Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bukareszt
#1 PostWysłany: 20 Mar 2014 11:25 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Za nieco ponad tydzień wybieram się na 3 dni do Bukaresztu. Był tam ktoś z może z forum i może udzielić paru wskazówek? Co warto zobaczyć,czego unikać, jak wygląda poruszanie się po mieście komunikacją miejską itp.

Sam jak wrócę to postaram się coś napisać w tym temacie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Bukareszt
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2014 12:32 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Trochę informacji o Bukareszcie:
Wbrew pozorom jest to bardzo bezpieczne miasto. Nigdzie nie widziałem tych grup bezpańskich psów, o których wszędzie się pisze (a schodziłem mnóstwo ulic, nie tylko tych głównych). Na ulicach jest dużo policji, sami ludzie są bardzo życzliwi, wielu zna język angielski.
Starówka i okolice są bardzo ładne i zadbane - żadnych śmieci na chodnikach, dużo zieleni (parki i skwery). Na ulicach i stacjach metra można spotkać bezpłatne toalety
Wiele miejsc wartych odwiedzenia schowana jest za wszechobecnymi blokami mieszkalnymi, które z takim umiłowaniem kazał budować Ceausecu.
Po mieście najlepiej poruszać się pieszo lub metrem (bilety 1 dniowy 6 RON). Na przystankach autobusowych, trolejbusowych i tramwajowych brak rozkładów jazdy, więc ciężko za pomocą tych pojazdów dostać się w konkretne miejsce :-)
Z ciekawszych płatnych miejsc: Ogrody botaniczne - 5 RON, Parlament (Dom Ludu) - 25 RON (nieczynne w poniedziałki, a dodatkowo nieczynne w dniach 1-3.04, więc nie udało nam się zwiedzić).
Jeśli ktoś jest ciekaw grobu Ceausescu i jego małżonki - znajduje się on na cmentarzu w południowo-zachodniej części miasta, w pobliżu stadionu Stieuy Bukareszt. Wchodząc na teren cmentarza pracownicy od razu wiedzą w jakim celu tam jesteśmy i wskazują drogę do grobu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#3 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:16 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Z tego co znalazłem na forum to wydaje mi się, że Bukareszt jest miastem na góra jeden dzień zwiedzania. No chyba, że się mylę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#4 PostWysłany: 16 Mar 2015 14:21 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Mi też tak się wydaje. Bukareszt mnie nie powalił (zwiedzałem tylko 1 dzień), inne miasta zdecydowanie ciekawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#5 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Będę w Bukareszcie 2 dni.
Jak mówicie że sam Bukareszt jest na 1 dzień, gdzie na drugi dzień mogę pojechać ? (co polecacie)
Tak abym się zmieścił w 1 dniu i coś zobaczył a nie jechał... jechał i jechał

Kwestia jedzenia
Gdzie i co polecacie ? (obowiązkowe jedzenie w Rumuni :) )
i ewentualnie przykładowe ceny... jak ktoś pamięta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#6 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
sobo napisał(a):
Kwestia jedzenia
Gdzie i co polecacie ? (obowiązkowe jedzenie w Rumuni :) )
i ewentualnie przykładowe ceny... jak ktoś pamięta


Nie jest to może i "tradycyjne rumuńskie" jedzenie, ale ja polecam różnego rodzaju pokarmy z mini piekarni, które w Bukareszcie są co krok. Wybór spory, a tanio,smacznie i posiłek ciepły. No i pod ręką zawsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
sobo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#7 PostWysłany: 17 Mar 2015 16:22 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Ceny i asortyment w tych "mini piekarniach" :)

Załączniki:
SMALL.JPG
SMALL.JPG [ 177.46 KiB | Obejrzany 15376 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#8 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Dzięki wielkie, właśnie opuściłem OTP.

Od siebie mogę dodać że bardzo dobre są te piekarnie.
BUKARESZT to max 1 dzień, wieczorem ten największy budynek nie jest dobrze oświetlony. Jak byłem to niestety WSZYSTKIE kościoły były remontowane, także łuk. Dostać się można wszędzie metrem, co nas zdziwiło jeździ co 7-10 min.

P. S.
Nie można pić alko w miejscach publicznych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#9 PostWysłany: 30 Mar 2015 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ja byłem w ostatni weekend w Bukareszcie, pozwolę się podzielić kilkoma uwagami.

Tanio ! Ceny ciut niższe niż w Warszawie

Syf !!! I nawet nie chodzi o pospolity brud ale o takie ogólne niedbalstwo. Ten ciąg fontann od Piata Unirii do Parlamentu to jedna wielka ruina.

Bardzo dużo klubów, knajpek, pubów w małych uliczkach w takim turystycznym "zagłębiu" tuż obok Piata Unirii - ceny mocno przystęne. Tam można spotkać mnóstwo obcokrajowców, dla których Bukareszt jest więcej niż bardzo tani.

Miasto do zwiedzenia w jeden dzień - na więcej raczej nie warto.

Dodatkowo wszystkie atrakcje dobrze dostępne komunikacją miejską.

Łuk Triumfalny w remoncie - cały w rusztowaniach i siatce.

Kupiłem na lotnisku bilet (za 8,90 RON) i myślałem że będzie działał też na metro - niestety bramka się nie otworzyła, ale pani kontrolerka z braku znajomości angielskiego chciała być miła i wpuściła mnie do metra za free.

Miasto sprawia wrażenie bezpiecznego, nawet żebraków nie było zbyt wielu - w każdym razie nie są natarczywi.

Miasto z dużym potencjałem - niestety strasznie zaniedbane...
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#10 PostWysłany: 30 Mar 2015 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Zapomniałem dodać iż bilet jednodniowy na metro to nie jest 24h, tylko do końca dnia.

skasowaliśmy o 21 i nie mogliśmy o 10 rano wejść przez bramkę :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#11 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Parę aktualnych informacji.

Bilet dzienny na metro kosztuje teraz 8 lei, a ważny na 2 przejazdy 5.

Już przy dwóch-trzech osobach może się nie opłacać korzystanie z transportu miejskiego względem taksówek, które są śmiesznie tanie. Opłata za wejście jest równa stawce kilometrowej, która w zaufanych taryfach wynosi 1,39 RON.
Jeździłem kilka razy, nigdy nie miałem żadnych problemów z naciąganiem itp. (co nie oznacza, że nie mogą się zdarzyć - zawsze należy zachować ostrożność) i za żaden przejazd po mieście nie zapłaciłem więcej niż dychę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#12 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
A ja mieszczuchom w gorące dni polecam skansen w centrum w pobliżu łuku triumfalnego
miło można spędzić kilka godzin na łonie natury, podziwiać rośliny i powdychać zapach drewnianych chałup o ciekawej architekturze
cen nie pamiętam, ale warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#13 PostWysłany: 19 Maj 2015 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Spędziłem długi weekend w Bukareszcie i zdecydowanie nie mogę powiedzieć, że poznałem to dwumilionowe miasto. Opinie o tym, że Bukareszt jest na jeden raz, albo na jeden dzień wydają się być mocno przesadzone. Na pewno Bukareszt to nie Budapeszt ale i nie Sofia - sorry panlukasz. Jednak ma w sobie w pewien sposób potencjal Budapesztu. Stare miasto cudowne, to stare miasto historyczne, gdzie to jest zaznaczone na każdym kroku, głownie z powodu architektury, jasne są duże zniszczenia, ale knajpki, puby, bary, kluby i klubiki. Przyjemnie jest usiąść wypić wino, drinka czy tez inne napoje posiedzieć w przyjemnej atmosferze, w gwarze jak i przy muzyce. Ceny "polskie", więc portfel nie zaboli.
Ale co do atrakcji to zdecydowanie Pałac Parlamentu. ceny Wahają się od 25 Ron do 45 Ron, oczywiście zależne od "zaawansowania trasy". Podstawowa kosztuje 25 ron, potem z piwnicami 35 czy 40, a wszystko czyli standard, piwnice jak i tarasy 45 ron. Ja niestety trafiłem na podstawową, która trwa ok. 1h, ale raczej powyżej - u nas 70 - 75 minut, i uważam, że to za mało, żeby dowiedzieć się sporo o tym pałacu. Niestety trzeba rezerować wczesniej bądź czekać na swoją turę. Ja pojawiłem się o 12.00 w poniedziałek, myśląc, że nie bedzie wielu chętnych ale było tylko kilka dostępnych miejsca na godzin 13.15 - standard i na 14.00 na standard z piwnicami, ze względu na to, że dłuższa trasa to minimum 1,5 h musiałem odpuścić, ze względu na wylot ok. godziny 18.00, a chcialem jeszcze bez stresu wrócic do hotelu i zrobić ostatnie zakupy.
Oprowadzał nas Tudor, który w zabawny i bardzo interesujący sposób opowiedział tą podstawową historię Pałacu i ostatnich lat historii Rumunii. Załuję, że nie bylo mi dane uczestniczyć w bardziej zaawansownym tourze, ale wszystkim polecam bo Pałac historię skrywą ciekawą jak i owianą legendami.
Pałac to must see w Bukareszcie, podobnie jak to historyczne stare miasto. Miasto stylizowane na Paryż, takie same tabliczki z nazwami ulic, próba podobnego rozkładu ulic - nieudana :D, łuki tryumfalne...
Oczywiscie miasto mocno zaniedbane, ale z ogromnym potencjałem. I warte choć na ten weekend odwiedzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#14 PostWysłany: 07 Paź 2015 16:54 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Ponawiam pytanie, które zadał Sobo. Gdzie i czy warto pojechać gdzieś na 1-dniową eskapadę poza Bukareszt? Sobotę spędzam w stolicy, wylot w poniedziałek, pozostaje niedziela do rozdysponowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#15 PostWysłany: 07 Paź 2015 22:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Możesz się np. wybrać do Braszowa i Bran, żeby zobaczyć zamek Drakuli.

Zamek to komercha straszna i drugi raz na pewno bym się już nie wybrał, ale zależy, co kto lubi.

Na dworcu w Braszowie można siąść i dyskretnie poobserwować jego mieszkańców. Ale raczej niezbyt długo, coby nie stać się obiektem ich zainteresowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#16 PostWysłany: 17 Sty 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Ogromny kompleks basenów niedaleko lotniska Otopeni (OTP). Znajomi przetestowali i są zachwyceni.
https://therme.ro
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#17 PostWysłany: 09 Cze 2016 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Stare Miasto nas rozczarowało niestety. Praga , Budapeszt czy nawet Lwów to "metropolie" przy Starówce Bukaresztu. Obejrzeć Parlament i ... zapomnieć.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lip 2016 11:19 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy ktoś może mi potwierdzić, że zwiedzanie parlamentu w Bukareszcie możliwe jest również w soboty i niedziele?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#19 PostWysłany: 30 Lip 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Dwa tygodnie temu zwiedzałam w niedzielę. Przy czym mieliśmy wizytę umówioną wcześniej, na konkretną godzinę. Kontrola przed wejściem jak na lotnisku.

Wejście 35 lei, zdjęcia 30 lei.

http://cic.cdep.ro/en
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#20 PostWysłany: 30 Lip 2016 11:44 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
A w jaki sposób umawiałaś się wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group