Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1241 PostWysłany: 05 Mar 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Nikogo takiego nie widziałam i nikt nie pytał. Może jeszcze spali, była 7.45 ;)
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#1242 PostWysłany: 05 Mar 2015 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Za to tutaj mamy ciekawą sytuację :)

http://niebezpiecznik.pl/post/odmowil-p ... esztowany/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1243 PostWysłany: 05 Mar 2015 23:18 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Astrid napisał(a):
Nikogo takiego nie widziałam i nikt nie pytał. Może jeszcze spali, była 7.45 ;)

Nawet o 7.45 nie śpią, przed security koło specjalnego kosza stała pani i pytała o napoje, ale na tym w zasadzie się kończy. Bardziej zwracają uwagę na elektronikę - kosmetyczki nikt się nie czepiał i nie wyjmowałam jej z plecaka. Problemów zero, przeszła feta, kilo oliwek, spory deser mleczny, jakiś pan za mną puścił na taśmę osobno siatkę z chyba 2 kg pomarańczy :D
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1244 PostWysłany: 06 Mar 2015 00:14 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Ja mam takie wrażenia. W USA/Kanadzie nigdy nie kazano mi wyciągać sprzętu elektronicznego lub kabli z plecaka. W Europie - zawsze. Na szczęście jestem na to przygotowany i kable i wtyczki sa ładnie spięte w małej torebce. Dziwne jest ze każą wyciągać komputery, telefony iPady itp itd. Wiele razy wyciągnąłem wszystko ale np nawigacja została, nintendo synka zostało itp itd. I co? I jedno wielkie NIC. Ktoś tu chyba nie myśli...

A z ciekawszych przypadków. Ostatnio na LHR T5 babka sie przyczepiła ze mialem płyn w torebce ktora nie jest z tzw zip'em. Faktycznie nie była. Była to zwykła przezroczysta torebka spięta na gorze gumka. Rozwaliła ja i łaskawie dała mi taka sama z zipem. Pytam sie o co chodzi? A ona "tak ma być" i kropka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1245 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:52 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Można przewozić szkło w podręcznym? Ot, kilka kieliszków/szklanek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1246 PostWysłany: 11 Mar 2015 16:04 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Ja kilka lat temu przewiozłem 6 kieliszków z Wrocławia na Maltę i z powrotem w podręcznym ale czy to reguła, nie mam pojęcia bo nigdy później nie miałem potrzeby brać czegoś szklanego :)

Biorąc jednaj po uwagę, że często kosmetyki/perfumy są w szklanych pojemniczkach to nie powinno być problemu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1247 PostWysłany: 11 Mar 2015 16:11 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
A ja ostatnio bez problemu przewiozłam nóż w bagażu podręcznym, a kontroler "uczepił się" i kazał wyrzucić do kosza tubkę z pastą paprykową (bo miała 160 g). Wszystko to na lotnisku w Budapeszcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1248 PostWysłany: 11 Mar 2015 16:15 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ok, konkretnie chodzi mi o lotnisko w Gdańsku. Będę tam miał dłuższą przesiadkę i zastanawiam się, czy nie wyskoczyć do Ikei po kilka potrzebnych mi rzeczy :lol: W Warszawie jest mi do Ikei nie po drodze, poza tym nie mam na to czasu w tygodniu. No i zastanawiam się, czy ktoś nie stwierdzi, że będę chciał sterroryzwować załogi np. kilkoma kieliszkami do wina ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1249 PostWysłany: 11 Mar 2015 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Co do ładowarki/rek, to warto mieć to wszystko spakowane w jednej torebce, nawet nie przezroczystej, ale żeby się latwo wyciągało. Czasem daja takie do plecakow komputerowych. Mi się nie chce rozmawiać, wyciągam wszystko jak leci, najwyżej ktoś mi powie ze nie trzeba. Ostatnio mam jednak wrazenie ze częściej każą ludziom wyjmować niż kiedyś.
Natomiast odnośnie kosmetykow to w mojej kabinowce była umyslna torebka foliowa (gruba folia) która można przypiac na zatrzaski, zamykana na zwykły zamek błyskawiczny. Nikt nigdy nie kwestionował ze nie jest dobra.
Co do szklanek to pewnie tez jak się kto przyczepi, generalnie nie widze powodu żeby mieli nie przepuscic, chyba ze sam rozmiar bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1250 PostWysłany: 14 Mar 2015 00:05 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
A ja ostatnio przypadkowo zauważyłem, że można przewozić w bagażu podręcznym kartę przeżycia, ma wiele zastosowań i jest bardzo przydatna. Niby ma ostrze, ale już kilka odpraw przeszła bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1251 PostWysłany: 14 Mar 2015 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
ciacho_majonez napisał(a):
Można przewozić szkło w podręcznym? Ot, kilka kieliszków/szklanek.

Od czasu do czasu lubię przewieść komplet (6-8) kieliszków z jakiegoś miasta.
Raz chowam do rejestrowanego (jak mam), a raz do podręcznego.
Takich sytuacji było na pewno kilka (może kilkanaście), że miałem w podręcznym - i ani razu nie miałem z tym kłopotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1252 PostWysłany: 14 Mar 2015 00:37 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja od jakiś chyba 8 lotów wożę dla zabawy zapalniczkę - zaczęło się od jej przypadkowego przeniesienia w kieszeni bluzy, potem jeździła w plecaku - jeszcze nigdzie jej nie wykryli :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
celiyan lubi ten post.
 
      
#1253 PostWysłany: 14 Mar 2015 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Ale przecież zwykła zapalniczka jest dozwolona.

Niedozwolone są zapalniczki żarowe oraz Zippo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1254 PostWysłany: 17 Mar 2015 09:39 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 4
wie ktoś może, czy w podręcznym można przewozić tego typu okład żelowy?

Image
ma w środku płynny żel i nie wiem jak do tego mogą podejść a szkoda by było wyrzucać na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1255 PostWysłany: 17 Mar 2015 10:17 

obawy masz słuszne, jak znajdą, podróżujesz wyłącznie z podręcznym i na opakowaniu pojemność całkowita jest większa niż 100 ml to nie ryzykuj (no chyba, że podróżujesz np. Ryanair, Norwegian itp, i ktoś z będzie z tobą na lotnisku to spróbuj podręczny spróbować nadać za darmo na stanowiskach odprawy biletowo bagażowej gdzie nadają bagaż rejestrowany, jak nie przyjmą oddasz osobie towarzyszącej ten żel)
Góra
 PM off
zomo17 uważa post za pomocny.
 
      
#1256 PostWysłany: 17 Mar 2015 10:55 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 4
Dzięki za pomysł z nadaniem podręcznego jako rejestrowany :) faktycznie może to być jedyne wyjście.

Do tej pory latało to w normalnym bagażu w luku, to i problemu nie było, a teraz debiut w wersji tylko z podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1257 PostWysłany: 18 Mar 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Krótka piłka - miałem wysyłać kurierem ale że i tak lecę więc będzie szybciej dokupić rejestrowany...
Lot WMI - LPL

Mam 15 puszek mleka w proszku Bebilon Pepti 1, w UK tylko na receptę (podobno), u nas bez ;)

Nigdy nie leciałem z rejestrowanym do UK, można przewozić takie coś?? Kurierzy w regulaminach nie przyjmują leków i żywności do przewozu, Ryanair pisze o zakazie przewozu leków w rejestrowanym

Nie czepią się na miejscu? Nikt nie pomyśli że to koka? ;)

A fajki można zapakować w rejestrowany? Ryan pisze że bagaż nie powinien zawierać papierosów...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1258 PostWysłany: 19 Mar 2015 10:37 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 2
Witam wszystkich :) Niedługo lecę Ryanairem z Wrocławia do Liverpoolu. Mam tylko bagaż podręczny, i czy mogę w nim przewieźć dwa, takie oto prezenty?
Image
Image

Czy nie będzie z tym żadnego kłopotu? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1259 PostWysłany: 19 Mar 2015 10:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Nie, możesz śmiało spakować to do podręcznego. W najgorszym wypadku wyciągną, obejrzą i puszczą dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1260 PostWysłany: 20 Mar 2015 17:32 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 2
Dzięki wielkie:) Jeszcze jedno pytanie, czy w bagażu podręcznym mogę przewieźć hermetycznie zapakowaną kiełbasę? A w rejestrowanym słoiki z chrzanem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group