Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bolonia, czy Bergamo?
#1 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Pytanie do osób, które były w obu miastach...które byście wybrali?
Planuję lot na 2 dni pod koniec października na urodziny, cenowo wychodzi tak samo, różnica 10zł :D
Co zabookować? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Moim zdaniem Bergamo (samo miasto ładne, blisko Mediolan, Werona, jeziora), ale to zależy od tego, co chcesz oglądać.
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:33 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Moim zdaniem Bolonia (samo miasto ładne, blisko Modena, Ferrara, Ravenna), ale to zależy od tego, co chcesz oglądać ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
:D Raczej nie będę ruszać się z tego miasta, to ma być 2-dniowe dolce vita :D dobrze zjeść po włosku, napić się dużo pysznego wina i łazić po mieście bez celu ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:01 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
To jednak Bolonia. Wieksze miasto, wiecej miejsc do spacerowania, wiecej knajp. A wieczorem panuje na ulicach taki fajny klimat. Pewnie dlatego, ze miasto zdominowane przez studentow. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:03 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 8
Byłam w Bergamo własnie na weekend, dokładnie 24 h i szczerze polecam. Masz wszystko blisko, miasteczko jest piękne, można poczuć Włochy. Na forum jest dużo wskazówek co do jego zwiedzania. Nie polecam jechać do Mediolanu, jeśli masz mało czasu i chcesz nasycić się spokojnym szwendaniem. W innym przypadku będziesz strasznie gonić.
Bolonię zobaczę dopiero we wrześniu, więc może wtedy podbiję post. Można też zostawić sobie Bolonię na wypadek "długiego weekendu" i zrobić np.Kraków-Bolonia (samolot), Bolonia-Florencja (pociąg/autobus), Florencja-Piza (pociąg/autobus), Piza-Kraków (samolot). Albo w zbliżonej konfiguracji z Twojego miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jak dla mnie to pytanie trochę w stylu "Kraków czy Katowice". Bergamo to miasto w dużej części przemysłowe, może ma fajną starówkę żeby coś zobaczyć i 2 dni będzie na nie akurat. Ale w Bolonii masz dużo ciekawszych rzeczy do zobaczenia i ja bym wybierał Bolonię. Zwłaszcza jeżeli cenowo wychodzi podobnie. Do Bergamo częściej trafiają się dobre ceny i jeszcze tam polecisz :)

Dodam że moja wypowiedź jest trochę stylu nie wiem ale się wypowiem - bo w ani w Bolonii ani w Bergamo nie byłem, ale koledzy Włosi jak im kiedyś powiedziałem że chcę zobaczyć Bergamo złapali się za głowę i kazali zostać dłużej w Mediolanie :) Z tego co tu od Was czytam to widzę że może nie jest tak źle i kiedyś tam zawitam, ale dalej myślę że są ciekawsze miejsca i Bolonia jest jednym z nich. Bergamo wygląda mi na miejsce na szybki wypad żeby poczuć Włochy - w czym oczywiście nie ma nic złego.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2014 18:19 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
zbyhu napisał(a):
Jak dla mnie to pytanie trochę w stylu "Kraków czy Katowice".

Wybór jest oczywisty :shock: ;)
zbyhu napisał(a):
Dodam że moja wypowiedź jest trochę stylu nie wiem ale się wypowiem - bo w ani w Bolonii ani w Bergamo nie byłem, ale koledzy Włosi jak im kiedyś powiedziałem że chcę zobaczyć Bergamo złapali się za głowę i kazali zostać dłużej w Mediolanie :) Z tego co tu od Was czytam to widzę że może nie jest tak źle i kiedyś tam zawitam, ale dalej myślę że są ciekawsze miejsca i Bolonia jest jednym z nich. Bergamo wygląda mi na miejsce na szybki wypad żeby poczuć Włochy - w czym oczywiście nie ma nic złego.

A moi znajomi Włosi powiedzieli coś dokładnie odwrotnego :) Byłem we wszystkich tych miejscach (Bergamo, Mediolan, Bolonia) i o ile jestem małym wielbicielem Bergamo to w tym celu i w tym terminie wybrałbym Bolonię. Będzie cieplej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Wrz 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Bylam i w Bolonii i w Bergamo, Bolonia ciekawsza i ma nieziemskie knajpki.idealne na weekend w stylu 'dolce vita' :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2014 20:37 

Wg mnie Bergamo :) jest bardziej urocze, pełne wąskich uliczek, świetnych knajp. Bolonia też jest ładna i ciekawa ale nie ma tej atmosfery co Bergamo. Ps w Bergamo byłam 3 razy i 2 razy niemiłosiernie padało. Pogoda chyba jednak lepsza będzie w Bolonii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Wrz 2014 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 23
Kilometry: 26 356
Bolonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Wrz 2014 13:22 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Też szukam towarzystwa od 27.10 do 1.11 ;) 27.10 przylatuję do Bergamo, ale jeszcze nie mam powrotnego biletu do PL. Rozważam właśnie Bergamo, Bolonię lub Pizę. Gdybyś szukał towarzystwa, to śmiało.

Chcę zrobić objazdówkę i mam do wyboru dwie opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Wrz 2014 13:48 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Waniliacynamon napisał(a):
Też szukam towarzystwa od 27.10 do 1.11 ;) 27.10 przylatuję do Bergamo, ale jeszcze nie mam powrotnego biletu do PL. Rozważam właśnie Bergamo, Bolonię lub Pizę. Gdybyś szukał towarzystwa, to śmiało.

Chcę zrobić objazdówkę i mam do wyboru dwie opcje.


Z Pizy ciężko będzie wrócić, bo ostatni lot powrotny jest 25 października.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Wrz 2014 13:56 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
ciacho_majonez napisał(a):

Z Pizy ciężko będzie wrócić, bo ostatni lot powrotny jest 25 października.

Fakt, to pozostaje mi tylko lot z dwóch miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Wrz 2014 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Bolonia wg mnie nie jest interesująca. Jest dosyć statyczna i nic się tam nie dzieje. Jeśli miałbym wybrać to na pewno wolałbym Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2014 15:58 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
2 dni w Bergamo to za dużo, Bolonia + Florencja to by było fajne połączenie.
Dojazd dosc szybki np. pociagami trenitalia albo italotreno

Poza tym Bergamo wydaje się byc cenowo droższe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2014 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):
Pytanie do osób, które były w obu miastach...które byście wybrali?

OBA :!:
.
..
...
....
.....
A tak poważniej: jeżeli to ma być krótki wypad "we włoskim klimacie" - to chyba Bergamo. Bolonię warto zostawić na porządniejsze zwiedzanie - jest po prostu większa i ma proporcjonalnie "więcej" do zaoferowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Paź 2014 13:41 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Ja mam takie pytanie, może ktoś mi doradz:
Kusi mnie, żeby polecieć do Bolonii w ostatni weekend stycznia (piątek-niedziela, z tym, że przylot do Włoch ok. godz. 18 i powrót do Polski w niedzielę ok. godz. 13). Lepiej ograniczyć się do zwiedzania samej Bolonii, czy też zrobić Bolonię w piątek wieczorem i niedzielę do południa, a w sobotę udać się pociągiem na cały dzień do Florencji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Paź 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Runo-88 napisał(a):
Ja mam takie pytanie, może ktoś mi doradz:
Kusi mnie, żeby polecieć do Bolonii w ostatni weekend stycznia (piątek-niedziela, z tym, że przylot do Włoch ok. godz. 18 i powrót do Polski w niedzielę ok. godz. 13). Lepiej ograniczyć się do zwiedzania samej Bolonii, czy też zrobić Bolonię w piątek wieczorem i niedzielę do południa, a w sobotę udać się pociągiem na cały dzień do Florencji?


Zwiedzić Bolonię i Florencję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Paź 2014 14:14 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Runo-88 napisał(a):
Ja mam takie pytanie, może ktoś mi doradz:
Kusi mnie, żeby polecieć do Bolonii w ostatni weekend stycznia (piątek-niedziela, z tym, że przylot do Włoch ok. godz. 18 i powrót do Polski w niedzielę ok. godz. 13). Lepiej ograniczyć się do zwiedzania samej Bolonii, czy też zrobić Bolonię w piątek wieczorem i niedzielę do południa, a w sobotę udać się pociągiem na cały dzień do Florencji?


Kiedyś miałem podobną ilość czasu na Bolonię jak w tej drugiej wersji. Trochę odczuwałem niedosyt, ale od biedy mogło być. Z kolei na Florencję jeden dzień będzie za mało, więc może coś mniejszego, bliżej Bolonii, np. Modenę lub Ferrarę; obie jakieś pół godziny jazdy pociągiem z Bolonii; obie zwiedzałem jednego dnia, ale to akurat było bez sensu; powinienem był wybrać jedną z nich i np. dozwiedzać sobie Bolonię ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: drt_c oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group