Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1201 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:50 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Dzięki za odpowiedzi. W limicie jednego litra się zmieszczę spokojnie. Robię tylko jednodniówkę w Sztokholmie, więc z płynów oprócz wspomnianych wcześniej 2 setek biorę pastę do zębów i coś do popsikania się :-)
Bardziej mi chodziło czy nie doczepią się, że jest to alkohol.

@dobrymurzyn - w razie kłopotów szybko wypiję na kontroli i wtedy już się nie będą mieli czego czepiać :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#1202 PostWysłany: 26 Lut 2015 04:06 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
ciężkie to są tam ceny alko :) i piwo 3,5%.. ale rzeczywiście na lotniskach w PL bez problemu więcej niż litr można mieć, u nas nawet nie trzeba wyciągać płynów z podręcznego co np. w UK od razu kwalifikuje bagaż do sprawdzenia i ponownego prześwietlenia i chyba w Belgii tez tak było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1203 PostWysłany: 26 Lut 2015 08:52 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
A można do USA wwozić zapakowane kabanosy? Próbował ktoś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1204 PostWysłany: 26 Lut 2015 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Jestem miesozerny :) jak i moja niemal cala rodzina
wracajac do PL w moim bagazu podrecznym sa suche wedliny: szynki, chorizo, salami etc
na drobne prezenty zamiast "półkowych durnostojek" ;)
nigdy dotad nie zostaly zakwestionowane na zadnym z lotnisk
pakowane zarowno w folie, papier, folie aluminiowa

przechodzac niedawno przez kontrole na Teneryfie
widzialem na wykazie rzeczy niedozwolonych
przekreslony obrazek sera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1205 PostWysłany: 26 Lut 2015 09:38 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Lecielismy 3 tyg temu niecale do Meksyku, na wyjsciu z lotniska kazdy przyciska guziczek. Oczywiscie trafilismy na czerwone swiatelko.. skierowali nas w bok, do rutynowej kontroli bagazu. Zabrali kanapki, jablka. Tez przekreslony znaczek zywnosci. Z powrotem zadnego problemu, do PL mozna wwiezc wszystko, na to wyglada;)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1206 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Runo-88 napisał(a):
W razie kłopotów szybko wypiję na kontroli i wtedy już się nie będą mieli czego czepiać :-)

Formalnie na kontroli - czyli najcześciej juz za rentgenem gdy znajda flaszki - nie mozna wypić, albo sie wycofujesz (wypadające z kolejki?) wypijesz i przechodzień kontrole jeszcze raz, albo wyrzucAsz zakwestionowane flaszki.

Co do butelki w folii to bedzie miała dalej kształt butelki wiec raczej nie przejdzie. A co do żarcia w folii to bym bardziej myślał ze ta folia była słaba i dała sie prześwietlić. Albo widząc towar jakos na oko uwierzyli ze to żarcie. Bo mi sie pare razy zdarzyło ze musiałem wyjmowac i pokazywać przedmioty ktore sie slabo prześwietlały. A jak przez moment miałem laptopa ktory miał jakas metalowa płytkę ekranujaca która przeslaniala bebechy tonregularnie musiałem go uruchamiać zeby kontrola widziała ze system startuje czyli jest to laptop a nie atrapa.
Ale prawda jest ze te kontrole sa troche przypadkowe i potrafią za to samo raz sie przyczepić a innym razem przepuścić. Szczęście, miejsce i chwilowe nastawienie obsługi.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1207 PostWysłany: 27 Lut 2015 10:23 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
Siemka,
wiem, że pewnie ktoś gdzieś już o to pytał ale.... zaraz mam wylot i proszę o odpisanie :P czy antypersirant w spray`u można przewozić w podręcznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1208 PostWysłany: 27 Lut 2015 10:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Do 100 ml w torebce przezroczystej jak inne plyny i kosmetyki przechodzi bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1209 PostWysłany: 27 Lut 2015 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jeżeli nie ma więcej niż 100 ml to tak.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1210 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:14 

Rejestracja: 02 Mar 2015
Posty: 1
Hey
jestem teraz w Rzymie. Chcę kupić naturalnych rozmiarów hełm. Czy mogę go przewieźć w podręcznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1211 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Po co w podręcznym? Jeśli nie jest ostry ani nie będzie uznany jako przedmiot niebezpieczny to idź z tym ze stwierdzeniem, że to Twoja czapka :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1212 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:50 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Nawiązując do moich poprzednich postów - przechodziłem przez kontrolę jakoś o 1 w nocy i byłem jedynym ,,klientem". Seteczki w kosmetyczce wzbudziły zainteresowanie osób kontrolujących ,,Ooo proszę, co my tu mamy? Jaki smak? Bo jak pigwówka, to zabieram. Wiśniówki?, a to może pan sobie zabrać" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1213 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
w Pekinie z podręcznego alkohol zabierają-stracilem tak go już 2 razy
dyskutowac nie ma jak bo chinskiego nie znam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1214 PostWysłany: 03 Mar 2015 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
bbartekk2 napisał(a):
Osobiście widziałem jak kilku osobom wywalali miękkie sery na Beauvais.


Właśnie wróciłem z Paryża. Zamiast serów pleśniowych, przywieźliśmy bagietki z serem.
Zgodnie z przepisami miękkie sery przechodzą próżniowo zapakowane o objętości do 100ml (jakby ser sprzedawano na litry :lol: ) ale kanapek można mieć dowolną ilość. No to plastikowy nożyk poszedł w ruch i zrobiliśmy bagiety z bardzo grubą wkładką serową...
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1215 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:12 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 29
Gdzie można kopić te torebki na płyny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1216 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Na lotniskach są za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1217 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Zalezy gdzie - na Luton trzeba zaplacic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1218 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
djgreg napisał(a):
Gdzie można kopić te torebki na płyny ?

W Rossmanie są
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1219 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Zależy na jakich lotniskach. Na jednych leżą do wzięcia za darmo, na innych są w automatach do kupienia, w innych ludzie z security Ci dadzą jeśli nie masz, a zdarzyło mi się i tak (w Budapeszcie), że kazali się cofnąć i do sklepu lotniskowego iść, w którym można było kupić, także na lotnisku zawsze w jakiś sposób da się dostać. A tak to w Rossmanach itp. (chociaż tu zazwyczaj takie trochę porządniejsze, więc i droższe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1220 PostWysłany: 04 Mar 2015 01:39 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
Te rossmanowe jakieś takie małe są. Generalnie przechodzą zwykłe strunowe, takie na produkty spożywcze, choćby jana niezbędnego. Choć pewnie są lotniska, gdzie i tak sie doczepią i trzeba będzie kupić "ichnie" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group