Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2015 19:46 

04patryk12 napisał(a):
Jak mają wizy na wjazd do Polski to powinni wjechać jak każdy inny rosyjski obywatel, jeśli wiz nie mają to nie wpuszczać i po temacie...

Doczytalem, ze oni nie posiadaja polskich wiz. Nie aplikowali o nie. Ten przejazd mial odbyc sie poza systemem wizowym, czasami tak sie robi (watpie by np pilkarze aplikowali o wizy przy meczach wyjazdowych).

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,tit ... omosc.html
Góra
 PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#22 PostWysłany: 24 Kwi 2015 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
tak na marginesie to akurat ten przejazd bardzo politycznie by NAM się przydał
ruscy chcą dać pstryczka w nos Niemcom i przypomnieć o ich odpowiedzialności
ja mam już dosyć czytania o polskich nazistach/obozach śmierci/współudziale w mordowaniu jakiś nacji
zrobiłaby się zadyma polityczna i cześć świata ze zdziwieniem by odkryła ze za tymi zbrodniami stoją ci kulturalni, porządni Niemcy a nie jacyś dzicy Polacy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Kwi 2015 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Anonymous napisał(a):
04patryk12 napisał(a):
Jak mają wizy na wjazd do Polski to powinni wjechać jak każdy inny rosyjski obywatel, jeśli wiz nie mają to nie wpuszczać i po temacie...

Doczytalem, ze oni nie posiadaja polskich wiz. Nie aplikowali o nie. Ten przejazd mial odbyc sie poza systemem wizowym, czasami tak sie robi (watpie by np pilkarze aplikowali o wizy przy meczach wyjazdowych).

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,tit ... omosc.html


Zorganizowane międzynarodowe wydarzenie sportowe to mimo wszystko inna ranga (tymbardziej że sport z założenia jest apolityczny) niż chęć wjazdu do danego kraju kilkudziesięciu motocyklistów, nie rozumiem dlaczego mieliby być bez wiz. Nie wiem jak w innych krajach, ale w USA z tego co pamiętam są odrębne wizy dla sportowców.

Jeśli oni nawet nie aplikowali o te wizy, to dla mnie sprawa jest jasna, bo niby dlaczego grupka motocyklistów miałaby być traktowana inaczej niż zwykli obywatele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Kwi 2015 20:32 

Anonymous napisał(a):
04patryk12 napisał(a):
Jak mają wizy na wjazd do Polski to powinni wjechać jak każdy inny rosyjski obywatel, jeśli wiz nie mają to nie wpuszczać i po temacie...

Doczytalem, ze oni nie posiadaja polskich wiz. Nie aplikowali o nie. Ten przejazd mial odbyc sie poza systemem wizowym, czasami tak sie robi (watpie by np pilkarze aplikowali o wizy przy meczach wyjazdowych).

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,tit ... omosc.html


Czy polscy motocykliści na Rajdzie Katyńskim też jeżdżą bez wiz?
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Kwi 2015 20:49 

singielka_1976 napisał(a):
Czy polscy motocykliści na Rajdzie Katyńskim też jeżdżą bez wiz?

Pewnosci nie mam ale mozliwe, ze tak. W sumie zakladam, ze tak. Pamietaj jednak, ze to nie wizy sa tutaj powodem odmowy zgody na przejazd tylko braki formalne wniosku.
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Kwi 2015 21:34 

Anonymous napisał(a):
singielka_1976 napisał(a):
Czy polscy motocykliści na Rajdzie Katyńskim też jeżdżą bez wiz?

Pewnosci nie mam ale mozliwe, ze tak. W sumie zakladam, ze tak. Pamietaj jednak, ze to nie wizy sa tutaj powodem odmowy zgody na przejazd tylko braki formalne wniosku.



Uczepię się tych wiz, bo nie bardzo rozumiem dlaczego rajd motocyklowy miałby być z nich zwolniony ale już żona skoczka lecąca do Soczi nie, podobnie jak wszyscy ci, którzy lecieli do Smoleńska czy Moskwy na identyfikację.

Co do braków formalnych wniosku-myśmy też podobno nie dopełnili formalności w sprawie wiadomej, dlatego wraku nie mamy.
Ale już nic nie piszę, bo mnie za politykowanie zbanują:).
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Kwi 2015 21:59 

Nie znam tych przepisow i procedur co i jak sie odbywa. Nie wiem kto moze z tego skorzystac, w jakich okolicznosciach i na jakich zasadach. W kazdym razie nie brak wiz jest powodem odmowy tylko kwestia trasy i noclegow. Czytam, ze NW wypowiadaja sie, ze i tak wjada tyle ze osobno i beda jechac gesiego. Teraz juz nic nie rozumiem bo jak wjada nie majac wiz.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Kwi 2015 22:06 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
I bardzo dobrze- po kiego nam tu jakies bandy na motorach. Nie ma co temat w sam raz by ponownie podzielić polska opinie publiczna, a u naszych przyjaciół za oceanem juz uczą o polskich nazistach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kozi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Kwi 2015 22:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Ale w Polsce opinia publiczna jest gotowa podzielić się nawet w sprawie ile to jest 2+2 :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 24 Kwi 2015 22:57 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Przecież nie wszyscy musimy mieć identyczne zdanie na dany temat?
I wcale nie dotyczy to tylko Polski. Przecież na całym świecie ludzie mają różne zdania.


Ostatnio edytowany przez DMW, 24 Kwi 2015 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Kwi 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
@Kamil - opinii publicznej znakomicie w tym pomagają żurnaliści, którzy przedstawią sprawę tak, że okaże się, że ten kto wierzy, że 2+2=4 jest za [xxxxx] (niepotrzebne skreślić).

Natomiast w tytułowej sprawie uważam, że źle się stało. Z dwóch powodów:
- to pokazuje słabość naszego Państwa, które boi się kilkudziesięciu osiłków na motorach, więc woli ich nie wpuszczać na swoje terytorium, zamiast zwyczajnie zignorować.
- ewentualne, ale dość pewne, reperkusje odbiją się na nas, zwykłych turystach. W ramach zwykłego rewanżu Rosja zacznie nam utrudniać podróże i np. moją planowaną podróż koleją transsyberyjską może szlag trafić.


Ostatnio edytowany przez Roku, 24 Kwi 2015 23:01, edytowano w sumie 1 raz
Post niezgodny z regulaminem forum: http://www.fly4free.pl/forum/regulamin-forum-fly4free-pl,19,17810
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Kwi 2015 23:03 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
My prosimy władze rosyjskie od lat o konkretną pomoc np. w sprawie katastrofy smoleńskiej. I co? Totalne lekceważenie. To niby dlaczego my mamy w podskokach spełniać ich życzenia? Obecna decyzja władz podoba mi się (jak rzadko kiedy..)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:06 

wojtkow napisał(a):
Natomiast w tytułowej sprawie uważam, że źle się stało. Z dwóch powodów:
- to pokazuje słabość naszego Państwa, które boi się kilkudziesięciu osiłków na motorach, więc woli ich nie wpuszczać na swoje terytorium, zamiast zwyczajnie zignorować.

To nie jest takie proste, ze nie wpuszczamy bo sie boimy. Nie wpuszczamy bo nie chcemy zostac sprowokowani. Z reszta wszelki atak na ta bande bylby komu najbardziej na reke? Uwazam, ze w koncu cos zrobilismy dobrze. Nastepny krok to wywalic pomniki tych sowieckich i ukrainskich moralnych karłów, ktorych jeszcze calkiem sporo zostalo. I bedzie ładnie :)
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Kwi 2015 11:11 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... 2111049605
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Kwi 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Ta nagonka najwięcej szkody przyniesie uczestnikom Rajdu Katyńskiego. Jeździli co roku, nie było problemów. A teraz, po tej całej aferze, to oni dostaną po tyłku.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Kwi 2015 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Ja tylko przypomnę, że większość rosyjskich "sankcji" względem Polski to teoretycznie nie sankcje tylko kwestia nie spełniania jakiś tam spraw formalnych (normy jakościowe, braki w dokumentacji, braki lub nieaktualne pozwolenia etc.). Pomijając wszystkie inne kwestie, odpowiedź naszych władz jest poniekąd proporcjonalna do traktowania nas przez rosyjskie służby celne, sanitarne, weterynaryjne ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Kwi 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
- gąski, gąski (owieczki, baranki) do domu
- boimy się
- czego?
- wilka (niedźwiedzia) złego :)
niestety taka już rola gąsek, żeby się bały wilków p:)

kwestia tylko czy świadomość, że jest się gąską, paraliżuje biedne gąski, czy chwytają za szabelkę (pseudo-orzełki), czy też mają zaćmiony umysł i nie dociera im do świadomości, że są gąskami i dawać się wykorzystywać przez liski chytruski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Kwi 2015 11:03 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Wywiad z Wiktorem Węgrzynem, komandorem Rajdu Katyńskiego:
http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,9pkyyl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Kwi 2015 11:21 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Mimo, że nienawidzę sowietów - to jestem przeciwny próbom blokowania Nocnym Wilkom wjazdu. Oficjalnie jadą owiedzić groby żołnierzy radzieckich (czyli ich dziadków) i dla mnie nie ma znaczenia, że to w dużej mierze zbrodniarze - rodzina to rodzina. Między UE a Federacją Rosyjską jest umowa o uproszczonej procedurze bezpłatnych wiz humanitarnych na odwiedzanie grobów (z tej samej furki korzystałem żeby wjechać do FR z 30 EUR w kieszeniu, ale poza Katyniem miałem w planie Moskwe, która zupełnie jest nie po drodze). Jeżeli oni poddali taki cel wizyty, to też nie widzę powodu, żebym nie pozwolić jechać, żeby "zwiedzać" Berlin. Niech się Angela martwii i np. sprawdza ich motocykle (w wydzielonym mieście Berlin są specjalne przepisy dotyczące głosności oraz ekologiczności pojazdów i spokojnie mogą zabronić wjazdu gościom bez tłumików i katalizatorów spalinowych).
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Kwi 2015 11:29 

Wiktor Węgrzyn wyrasta na autorytet w kwestii wpuszczenia/niewpuszczenia Nocnych Wilków dlatego, że ma motor, a oni chcą wjechać na motorach. A powinien w kwestii rynku mediów, bo nam tym jak widzę akurat się zna (to nie sarkazm, gość ma rację).

Jeśli wjechali i jadą zgodnie z przepisami, to powinni spokojnie móc przejechać. Tutaj już nic się nie da zrobić.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group