Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:47 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
www.samolotemtaniej.pl, z Modlina znajdziesz pełno terminów poniżej 100 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#82 PostWysłany: 07 Kwi 2015 22:39 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 8
jestem z Poznania więc....

30zł do Wawy - 100zł loty [...] + 14E za podroz z Charleoi do Midi = okolo 200zl w jedna strone i wcale niewiele krocej bo...
do wawy = 5h w wawie minimum godzina, lot 2h i bus 1h = 9h zamiast 15, a koszt wiekszy i podroz chyba bardziej meczaca:(

a ogarnia ktos moze podroz do Berlina i z Berlina busem/pociagiem ?


Ostatnio edytowany przez Roku, 07 Kwi 2015 23:09, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:09 

winkel napisał(a):
Witam bardzo serdecznie.

Potrafi ktoś wskazać alternatywną opcję podróży w niewysokiej cenie? Ponieważ autokar w dwie strony to raptem 330zł.


Taniej to już tylko było kiedyś w Erze. Ale poważniej, to za połowę tej ceny to i pociągiem nie dojedziesz. Z Poznania to koszt ok 270 zł w jedną stronę ,kupując bilet w kasie .Podróż ok 12 godz z przesiadką w Berlinie. Wejdż na http://www.bahn.de i zobacz połączenia już z Berlina ,ale też tanio nie będzie.
Przy opcji lotu Ryanem z WMI do CRL do Twoich wyliczeń dojdzie jeszcze kilkanaście złotych na podróż z Młocin do Modlina i wcale w 9 godz. się nie zmieścisz.
Góra
 PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Kwi 2015 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Nie znalazłem odpowiedzi w tym watku, wiec moze mi ktoś podpowie.
W srodę na jeden dzień przylatuje do Charleroi o 8:35 (2 osoby). Chyba jednak odpuszcze Bruksele i planuje zobaczyc tylko samą Bruggie.

Shuttle z Flibco na ten dzien rusza o 10:40, wiec to 2h zmarnowane, a i kosztuje 34euro w dwie strony (info ze strony www)
Z Bruggi planuje bezposrednio wrocic na lotnisko, wylot o 21.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak lepiej ogarnąc ten transport i czasowo i finansowo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Kwi 2015 18:58 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
winkel napisał(a):
Witam bardzo serdecznie.

Otóż potrzebuje rad co do przejazdów z Poznania do Brukseli.

Ostatnio 2x jechalem autokarem i średni mi się znów usmiecha 15h spędzać w busie.

Z Poznania jak wiemy nic do brukseli nie lata. Jedyne możliwości to Berlin i Warszawa. Ciekawszą jest Berlin są wyloty o 7:30 z Berlina, ale Polski Bus z Poznania przyjezdza na lotnisko o ... 7:20, więc impossible. Jedyne co widzę znów z ciekawych opcji to jazda autokarem, znowu te jada tylko 29.04 lub 01.05.

Potrafi ktoś wskazać alternatywną opcję podróży w niewysokiej cenie? Ponieważ autokar w dwie strony to raptem 330zł.


Jak chcesz dotrzeć busem do Berlina, to sprawdź może Simple Express. Z rozkładu wynika, że na Schönefeld jest o 6:25. W nocy korków raczej nie ma, więc opóźnień być nie powinno.

Inna opcja, to Ryanairem do Oslo Rygge i potem Ryanairem do Charleroi. Na kwiecień najlepsza cena we wtorek 28.04 (ok 125-130zł)
Poznań-Oslo Rygge 11:15-12:55
Oslo Rygge-Charleroi 13:50-15:45
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 12 Kwi 2015 00:14 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
DAD napisał(a):
Nie znalazłem odpowiedzi w tym watku, wiec moze mi ktoś podpowie.
W srodę na jeden dzień przylatuje do Charleroi o 8:35 (2 osoby). Chyba jednak odpuszcze Bruksele i planuje zobaczyc tylko samą Bruggie.

Shuttle z Flibco na ten dzien rusza o 10:40, wiec to 2h zmarnowane, a i kosztuje 34euro w dwie strony (info ze strony www)
Z Bruggi planuje bezposrednio wrocic na lotnisko, wylot o 21.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak lepiej ogarnąc ten transport i czasowo i finansowo?



Na poprzedniej stronie pisałem o możliwości dojazdu do Brugii pociągiem. W jedną stronę wyjdzie Ci z Rail Passem (może ktoś ma do sprzedania np. 1 odcinek, ewentualnie kupisz na 10 przejazdów i albo wykorzystasz w przyszłości - ważny rok albo odsprzedasz) 12,6euro i dotrzesz szybciej niż Flibco.

1. Autobus A 8:53-9:11 (wcześniejszy kurs jest o 8:23 ale musiałby być dużo wcześniej przylot i trzeba extra szybko wydostać się z samolotu)
2. Charleroi - Brugia 9:24-11:28

Powrót z Bruggi albo Flibco tak jak kombinujesz albo także pociągiem do Charleroi Sud a potem autobusem na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 15 Kwi 2015 15:04 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
mateusz323 napisał(a):
Ok, po powrocie z pracy zacząłem trochę głębiej szukać, chyba najlepszym wyjściem będzie
- dojazd z lotniska na Charleroi SUD
- Charleroi SUD - Bruge - Charleroi SUD w ramach Go Pass 1, tylko pojawia się pytanie czy mogę na Go pass 1 wysiąść w drodze powrotnej w Brukseli żeby pozwiedzać?

Odświeżę swoje pytanie, bo doszła jeszcze jedna kwestia, czy to standardowa cena przy Go Pass 1 6E OW? Coś mega tanio (sprawdzałem ceny dla studentów 18-25 i dzieci 12-18)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Kwi 2015 15:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, studenci 6 eur ow, testowane
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 15 Kwi 2015 15:41 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
A na jakiej zasadzie działa bilet weekendowy ? Lecimy w weekend, chcemy w sobotę skoczyć do Brugge i wieczorem pojechać do Brukseli (tańsze noclegi ) i w niedziele wieczór do PL, szukam najtańszej możliwości transportu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 20 Kwi 2015 23:01 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale mam nadzieję, że tak :)
Odkupię Rail Pass na 4 lub 6 przejazdów. Mój mail: marilyn2003@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 20 Kwi 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mateusz323 napisał(a):
A na jakiej zasadzie działa bilet weekendowy ? Lecimy w weekend, chcemy w sobotę skoczyć do Brugge i wieczorem pojechać do Brukseli (tańsze noclegi ) i w niedziele wieczór do PL, szukam najtańszej możliwości transportu

bilet weekendowy jak sama nazwa wskazuje działa w weekend( z angielskiego,po naszemu od piątku do niedzieli)
chyba 50% w dol,na stronie kolei jest to ładnie wyłożone
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 24 Kwi 2015 21:24 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 153
Kilometry: 207 707
Cześć, potrzebuję porady od znawców tematu kolei belgijskich. Będę w Brukseli i zamierzam odwiedzić też Gandawę i Brugię. Wiem, że mają tam weekendową zniżkę na przejazd w 2 strony. Wyszukałem więc 2 pary przejazdów:

Bruksela - Gandawa 10 eur RT
Gandawa - Brugia 7,40 eur RT

Pytania:
Czy da się taniej/prościej?
Czy bilet trzeba kupić przez Internet czy na miejscu będzie ta sama cena?
Czy bilet jest ważny na konkretny pociąg czy np na jakiś określony czas?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Kwi 2015 16:30 

Na moim bilecie weekendowym było napisane, że jest ważny 7 i 8 (czyli w sobotę i niedzielę). Konkretna nazwa pociągu nie była wymieniona tylko stacja początkowa i końcowa. Czy w internecie, czy w kasie cena jest ta sama. W kasie udzielą Ci dodatkowych informacji który peron itd. Pogadasz sobie po francusku.
Góra
 PM off  
      
#94 PostWysłany: 04 Maj 2015 23:37 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Pytanie dla tych co byli i korzystali z Rail Pass. Z zamieszczonych komentarzy wynika, że przejazd Brugia -> Charleroi Sud można odbyć w ramach jednego odcinka (z przesiadką w Brukseli). Część z Was zamiast od razu się przesiąść wybierała się jeszcze na zwiedzanie Brukseli. Rozumiem, że konduktor nie wpisuje przy kontroli biletów żadnej godziny i że raczej nie zdarzały się Wam nieprzyjemności z tego tytułu?
I jeszcze jedno, czy w automatach biletowych można płacić kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Maj 2015 05:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Brak godziny na biletach, jedynie data, można płacić kartą w automatach kolejowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:32 

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 1
Jeżeli jest ktoś zainteresowany rail passem, ważnym na 4 przejazdy, do wykorzystania do 26 marca 2016 r. to bardzo proszę o kontakt. Chętnie sprzedam za 30 euro (4x7,6) lub 120 zł. Tel. 514 743 444.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 22 Cze 2015 10:04 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Przeczytałam ten temat ale nadal mam wątpliwości co do swojej podróży.

Planuję podróż: Charleroi --(flibco)-->Brugia--(?)-->Gandawa--(flibco)-->Charleroi

pomiędzy Brugią a Gandawą planowałam podróż pociągiem za 7,60 euro na 1railpass (można coś takiego kupić? :D), ale wyszukiwarka nie wyrzuca mi żadnych wyników.
Czy nie ma połączenia kolejowego pomiędzy tymi miastami? Jaką alternatywę byście mi polecali?

Myślałam, żeby jeszcze zahaczyć o Brukselę wracając z Gandawy ale to jeszcze kwestia otwarta:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Cze 2015 10:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jest, można kupić bez problemu :) pomyśl ewentualnie o przejechaniu Gandawy w 1 dzień z Brugii, to wtedy możesz kupić bilet Brugia - Bruksela z przesiadką w Gandawie (która może być nieco dłuższa niż 15 min, bo nie ma jak tego sprawdzić ;) byle tylko w obrębie jednego dnia!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Cze 2015 10:19 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Planowałam bardziej wypad w stylu

1 dzień
Charleroi przylot o 8:30
12:50 dojazd flibco do Brugi, nocleg
2 dzień
następnego dnia pociągiem do Gandawy
zwiedzanie, nocleg
3 dzień
powrót do charleroi

ale trochę się skomplikowalo ze względu na bilety i mam do zagospodarowania 4 dni
przylot w piątek o 8 rano, powrót w poniedziałek o 21.

także wypadałoby zahaczyć tez o Brukselę ;)

Charleroi --(flibco-)->Brugia z noclegiem --(pociąg)-->Gandawa z noclegiem --(pociąg?)->Bruksela z noclegiem --(schuffle)->charleroi

Tylko chciałabym zminimalizować koszty i myślę jak to zrobić...
może 2 noce w Gandawie?


czyli potrzebowałabym 2 railpassy (jak rozumiem do kupienia tylko na miejsco, nie da się on line?)

chętnie przyjme Wasze rady, czy 4 dni to nie za dużo na taki wypad :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Cze 2015 10:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli lecisz w więcej osób to możesz kupić Rail Pass 10, masz na 10 przejazdów, możesz np wykorzystać 4 osoby wpisując to samo 4 razy.
Do zminimalizowania kosztów zastanów się, czy Gandawy nie dasz rady zrobić w 'locie', a 2 noclegi to Brugia lub Bruksela? możesz kupić bilet Brugia - Bruksela, gdzie musisz się przesiąść w Gandawie (nie ma chyba bezpośredniego połączenia) i możesz jechac np pociągiem Brugia - Gandawa o 8, a wysiadasz, idziesz na zwiedzanie Gandawy i wsiadasz w pociąg do Brukseli np o 21 tego samego dnia - konduktor przy wbijaniu biletu nie ma godziny, jedynie datę, więc taki przejazd jest bez problemu robiony (sprawdzone osobiście 3 razy ;) ).

Co do kupna on line - nie wiem czy jest możliwość, ale tak łatwo można kupić te bilety na dworcu/w automatach, że to nie jest żaden kłopot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group