Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2014 14:26 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 54
Zbanowany
Czy takie zachowanie powinno dziwic? A moze po prostu blokady wlaczaja sie automatycznie po przekreceniu kluczyka?
W tej chwili nie pamietam w ktorym momencie zaryglowal nas...
To bylo w Dzakarcie, w bialej lub niebieskiej taksowce- te dwa kolory sa polecane, jako bezpieczne.
Ustalilismy glosno cene, ale na koniec i tak koles zazyczyl sobie jeszcze doplaty za wjazd na parking. Myslalam, ze mnie nie wypusci, ale dal za wygrana, mimo, ze niczego mu nie dolozylam do wczesniej ustalonej kwoty.
Naprawde mialam stracha, bo to ich natrectwo na ulicach, kiedy zobacza biala kobiete jest nie do zniesienia, a ten tez mial jakis taki *** wzrok. :?


Ostatnio edytowany przez krepso 11 Kwi 2014 14:54, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2014 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Znam przypadek w Polsce, kiedy pasażer taksówki otworzył sobie bezmyślnie drzwi przed przejeżdżającym obok samochodem w wyniku czego drzwi urwało. Policja uznała odpowiedzialność kierowcy, a nie pasażera. W takim świetle ryglowanie drzwi od wewnątrz ma sens.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2014 14:38 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 54
Zbanowany
No faktycznie wiele za tym przemawia, ale korzystalam z taksowek w roznych krajach i nigdy sie z czyms takim nie spotkalam...
Dodam, iz to byl srodek nocy.
Moze ktos mial podobne doswiadczenia w Indonezji.
Jesli tak, to tylko pogratulowac takich taksowkarzy...przynajmniej pod tym wzgledem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2014 15:11 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 18
Też miałem taką sytuację na Gran Canarii, taksówkarz po uregulowaniu za kurs wyszedł i otworzył mi drzwi. Automatyczne ryglowanie działa raczej tylko na klamkę zewnętrzną, tutaj musiał być przełączony rygiel w drzwiach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2014 15:14 

Akus napisał(a):
Też miałem taką sytuację na Gran Canarii, taksówkarz po uregulowaniu za kurs wyszedł i otworzył mi drzwi. Automatyczne ryglowanie działa raczej tylko na klamkę zewnętrzną, tutaj musiał być przełączony rygiel w drzwiach.


czyli zabezpieczenie w drzwiach przed otwarciem drzwi przez małe dzieci, na wyposażeniu każdego samochodu obecnie produkowanego z tylnymi drzwiami


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Kwi 2014 15:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2014 15:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Na Bali każda taksówka, jaką jechałem ryglowała wszystkie zamki w aucie. Może to jakieś złudne poczucie bezpieczeństwa w razie napadu rabunkowego w trakcie postoju na światłach? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2014 15:20 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jeżeli ta taksówka w Dżakarcie była nowym modelem (w co wątpię!) to drzwi ryglują się same - opcja antynapadowa.
Natomiast myślę, że po prostu chciał Cię przestraszyć i wydusić dodatkową dopłatę. W Azji parę razy (ale rzadko) spotkałem się z próbą takich sztuczek. Radzę umawiając się na kwotę za usługę zapisać to wyraźnie na kartce i wtedy jak chcą coś dodatkowo to po prostu machasz mu nachalnie taką "umową" przed oczami. Raz w Chinach mając taki zapis na kartce powiedziałem, że wezwę policję i taksówkarz natychmiast odpuścił sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2014 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jesli chodzi o sytuacje w których ryglowanie drzwi zwiazane jest z zabezpieczeniem stosowanym na tylnych drzwiach wobec dzieci, to jest bardzo prosta sytuacja, zeby to obejść. Mianowicie można opuscić szybę i otworzyć sobie drzwi klamką zewnętrzną, oczywiscie pod warunkiem, iż nie mamy zablokowanych okien ( przy oknach sterowanych automatycznie), albo w sytuacji gdy okna są na korbkę.

CO do przyzwyczajeń czy też wymogów prawnych, to w Polsce dopuszczalna jest jazda kierowcy taxi bez pasów, ponieważ pasazer może w przypadku zapietego pasa kierowcy udusić czy też poddusić go.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2014 16:21 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Anonymous napisał(a):
Akus napisał(a):
Też miałem taką sytuację na Gran Canarii, taksówkarz po uregulowaniu za kurs wyszedł i otworzył mi drzwi. Automatyczne ryglowanie działa raczej tylko na klamkę zewnętrzną, tutaj musiał być przełączony rygiel w drzwiach.


czyli zabezpieczenie w drzwiach przed otwarciem drzwi przez małe dzieci, na wyposażeniu każdego samochodu obecnie produkowanego z tylnymi drzwiami


takie ryglowanie wlacza sie gdy pojazd jest w ruchu, a nie stoi, bodajże powyzej 20 km/h (przynajmniej u mnie w audi a4)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2014 16:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Anonymous napisał(a):
Akus napisał(a):
Też miałem taką sytuację na Gran Canarii, taksówkarz po uregulowaniu za kurs wyszedł i otworzył mi drzwi. Automatyczne ryglowanie działa raczej tylko na klamkę zewnętrzną, tutaj musiał być przełączony rygiel w drzwiach.


czyli zabezpieczenie w drzwiach przed otwarciem drzwi przez małe dzieci, na wyposażeniu każdego samochodu obecnie produkowanego z tylnymi drzwiami


Jeżeli chodzi o automatyczną blokadę to nie w każdym modelu, zależy od standardu/ceny. Włącza się automatycznie od prędk. +- 20 km/h i dotyczy wszystkich drzwi. Natomiast mechaniczny rygiel (ustawiany ręcznie) w tylnych drzwiach jest od lat chyba w każdym aucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2014 18:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Czestsza sztuczka taksiarzy jest niechec do wydania bagazu (modele z bagazniki otwieranym kluczykiem) - to mozna jeszcze obejsc biorac plecak na kolana. Blokowanych drzwi juz nie za bardzo. Lecz wtedy pomaga postraszenie policja (najlepiej turystyczna), tylko raz zdazylo mi sie by lokalsi nie spuscili z tonu;) (moze wiedzieli ze z nikim sie nie dogadam - policjant odlozyl sluchawke po uslyszeniu angielskiego ;) )

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Jeśli nam się nie spieszy to można wziąć taksiarza na przeczekanie - to jemu zależy żeby zarabiać, a zajmując taksówkę i nie płacąc mu dodatkowo taksówkarz traci czas nie mając szans na złapanie nowego klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2014 09:49 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 4
Pewnie wiele turystów czy miejscowych mu w tej sposób pouciekało :P Ale miałabym stracha jak w horrorach, gdybym weszła do taksówki i taksiarz od razu zaryglował drzwi ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Kwi 2014 10:14 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Już gorzej jak o 23 na Dominikanie szukaliśmy taxi i targowaliśmy się ostro z każdym. Chciał nas zabrać koleżka z Thomasa Cooka, ale jak "mafia" zczaiła o co chodzi to chcieli go prawie pobić:) Wsiedliśmy do dużego vana z młodym taksiarzem i 3km od lotniska,na totalnym zadupiu zatrzymuję się,wychodzi z auta i "one moment". Na szczęście spadła mu linka od gazu(lpg) pod maską :)
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group