 Gru 2013 17:57 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 1
Witam, czy orientujecie się czy w bagażu podręcznym Ryanair można przewieźć buty narciarskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#839 PostWysłany: 30 Gru 2013 18:44 

agnieszkag. napisał(a):
Witam, czy orientujecie się czy w bagażu podręcznym Ryanair można przewieźć buty narciarskie?


o ile bagaż będzie się mieścił w wyznaczonych wymiarach 55cmx40cmx20cm to TAK (optymalne rozwiązanie to je założyć, obsługi gate nie takie rzeczy widziały :) )
Góra
 PM off  
      
#840 PostWysłany: 02 Sty 2014 00:56 

Rejestracja: 12 Gru 2013
Posty: 14
a czy orientujecie się ile wagonów papierosów można przewieźć(samolotem) z Polski do Irlandii?? Wszędzie widzę informacje dotyczące tylko Anglii. Czy przyczepią się do 6 wagonów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group