Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2015 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o poruszanie się samolotem po Brazylii. Jeśli macie inne pytania, wpisujcie :)
Wklejam to z portalu o Brazylii, w ramach poradnika dla turysty. Pierwsza część poradnika była o formalnościach i dokumentach. Dalej będziemy pisać o autobusach i wypożyczaniu samochodu.

1. Przylecieliśmy do São Paulo/Rio de Janeiro. Lecimy dalej na tym samym bilecie, lotem wewnętrznym do innego miasta w Brazylii. Czy są jakieś procedury?
Po pierwsze, trzeba odebrać bagaż i nadać go ponownie na lot wewnętrzny. Nawet jeśli w Warszawie czy innym porcie początkowym nadano nam bagaż do docelowego miejsca w Brazylii, to i tak trzeba go odebrać na pierwszym lotnisku po przylocie do Brazylii. Czyli: wysiadamy z samolotu, idziemy do odprawy paszportowej, a następnie odbieramy bagaż i wracamy do check-inu, żeby go znowu nadać. Podobnie jest też w USA, więc Brazylia nie jest tu wyjątkiem.

Jeżeli oczekiwanie na nasz kolejny lot wynosi kilka godzin, a wcześniej jest połączenie do naszego miasta docelowego, realizowane tymi samymi liniami, na które mamy bilet, to można spróbować przebukować bilet na wcześniejszy lot. Powodzenie tej operacji zależy od ilości wolnych miejsc. W tym celu należy się udać do biura linii lotniczych (nie do check-inu) i poprosić o możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na wcześniejszy samolot. Na lotnisku GRU w São Paulo, biuro linii TAM jest na zewnątrz terminala. Zostaniemy wpisani na listę rezerwową i ok. 20 minut przed odlotem, gdy zamykana jest lista pasażerów, pracownik linii poinformuje, czy będzie dla nas miejsce. Jeśli tak, nadajemy bagaż od razu na miejscu, po czym pędzimy do kontroli bezpieczeństwa, a stamtąd do bramki. Nasza ekipa przetestowała tę procedurę na połączeniu São Paulo – Kurytyba. Pomimo naszych obaw, zdążyliśmy zarówno my, jak i bagaż.

2. Przylatuję do Rio na lotnisko GIG, a następny lot mam z SDU. Pomocy! (Ewentualnie: przylatuję do São Paulo na GRU, a lecę dalej z CGH. Ratunku!)
Lotnisko Santos Dumont (SDU) w Rio i Congonhas (CGH) w São Paulo to lotniska krajowe. Prawdopodobnie kontynuujemy podróż z tych lotnisk liniami TAM, Azul albo GOL. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy pomiędzy lotniskiem międzynarodowym i krajowym nasz przewoźnik oferuje bezpłatny transfer. TAM, GOL i Azul oferują takie usługi w São Paulo.

W obydwu miastach istnieje też połączenie autobusowe pomiędzy obydwoma lotniskami. W Rio jest to autobus linii 2018, który odjeżdża z lotniska GIG i zatrzymuje się tuż przy SDU. W São Paulo takie połączenie realizuje firma Airport Bus Service.

3. Gdzie kupić bilety na loty wewnętrzne po Brazylii?
Głównymi liniami krajowymi są: TAM, GOL, Azul, Avianca. Można kupić bilety bezpośrednio na stronach tych linii. Trzeba mieć jednak świadomość, że o ile nie jesteśmy obywatelami/rezydentami Brazylii, nie będziemy w stanie podać numeru CEP, a z tym numerem można liczyć na niższą cenę.

Poza tym, bilety na loty wewnętrzne po Brazylii można kupić we wszystkich popularnych wyszukiwarkach połączeń w Polsce (esky, fru, flysiesta itd.)

4. Co to jest Brazil Pass i gdzie go kupić?
Brazil Pass to bilet wieloodcinkowy, oferowany przez linie TAM i GOL, pozwala odbyć od 4 do 9 lotów w korzystniejszej cenie. GOL ma dodatkowo ofertę tylko na Północny-Wschód Brazylii (Nordeste) Maksymalnie, można kupić kupony na 6 lotów. Obydwie linie oferują też bilety wieloodcinkowe na podobnych zasadach na terytorium Ameryki Południowej. Oferty na tej stronie.

Czasem jednak wychodzi taniej kupić bilety na poszczególne odcinki, zamiast Passa, zwłaszcza na krótszych trasach. Zawsze porównanie cen w różnych miejscach jest dobrym pomysłem.

5. Czy w Brazylii można się odprawiać w automatach na lotnisku?
Można, a nawet trzeba! Często w ten sposób zaoszczędzimy wiele czasu, bo po wydrukowaniu kart pokładowych wystarczy tylko udać się do stanowiska drop-off i tam zostawić bagaż. Każda linia lotnicza ma swoje wyraźnie oznakowane stanowiska do samodzielnej odprawy. Także linie zagraniczne, takie jak AirFrance czy Lufthansa mają takie automaty i polecamy skorzystanie z nich.

Linie TAM mają nietypowe karty pokładowe: wyglądają jak paragon ze sklepu. Jeśli w drodze powrotnej do Europy lecimy najpierw TAM-em, a następnie innymi liniami, do odprawiając się przed pierwszym lotem w automacie TAM-u wydrukujemy plik takich paragonów, na każdy odcinek podróży. Zalecane jest, aby wymienić je na normalne karty pokładowe na następnym lotnisku (o ile dalej nie lecimy TAM-em), ale nie wszyscy to robią i zostają pomimo to wpuszczani na pokład. Nie zaobserwowaliśmy natomiast, jak to działa już w Europie, gdy ktoś ma paragon na dalszy lot, powiedzmy z Lizbony do Warszawy.

6. Czy procedury na brazylijskich lotniskach różnią się od europejskich?
Niczym się nie różnią. Po wejściu do hali odlotów kierujemy się do samodzielnej odprawy, do normalnej odprawy lub od razu do stanowiska nadania bagażu (jeśli odprawiliśmy się przez internet i mamy kartę pokładową). Potem jest normalna kontrola bezpieczeństwa, a stamtąd udajemy się do bramki.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 19 Lut 2015 19:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nie wiem czy było to szczęście czy przeoczenie pracowników ochrony ale na lotach wewnątrz Brazylii (loty TAM) przez security check przechodziliśmy wielokrotnie z napojami powyżej 100ml. i nikt nie kazał nam ich wyrzucać.
Z takimi napojami bezproblemowo wsiadaliśmy do samolotu. Takie sytuacje miały miejsca na lotniskach w:
- Sao Paulo (GIG)
- Kurytybie (CWB)
- Iguazu Falls (IGU)
- Rio de Janeiro (GRU)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2015 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Mój mąż wywiózł z Brazylii w bagażu podręcznym scyzoryk :) Zapomniał schować do głównego i tak zostało. Dopiero we Frankfurcie wykryli i zabrali ten scyzoryk.
A mi kiedyś w Fortalezie zabrali błyszczyk 30 ml, bo nie był w foliowej torebce :D
Tak że chyba wszystko zależy od sokolego oka osoby obsługującej skaner.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Gru 2015 17:14 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 3
Chciałabym sprawdzić mój zakupiony u pośrednika bilet na linie AZUL, wchodzę na stronę linii lotniczych i nie widzę odpowiedniej zakładki. :( :o

Może wiesz, gdzie to jest schowane?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Czy trzeba drukować bilety, czy wystarczy dać paszport przy stanowisku nadawania bagażu, jeśli odprawiłam się online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2015 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
EwkaM napisał(a):
Chciałabym sprawdzić mój zakupiony u pośrednika bilet na linie AZUL, wchodzę na stronę linii lotniczych i nie widzę odpowiedniej zakładki. :( :o
Może wiesz, gdzie to jest schowane?
:lol: :lol: :lol: :lol:
Czy trzeba drukować bilety, czy wystarczy dać paszport przy stanowisku nadawania bagażu, jeśli odprawiłam się online?


Ja też nie mogłam znaleźć na angielskiej wersji strony, ale na portugalskiej jest tylko w opcji check-in online tutaj: http://viajemais.voeazul.com.br/checkinonline.aspx
Ewentualnie sprawdź na checkmytrip :)

Jeśli trudno będzie odszyfrować stronę, to najlepiej odprawić się w automatach na lotnisku, od razu drukujesz boarding pass i podajesz go razem z paszportem, oddając bagaż.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2016 22:37 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W sobotę mam lot GRU -SDU linia GOL , odlot z GRU o 8.55 . Lecę z bagażem rejestrowanym. Nigdzie nie ma napisane o której kończy się odprawa. Czy jak będę na lotnisko ok. 8 to nie bedzie za póżno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2016 23:45 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@samaki9
GOL zaleca być godzinę przed

http://www.voegol.com.br/en-zw/viaje-se ... fault.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2016 13:26 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Dzisiaj spróbowałem przebudować lot w Gol na wczesniejszy i bez problemu udało się za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Sty 2016 04:39 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Na interesującej mnie trasie przez cały czas czekałem na połączenie TAMem w tej samej cenie co Avianca Brazil, ale chyba się nie doczekam, więc najbardziej pasowałoby mi jednak kupić Aviancę. Występuje jednak standardowy problem z CPF. Udało się to może komuś obejść? Nie chcę ryzykować z jakimś wpisywaniem z generatora nie wiedząc czy przeszło to komuś innemu. Za wszystkie informacje będę zobowiązany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2016 05:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Zgodnie z info znalezionym na tripadvisor wpisałem numer paszportu zamiast CPF i bilet został wystawiony a płatność z karty pobrana. Za 2 miesiące przekonam sie czy zadziała
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2016 09:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Ja wykorzystałem płatność paypal i nie było konieczności podawania CPF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2016 13:04 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
@SPLDER Właśnie nie chciałbym ryzykować bez informacji czy komuś to rzeczywiście przeszło, ale dzięki za sugestię, rzeczywiście lepiej już chyba wpisać numer paszportu niż CPF z generatora.

@jannas Ale piszesz o Aviance? Bo w TAM da się płacić paypalem i nie podawać wtedy CPF, dlatego czekałem na obniżkę ceny w tych liniach, ale w Aviance takiej opcji płatności nie widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2016 15:40 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 52
Loty: 68
Kilometry: 171 612
@Nvjc przy przekierowaniu ze skyscanner na stronę avianci, nie trzeba podawać tego numeru :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2016 16:16 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
I to jest wielka pomoc, ogromne dzięki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sty 2016 12:12 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Witam, prosiłbym o rade mam zamieszanie z biletami lotniczymi, brazylijskie linie mieszają :evil: na 3 loty po Bazyli dokonali już 4 zmian godzin oraz tras o ile pierwsze 2 zmiany nie maiły większych konsekwencji poza stratą czasu :evil: to ostatnia już wiąże się z dużymi konsekwencjami tzn lot liniami AZUL mał być 26.03 z Cascavel do Sao Paulo 10:55 -13:00 bezpośrednio a zmienili mi na Z CASCAVEL do KURYTYBA / KURYTYBA do SAO PAULO 6:41 - 11:15 lot rezerwowałem przez mytrip.com. Jeszcze bardziej mnie zdenerwowało to że nie dostałem żadnej informacji od nich i właściwie przez przypadek trafiłem na to sprawdzając loty na checkmytrip.com. Jutro do nich zadzwonię i :twisted: Ale najgorsze jest to że mam już zarezerwowany nocleg w Iguazu, na szczęście zauważyłem to przed rezerwacją autobusu już pomijam koleją stratę czasu :!: . Spodziewam się iż mój telefon do mytrip nic nie wskóra (chyba że macie inne doświadczenia)? Czy miał ktoś taką sytuacje jakieś rady? Czy ktoś próbował zmienić lot bezpośrednio u przewoźnika? Ewentualnie czy wchodzi w grę zmiana lotniska ponieważ z tego co widzę odwołali wszystkie późniejsze loty z Cascavel są tylko ranne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2016 02:38 

Rejestracja: 07 Lut 2016
Posty: 2
Witam. Moje pytanie: Lecę do Limy przez Sao Paolo. Do Brazylii British Airways, tu przesiadam się na TAM (jeden bilet). Czy w takim przypadku też odbieram bagaż i odprawiam się na nowo? Czy dotyczy to tylko lotów wewnętrznych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lut 2016 03:09 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Cytuj:
Po pierwsze, trzeba odebrać bagaż i nadać go ponownie na lot wewnętrzny. Nawet jeśli w Warszawie czy innym porcie początkowym nadano nam bagaż do docelowego miejsca w Brazylii, to i tak trzeba go odebrać na pierwszym lotnisku po przylocie do Brazylii.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2016 06:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Nie musisz. W grudniu robiłem identyczną trasę na z przesiadką z CA na TAM. Bagaż był nadany do Limy i nie trzeba go odbierać/nadawać. Nie musisz też opuszczać strefy tranzytowej lotniska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2016 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
lukste9 napisał(a):
Dzisiaj spróbowałem przebudować lot w Gol na wczesniejszy i bez problemu udało się za darmo.

Robiłeś to na lotnisku w Sao Paulo może ? To był lot dużo wcześniej?

Dzięki

Wysłano z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2016 01:17 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Tak przeszlo na lotnisku GRU jak i GIG.Ogolnie to 3 razy to robilem.2 razy na GOL i raz na TAM.Odstep byl minimum 8 h , a najdluzszy 14 h.Bez problemu zmieniaja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group