Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 04 Lut 2015 22:31 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Cześć. tego już nie zgadniecie.
Maszynka do tatuowania. Oczywiście bez igieł, ale za to z okablowaniem i zasilaczem.
Dla kontrolera bezpieczeństwa może się wydać elementem składowym pistoletu.
Wygląda tak jak w pliku.

Załączniki:
C-fakepath-Ms009-RED-WALKER-mini1.jpg
C-fakepath-Ms009-RED-WALKER-mini1.jpg [ 21.77 KiB | Obejrzany 4215 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#1182 PostWysłany: 18 Lut 2015 17:55 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 4
Mam pytanie,

lecac do USA, nie mozna miec w bagazu pewnych produktow zywnosciowych itd. Pytanie, jak to dziala w druga strone? Wracajac ze Stanow, chce sobie przywiezc troche suszonych papryczek chilli (w bagazu rejestrowanym ofc) i chciclabym sie upewnic, czy nie bede miala z tym jakichs problemow? Bo slyszalam rozne glosy na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1183 PostWysłany: 18 Lut 2015 17:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22327
Nie będziesz mieć ;) Ile razy wracałem z Azji, Kaukazu i krajów z poza UE, i nigdy nie było problemu z wożeniem żywności (są tylko restrykcje z nabiałem i mięsem) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kaarro lubi ten post.
kaarro uważa post za pomocny.
 
      
#1184 PostWysłany: 20 Lut 2015 19:09 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Jak wygląda sprawa przewożenia leków w tabletkach? Jaką powinienem mieć zaświadczenie od lekarza, żeby nie mieć problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1185 PostWysłany: 20 Lut 2015 20:07 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Jakie? Ile? Dokąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 20 Lut 2015 20:11 

Tabletki dopuszczone do obrotu handlowego w oryginalnych opakowaniach można, a zapewne nawet trzeba przewozić w obu rodzajach bagażu
Góra
 PM off  
      
#1187 PostWysłany: 21 Lut 2015 21:34 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 15
Moje pytanie już oklepane, ale muszę je zadać. Jak wygląda sprawa transportu serów z Francji (BVA) do Polski? Można, nie można, do 100g ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1188 PostWysłany: 21 Lut 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zależy jakie sery - twarde, np. typu holenderskiego powinny przejść, natomiast miękkie jak camembert mogą zostać zakwestionowane. Jak przywoziłem miękkie ze Szwajcarii wybierałem takie w opakowaniach do 100 g.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1189 PostWysłany: 21 Lut 2015 21:57 

Tez przewozilam miękkie ze Szwajcarii i nikt sie nie czepial ale w Beauvais często wywalaja z tego co słyszałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#1190 PostWysłany: 21 Lut 2015 23:40 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Anonymous napisał(a):
Tez przewozilam miękkie ze Szwajcarii i nikt sie nie czepial ale w Beauvais często wywalaja z tego co słyszałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Osobiście widziałem jak kilku osobom wywalali miękkie sery na Beauvais.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1191 PostWysłany: 22 Lut 2015 00:21 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
Nie czytalem wszystkiego w poscie ale osobiscie kilka razym przez kontrole w Pl przeszedlem z cieplym jedzeniem(kotlet, ziemniaki, surowka albo pierogi i co dziwmne zupa oraz sos czosnkowy co tak naprawde jest plynem) za kazdym razem jedzenie bylo w styropianowym termoizalacyjnym opakowaniu i zawiniete w folie aluminiowa.. Sprobowalem raz i przezzlo wiec pozniej sie nad tym nie zastanawialem ale nast razem zawine w folie aluminiowa butelke z woda zobaczymy co sie stanie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1192 PostWysłany: 22 Lut 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Stanie sie to że jak sprawdzajacy sie nie bedzie znał na żartach to Cię przetrzepie do gaci.
Czytając ten wątek od dość dawna jestem po wrażeniem ludzkiej gł... wyobraźni. Skoro ktos chce przewozić lososie, sery czy inne narzędzia (to tylko z ostatnich postów) ktore maja przecież jakąś wartość, to naprawdę trzeba próbować oszczędzić kilka PLN na nadawanym bagażu? Ryzykując że sie nie uda? Lubicie na siłę sobie i innym komplikować proste tematy?


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1193 PostWysłany: 22 Lut 2015 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Z drugiej strony trochę sera nadawać w bagażu? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1194 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak kto lubi. Ja z Holandii wiozłem ok 6kg. Rożne na wagę i kilka zestawów na prezent. I musztardy. Moze dlatego tak dużo ze nie musiałem kombinować czy zmieszcze do podrecznego.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1195 PostWysłany: 25 Lut 2015 04:17 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
a gdzie tu widzisz żart? ja zwyczajnie zapomnę wyjąć butelki z wodą owinięta folią aluminiową bo chciałem mieć jak najdłużej ciepłą ze względu na chore gardło a przecież folia to nic zakazanego.:)
mnie to zastanowiło dlaczego nie wyłapali tych sosów czy zupy skoro do ewidentnie płyny i tylko ta folia mi przychodzi na myśl..z drugiej strony jak to by było takie proste to na nic taka kontrola!
Co do bardziej osobistej to już nie pamiętam kiedy ktoś z ochrony mnie dotykał czy otwierał mój bagaż(jedzenie przejeżdżało zawsze osobno i tylko w PL) i gdyby każdy tak podchodził do kontroli nie byłoby kolejek:) a sytuację trzepania do majtek uważam za praktycznie niemożliwą w UE od tego są urządzenia prześwietlające i na pewno nie można na nie trafić z kontroli wyrywkowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1196 PostWysłany: 25 Lut 2015 11:33 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Szybkie pytanie, może wtórne ale przeraża mnie ilość stron tego topicu :-) : Czy setki wódki w standardowych szklanych buteleczkach normalnie przejdą w podręcznym? Chciałbym wziąć ze 2 sztuki, żeby się rozgrzać w Sztokholmie, bo tam z kupnem alkoholu ciężko :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1197 PostWysłany: 25 Lut 2015 11:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
2 sztuki spokojnie, co do "małych" płynów w podręcznym jest chyba ograniczenie, że sumarycznie to wszystko nie może przekraczać litra (?).
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#1198 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dokładnie, w sumie możesz mieć nie więcej niż litr, więc musisz wliczyć pastę do zębów, deo i cokolwiek tam jeszcze będziesz mieć.

Dodatkowo, teoretycznie całość powinna się zmieścić w jednym woreczku strunowym. Ale na polskich lotniskach nie jest to zbytnio egzekwowane w odróżnieniu od np. brytyjskich. Ale taka zasada jest i jak się trafi na służbistę, to może nie przepuścić więcej niż jeden woreczek.

Ale 2 sztuki to raczej nie problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1199 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Najwyżej będzie to kwestia priorytetów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1200 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:43 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Zalecam być miłym dla obsługi lotniskowej bo np. na Luton potrafią się mścić, czepiając się przesadnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group