Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:06 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
lukasz354 napisał(a):
Ja wracając w 2011 r w ręku przez bramkę przypadkiem przeniosłem 1l colę, nic nie mówili, było to lotnisko Antalya.



W tym roku przekraczałam 2 razy granicę Turcji
i tylko do 100 ,można coś "przemycić".
Nawet mama z małym dzieckiem musiała wywalić
wodę mineralną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1302 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
to już chyba dość powszechne, że picie bieżące trzeba przewidzieć żeby kupić już wewnątrz lotniska. Chociaż mi zdarzylo się przejść z 0.5l wody (zapomniałem), przez pełną kontrolę w Izmirze w zeszłym roku. Ale to było raz, następnym razem zachęcony wziąłem wodę celowo i zaliczyła wypad. Prawdę mówiąc już się tak przyzwyczaiłem że to 1-2 eur po prostu zawsze mam na wodę odłożone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1303 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Płyny są rygorystycznie sprawdzone i nie przepuszczane na lotniskach w Europie i USA oraz wielu pozaeuropejskich, np. Turcja, Gruzja, Izrael, Singapur.
Ale w wielu krajach, także wymienionych tutaj - Maroko, Egipt, ZEA, Iran, Sri Lanka, nikt nie zwraca na płyny uwagi i można spokojnie przechodzić z piciem przez security.
Oczywiście może też być tak, że będzie się to różnić w zależności od lotniska w danym kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1304 PostWysłany: 06 Maj 2015 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Będąc na lotnisku w Tunezji mogłem wziąć nie tylko płyn, ale też karabin, zestaw noży, ładunek wybuchowy i co tam by jeszcze weszło do bagażu. Panowie z security wyraźnie wyluzowani nie sprawdzali nikogo, nie patrzyli w monitor, ba, nawet byli źli jeśli ktoś ściągnął choćby pasek, bo spowalniało to płynność ruchu. Trochę strach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1305 PostWysłany: 06 Maj 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Nador , w Maroku - dokladnie 2lata temu przewiozlem CocaCole 2l . Postawilem ja na tasmie za plecakiem. Jak przejezdzala to spadla ' ochrona ja podniosla i wsadzila z powrotem na rentgen. Nie bylo zadnych problemow ' dlatego wydawalo mi sie ze tylko w unii takie pos...e przepisy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1306 PostWysłany: 07 Maj 2015 23:03 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 1
Czy nie będzie problemu jeżeli będę chciał spakować taką pałkę? - złożona mierzy 21 cm - stal hartowana. Czytałem, że wozicie noże, katany ale nie mogę doczytać się nic o pałkach i Rayanair

pozdrawiam
Kamil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1307 PostWysłany: 08 Maj 2015 06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeśli pójdzie do rejestrowanego nie powinno być problemów.
Zrzut ze strony ULC.

Załączniki:
przedmioty_zabronione_ulc.jpeg
przedmioty_zabronione_ulc.jpeg [ 54.17 KiB | Obejrzany 5300 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1308 PostWysłany: 11 Maj 2015 18:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2015
Posty: 7
Lotnisko Marrakesz Menara- czy ktoś przewoził w bagażu podręcznym czarne mydło?
Najpierw kupione a później doczytane ze moze być potraktowane jako płyn. Ciężko też z przełożeniem do małych butelek (brak) a w woreczkach pewnie będzie problem z identyfikacją czy to 100 ml..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1309 PostWysłany: 13 Maj 2015 06:30 

Rejestracja: 28 Kwi 2015
Posty: 7
Dla zainteresowanych - udało mi się przewieźć dwa duże około 300g pojemniki z czarnym mydłem, nikt o nic nie pytał :-)a warto kupić mydło na suku bo to różnica wielkości opakowania a koszt 10 Dh czyli 1 € a na lotnisku 3€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1310 PostWysłany: 15 Maj 2015 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Czy w bagażu nadawanym można przewozić butlę z gazem do kuchenki turystycznej? (Turkish Airlines)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1311 PostWysłany: 15 Maj 2015 09:41 

gecko napisał(a):
Czy w bagażu nadawanym można przewozić butlę z gazem do kuchenki turystycznej? (Turkish Airlines)



1 kwietnia był ponad miesiąc temu.....
Góra
 PM off  
      
#1312 PostWysłany: 15 Maj 2015 09:44 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Butli z gazem / kartridży nie można przewozić w żadnej linii nawet w bagażu rejestrowanym.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1313 PostWysłany: 15 Maj 2015 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Tak właśnie myślałem, ale wolałem się upewnić. dzięki
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1314 PostWysłany: 15 Maj 2015 23:25 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 3
Mam pytanie, czy ktoś się orientuje czy lecąc Easy Jetem można wziąć nóż do bagażu rejestrowanego?Moje pytanie wynikło z informacji znajdującej się na tej stronie http://www.easyjet.com/pl/towary-niebezpieczne , która informuje, że wszelkie ostre przedmioty należą do towarów niebezpiecznych i nie można ich w żaden sposób przewozić. Z drugiej strony na tej samej stronie znalazłam informację, że noży nie można przewozić w bagażu podręcznym jedynie. Leciał ktoś może, albo orientuje się jak to jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1315 PostWysłany: 16 Maj 2015 01:40 

Oczywiście ,że ostrego noża nie przewieziesz w podręcznym. Zawsze na security prześwietlą i nie przejdziesz .Nieważne jaką liną lecisz, W bagażu rejstrowanym możesz mieć nawet dwa.
Patrząc inaczej, to też w rejstrowanym bagażu nie przewieziesz tzw "kosy" z ostrzem pow. 40 cm jednak zwykły nóż kuchenny z ostrym końcem przechodzi normalnie.
Góra
 PM off  
      
#1316 PostWysłany: 17 Maj 2015 07:36 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 23
Witam,
Mam pytanie czy ktoś z Was przewoził kiedyś parasol plażowy u przewoźnika wizzair? Gdzieś kiedyś słyszałem że jak ma się wykupiony bagaż rejestrowany to obsługa lotniska nadaje parasol jako jeden bagaż i nie ponosi się dodatkowej opłaty a parasol fizycznie nie musi być złączony z bagażem głównym. Jak to wygląda jeśli chodzi o wizzair?
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1317 PostWysłany: 17 Maj 2015 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Leciałem w zeszłym roku Wizzirem na Korfu.
Zabraliśmy ze sobą parasol plażowy - był dłuższy od walizki o ok. 20 cm
Na Okęciu obslugA Wizzaira przy check-inie skierowała nas na bagaż nadwymiarowy - tam nadaliśmy go bez problemu (parasol był wsunięty za paski walizki tkaninowej).

Na Korfu nadaliśmy go od razu przy check-inie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1318 PostWysłany: 17 Maj 2015 08:15 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 23
Tomo14 napisał(a):
Leciałem w zeszłym roku Wizzirem na Korfu.
Zabraliśmy ze sobą parasol plażowy - był dłuższy od walizki o ok. 20 cm
Na Okęciu obslugA Wizzaira przy check-inie skierowała nas na bagaż nadwymiarowy - tam nadaliśmy go bez problemu (parasol był wsunięty za paski walizki tkaninowej).

Na Korfu nadaliśmy go od razu przy check-inie.


a dopłacaliście coś więcej? czyli musi być koniecznie złączony?
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1319 PostWysłany: 20 Maj 2015 08:40 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
singielka_1976 napisał(a):
Czy ktoś podróżował może ze szklanym pilnikiem do paznokci?
Mam toto w kosmetyczce w podręcznym (bez płynów pow.100ml), dł.13cm.
Pytam się ogólnie, nie pod kątem konkretnej linii czy lotniska.


Dla odmiany powiem Ci, ze czytałam (wiadomo teoria) o tym, że mozna mieć szklany, gorzej z metalowym. Trzeba samemu przetestować ;)


ps. jak jest dubel to przepraszam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1320 PostWysłany: 20 Maj 2015 08:44 

Z innej beczki: jak kontrola bezpieczeństwa reaguje na szczoteczki elektryczne w bagażu podręcznym?
Pytam, bo jak zdjąć końcówkę-główkę wymienną to jest przecież taki dość ostry 3cm "szpikulec", którym teoretycznie można komuś zrobić krzywdę.
Tak, wiem, że mogę wziąć samą końcówkę bez mechanizmu ale jednak będę w podróży dość długo i wolałabym mieć możliwość wyszorowania uzębienia jak nie dla siebie to chociaż ze względu na otoczenie :lol: .
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group