Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Canada / Vancouver
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Skąd
  • Polska / Europa

Dokąd
  • Vancouver

Data wylotu
  • 01.10.2015

Data powrotu
  • 31.10.2015

Długość pobytu
  • 3 tygodnie

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Ilość pasażerów
  • 3

Sam znalazłem
  • ~3500

Dodatkowe informacje
  • Planuje wybrac sie w przyszlym roku (pazdziernik) do Kanady i przegladajac f4f nie znalazlam w ostatnim czasie wiekszych promocji w tamte strony, szczegolnie do Vancouver. Sprawdzalam filipo oraz skyscanner ale wszystko co udaje mi sie znalezc jest za ponad 3000 PLN. Wiem, ze mam jeszcze ponad rok, ale zastanawiam sie czy mozna w ogole liczyc na ceny do 2000 PLN? Szukam lotow w sumie z kazdego miasta w Europie dla 3 osob doroslych na ok 3 tygodnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#2 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:40 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Jeszcze kilka dni temu na flipo wisial dosc "obfity" kalendarz lotow do Vancouver (Budapeszt-Vancouver-Wieden) na przelom 2014/15 za 2000PLN. Jednak z moich obserwacji moge powiedziec ze lot do Vancouver ponizej 2500PLN z Europy to raczej malo realne i taki "deal" jak ten moze sie nie powtorzyc. Mysle ze warto brac pod uwage loty do Portland lub lepiej Seattle ktore czesciej zdarzaja sie w okolicach 2000 (niedawno widzialem np Europa-Portland za 1600PLN).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#3 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:43 

1965zl na luty 2015 z Warszawy
http://www.kayak.co.uk/flights/WAW-YVR/ ... 2015-03-04

ogolnie zakladam ze masz wize do US?
poczekaj jeszcze 2-3 mce i zabookuj w tej kombinacji
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:46 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Przepraszam, że się wtrącam, ale koleżanka orchidea04 szukała lotów na październik, a nie na luty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#5 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:49 

no ale kolezanka rowniez szuka biletow na za 390 dni..
bilety mozna kupic na 330 dni z wyprzedzeniem (w wiekszosci przypadkow)

wiec jedynie co kolezance pozostaje to zapamietac kombinacje i trzymac kciuki ze BA dalej bedzie miala swoje glupie bledy dostepne
ps kolezanka pyta sie rowniez czy w ogole bilety ponizej 2000 istnieja, ja dalem dowod ze tak ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2014 17:07 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Bilety poniżej 2 000 PLN oczywiście zdarzają się.
Masz jeszcze dużo czasu do zaplanowania podróży więc jestem pewien że znajdziesz interesujący Cie lot
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2014 17:14 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Byla taka piosenka z tekstem ;) "Ja to wiem. Ty to wiesz". Ale nie wszyscy o 330-364 dniach musza wiedziec. :)

A propos bledow: 1. konfiguracji podawanej przez Kayak nie da sie zabookowac (Error/ This itinerary is not possible. Please re-select, allowing at least 120 minutes connection time between flights.). Podejrzewam, ze cena jest tylko za mozliwa do zarezerwowania pierwsza "nozke".

Z 2000 bedzie trudno, ale 2200 (w przeliczeniu) mojej kolezance na trasie LHR-YVR-LHR sie trafilo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2014 17:36 

da sie zarezerwowac, w kombinacjach takich mixow lepiej jest bookowac na steonie OTA niz bezposrednio na stronie przewoznika
z 2000 bedzie ciezko ;) ale wg mnie sa duze szanse, zwlaszcza ze dana osoba jest dosc otwarta na propozycje i leci na jesien kiedy to ceny sa o wiele nizsze
ciezko powiedziec co sie trafi.. jezeli dana osoba bedzie czujna i bedzie obserwowala f4f od grudnia przez jakies 2mce to powinna smialo kupic glowny bilet ponizej 2000zl + ewentualne doloty/jazdy

ja bym nigdy nie powiedzial ze w tym roku uda mi sie hawaje za 1200zl zabookowac a tu prosze ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2014 18:14 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
A może do Seattle? Rzut beretem od Vancouver. Inna opcja to tani lot do Toronto/Montrealu i dalej WestJetem. Condor ma tez chyba loty do Calgary. Dalej tez można WestJetem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2014 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Seattle ok, tylko żeby tam wysiąść trzeba mieć wklejkę w paszporcie, która waży 160 USD ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#11 PostWysłany: 19 Wrz 2014 18:41 

danziger napisał(a):
Seattle ok, tylko żeby tam wysiąść trzeba mieć wklejkę w paszporcie, która waży 160 USD ;)

Ale za to daje ci mozliwosc dozywotniego* wstepu do US :) Swoja droga do Kanady tez trzeba sie postarac o nowy paszport ktory kosztuje prawie 100$ :P

*dozywotniego - zakladam ze za 10 lat juz bedzie mozna bez wizy :P
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2014 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Anonymous napisał(a):

*dozywotniego - zakladam ze za 10 lat juz bedzie mozna bez wizy :P


Też tak zakładałem, a jednak moja 10-letnia wklejka (zakupiona wtedy o ile dobrze pamiętam za 100 USD) straciła ważność ponad rok temu... Od tego czasu lotniska w US omijam.
No chyba, że do wyboru byłby lot do Seattle tańszy o te 550 PLN niż bezpośrednio do YVR. Wtedy wklejka niejako w gratisie :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#13 PostWysłany: 19 Wrz 2014 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Dziękuję za odzew :) wiem, że bilety są obecnie dostępne do max połowy września, ale może ktoś z Was był w podobnej sytuacji jak ja teraz akurat na ten nadchodzący październik, kupił bilety i mógłby podzielić się wiedzą cenową :)
Szczerze mówiąc szukam czegoś z jak najmniejszą ilością przesiadek bo będę lecieć z prawie-70-letnimi rodzicami, dla których sam lot za ocean to już spore wyzwanie ;)
Oczywiście rozważam lot do USA choć wolałabym uniknąć gorączki wizowej ;)

Anonymous napisał(a):
Swoja droga do Kanady tez trzeba sie postarac o nowy paszport ktory kosztuje prawie 100$ :P


Co masz na myśli? O jaki nowy paszport chodzi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#14 PostWysłany: 19 Wrz 2014 19:42 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 5
Witaj, z moich doświadczeń wynika, że należy obserwować linie Air Transat oraz Condor oraz koncentrować się na lotach z Niemiec, Wielkiej Brytani, Holandii oraz Francji bezpośrednio na YVR. W tym okresie są spore szanse na znalezienia biletu w okolicy 2000 pln.

Co do lotu do Seattle poza wizą proszę wziąć pod uwagę koszt dojazdu do Vancouver.

Najtańszą - z centrum miasta autobus Greyhound https://www.greyhound.com/ Nie to polecany środek transportu z uwagi czystość. Koszt ok. 30 cad/one way (zdażąją się oferty za połowę tej ceny).

Najwygodniejszą - autobus prosto z lotniska w Seattle, który jedzie do centrum Vancouver kosztuje ok. 50 cad/one way. Rozkład oraz cennik na stronie http://www.quickcoach.com/

Najprzyjemniejszą - pociąg. Szczegóły na http://www.amtrak.com/home Podczas ewentualnej rezerwacji proszę uważać ponieważ Amtrak obsługuje pociągi oraz autobusy. Koszt ok. 45 cad. Pociąg odjeżdza z centrum Seattle.

Polecam również wczesne zarezerwowanie hotelu, ponieważ ceny w Vancouver należą do dość wysokich. Proszę się również zaopatrzyć w kurtkę przeciwdeszczową... nie bez przyczyny lokalesi nazywają miasto Raincouver :) Dobrej zabawy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#15 PostWysłany: 19 Wrz 2014 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Dzięki melavario! O zakwaterowanie się nie martwię bo docelowo jedziemy do rodziny mieszkającej w Kelownie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#16 PostWysłany: 19 Wrz 2014 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
orchidea04 napisał(a):
Co masz na myśli? O jaki nowy paszport chodzi?


Po prostu o paszport biometryczny. Z biometrycznym nie potrzebujesz wizy do Canady, z "starym" niestety potrzebujesz wizę. Z tym, ze biometryczny nie jest taki nowy - od 28 czerwca 2009 zaczęto wydawać biometryczne paszporty serii EA z odciskami palców zapisanymi w chipie RFID.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#17 PostWysłany: 19 Wrz 2014 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Uff mam taki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2014 21:38 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Do Kanady bez wizy paszport musi być biometryczny ale wydany w 2006.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
No to teraz się zgubiłam. Mam paszport biometryczny wydany w 2010 r - będzie mi potrzebna wiza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canada / Vancouver
#20 PostWysłany: 20 Wrz 2014 23:27 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Nie będzie potrzebna wiza . Paszport musi być biometryczny i tyle . Nie wiem skad ten 2006 rok jak wtedy chyba nawet nie było biometrycznych . Info pewne bo sprawdzone w tym roku w maju :)
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group