Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 27 Lip 2015 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Ja bym nie łączyła 2 i 3 w jednej podróży. Gandawa jest najprzyjemniejsza w letni wieczór, jak siedzisz późnym wieczorem nad kanałem na Graslei/Korenlei i konsumujesz jakiś dobry belgijski witbier :) Swoim znajomym zawsze radzę, żeby jesienią/zimą spędzali więcej czasu w Brugii, a wiosną/latem w Gandawie i to się sprawdza.

Co do reszty, to jak najbardziej jest do zrobienia. Tylko pamiętaj, że pociąg nie jedzie w Charleroi na samo lotnisko, musisz dojechać autobusem na stację kolejową Charleroi Sud i to wpisujesz jako punkt startowy/końcowy podróży.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#122 PostWysłany: 27 Lip 2015 20:45 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Ad1) sprawdźcie ile kosztuje Flibco bezpośrednio z lotniska do Brukseli, choć na sierpień to pewnie małe szanse. Jak chcecie skorzystać z pociągu najpierw musicie autobusem dojechać na stację (5Eur/os)
Można na jednym Rail Pass jechać w kilka osób, max 10 osób jeden odcinek ;)
Tak, można połączyć 2 i 3 o ile tak jak planujecie będzie to jednego dnia. Dokładnie tak jak piszesz wykorzystasz w takim przypadku 8 przejazdów na jednym bilecie, czyli jedna karta wystarczy.

Z dworca w Gandawie do atrakcji ze 20 min spacerem, ewentualnie można podjechać tramwajem. Byłem we wszystkich miastach i jedynie w Gandawie podjeżdżałem z dworca do miejsc, gdzie jest więcej atrakcji
W Brugii też z 15-20min się idzie, ale po drodze były fajne miejsca.
W Antwerpii podobnie z 1.5km.

Ja bym na Brukselę przeznaczył dwa dni, tzn. wyjechał stamtąd w pt rano, zrobił postój w Gandawie i wieczorem przejechał do Brugii, aby wykorzystać jeden przejazd.
Wycieczka zdecydowanie ma sens! Zobaczycie wiele fajnych miejsc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:41 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 24
dzięki Ludziki! :)

a może zrezygnować z Antwerpii i przeznaczyć po dwa dni na każde z miast: Bruksela, Gandawa, Brugia? co myślicie
cięzko to wszystko ogarnąć + poradzić sobie z bagażem ;)

tylko wtedy chyba nie ma sensu tej karty na pociąg kupować..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nie rezygnować z Antwerpii pod żadnym pozorem! Na Brugię/Gandawę starczy spokojnie po dniu, jeżeli Ci się uda, to z wieczorem/noclegiem w Gandawie. Ja bym zrobiła tak:

1) lotnisko charleroi ---> Bruksela (środa rano)
2) Bruksela ---> Gandawa (czwartek wieczorem, nocleg w Gandawie)
3) Gandawa ---> Brugia (piątek po południu, nocleg w Brugii)
4) Brugia ---> Antwerpia (sobota po południu, nocleg w Antwerpii)
5) Antwerpia ---> lotnisko Charleroi (poniedziałek)

Bagaż zostawiasz w hotelu (nawet przed zameldowaniem) albo w przechowalni/szafce na dworcu.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 30 Lip 2015 08:46 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
@asinkaa z ciekawości jaki budżet planujecie na tę podróż? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 31 Lip 2015 09:44 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 6
Witam, wiem że piszę nie w tym wątku ale z właściwego mnie odrzuca :( więc wybaczcie

Czy ktoś miałby na odsprzedanie railpass albo gopass na 4-6 przejazdów ważny do końca sierpnia tego roku? I dla ścisłości mogą na nim podróżować 2 osoby?

Mój e-mail: magdalena.niesiobedzka@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 31 Lip 2015 10:14 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
metia napisał(a):
Nie rezygnować z Antwerpii pod żadnym pozorem! Na Brugię/Gandawę starczy spokojnie po dniu, jeżeli Ci się uda, to z wieczorem/noclegiem w Gandawie. Ja bym zrobiła tak:

1) lotnisko charleroi ---> Bruksela (środa rano)
2) Bruksela ---> Gandawa (czwartek wieczorem, nocleg w Gandawie)
3) Gandawa ---> Brugia (piątek po południu, nocleg w Brugii)
4) Brugia ---> Antwerpia (sobota po południu, nocleg w Antwerpii)
5) Antwerpia ---> lotnisko Charleroi (poniedziałek)

Bagaż zostawiasz w hotelu (nawet przed zameldowaniem) albo w przechowalni/szafce na dworcu.


Zgadzam się aby Antwerpii nie odpuścić.
O tańszy nocleg chyba łatwiej mimo wszystko w Brukseli niż w Gandawie. Ja bym w pt rano pojechał pociągiem z Brukseli do Gandawy a potem wieczorem a tym samym bilecie dalej do Brugii. Noc w Brugii, cały dzień zwiedzania i przejazd do Antwerpii.
Jeśli chodzi o bagaż w Gandawie na dworcu są skrytki (bodajże 3euro) więc torby można zostawić.

-- 31 Lip 2015 10:32 --

Magdalena Niesiobędzka napisał(a):

Czy ktoś miałby na odsprzedanie railpass albo gopass na 4-6 przejazdów ważny do końca sierpnia tego roku? I dla ścisłości mogą na nim podróżować 2 osoby?


Będą mogły jechać 2 osoby, oczywiście wtedy na przejazd "zużywacie" 2 przejazdy Railpass. Po prostu na tym bilecie wpisujcie 2 razy tę samą trasę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 02 Sie 2015 16:24 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 24
anka_ww napisał(a):
@asinkaa z ciekawości jaki budżet planujecie na tę podróż? :)


oj nie mam pojęcia jak to wyjdzie.. cięzko powiedzieć. nie znam jeszcze dokładnych belgijskich cen. ;)

ostatecznie plan mamy taki:
1) lądowanie + Bruksela
2) Bruksela
3) wyjazd rano z Brukseli do Gandawy + Gandawa
4) wyjazd rano z Gandawy do Brugii, zwiedzanie Brugii + podróż do Antwerpii
5) Antwerpia
6) Antwerpia i powrót wieczorem na lotnisko do Brukseli

i 5 noclegów w 3 różnych miastach (2xBruksela, Gandawa, 2xAntwerpia) i dzięki temu tylko w Brugii będziemy z bagażem się tułać (zostawimy w skrytce) plus w ostatni dzień może coś ;)

ile taki wyjazd myślicie powinien kosztować? lecimy LOTem z Krakowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Sie 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Z mojego doświadczenia wynika, że na zwiedzanie i jedzenie/konsumpcję w Holandii/Belgii trzeba średnio liczyć 35-50 euro dziennie na osobę (bliżej tej dolnej granicy, jeżeli śniadania są w cenie noclegu). W Belgii można sporo zaoszczędzić na biletach kolejowych dzięki Rail Passowi (w Holandii opcje promocyjne są b. ograniczone). Na plus wychodzi też to, że jazdy komunikacją miejską za wiele nie ma (poza Brukselą, bo tam ciężko dojść wszędzie na piechotę w sensownym czasie). Generalnie tanio nie jest, nawet przy oszczędnym gospodarowaniu wyjazdy zawsze wychodzą mi raczej średniobudżetowe, niż niskobudżetowe.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Sie 2015 18:48 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 24
35-50 stołując się na mieście? a ceny w sklepach jeśliby się chciało coś upichcić? opłaca się czy lepiej iść do knajpy? :)

a jak z cenami np piwa w pubie/kawy w kawiarni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Sie 2015 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Przy założeniu, że jeden posiłek (obiad lub kolacja) są w knajpie, a pozostałe to jakieś kanapki, frytki, drobne przekąski - kupione w supermarkecie albo we fryciarni.

Piwo w knajpie zaczyna się od ok. 2,5 euro (piwa typu lager, np. Stella Artois), belgijskie piwa górnej fermentacji od ok. 3-3,5 euro (ceny za piwo 0,3l), wino 3-4 euro za kieliszek. W Brukseli odrobinę drożej, ale tam za to łatwiej o "touristic menu" na obiad czy kolację.

Co do pichcenia samemu, to ceny są nieco wyższe, niż w Polsce, ale zawsze można się zdecydować na produkty własnej marki danego supermarketu - tu ceny są zbliżone. Mnie natomiast szkoda czasu na takie zabawy, tym bardziej, że w supermarketach jest też duży wybór kanapek, sałatek, poporcjowanych warzyw, owoców, wypieków, kawa na wynos jest co kawałek - za 1-2,5 euro (w sklepach też często można kupić), można skomponować śniadanie dla dwóch osób za 10 euro i zjeść w miłej lokalizacji :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:48 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 24
dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

jeszcze się zastanawiam jak najtaniej dostać się z lotniska do centrum plus powrotna droga z Antwerpii na lotnisko. bo rozumiem że rail pass się tutaj nie uda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:58 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Masz na myśli centrum Brukseli, czy Charleroi a może jeszcze innego miasta?
Jak Brukseli, to mając RailPass wyjdzie Ci 5+7,6=12,6Eur, sprawdź czy na Flibco nie jest taniej na Twój dzień.
Z Antwerpii do Charleroi spokojnie na 1 przejeździe w ramach RailPassa dojedziesz, oczywiście z dworca dodatkowo 5Eur na autobus na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 04 Sie 2015 17:34 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 24
o jakim dworcu mówisz?



w ogóle: pomyliło mi się ;) lądujemy na Brussels Airport a nie na Charleroi :P to chyba lepiej bo i tego railpass możnaby wykorzystać, pociągi do brussels airport śmigają z brukseli centrum/antwerpii itp prawda? poprawcie mnie jeśli się mylę :)

i jeszcze pytanko: gdzie się kupuję tą kartę railpass? przez internet? czy gdzieś stacjonarnie uda mi się kupić?


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 30 Paź 2016 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:50 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Orientujecie sie jak to jest z biletem weekendowym? Chodzi mi o to, ze przylatujemy w czwartek na CRL, jedziemy chyba autobusem do Gandawy i po 2 dniach, czyli w sobotę do Brugii. Potem w niedziele z Brugii z powrotem na lotnisko. Na forum tripadvisora jedna osoba napisała mi, że nie mogę kupić biletu weekendowego z lotniska do Brugii, po czym dopiero wsiąść w Gandawie - w sobotę, pojechać do Brugii, stamtąd w niedziele na lotnisko. Czyli płacę za więcej, a korzystam w krótszej trasy., Napisała mi, że konduktorzy ciągle sprawdzają te bilety i to nielegalne. Ale z 2 strony była to osoba z zespołu triadvisora więc pisała to co jest oficjalne. A nieoficjalnie?:)
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 09 Sie 2015 21:08 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Moim zdaniem takie rozwiązanie chyba nie jest opłacalne, dlaczego? Na stronie kolei bilet weekendowy z Charleroi do Brugii i z powrotem kosztuje 22,2Eur. Tak naprawdę chcecie wykorzystać z tego tylko odcinek Gandawa-Brugia + Brugia Charleroi, zresztą to nie ma większego znaczenia, bo przy korzystaniu z RaillPasa zapłacicie tylko za dwa odcinki: Gandawa-Brugia + Brugia Charleroi (każdy po 7,6Euro, czyli 15,2Euro). Dużo taniej i bez ryzyka jak niby piszą na Tripadvisorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 09 Sie 2015 22:22 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Tylko,że ta osoba napisala mi, że jeśli chodzi o RailPass to muszę jeszcze dokupić transfer autobusem na dworzec czyli kolejne plus 10 euro łącznie w obie strony. Czyli rozumiem, ze nie mam innej opcji, tylko kupić pojedyncze bilety, tak, żeby autobus TEC był wliczony w cenę biletu kolejowego?
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 09 Sie 2015 22:49 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Zgadza się RailPass posłuży na dojazd do stacji w Charleroi w drodze powrotnej. Potem za 5€ /os autobus "A" na lotnisko.
Nie wiem jak jest przy bilecie weekendowym ale przy normalnym jak kupujesz trasę Lotnisko-Brugia albo cokolwiek innego to i tak do ceny biletu kolejowego z Charleroi do danego miasta doliczane jest 5€ za autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 17 Sie 2015 20:33 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 3
kochani dzis sie zarejestrowalam i nie wiem czemu odczekac musze dobe zanim wejde na temat kupie/sprzedam rail Pass, a wyjazd juz w piatek. wiec zadam pytanie tu:
ma ktos moze do odsprzedania rail pass, najchetniej 6 przejazdów i odbior w Warszawie - sytuacja idealna :D
pozdrawiam,
mili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 23 Sie 2015 18:44 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 3
Ja też tak mam (dzisiaj się zalogowałam),a potrzebuje Rail pass na 2-4 przejazdy i wylatuje 30.08., a kiedy Ty wracasz z Belgii?


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 30 Paź 2016 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group