Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lip 2015 00:10 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 2
Witam. Wybieramy się 31.07.2015 w godzinach wieczornych na Chorwację przez Czechy,Austrię i Słowenię. Chcielibyśmy ominąć bezstresowo autostradę płatną w Słowenii. Jeśli jedziesz w tym samym czasie i miałbyś lub miałabyś ochotę nam pomóc chętnie skorzystamy. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 28 Lip 2015 00:48 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 7
Czesc
Winietki staniały więc objazd nie ma za bardzo sensu
Poza tym jest on dość klopotliwy i zabiera znacznie więcej czasu i km;
Bywa, że na granicy w Matelj (Slo - Cro) jest korek aż do słoweńskiej autostrady, wtedy warto jechac z Ptuja przez Varazdin, choć w chwili obecnej korków nie ma, więc objazd jest raczej pozbawiony sensu. Tym bardziej że na trasie objazdowej lubią kontrolować słoweńscy policjanci, którzy do najmilejszych nie należą.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:33 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 234
Kilometry: 405 739
dorota, skąd jedziecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:11 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
dorota z napisał(a):
Chcielibyśmy ominąć bezstresowo autostradę płatną w Słowenii.
jeśli jednak nie znajdziesz pilota, to masz takie warianty:
https://goo.gl/maps/mCJfU
https://goo.gl/maps/s03al - wg mnie lepszy, jeżdżę tak prawie co roku, problemów z policją nigdy nie miałem, ale fakt, że sporo wiosek i ograniczeń, ale po całonocnej jeździe autostradą działa to orzeźwiająco ;)
w sezonie (szczególnie w soboty) z Ptuja rzeczywiście warto rozważyć trasę przez Varaždin, odcinek Ptuj -granica bywa okrutnie zakorkowany, naprawdę można stracić parę godzin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wejdz na olx.pl
wpisz winieta
i skompletuj potrzebny Ci zestaw winiet
wielokrotnie kupowalem/sprzedawalem winiety

jezeli szukasz wsparcia prawdopodobnie nie jezdzisz czesto w dlugie trasy,
oszczedz sobie stresu, komus zwroci sie czesc zakupu, a ty wydasz mniej na zakup
naklej na szybe i udanego urlopu
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dorzucę coś od siebie. Przejazd z Austrii do Chorwacji przez Słowenię. W Słowenii na tym odcinku jest do przejechania około 65 km w tym około 35 autostradą. O ile jadąc na wybrzeże słoweńskie to w/g mnie opłaca się kupować winietę to na te 35 km już nie.
Oczywiście każdy po swojemu. Dodam, że nigdy nie było korków, policji czy innych utrudnień.
Tak czy inaczej życzę miłej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2015 12:13 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 2
efffka napisał(a):
dorota, skąd jedziecie?
Jedziemy z Radomia.Jeszcze nie wiem jak przez tą Słowenię. Musimy zdecydować wspólnie z mężem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:14 

Rejestracja: 02 Paź 2014
Posty: 5
tej słowenii nie jest nie wiadomo ile raptem kawałeczek pare km więc ni ma strachu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:50 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 234
Kilometry: 405 739
dorota, nie wiem, w które miejsce jedziecie, ale rozważcie jeszcze opcję przez Słowację (na Chyżne, potem Bańska Bystrzyca, Zvolen, Vac, Budapeszt). Ja od lat tak jeżdżę i jest w porządku. Zwykle trasę Kraków-Zadar robię w 12-12:30 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lip 2015 12:05 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
jechałem tym drugim sposobem w maju: https://goo.gl/maps/s03al

wyjezdzalismy z Kielc rano, na wieczor bylismy w Dubrowniku, na prawde polecam, zadnych problemow z policja, droga prowadzi przez wioski i male miasteczka, wystarczy uwazac na ograniczenia predkosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group