Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 04 Cze 2015 22:49 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
joael napisał(a):
Z pozycji hotelarza. Napisz do nich maila z wyjaśnieniem że dołożysz wymagane środki na karcie debetowej w ciągu x-dni. Z tym że pamiętaj żeby na tej karcie cały czas była wymagana kwota bo pewnie będą ci ją autoryzować aż do przyjazdu. W moim obiekcie też tak robimy jeżeli ktoś gwarantuje "nie wydmuszką" swój pobyt. Nawet w grafiku te rezerwacje są oznaczone innym kolorem. Teraz booking nie przesyła danych karty do obiektów, tylko trzyma je u siebie na szyfrowanej platformie. Nie bałbym się podawać karty kredytowej. Ale to tylko moja opinia.


Dzieki Joael za szybki odzew. Napisałam maila. Zobaczymy czy się zgodzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#962 PostWysłany: 04 Cze 2015 23:38 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Mnie ostatnio preautoryzowali karte debetowa. Pieniadze wrocily na konto po ok 2 tygodniach. Natomiast rozumiem Twoje obawy. Mnie skradziono dane z karty w zeszlym roku i byl to na 100% booking.com poniewaz karty tej nie uzwalam w ogole ani przed ani po dokonaniu rezerwacji na booking com. Taka rezerwowa kredytowka. Kradziezy ok 1500 zl dokonano 2-3 mies po dokonaniu rezerwacji a okolo miesiac przed pobytem w hotelu. Teraz nie uzywam zadnej innej karty tylko debetowej na ktorej mam grosze, gora 100-200 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 05 Cze 2015 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Kartę debetową można autoryzować, z tą różnicą od kredytowej, że przy kredytówce robicie tylko dopełnienie i jest to 1 i ta sama operacja. W debetówce jak chcesz zrobić dopełnienie to jest to już inna transakcja. Czyli jak masz na debetówce 500zł do preautoryzacji i później chcą ci dopełnić te 500zł, musisz mieć kolejne 500zł gotowe na dopełnienie (w terminie do 2-3tyg jak nie zejdzie blokada). To jedyny minus debetówki. No bez kodów CVC nie da się tego zrobić bo jest komunikat NIE AKCEPTUJ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 05 Cze 2015 08:12 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Odpisali , że przetrzymaja rezerwacje przez 2 tygodnie i raz przed przyjazdem będą preautoryzowac kartę. Ale chyba dalej jestem w polu... jeśli przy rezerwacji nie chcieli kodu cvv , to moja wypukła debetowka, nawet doladowana,i tak nie przejdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 05 Cze 2015 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
No nie, ale sam kod możesz im podać w korespondencji, wyślij życzenie do obiektu. I tyle. Tylko jak pisałem miej świadomość że przy autoryzacji i później transakcji musisz mieć odpowiednio 2x więcej środków na karcie bo to będą 2 transakcje a nie jak w kredytówce 1.

Booking teraz znacząco zmienił politykę, i już praktycznie się nie spotyka obiektów gdzie nie jest wymagana zaliczka/zadatek przed przyjazdem. A to dlatego że pozwolił gościom "lokalnym" rezerwować obiekty bez karty. I zrobiła się sytuacja gdzie na 10 rezerwacji 3 są anulowane po terminie anulacji, są nie dojazdy bez konsekwencji dla rezerwującego. Hotele i booking na takich osobach traci.

Pewnie niedługo wprowadzą konta klienta, i trzeba będzie tam mieć środki żeby gwarantować rezerwacje.

Tak na marginesie. U nas w obiekcie nawet przy bezzwrotkach ludzie nie rozumieją co to dla nich oznacza, po prostu kliknęli w najniższą stawkę. I żeby było śmiesznie, to nie jakaś kwatera gdzie sumy rezerwacji są niskie, tylko aparthotel 4* gdzie za dobę najniższa u nas cena to 389zł a kwota rezerwacji to kilka tysięcy. I problemy są niestety tylko z Polakami. Ewentualnie Ruskimi z Kaliningradu, Białorusinami (bo oni mają karty kredytowe ale bez 3D, których autoryzować w Polsce już nie można).
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#966 PostWysłany: 06 Cze 2015 18:03 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
No i właśnie sprawdzilam maila i odwolali mi rezerwacje... Po 8 godzinach po zaakceptowaniu mojej propozycji. Jak tak można :(
Chyba pora skończyć z tym serwisem, faktycznie jest coraz mniej ofert z bezpl. anulacja , a jak już takie są, to je odwołują - w każdym bądź razie osobiście już mialam 2 takie przypadki (na jednym mi nie zależało, szkoda ze w drugim nie dotrzymali umowy - w obydwu przypadkach była to oferta Genius).

-- 06 Cze 2015 18:03 --

No i właśnie sprawdzilam maila i odwolali mi rezerwacje... Po 8 godzinach po zaakceptowaniu mojej propozycji. Jak tak można :(
Chyba pora skończyć z tym serwisem, faktycznie jest coraz mniej ofert z bezpl. anulacja , a jak już takie są, to je odwołują - w każdym bądź razie osobiście już mialam 2 takie przypadki (na jednym mi nie zależało, szkoda ze w drugim nie dotrzymali umowy - w obydwu przypadkach była to oferta Genius).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 06 Cze 2015 18:10 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Booking teraz znacząco zmienił politykę, i już praktycznie się nie spotyka obiektów gdzie nie jest wymagana zaliczka/zadatek przed przyjazdem. A to dlatego że pozwolił gościom "lokalnym" rezerwować obiekty bez karty. I zrobiła się sytuacja gdzie na 10 rezerwacji 3 są anulowane po terminie anulacji, są nie dojazdy bez konsekwencji dla rezerwującego. Hotele i booking na takich osobach traci.

Pewnie niedługo wprowadzą konta klienta, i trzeba będzie tam mieć środki żeby gwarantować rezerwacje.

A zdarzyło Wam się, żeby po podaniu pre-paida lub rezerwacji bez karty booking.com lub hotel probowal sciagnac niewkorzystana i nieodwolana w terminie rezerwacje ? ;) I czy jest w ogole taka mozliwosc ? :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 09 Cze 2015 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
...Tak czytam te wszystkie historie z bookingiem i oczy przecieram...Mam z nimi kilkadziesiat rezerwacji i nigdy, nigdy nie mialam zadnych problemow...Czy to tylko moje szczescie, czy pech innych, ze maja przeboje..? Pytam sie, bo nie wiem, czy dalej przez nich rezerwowac czy znalezc sobie jakiegos innego posrednika..?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#969 PostWysłany: 09 Cze 2015 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
ATX napisał(a):

A zdarzyło Wam się, żeby po podaniu pre-paida lub rezerwacji bez karty booking.com lub hotel probowal sciagnac niewkorzystana i nieodwolana w terminie rezerwacje ? ;) I czy jest w ogole taka mozliwosc ? :P



Mi sie tak raz zdarzyło , Miałem rezerwacje bez podania karty i nie stawiłem sie w hotelu. Przysyłali emaila z linkiem do płatności za 1wsza dobę z prośbą o opłacenie. Nic więcej nie mogli zrobic...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#970 PostWysłany: 09 Cze 2015 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
chaleanthite napisał(a):
...Tak czytam te wszystkie historie z bookingiem i oczy przecieram...Mam z nimi kilkadziesiat rezerwacji i nigdy, nigdy nie mialam zadnych problemow...Czy to tylko moje szczescie, czy pech innych, ze maja przeboje..? Pytam sie, bo nie wiem, czy dalej przez nich rezerwowac czy znalezc sobie jakiegos innego posrednika..?
Ale po co szukać innego skoro jesteś zadowolona? Większość z opisanych tutaj problemów ludzie tworzą sobie sami, np. rezerwując nie mając wystarczających środków na karcie albo wybierając obiekty o wątpliwej reputacji. Na moich ponad 20 rezerwacji tylko z jedną był problem i nie była to wina serwisu, a hotelu. Na miejscu okazało się, że dostałem pokój w nieco gorszym standardzie niż zarezerwowany. Po złożeniu reklamacji booking w ramach rekompensaty sam zaproponował zwrot 50% kosztów, czego kompletnie się nie spodziewałem i o co nawet nie prosiłem. Takie rozwiązanie oczywiście w pełni mnie usatysfakcjonowało. Jak dla mnie, booking jest najlepszym serwisem do rezerwowania noclegów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
#971 PostWysłany: 09 Cze 2015 12:29 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
chaleanthite napisał(a):
Pytam sie, bo nie wiem, czy dalej przez nich rezerwowac czy znalezc sobie jakiegos innego posrednika..?


Dokładnie, jak kolega wyżej. Problemy w większośći wynikają z poziomu hotelu a nie b.com, natomiast te można rozpoznać chociażby po samych opiniach, więc to jest już raczej wybór osoby rezerwującej, czy chce się narazić na możliwe problemy.
Dodatkowo mimo, iż b.com zmienił politykę pro client, warto wiedzieć, że mimo wszystko dba on o klientów, którzy są lojalni, tak więc przynajmniej w moim wypadku zawsze gdy były jakieś problemy, była i rekompensata.

joael napisał(a):
Kartę debetową można autoryzować, z tą różnicą od kredytowej, że przy kredytówce robicie tylko dopełnienie i jest to 1 i ta sama operacja. W debetówce jak chcesz zrobić dopełnienie to jest to już inna transakcja. Czyli jak masz na debetówce 500zł do preautoryzacji i później chcą ci dopełnić te 500zł, musisz mieć kolejne 500zł gotowe na dopełnienie (w terminie do 2-3tyg jak nie zejdzie blokada). To jedyny minus debetówki.


Jest jeszcze inna możliwość, lecz niepraktykowana najprawdopodobniej z powodu lenistwa?
Podczas płatności w recepcji można przy użyciu terminala zdjąć preautoryzację.
Jednak z moich obserwacji mało kto z tego korzysta.
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
#972 PostWysłany: 09 Cze 2015 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
Mi hotel pobrał z karty, pomimo iż rezerwacja tego nie przewidywała. Po kontakcie z Booking kasa została zwrócona. W moim przypadku na kilkanaście rezerwacji same plusy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#973 PostWysłany: 09 Cze 2015 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
scorpion1077 napisał(a):
Jest jeszcze inna możliwość, lecz niepraktykowana najprawdopodobniej z powodu lenistwa?
Podczas płatności w recepcji można przy użyciu terminala zdjąć preautoryzację.
Jednak z moich obserwacji mało kto z tego korzysta.


Nie koniecznie, u mnie na terminalu z Topcardu takiej opcji nie ma (obsługa poprzez PKO SA)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 09 Cze 2015 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
scomin, scorpion1077-dzieki wielkie, uspokoiliscie mnie...Bo wiecie-czasem czlowiekowi sie cos ciagle udaje, a nie wie, ze ma po prostu farta...To wszystko jest oczywiscie tylko do czasu, nie chcialabym sie obudzic kiedys z przyslowiowa reka w nocniku, wiec spytalam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 09 Cze 2015 23:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
Moim zdaniem największym problemem jest to, że ludzie lubią przepłacać wybierając booking. Wpadki zdarzają się w każdym serwisie, booking jakoś szczególnie nie odbiega od normy na plus czy minus, natomiast jest tam najczęściej drożej, niż na innych tego typu serwisach.
Ale co kto lubi... Kto bogatemu zabroni płacić 10-20% więcej? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#976 PostWysłany: 10 Cze 2015 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@sranda
Pierwsza lepsza porównywarka pozwala zorientować się, że to co napisałaś nie jest regułą. Czasem najtańszy jest booking, czasem inne serwisy. Gdyby na bookingu najczęściej było drożej to nie miałbym u nich najwięcej rezerwacji 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#977 PostWysłany: 10 Cze 2015 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ja tez wybieram booking, bo hotele, ktore mnie intertesuja sa tam dostepne w najlepszych cenach (np. za 4-gwiazdkowy hotel w Meksyku dali mi cene o 40% mniejsza niz na innych stronach!!! Do dzis nie wiem, czy jakas promo mieli czy co, ale nigdzie indziej-lacznie ze strona samego hotelu-takiej ceny nie bylo...). Czasem (dosc rzadko) zdarza sie, ze maja oferty drozsze o zawrotne kwoty typu 4 euro za tydzien pobytu, ale wtedy mimo wszystko wybieram ich, bo jeszcze sie na nich nie zawiodlam, a mialam dzieki nim fajne ulatwienia typu wczesniejsze zameldowanie, czy bardzo pozne wymeldowanie. 2 razy zdarzylo mi sie zarezerwowac hotel przez inne strony i zawsze wychodzily z tego hocki-klocki (np. dostawalismy pokoj o gorszym standardzie za cene tego lepszego...).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:23 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
scomin napisał(a):
@sranda
Pierwsza lepsza porównywarka pozwala zorientować się, że to co napisałaś nie jest regułą. Czasem najtańszy jest booking, czasem inne serwisy. Gdyby na bookingu najczęściej było drożej to nie miałbym u nich najwięcej rezerwacji 8-)


Napisałeś, nie 'napisałaś'. ;)

Poza tym wyszukiwarki typu hotelscombined czy trivago nie biorą pod uwagę różnych kodów zniżkowych, które często można znaleźć i użyć w innych serwisach, a powodują, że cena ostateczna jest wtedy niższa niż na booking.
Wyszukiwarki nie biorą też zupełnie pod uwagę ofert hoteli np. w niemieckich czy brytyjskich biurach podróży, a spróbuj w miejscowości wypoczynkowej np. nad Morzem Śródziemnym czy Karaibach/Meksyku znaleźć ten sam hotel na Booking oraz w pierwszym lepszym niemieckim biurze podróży, różnica niekiedy jest porażająca.

Ale jak widać, niezależnie od faktów, nadal będzie istniał stereotyp, że booking jest pewny i ... tani. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Jak się ma już te kilka rezerwacji na Bookingu i uczestniczy w programie Genius, która daje 10 procent zniżki, to niełatwo znaleźć tańszą ofertę gdzieś indziej. Inne portale owszem, oferują różne kody zniżkowe, ale okresowo i nie zawsze na interesujące nas oferty. Przyznaję, Booking ma też oferty z cenami dużo wyższymi niż inni. Ale po to są przecież wszelakiej maści porównywarki, by kupić tam, gdzie aktualnie taniej.Tak więc booking sobie chwalę, 40 rezerwacji już u nich wykorzystałam, a na ten rok mam już kilka następnych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#980 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:51 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
Cóż, może ja mam pecha, albo wybieram jakieś nietypowe hotele, ale na dobre kilkadziesiąt rezerwacji w ostatnich 2-3 latach, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby hotel w danym terminie był tańszy na booking, niż w innym serwisie.

Przyznaję, booking posiada pewne zalety związane z np. z bezpłatną możliwością anulacji często nawet dzień przed terminem pobytu, a w innych serwisach często trzeba zapłacić z góry, żeby było taniej, ale z drugiej strony jak mam już wykupiony lot i zaklepany termin urlopu, to nie widzę ryzyka, by nie zapłacić również od razu za hotel, bo i tak ten nocleg wykorzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group