Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lut 2015 06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
wracając z MŚ w Falun mam kilka godziny w Nykoping,
macie może jakieś inspiracje?
najbardziej interesują mnie kulinarne:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak 05 Sty 2017 15:49, edytowano w sumie 2 razy
zmiana tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Lut 2015 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
ja bym kupiła śledzie kiszone ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lut 2015 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Jest kilka rzeczy, które nam rodzina ze Szwecji zawsze przywozi a u nas tego nie dostaniesz. Chleb, masło solone, no i pasta z krewetek. Pycha!

Załącznik:
20140425_195603.jpg
20140425_195603.jpg [ 144.72 KiB | Obejrzany 28415 razy ]

Załącznik:
20140428_100259.jpg
20140428_100259.jpg [ 246.92 KiB | Obejrzany 28415 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Lut 2015 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
czekolada Marabou, kawa Gewalia, mandelmasa (jeśli lubisz piec słodkości), ciekawostką dla palaczy może być snus, choć on chyba jest u nas zakazany;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lut 2015 08:40 

gona31 napisał(a):
ja bym kupiła śledzie kiszone ;)


Czy wolno to zabrać do samolotu?
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lut 2015 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Jeśli nie jedzenie, to cenione w Szwecji i na świece jest szkło od Kosta Boda.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lut 2015 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 44
Loty: 17
Kilometry: 51 816
dom nad jeziorem

http://static.panoramio.com/photos/large/21820845.jpg

np. taki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lut 2015 09:36 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Jeśli jesteś kawoszem to polecam kawę Gevalia, fajna i trochę inna niż nasze. Dla amatorów % typowy szwedzki sznaps- Hallands Fläder, jest kilka rodzajów, więc można przebierać. I jeszcze mój osobisty faworyt- śledzie na słodko ( inlagd still)
Co do Surströmming, to nasi szwedzcy znajomi próbowali nas tym kiedyś uraczyć. Pomimo tego, że otwieraliśmy puszkę na dworze, zapach dosłownie zwalał z nóg i odwracał wnętrzności, chociaż miejscowi jedli bez skrzywienia nosem w formie pasty na kanapkę z ciemnego chleba z cebulą i czymś tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lut 2015 10:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Surströmming jest niewątpliwie ciekawostką, ale trzeba mieć warunki i umieć go otwierać, aby ograniczyć smród.
Dodatkowo bardzo ważny jest sposób jego podania i od tego również bardzo wiele zależy, czy będzie nam smakował, czy go znienawidzimy.
Ja miałem okazję próbować go 3 razy i ogólnie polecam, ale patrz wyżej. No i właściwa pora na ich jedzenie to sierpień.

Co do czekolady Marabou - niestety to jest w tej chwili część koncernu Kraft i nie ta jakość, co kiedyś.

Jeśli lubisz, to w Skandynawii mają dużo produktów z lukrecją, czasami w ciekawych kombinacjach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lut 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Higflyer napisał(a):
gona31 napisał(a):
ja bym kupiła śledzie kiszone ;)

Czy wolno to zabrać do samolotu?


Kiedyś leciałem z Arlandy chciałem sobie takową "pamiątkę" przywieźć, ale na stronie lotniska jest to wśród rzeczy których nie można przewozić.

A z rzeczy do przywiezienia polecam słone żelki lukrecjowe. Parę osób się na mnie obraziło jak ich poczęstowałem bez ostrzeżenia jakiego smaku mają się spodziewać :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lut 2015 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
emi napisał(a):
Dla amatorów % typowy szwedzki sznaps- Hallands Fläder, jest kilka rodzajów, więc można przebierać.

Alkoholu niestety nie przywieziesz, bo w Szwecji nie sprzedadzą na lotnisku przed lotem do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
epikie napisał(a):
czekolada Marabou, kawa Gewalia, mandelmasa (jeśli lubisz piec słodkości), ciekawostką dla palaczy może być snus, choć on chyba jest u nas zakazany;)


Jak rozumiem, zakazana jest u nas jego sprzedaż (chodzi o snus), a nie przewóz zza granicy ? Czy ktoś może coś napisać w tym temacie ? Zastanawiam się, czy jestem już przemytnikiem, czy jeszcze nie :lol:

Ja ze Szwecji przywożę słodycze (anyżkowe, lukrecja...). Lubię też dżem z maliny polarnej (moroszki), pasty rybne (łososiowe, krewetkowe, kawiorowe...) oraz suszone ryby. Ceny jednak, jak to w Szwecji :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Pacyfa napisał(a):
Lubię też dżem z maliny polarnej (moroszki), pasty rybne (łososiowe, krewetkowe, kawiorowe...)

Ale kupujesz wcześniej czy na lotnisku ? Pytam, bo z takimi artykułami może być problem z przejściem security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Nigdy nie latałem do/ze Szwecji. Akurat w tym kierunku zawsze był to prom, także nie zajmowała mnie dotychczas kwestia przechodzenia przez odprawę bezpieczeństwa. Najczęściej zakupy robiłem gdzieś wcześniej, ale czasem kupowałem też coś na "wolnocłówce" (jeśli akurat zauważyłem na coś dobrą cenę - na przykład na wspomniany już tutaj snus) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2015 16:32 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
maczala1 napisał(a):
Pacyfa napisał(a):
Lubię też dżem z maliny polarnej (moroszki), pasty rybne (łososiowe, krewetkowe, kawiorowe...)

Ale kupujesz wcześniej czy na lotnisku ? Pytam, bo z takimi artykułami może być problem z przejściem security.


Zależy jak lecisz. Przesiadając się na TXL (powtórne security), Niemcowi nie spodobały się dezodoranty w SZTYFCIE i uznał je za płyny, więc wiele zalezy od konkretnego pogranicznika. Z drugiej strony woziłem już ze Szwecji szynkę i sery żółte w bagażu podręcznym - zawsze kończyło się to zaproszeniem na boczek. Widok banana na twarzy Szweda że ktoś wywozi ich szwedzkie jedzenie (bo takie dobre) do siebie - bezcenny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lut 2015 16:45 

Wiemy już dużo co można kupić w Szwecji. Zapytam co możemy sprzedać w Szwecji?
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2015 17:21 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Higflyer napisał(a):
Wiemy już dużo co można kupić w Szwecji. Zapytam co możemy sprzedać w Szwecji?

tak a propos pytania Highflyera, to czy ktoś z podróżujących obecnie promami zaobserwował popularne kiedyś zjawisko handlowania przez rodaków polskim % zaraz po zejściu z pokładu? Pamiętam, jak jeszcze z 10 lat temu, kiedy podróżowałam w ten sposób dość regularnie, prawie każdy pasażer miał w torbie butelkę albo dwie "Wyborowej" na handel, a i Szwedzi chętnie ten alkohol kupowali. Nadal zdarzają się takie sytuacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:25 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
maczala1 napisał(a):
Pacyfa napisał(a):
Lubię też dżem z maliny polarnej (moroszki), pasty rybne (łososiowe, krewetkowe, kawiorowe...)

Ale kupujesz wcześniej czy na lotnisku ? Pytam, bo z takimi artykułami może być problem z przejściem security.

W wakacje przywiozłam metalową tubkę pasty rybnej. Dopiero na lotnisku zorientowałam się, że może być problem, ale na security zero kłopotów ani pytań. Co oczywiście nie świadczy o tym, że zawsze się uda :)
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:27 

Ostatnio widziałem na lotnisku parę z dwoma walizkami zapełnionymi tylko papierosami. Na kontroli bezpieczeństwa obejrzeli zawartość tych walizek i ich przepuścili.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Kwi 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
maczala1 napisał(a):
Pacyfa napisał(a):
Lubię też dżem z maliny polarnej (moroszki), pasty rybne (łososiowe, krewetkowe, kawiorowe...)

Ale kupujesz wcześniej czy na lotnisku ? Pytam, bo z takimi artykułami może być problem z przejściem security.

za późno to przeczytałem:)
i dżem jagodowy oraz pasty zostały na lotnisku,
to tak jako przestroga:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group