Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Wrz 2012 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Wybieram się na weekend do Brugii, lądując w sobotę w Charleroi. Po drodze będę jeszcze chciał zwiedzić Brukselę.
Czytając wątki na forum o tym jak poruszać się po Belgii, doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie dojazd autobusem z lotnisko do Charleroi i dalej już tylko pociągami.

Na (nowej) stronie kolei belgijski można znaleźć ofertę RAIL PASS - 10 biletów na przejazdy dowolnymi odcinkami (stacje początkową i docelową wpisuje się każdorazowo przy nowej podróży), ważne 1 rok od momentu nabycia. Cena 76 EUR za pakiet. Szczegóły tutaj:
http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/passes-cards/rail-pass.aspx

Nie jestem tylko pewien, czy wbrew temu co czytałem na forum mogę z niego skorzystać. Wg warunków:
Target group: Travellers under 26. - niestety, ja w tej grupie już się nie mieszczę.
Moje wątpliwości budzi to, że ten warunek jest wpisany tylko i wyłącznie w jednym miejscu, i zastanawiam się czy nie jest to po prostu błąd treści strony... Zwłaszcza, że identyczny produkt dla ludzi "under 26" to GoPass10. Czy ktoś z Was może potwierdzić, że Rail Pass nie jest tylko dla "under 26"?

Poza tym, podróżując na trasie Charleroi-Bruksela-Brugia, konieczna jest przesiadka w Brukseli. W takim razie, zakładając że chcę poświęcić kilka godzin na zwiedzenie Brukseli i że korzystam z Rail Pass, czy konieczne jest wypisanie dwóch biletów czy wystarczy jeden na trasę Charleroi-Brugia (a Bruksela będzie traktowana po prostu jako długa przesiadka)?

z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi na te 2 pytania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 03 Wrz 2012 17:20 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 27
Na Rail Passie mogą jak najbardziej jeździć osoby powyżej 26 rż, sprawdzone na wielu podróżach z osobą po 26 :) Mają błąd w pliku pdf o którym wspomniałeś, w tym samym pliku w wersji niderlandzkiej i francuskiej jest już dobrze - w Rail Passie brak ograniczeń wiekowych a w Go Passie ograniczenie 26rż. Za to w wersji angielskiej w Go Passie brak ograniczeń a w Rail Passie ograniczenie, czyli na odwrót.
Co do drugiego pytania, już w innym temacie odpowiedziałam, że zgodnie z regulaminem takiej kilkugodzinnej przerwy w Brukseli nie można zrobić, ale z drugiej strony ciężko chyba sprawdzić ile czasu ktoś spędził w Brukseli. Może wypowie się ktoś kto tego próbował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Wrz 2012 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
To korzystając z twojej wiedzy, mam jeszcze trzy dodatkowe pytania:
- Rail Pass nie można kupić przez internet, tylko na stacji, ale nie ma problemów z dostępnością (np. ograniczona liczba pass'ów sprzedawanych w danym miesiącu)?
- jak rozumiem, możliwe jest ewentualne wykorzystanie np. 3 z 10 biletów w ramach Rail Pass na różne odcinki, np. Charleroi-Bruksela, Bruksela-Brugia, Brugia-Charleroi? Po prostu zanim wsiądę do pociągu powinienem wpisać datę i odcinek?
- czy dwie osoby mogą podróżować w ramach jednego Rail Passu? wówczas wykorzystuję np. 2 x 3 wyżej wspominane odcinki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Wrz 2012 17:54 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 27
RailPass można dostać w kasie i o problemach z dostępnością nigdy nie słyszałam, jest on po prostu drukowany dla klienta na specjalnym papierze, może na nim jechać jednocześnie dwie lub kilka osób, wystarczy dwukrotnie wpisać daną trasę, konduktor skasuje dwie linijki za dwie osoby.
Uzupełniając należy wpisać datę, dzień tygodnia (po angielsku może być) i trasę np. Charleroi-Brugge itp. Kolejna podróż może być już zupełnie inna, startująca z innego miasta do innego miasta. Można wykorzystać tyle ile się chce, niewykorzystane przejazdy można komuś odsprzedać bo karnet jest ważny 1 rok.

Wygląda to tak samo jak GoPass
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2012 15:09 

Rejestracja: 14 Wrz 2012
Posty: 4
Witam,
Przylatuję do Charleroi (7.10 tj niedziela) i chciałbym się dostać do Brugii gdzie mam nocleg a następnego dnia wrocić do Brukseli,
czy ktoś mi może powiedzieć jaka byłaby najlepsza(najtańsza) opcja przejazdu pociągiem/busem?
Jak rozumiem bilet weekendowy tam i spowrotem działa tylko jedneg dnia w weekend, natomiast ja wracam nazajutrz w poniedziałek.
Czyli jak rozumiem zapłace 10e CRL-Bruksela + 10e Bruksela-Brugia i nazajutrz to samo w przeciwną strone co da jakieś 40e. Da sie taniej czy sknera ze mnie? ;)

mod: przeniesiono
_________________
Lublin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2012 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Jutro bede przerabial ta sama trase - i licze ze uda mi sie ja przejechac w obie strony za EUR 15,20. Po weedendzie dam znac jak to wyglada ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2012 00:25 

Rejestracja: 14 Wrz 2012
Posty: 4
W takim razie czekam na informacje. Miłego pobytu kolego :)
_________________
Lublin


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 30 Paź 2016 13:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2012 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ok, byłem, sprawdziłem, wróciłem :)

Po przylocie na lotnisko Charleroi, wsiedliśmy do autobusu linii A (kursuje co 30 min; przystanek przed terminalem; bilet kupiony w automacie przy przystanku za EUR 3 /os.) i po 15 minutach byliśmy na stacji kolejowej Charleroi Sud.

Na stacji chcieliśmy jak najszybciej kupić RailPass, bo nasz pociąg za chwilę miał już odjeżdżać. Dla przypomnienia: RailPass to 10 przejazdów za EUR 76,0, do wykorzystania przez rok od dnia nabycia, a najlepsze że z jednego RailPass'a może korzystać więcej niż jedna osoba jednocześnie. Możliwości zakupu są dwie (cena identyczna): automat na stacji albo w kasie na stacji. Ponieważ nam automat nie chciał akceptować karty debetowej (mastercard, Citibank), kupiliśmy za gotówkę w kasie.

Na pociąg zdążyliśmy i zaraz po wejściu do pociągu zabraliśmy się za wypisywanie RailPassu (trzeba wpisać dzień, datę, stację początkową i końcową - dla każdego pasażera osobno).

Przesiadki na jednym odcinku dozwolone są tylko wtedy, kiedy nie ma innej możliwości dotarcia do miejsca docelowego, z tym że przesiadając się powinniśmy wsiąść do pierwszego możliwego pociągu jadącego w interesującym nas kierunku. Ale to teoretycznie, bo jak ktoś zauważył w innym wątku konduktor sprawdzając bilet przystawia pieczątkę na której nie ma godziny tylko data i jakiś numer. W efekcie, przesiadając się możliwe zrobienie kilkugodzinnego postoju w danym miejscu (np. w Brukseli, w drodze z Charleroi do np. Antwerpii, Gent lub Brugii).

Inna sprawa, że mi na trasie Charleroi > Bruksela > Brugia > Bruksela > Charleroi sprawdzono bilet tylko w dwóch z 4 pociągów (na odcinku między Brukselą i Brugią), więc wsiadając do pociągu po przesiadce w Brukseli nie miałem na bilecie jeszcze żadnego stempla...

W rezultacie na przejazd z lotniska do Brugii i z powrotem na lotnisko wydałem łącznie EUR 21,2 na osobę - w tym na autobus z lotniska EUR 6,0 (2 x EUR 3,0) i na pociąg EUR 15,2 (wykorzystałem dwa odcinki z RailPassu'u 2 x EUR 7,6).

RailPass po weekendowej wyprawie dla dwóch osób wygląda tak - i chętnie go odsprzedam (6 odcinków do wykorzystania do 14 września 2013, za cenę nominalną EUR 7,60 x 6):

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Wrz 2012 14:18 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
A ile kosztowałoby kupienie 'normalnych' biletów z Charleroi do Brugii? I czy są jakieś zniżki dla studentów (na railpassy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Wrz 2012 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Jeśli masz <26 lat, to możesz kupić GoPass za 65 EUR (analogicznie jak w przypadku RailPassu, na 10 odcinków).

Standardowa cena za odcinek Charleroi Sud - Brugia to EUR 20,10 w jedną stronę.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 30 Paź 2016 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2012 02:16 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
GoPass działa dokładnie na tych samych zasadach ?

Chodzi mi o to czy mogę go kupić z grupką znajomych, wszyscy poniżej 26 l. i podróżować z nimi na jednym bilecie po prostu wypełniając dla każdego po jednym polu ?


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 30 Paź 2016 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2012 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Jak bedziecie miec w sumie mniej niz 10 przejazdow to mozecie po prostu kupic tyle Go Pass 1 ile wam potrzeba, bo cena za 1 to 6.5e. Z tego co pamietam do kupienia tylko online http://www.b-rail.be
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2012 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Witam tej jesieni zaczynam moją przygodę z lataniem, w ramach podróży, palcem po mapie, padło na

Charleroi -> Brugia Przylot jednego dnia o 12:20 pociąg -> nocleg w Brugii ->wylot 7:55 następnego dnia (wiem że mało czasu ale taki był plan zmieścić się z podróżą w 24-36h :D ).

Pytanie dotyczy czasu przejazdu Do/Z Brugii, w jakich godzinach i co ile jeździ BUS Lotnisko-Stacja i sam pociąg (czy są potrzebne przesiadki?) o której powinienem się stawić na lotnisku aby zdążyć wylecieć?

Czy analogicznie wydostanę się z Brugii? Czy mam spodziewać się jakichś niespodzianek?

Zakładam że na mój pierwszy trip "rozpoznawczy" jedno popołudnie w Brugii starczy (docelowo będę podróżował z rodzinką 2+2).

Niestety ale strona http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx pokazuje mi że nie ma takiego połączenia albo cos nie tak robię.

edit:
Gregggor napisał(a):
Ok, byłem, sprawdziłem, wróciłem :)
RailPass po weekendowej wyprawie dla dwóch osób wygląda tak - i chętnie go odsprzedam (6 odcinków do wykorzystania do 14 września 2013, za cenę nominalną EUR 7,60 x 6):

Czy ogłoszenie jeszcze aktualne?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2012 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
mashacra napisał(a):
Charleroi -> Brugia Przylot jednego dnia o 12:20 pociąg -> nocleg w Brugii ->wylot 7:55 następnego dnia (wiem że mało czasu ale taki był plan zmieścić się z podróżą w 24-36h :D ).


To pomylka przy pisaniu, czy serio chcesz dotrzec z Bruggi na lotnisko na 7.55?
Zakladam ze pomylka. Pociag z Bruggi do Charleroi jedzie 2h, sprawdz sobie rozklad na stronie kolei wpisujac Charleroi Sud i Brugge. Autobus masz tu: http://www.infotec.be/index.aspx?PageId=633009141302178422 Na lotnisku dobrze byc ok 1h przed wylotem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2012 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie chciałem wprowadzać zamieszania w wątku i zmieniać niczego w temacie wieczorem, ale potem zarezerwowałem ryanaira na 17:50 :D
Zmieniłem plany co do terminu wylot-przylot i wrócę później a cały drugi dzień poświęcę na zwiedzanie Brugii a w pierwszym może wyhaczę Brukselę na 2 h.

Ostateczny plan:
Charleroi -> Brugia Przylot jednego dnia o 12:20 pociąg -> nocleg w Brugii ->wylot 17:50 następnego dnia.

Pytanie odnośnie wolnych railpassów jest cały czas aktualne ma ktoś na sprzedaż?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Wrz 2012 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
mashacra napisał(a):
Pytanie odnośnie wolnych railpassów jest cały czas aktualne ma ktoś na sprzedaż?


Tak, moja propozycja nadal aktualna. Napisz do mnie na prv, umówimy się jak przekazać Railpass.

ps. z ciekawości, gdzie nocujecie w Brugii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2012 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Niestety ale nie mam możliwości napisania PW jako nowy użytkownik :(
Może to działa w drugą stronę jak ty napiszesz do mnie ja będę mógł odpisać ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 30 Paź 2016 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:00 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
[quote="mashacra"]Witam tej jesieni zaczynam moją przygodę z lataniem, w ramach podróży, palcem po mapie, padło na

Charleroi -> Brugia Przylot jednego dnia o 12:20 pociąg -> nocleg w Brugii ->wylot 7:55 następnego dnia (wiem że mało czasu ale taki był plan zmieścić się z podróżą w 24-36h :D ).

Pytanie dotyczy czasu przejazdu Do/Z Brugii, w jakich godzinach i co ile jeździ BUS Lotnisko-Stacja i sam pociąg (czy są potrzebne przesiadki?) o której powinienem się stawić na lotnisku aby zdążyć wylecieć?

Czy analogicznie wydostanę się z Brugii? Czy mam spodziewać się jakichś niespodzianek?

Zakładam że na mój pierwszy trip "rozpoznawczy" jedno popołudnie w Brugii starczy (docelowo będę podróżował z rodzinką 2+2).

Niestety ale strona http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx pokazuje mi że nie ma takiego połączenia albo cos nie tak robię.

Własnie wczoraj wrociłem z dwudniowego wypadu do Bruggi, wieć twoj plan jest jak najbardziej realny.
Wyjechałem z Charleroi pociagiem o godz 13.40, po godzinie wysiadłem na dworcu Bruksela Centraal. Stad jest ok 300-400 m na głowny plac miasta i do Mennekin Pis. Mozna spokojnie wyjsc na 2-3 godz spacer. Pociag do Bruggi jedzie ok 1h, na ok 19 mozesz byc na miejscu.
Nastepnego dnia tak musisz zaplanowac podroz zeby max na 16.30 byc juz w Charleroi. Autobus na lotnisko jezdzi co 30 min, o pelnej godzinie i w pól do, jazda zajmuje ok 15 min. Powinienes byc zatem ok 16.45 na lotnisku.
Zatem w niedzielę bedziesz jeszcze miec kilka godzin (do ok 13-14 w zaleznosci od rozkladu jazdy) na zwiedzanie Brugii. Samo miasto jest ładne, b. klimatyczne.
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Piotr_N napisał(a):
[
Zatem w niedzielę bedziesz jeszcze miec kilka godzin (do ok 13-14 w zaleznosci od rozkladu jazdy) na zwiedzanie Brugii. Samo miasto jest ładne, b. klimatyczne.
Piotrek


Tyle że pierwotny plan opiewał na powrót o 7:55 rano do Charleroi :lol:

Teraz już wiem że czeka mnie pierwszy super trip.

@Piotr_NCzy tobie także udało się podróżować na jednym wpisie Charleroi->Bruksela->Brugia? Czy "kasowałeś" podwójnie?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:57 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
@Piotr_NCzy tobie także udało się podróżować na jednym wpisie Charleroi->Bruksela->Brugia? Czy "kasowałeś" podwójnie?[/quote]

Ja jechałem na bilecie tzw weekend ticket (koszt 21 Eur), którym mogłem przejechać tam i z powrotem w ramach jednego weekendu.
Z tego co slyszałem w przypadku Go Pass mozna wpisać jako jeden odcinek podrozy "Charleroi Sud - Brugge" i jako drugi odcinek podroz powrotną na tej trasie.

PS Oczywiscie powrot o 7.55 to bylby jakis non-sense, wiec dobrze ze zmieniles na 17.55 i do tej godziny jako godziny odlotu sie odnosiłem.

Miłych wrazen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group