Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Sie 2014 15:41 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
krystoferson112 napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Miałem już przyjemność odwiedzić Charleroi, czeka mnie tam jednak kolejna (8h) przesiadka. Czy z lotniska warto wybrać się do jakiegoś innego miasteczka?


Jak lubisz coś z nutką historii to polecam Waterloo z miejscem bitwy z 1815 roku i klęski Napoleona. 34 km od CRL. ;)

Brzmi dobrze, jak z dojazdem?

wojo02 napisał(a):
też się wpakowałem ;) przylot mam o 18:40, a wylot następnego dnia o 6:45
co robić; jechać do brukseli, jest tam jakieś "życie nocne"? nocka z poniedziałku na wtorek


Polecam lekturę tematu: bruksela-pytania-nie-dotyczace-zwiedzania,1493,24095
Ja raz miałem "przyjemność" jechać do Brukseli w godzinach nocnych i było bardzo nieprzyjemnie. Nic mi się nie stało, ale ogólne wrażenie - masakra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#42 PostWysłany: 05 Wrz 2014 15:47 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Poleci ktoś jakąś knajpkę z piwem i frytkami niedaleko od lotniska? Mam 5 godz. przerwy w CRL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 26 Wrz 2014 14:12 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Podlacze sie do pytania; znacie jakis dobry sklep z piwem w okolicach dworca kolejowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Mar 2015 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Byl ktos w Charleroi wieczorem? Kibluje od 20.30 do 6 rano na CRL i srednio chce mi sie siedziec cala noc na lotnisku. W brukseli juz bylem niedawno, wiec szkoda mi euro na zobaczenie tego co juz widzialem. Stad pomysl Charleroi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Mar 2015 20:47 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Moim zdaniem tak średnio warto. 20:30 - 6:00 to nie aż taka długa nocka. A Charleroi hmmm

Abstrahując od relatywnie wysokiej ceny przejazdu (5 eur OW zwykłym miejskim autobusem) to jest to jedno ze smutniejszych miejsc, które miałem okazję odwiedzić. Byliśmy ostatnio "wieczorem" i większość sklepów i kawiarni zamknęła się punktualnie o 18.

Charleroi to zaniedbane, brudne przemysłowe miasteczko pełne imigrantów. Atmosfera moim zdaniem taka sobie. Można wyskoczyć na kebab, frytki ewentualnie piwo. Ale następnym razem ustaliliśmy, że przesiadają się tam odpuszczamy "city" i idziemy do jakiejś restauracji na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
seba uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 22 Mar 2015 20:55 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Najgorsze lotnisko na którym nocowałem, smród, brud i sami imigranci. Mało miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Mar 2015 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Dzięki za wskazówki, to sobie odpuszczę bo nie widzę sensu jazdy tam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Mar 2015 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Popieram @ciacho w 100% - raz pojechałem, drugi raz nie pojadę. Wolę za te 10€ za bilet kupić coś do jedzenia/picia na lotnisku.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Kwi 2015 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
bylem dzisiaj i popieram wszystko co zostało napisane jako o najsmutniejszym miescie w którym byłem.
Barrdzo brudno, miejsc z frytkami relatywnie mało, duzo wiecej miejsc z kebsami itp.
Po wizycie w Antwerpii i Brukseli dzisiaj zostałem zmasakrowany Charleroi.
ALe jedno mnie zastanawia wie ktoś co tam się buduje jak się idzie w kierunku centrum z dworca? Wielkie wykopy, dźwigi, zurawie, mnóstwo miejsc zburzonych, jakas wielka budowa się szykuje i ciekawi mnie co to tam się tworzy.
Tym którzy mają nocke lub już byli proponowałbym jednak niewracac do Charleroi i szukać innych miejsc - Może Mons ( europejska stolica kultury 2015), może Namur?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Maj 2015 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Po raz kolejny czeka mnie kilkugodzinne "kiblowanie" na CRL, więc szukam kolejnych atrakcji:
Najbliższy supermarket
Załącznik:
Lidl.PNG
Lidl.PNG [ 121.3 KiB | Obejrzany 7888 razy ]
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Maj 2015 15:01 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 9
Polecam wybrać się do Namur (dojazd z Charleroi autobusem - po wyjściu z lotniska kierować się wzdłuż budynku w lewo, na samym końcu są przystanki autobusowe, bądź koleją). Samo miasteczko jest bardzo ładne (niestety nie wiem, jak wygląda sprawa pubów i szeroko pojętego "życia nocnego"), szczególnie warta zobaczenia jest okazała cytadela :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Cze 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Porady na szybko z mojej dzisiejszej 5h przesiadki na CRL.

1. Polecam wspominane w temacie szafki bagażowe (po wyjściu z terminalu w prawo, za kioskiem sprzedaży biletów Flibco). Do najmniejszej (za €5) wchodzą na ścisk dwie walizki o maksymalnych wymiarach bagażu podręcznego, więc warto spróbować upchać zanim się będzie brało większe.

2. To nieprawda, że nie da się legalnie wyjść z lotniska. Aby to zrobić trzeba udać się na parking wypożyczalni aut, korzystając z wind lub schodów za w/w szafkami bagażowymi (czyli w prawo z terminala) trzeba znaleźć się na poziomie 0 i kierować do wyjazdu. Następnie za wyjazdem idzie się poboczem (trawnikiem) w stronę ronda i cały czas trawnikiem można dojść do stacji beznynowej Q8, na której sprzedają PRZEPYSZNE ŚWIEŻUTKIE półbagietki przygotowywane na bieżąco za jedyne €3. Pełne składników oczywiście, a nie taka lipka jak na lotnisku ;-) Obok jest duuuży trawnik, co w ciepłe dni może nadać się na leżakowanie i oglądanie drogi startowej, lotniska i DVORa tuż pod nosem. Fajne miejsce dla spottersów. Jest tam też wifi, ale na hasło, o które nie pytałem.

3. Idąc w prawo ze stacji (w stronę parkingu P3) można dojść do ronda, za którym wchodzi się w dzielnicę Charleroi o nazwie Ransart. Tam, przy ryneczku (Place Louis Delhaize), znajduje się kilka knajpek, w których można zmarnować trochę czasu. Nie byłem w żadnej, więc nie wiem jak z jakością, ale niektóre wyglądały z zewnątrz całkiem całkiem. Przy okazji, podczas podróży po tej dzielnicy, można podziwiać naprawdę bardzo fajne domy i zabudowania, niektóre przypominające wręcz ślicznie utrzymane i zaadaptowane do celów mieszkalnych dworki.

I voila. Pięć godzin zleciało. Następnym razem, nawet jak będę miał 2h przesiadki na CRL i będę głodny, wyskoczę na szybko na Q8 na ich półbagietę „Deli” ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
bygones lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
A ktoś może był w tunelu aerodynamicznym AirSpace niedaleko lotniska?
http://www.airspaceindoorskydive.be/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Cze 2015 13:00 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 7
Ja wspominam to lotnisko tak (gdzieś tak zaraz po wejściu do Schengen) - na kontroli bagażowej, były dwie kolejki: dla białych i dla imigrantów. Wystarczyło, że pokazałem dowód i nikt nie rewidował ani mnie, ani mojego plecaka. :mrgreen: Za to w kolejce obok zdejmowali wszystko tzn. buty, paski etc. Na same wspomnienie jeszcze mi się gęba śmieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
luziczek lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 24 Sie 2015 13:25 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Czy był ktoś w Primarku w Charleroi? Jak z wyborem? Jest co kupić czy raczej lecieć do Luton lub centrum Londynu?

Edit: otwarcie planowane na 2016 rok. Nie było pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Paź 2015 19:00 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1709
Miałem kilka godzin przesiadki w CRL, toteż wybrałem się na wycieczkę śladami moda Luziczka :)
Poniżej zdjęcie słynnej świeżej bagietki, rzeczywiście świetna! Do tego można w podobnej cenie (2,3 Euro) kupić panini, które jest jeszcze podgrzewane w piecu.
Do bagietki polecam pyszne pszeniczne piwo Hoegaarden, puszka 0,33 za 2€.

A poniżej fotka z godzinami otwarcia Intermarche. Market znajduje się na trasie wrzuconej wyżej przez Wrzocha, natrafiliśmy nań idąc do Lidla.
Piszę o nim, ponieważ - w przeciwieństwie do innych sklepów w belgii itp. - jest otwarty w niedzielę. (do 12.00, ale zawsze coś).
Dla tych z GPS-ami - Rue Charbonnel 95.

PS. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale wracając ze stacji benzynowej na lotnisko, jest znak - zakaz ruchu pieszych.. No ale nam się udało bez problemu.

Załączniki:
DSC_0026.JPG
DSC_0026.JPG [ 232.7 KiB | Obejrzany 7292 razy ]
DSC_0022.JPG
DSC_0022.JPG [ 233.72 KiB | Obejrzany 7292 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
luziczek lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 01 Paź 2015 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Gadekk napisał(a):
PS. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale wracając ze stacji benzynowej na lotnisko, jest znak - zakaz ruchu pieszych.. No ale nam się udało bez problemu.

Jak ja byłem ostatnio, to takowego znaku nie przyuważyłem. Może go niedawno powiesili? Anyway dzięki za cynka i fajnie, że bagieta smakowała! :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Paź 2015 08:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
No proszę Cię :D Znak ten stoi od czasów zamierzchłych
https://www.google.pl/maps/@50.4708602, ... 56!6m1!1e1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Paź 2015 08:12 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czasem widzimy tylko to co chcemy widzieć ;)
Kto by tam patrzył na znaki..
Góra
 Profil Relacje PM off
luziczek lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 14 Paź 2015 05:38 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Znak zakazu ruchu pieszych faktycznie stoi ale nam też się jakoś udało przejść ten kawałeczek od stacji benzynowej na której faktycznie kanapki na gorąco smakują wyśmienicie razem z kawą z automatu chyba 1,6 € jeżeli dobrze pamiętam. Odwiedziliśmy tez pobliskie miasteczko, wygląda dosyć smutno, jest parę knajpek i piekarnia ale można płacić tylko gotowka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group