Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#981 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
sranda napisał(a):
scomin napisał(a):
@sranda
Pierwsza lepsza porównywarka pozwala zorientować się, że to co napisałaś nie jest regułą. Czasem najtańszy jest booking, czasem inne serwisy. Gdyby na bookingu najczęściej było drożej to nie miałbym u nich najwięcej rezerwacji 8-)


Napisałeś, nie 'napisałaś'. ;)

Poza tym wyszukiwarki typu hotelscombined czy trivago nie biorą pod uwagę różnych kodów zniżkowych, które często można znaleźć i użyć w innych serwisach, a powodują, że cena ostateczna jest wtedy niższa niż na booking.
Wyszukiwarki nie biorą też zupełnie pod uwagę ofert hoteli np. w niemieckich czy brytyjskich biurach podróży, a spróbuj w miejscowości wypoczynkowej np. nad Morzem Śródziemnym czy Karaibach/Meksyku znaleźć ten sam hotel na Booking oraz w pierwszym lepszym niemieckim biurze podróży, różnica niekiedy jest porażająca.

Ale jak widać, niezależnie od faktów, nadal będzie istniał stereotyp, że booking jest pewny i ... tani. ;)

Bylem przekonany, ze rzeczywiscie jest jak mowisz, dopoki nie zaczalem szukac hotelu w Islandii (monitoruje to juz od 3 tygodni). Poprzez wyszukiwarke hotel4free 1050-1100 zl to max co moglem wyciagnac za 4 dni na jakimkolwiek portalu (pokoj dwuosobowy), biorac pod uwage rowniez kody venere, hotels.com itp. Rowniez biorac pod uwage Hostelling International. W tym samym czasie na bookingu caly czas wisiala opcja 1040 zl, a w pewnym momencie pojawila sie opcja 850 zl ze sniadaniem i darmowa anulacja (!). Tak swoja droga, ta opcja darmowego anulowania jest rowniez bardzo istotna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#982 PostWysłany: 10 Cze 2015 07:08 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nie oponuję, że być może w wyjątkowych przypadkach, jak Twój, tak właśnie jest. Hotel4free korzysta z silnika bodajże hotelscombined, a sprawdzałeś też na trivago albo np. hrs?

Podam też mój przykład, szukam ostatnio noclegu w Tallinie 3-4.08. Wymagania, to hotel 4* z dobrymi opiniami, akceptowalna cena do 350-400 zł/2 osoby ze śniadaniem. W żadnym przypadku standardowego hotelu (nie pensjonatu czy jakiegoś apartamentu), booking nie jest tańszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#983 PostWysłany: 10 Cze 2015 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
pamietam, ze kiedys na bookingu byly oferty przesylane na email tzw. "flash deals" nie wiem czy nadal sie tak nazywaja bo korzystam z innych stron do rezerwacji noclegow,
ale byly tam czasem naprawde extra ceny, jak komus pasowalo miejsce i termin z oferty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#984 PostWysłany: 10 Cze 2015 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Teraz są "sekretne oferty" czy jakoś tak. Ale one pewnie rzadko wpasowują się w czyjś wyjazd. Zresztą nie powinniśmy narzekać. Przy takim ogromie ofert noclegowych, każdy coś znajdzie w żądanym zakresie cenowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#985 PostWysłany: 10 Cze 2015 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Flash deals to nie na bookingu, ale były o podobnej zasadzie działania (sam spałem w Czarnogórze w hotelu R za 50%), a później przekształcone w sekretne oferty. Z tym że teraz nie jest wymagana zniżka 50% jak kiedyś. Ale to były początki grouponów, i tego szaleństwa żeby dostać coś za połowę ceny.

Booking miał wtedy za małą bazę klientów zarejestrowanych więc te oferty trafiały praktycznie w próżnię. Teraz zrobili tak że nawet jak nie jest człowiek zarejestrowany to je widzi (ikonka niebieska z hasz), ale musi założyć konto, kiedyś najpierw konto, później widoczne oferty. A wszystko po to żeby więcej zarobić na prowizjach... w dużych miastach już prawie nikt nie zostaje na poziomie 12%, większe hotele biją się o pozycje premiowane po otwarciu miejscowości.

Pytałem z ciekawości zawodowej manago hotelu chalet w sliemie jak to u nich jest przy takiej ilości konkurentów. Stwierdził że mają ustawione 15% tylko dlatego że ich "mapper" ładuje wszędzie ceny netto i dolicza prowizję, więc wszędzie mają taką samą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#986 PostWysłany: 11 Cze 2015 11:07 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
correos napisał(a):
korzystam z innych stron do rezerwacji noclegow

Możesz podać adresy tych stron z których korzystasz, sprawdzałem w tym roku przed wyjazdami różne serwisy ale albo wychodziło mi taniej na booking.com albo danego hotelu w ogóle nie było, a z chęcią bym sprawdził jak wygląda rezerwacja na innych stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#987 PostWysłany: 11 Cze 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ja w ostatnim czasie tańsze (40-80€ za pobyt) rezerwacje tych samych obiektów niż na booking zrobiłem na:
travelocity
cheaptickets
hotelsclick
W tamtym roku jeszcze doszła jedna sztuka na amoma (prawie 50% taniej niż gdzie indziej, w tym na booking), kiedyś lepsze od bookingu oferty trafiałem też na allabouthotels.com ale teraz jeszcze lepsze znajduję na tych co powyżej.
Ogólnie rzecz ujmując trzeba się trochę naklikać i szukać zniżek ;)

PS. Kiedyś istniał dla mnie tylko booking ale okazało się, że brak wierności przekłada się na znaczne oszczędności. Skutkiem czego przez ostatnie 2 lata na blisko 10 rezerwacji tylko jedna była na B - ale nie dlatego, że taniej tylko nigdzie indziej nie było tego obiektu.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#988 PostWysłany: 11 Cze 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
hank napisał(a):
correos napisał(a):
korzystam z innych stron do rezerwacji noclegow

Możesz podać adresy tych stron z których korzystasz, sprawdzałem w tym roku przed wyjazdami różne serwisy ale albo wychodziło mi taniej na booking.com albo danego hotelu w ogóle nie było, a z chęcią bym sprawdził jak wygląda rezerwacja na innych stronach.


rozne wersje jezykowe
np expedia lowcostholidays plus kody rabatowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#989 PostWysłany: 11 Cze 2015 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nolimit napisał(a):



Inny przyklad - hotel 3 gwiazdkowy cena za noc 150 euro. Na zdjeciach w ofercie booking hotel prezentuje sie ladnie. Na miejscu dostaje pokoj zupelnie inny niz oferowany a 'hotel' wyglada gorzej niz malo zadbany pensjonat. W tym hotelu nic nie bylo zgodne z umowa. Np hotel informuje na booking ze plaza sie 500 m od hotelu a faktycznie jest 6 km (!).
[...]
Podrozoje bardzo czesto, czesto zmieniam hotele i uwazam ze mam spore doswiadczenie bo pisze to z wlasnych przykladow a nie zaslyszanych.

Odkopałem starszego posta, ale wg mnie bardzo fajnie pokazuje on opiniotwórczosc. internetowa. Ktos, kto twierdzi ze ma duze doświadczenie bo czesto podróżuje, bierze hotel za 150eur i nawet na mapie nie sprawdzi ze jest on 6km od wody a nie 600m. Sorry ale jest to dla mnie niepojęte. Sprawdzenie opinii i jakichś fotek w innymi niz booking miejscu to podstawa. Ja korzystałem do tej pory kilkadziesiąt razy. I zawsze byłem w stanie znaleźć komplet informacji ktore sie potem zgadzały z rzeczywistością. A jak sie nie zgadzały albo opinie były nie bardzo, to odpuszczałem rezerwacje bez względu na okazje.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#990 PostWysłany: 12 Cze 2015 00:11 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 6
Cytuj:
Bylem przekonany, ze rzeczywiscie jest jak mowisz, dopoki nie zaczalem szukac hotelu w Islandii (monitoruje to juz od 3 tygodni). Poprzez wyszukiwarke hotel4free 1050-1100 zl to max co moglem wyciagnac za 4 dni na jakimkolwiek portalu (pokoj dwuosobowy), biorac pod uwage rowniez kody venere, hotels.com itp. Rowniez biorac pod uwage Hostelling International. W tym samym czasie na bookingu caly czas wisiala opcja 1040 zl, a w pewnym momencie pojawila sie opcja 850 zl ze sniadaniem i darmowa anulacja (!). Tak swoja droga, ta opcja darmowego anulowania jest rowniez bardzo istotna.


Można spokojnie wziąć namiot, pola namiotowe są praktycznie w każdej miejscowości, dość dobrze wyposażone i stosunkowo tanie w porównaniu do jakiejkolwiek innej formy nocelgu. Miejscami tylko podłoże uniemożliwia skuteczne wbicie śledzi ;) Jeśli wiatr nie wieje z zawrotną prędkością można biwakować :)
Jest jeszcze airbnb, jest kilka miejsc na Islandii które nie żądają zawrotnych cen za nocleg, ale najczęściej trzeba do nich kawałek dojechać (widoki rekompensują "stracony" czas).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#991 PostWysłany: 12 Cze 2015 14:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
BrunoJ napisał(a):
Sprawdzenie opinii i jakichś fotek w innymi niz booking miejscu to podstawa. Ja korzystałem do tej pory kilkadziesiąt razy. I zawsze byłem w stanie znaleźć komplet informacji ktore sie potem zgadzały z rzeczywistością. A jak sie nie zgadzały albo opinie były nie bardzo, to odpuszczałem rezerwacje bez względu na okazje.

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Zawsze sprawdzam opinie danego lokum na kilku rożnych portalach. Nie sugeruję się tylko jednym.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#992 PostWysłany: 12 Cze 2015 18:05 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Czy u Was też zniknęła możliwość sortowania ofert według ceny dla jednej osoby z wyłączeniem pokoi wieloosobowych? Do tej pory mogłam zaznaczyć, czy przeszukiwanie ofert ma obejmować także dormitoria czy tylko pokoje jednoosobowe, teraz to zniknęło i muszę się przekopywać przez multum ofert, które mnie nie interesują, żeby odnaleźć pokoje jednoosobowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#993 PostWysłany: 12 Cze 2015 19:27 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
U mnie jest

Załączniki:
boo.jpg
boo.jpg [ 77.08 KiB | Obejrzany 1282 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#994 PostWysłany: 12 Cze 2015 19:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak zrobisz kilka-kilkanascie rezerwacji na booking dostajesz znizke "genius" dodatkowe 10% na wybrane hotele

Laczac to z "sekretna oferta" mozna wyrwac naprawde kosmiczne ceny

np. Borei Angkor Resort & Spa w Siem Reap

spalem w nim za 129zl i transport z lotniska free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#995 PostWysłany: 12 Cze 2015 21:03 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
@hank

dzięki, u mnie niestety nie ma, ani w wersji polskiej, ani angielskiej

Załączniki:
FireShot Screen Capture #011 - 'Booking_com_ Hotels in Barcelona_ Book your hotel now!' - www_booking_com_searchresults_en-gb_html_sid=7389b15cfbdbabd.jpg
FireShot Screen Capture #011 - 'Booking_com_ Hotels in Barcelona_ Book your hotel now!' - www_booking_com_searchresults_en-gb_html_sid=7389b15cfbdbabd.jpg [ 227.91 KiB | Obejrzany 1224 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#996 PostWysłany: 12 Cze 2015 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ok, kolejny przykład. 31 lipca-3 sierpnia, weekend na Malcie. Na bookingu najtańsza dwójka 497 zł. Nigdzie indziej nie widzę niczego ponizej 500 zł. Booking znowu najtańszy.

Ktoś to obali? :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#997 PostWysłany: 12 Cze 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
co najmniej 3 sztuki poniżej 500zł na travelocity ;)

btw, na tym bookingu to jakaś mordownia :lol: na travelocity do 600zł są obiekty z notami pow. 4,5 na TA ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#998 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:47 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Djorkaeff napisał(a):
Ok, kolejny przykład. 31 lipca-3 sierpnia, weekend na Malcie. Na bookingu najtańsza dwójka 497 zł. Nigdzie indziej nie widzę niczego ponizej 500 zł. Booking znowu najtańszy.

Ktoś to obali? :P



100 PLN mniej szukac dalej ?

Załączniki:
djork.JPG
djork.JPG [ 67.19 KiB | Obejrzany 1236 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#999 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Z reguły Ci, którzy twierdzą, że booking jest najtańszy, po prostu nie umieją, bądź nie chcą szukać noclegów w innych miejscach.
Wg mnie, przynajmniej w 95% przypadków, dany hotel w konkretnym terminie da się w sieci znaleźć taniej niż na bookingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1000 PostWysłany: 12 Cze 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Nie wiem w ilu procentach przypadkow mozna znalezc oferty taniej, niz na bookingu, bo jasnowidzem nie jestem...Za to wiem, ze zanim zarezerwuje nocleg przeczesuje neta wszerz i wzdluz i takiej znizki na interesujace mnie hotele nie daje mi nikt inny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group