Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 01 Lip 2015 11:56 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Trochę mnie poniosły emocje i nie pomyślałem; dzięki; i sprawa już wyjaśniona - nie wiedzieć czemu vuelo24.es zrobił m na karcie 14 operacji każda na kwotę 4 grosze i dlatego bank zablokował kartę i główna transakcja nie została zrealizowana;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
lukasz666 napisał(a):
Trochę mnie poniosły emocje i nie pomyślałem; dzięki; i sprawa już wyjaśniona - nie wiedzieć czemu vuelo24.es zrobił m na karcie 14 operacji każda na kwotę 4 grosze i dlatego bank zablokował kartę i główna transakcja nie została zrealizowana;

Też mam mały problem z nimi i z kartą :/ Możesz podpowiedzieć jak wyjaśniliście sytuację? Mail do nich, telefon na infolinię,...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:48 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
na razie załatwiłem sprawę z bankiem; i nie puszczą tej transakcji, bo te pierwsze 14 transakcji ją zablokowały, a ta główna przyszła już po zablokowaniu i oni nie mogą jej puścić; napisałem do vuelo24.es, że karta już jest ok, ale to oni muszą jeszcze raz ręcznie pobrać środki i zapewne tego nie zrobią;
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:10 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że deal jest już martwy? Dopiero teraz o nim przeczytałem i sprawdziłem kilka kombinacji i wszędzie normalne ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
AdYaCh lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:25 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Kurde przez nocke w pracy taki deal mnie ominal:/ ach szukam jakis terminow i nic:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
raczej już po ptakach
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 01 Lip 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
ale przecież nie ma nad czym rozpaczać, bo Etihad zwyczajowo nie bierze odpowiedzialności za EF i raczej na pewno polecą anulacje tak jak we wszystkich innych wcześniejszych ogólnie znanych przypadkach

ten EF co najwyżej można było potraktować 'jest ryzyko jest zabawa'... i tak trakuję zakup VCE-BKK za 169euro + .pt OTA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 01 Lip 2015 14:46 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 29
Ale jakie potwierdzone przypadki anulacji? Ktoś coś może zarzucić? Czy to piszą ci co nie kupili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Widać, że jesteś kompletnym żółtodziobem... zdecydowanie w ogóle nie powinieneś kupować tych biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
bobo77 napisał(a):
ale przecież nie ma nad czym rozpaczać, bo Etihad zwyczajowo nie bierze odpowiedzialności za EF i raczej na pewno polecą anulacje tak jak we wszystkich innych wcześniejszych ogólnie znanych przypadkach


kompletna bzdura, akurat EY jest raczej znany z bardzo dobrej uznawalności EF, także w klasach premium ; rzadko były przypadki anulacji z ich strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:11 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Nie dobijaj mnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
Widzę po wpisach, że połasiło się dużo osób z kilkoma, kilkunastoma postami. Oj będzie płacz:):)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja z kupowaniem dolotów wstrzymam się do ostatniej sensownej chwili, a i tak w przypadku "takich" okazji, nawet jeżeli etixy nie zostaną anulowane trzeba być przygotowanym na:

-konieczność uregulowania różnicy do wysokości taryfy biletu na lotnisku przed pierwszym lotem
-konieczności uregulowania różnicy np. podczas check-inu w dowolnym segmencie lotu, również powrotnym
-odmowy przyjęcia na pokład w przypadku nieuiszczenia różnicy
-niewystawienia karty pokładowej mimo wystawionego etixa
-negocjacje z przedstawicielami linii jak i pośrednika, również telefoniczne - mogą nie być to najtańsze rozmowy w Twoim życiu

To nie są bilety kupione w promocji, tylko w wyniku znanego błędu.

Jeżeli ktoś nie miał świadomości co kupuje, to powinien modlić się anulacje ;) (lub cud na który wszyscy liczymy za każdym razem 8-))
Jeżeli jednak wystąpi jedno z powyższych, musisz mieć wiedzę i świadomość na co się piszesz.

Jeżeli masz plan, by na tym bilecie pojechać na wymarzone wakacje z rodziną i już planujesz doloty, odhaczasz urlop w pracy, rezerwujesz hotele, radośnie oznajmiasz żonie i dzieciom gdzie i jak tanio polecicie - ta oferta zdecydowanie nie była dla Ciebie. Poczekaj na promocje, bo w tym wypadku do końca nie będziesz mógł być pewien czy w ogóle polecisz. Uświadom siebie i rodzinę, że może się nie udać, a sam na przyszłość szukaj biletów w promocji a nie z błędem.

Jeżeli możesz sobie zrobić urlop w dowolnej chwili, nie obciążasz nikogo decyzją o zakupie, wiesz jak zachować się na lotnisku i mimo to jesteś przygotowany na każdą z powyższych opcji , ponadto spanie zorganizujesz sobie na miejscu lub masz bezpłatną anulację do samego końca i możesz wrócić w innym terminie - to była oferta dla Ciebie 8-)

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wystarczająco :mrgreen:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 01 Lip 2015 15:33, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
lukasz666 napisał(a):
Si no contacta con nosotros en un plazo de 24 horas o su solicitud de reserva es cancelada, tal y como se estipula en nuestras Condiciones Generales, nos reservamos el derecho de facturarle una compensación de 100,00 € por reserva por la gestión y tramitación que hemos llevado hasta el momento de su reserva realizada en vuelo24.es. Dicha cantidad se le cargará según el método de pago indicado en la reserva de vuelo.

Podremos tramitar su petición con mayor rapidez si contesta directamente a este e-mail. Por favor, no dude en ponerse en contacto con nosotros si tiene algun


Jeśli nie skontaktujesz się z nami w ciągu 24 godzin żądanie rezerwacji jest anulowane, jak określono w Zasadach, zastrzegamy sobie prawo do wystawienia faktury rekompensaty w wysokości 100,00 € za rezerwację do zarządzania i przetwarzania, które podjęliśmy się w momencie rezerwacji dokonane w vuelo24.es. Kwota ta zostanie obliczona według metody płatności wskazany w rezerwacji lotu.

Ostrzeżenie przed rezerwacją na Fluege.de jest aktualne dla klonów tego OTA!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:40 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 29
@nick fajnie to rozpisałeś
Nadal nikt nie podał przykładów gdzie eithad(czyli dość duża i bogata linia) anulowała bilety. Nikt nie podał przykładu że musiał dopłacić. Nikt nie podał przykładu że anulowali mu na powrót.Oczywiście przykład lini eithad. Bo w ten sposób rozumowanie to jest również takie że może linia lotnicza upadnie albo z nieba będą spadały meteoryty. W dzisiejszych czasach social mediów taka linia jak eithad nie sądze żeby sobie pozwoliła za parę tysięcy euro na zrobienie jakiegokolwiek wałka szczególnie że bardzo inwestują w reklamę. I to nie jest tak że bilet został skradziony albo było hakerskie włamanie do systemu. Oczywiście jestem żółtodziobem i nigdy z czegoś takiego nie korzystałem ale przecież każdy z was był żółtodziobem. Tak więc jeżeli ktoś ma jakieś przykłady negatywne z eithadem to proszę o przykład.

P.S. pracownicy tych linii zapewne przeglądają również takie strony
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:05 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Heh, w coraz większej ilości wątków widzę wiele dziwnych teorii. Co prawda w moim interesie leży aby jak najmniej osób kupowało takie deale bo zwiększa to zawsze szansę uznania, ale uważam też, że na forum powinniśmy sobie pomagać i pisać o faktach, a nie mitach.

Dlatego wypowiem się (zgodnie z moją wiedzą) na podstawie posta @nick, który w mojej ocenie demonizuje sprawę:

Cytuj:
Ja z kupowaniem dolotów wstrzymam się do ostatniej sensownej chwili, a i tak w przypadku "takich" okazji, nawet jeżeli etixy nie zostaną anulowane trzeba być przygotowanym na:

W 100% zgadzam się.
Cytuj:
-konieczność uregulowania różnicy do wysokości taryfy biletu na lotnisku przed pierwszym lotem
-konieczności uregulowania różnicy np. podczas check-inu w dowolnym segmencie lotu, również powrotnym
-odmowy przyjęcia na pokład w przypadku nieuiszczenia różnicy
-niewystawienia karty pokładowej mimo wystawionego etixa

Podaj choć jeden taki przypadek. Znam takie (dość rzadkie) przypadki gdy ktoś kupował bilet z jawnym FD. Tu mamy zwykły lot RT - jeśli bilet się utrzyma nikt nie wnika w taryfę na lotnisku. Zabieranie kart pokładowych miało kiedyś miejsce przy lotach AirOne (chyba), kiedy checkin był robiony online w chwili zakupu i wszyscy wiedzieli, że bilety są skasowane, a próbowali lecieć na własne ryzyko.
Cytuj:
-negocjacje z przedstawicielami linii jak i pośrednika, również telefoniczne - mogą nie być to najtańsze rozmowy w Twoim życiu

Prawda. Od tego jest skype itp. O ryzyku związanym z kupowaniem na fluege.de i jego klonach pisało wielokrotnie wiele osób.

Podsumowując, szansę anulowania też oceniam wysoko (jak @Kamil napisał > 50%) dlatego, że OTA, które wystawiały ten bilet były g...ne i żadnej odpowiedzialności nie wezmą na klatę. Przy anulowaniu trzeba szybko się kontaktować by odzyskać pełną kasę. Jednak jeśli (jak rozumiem) bilet był wystawiony na stocku EY i nie zostanie anulowany to polecicie i wrócicie. Jeśli zostanie anulowany to jak napisała @bobo77 "no risk no fun" trzeba zadbać o zwrot kasy i szukać nowej oferty. A i jeszcze jedno - anulowanie po 6 tygodniach Goa było pierwszym przypadkiem gdy zostało to zrobione po tak długim czasie (a i ptaszki ćwierkały dość konkretnie o karach dla OTA za wystawianie biletu). Nie sądzę by EY czekało tak długo.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
jerome uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:18 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 29
@jasiub dzięki wielki, też mi się to jakoś tak mało prawdopodobne wydawało.
Dodatkowo bilety są na stronie alitalia potwierdzone a kupione przez ab direct. Aż przejrzałem ich regulamin i ogólnie na tak dalekich trasach jak anulują na dwa tygodnie przed albo krócej to zabulą każdej osobie 600€. Nie doczytałem nigdzie w ich regulaminie "kupiłeś bilet tanio,jesteś złodziejem i nie polecisz". Ja bilety dostałem już na skrzynkę :) i jakie byłoby zaufanie do linii lotniczej która sobie tydzień przed kasuje Tobie bilet. Rainbow tours kiedyś (rok,2 lata temu) miała jakiś błąd i można było kupić bilety do afryki z polski za 400zł w dwie strony. Ludzie podostawali bilety. Potem Rainbow mówił że to błąd systemu i anuluje ludziom bilety a jednak wycofali się z tego i wszyscy ponoć polecieli(śledziłem wątek na forum :) ) A co dopiero taka marka jak etihad. Zaraz byśmy im burzę zrobili w social mediach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:26 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Taka duża i znana linia jak United też nie mogłaby sobie pozwolić na masowe anulacje, w tym biletów na tydzień przed wylotem i do/z USA, chronionych zarówno przez prawo UE jak i USA, prawda? Ile reputacji by straciła po burzy w social mediach?
(No, akurat w przypadku tej linii trudno mówić o reputacji, ale mniejsza o to.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:33 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
@kadziu1
Co do wypłaty odszkodowania - droga do niego jest wyboista i trzeba być wytrwałym by je uzyskać. Ale naprawdę nie sądzę by EY anulowało loty na kilka dni przed wylotem. Jeśli anulują , to zrobią teraz. Przykład Rainbow Tours nie ma tu nic do rzeczy - biuro podróży mogło anulować to bez żadnych konsekwencji i brawa dla nich za utrzymanie rezerwacji (wynika to z faktu, że de facto kupowałeś wycieczkę, a nie przelot w liniach). Tego typu błędy zdarzają się często - często są uznawane, czasami nie i tyle. Jeśli Ci bilet anulują i dostaniesz kasę z powrotem nie rozpaczaj i kup następną ofertę. Jeśli na 2 miesiące przed wylotem bilety ciągle będą kupuj doloty i bezzwrotne hotele. Wcześniej nie ryzykowałbym kasy, której nie mogę odzyskać.
@dj3500
Ale w tym przypadku mówimy o lotach na jesieni. Jeśli EY anuluje nie będą czekali do listopada. W przypadku United problem był wielki bo wykupiono im prawie cały first na kilka miesięcy :) , a DOT (czy jak to się tam nazywa) napisał oficjalnie, że nie będzie interweniował. Tu błąd miał relatywnie niewielką skalę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:34 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 119
Zbanowany
Czarno to widzę. Z tego co ja widzę, to rezerwacja tanich biletów głównie poszła przez klony fluege.de.

Powinniście zaktualizować Wasz wpis Ostrzeżenie przed rezerwacją na Fluege.de o klony tej firmy. Na 90% ja jestem pewny, że airline-direct.de to klon fluege.de.

Wiele znaków na to wskazuje. Ja tylko podam jeden z przykładów. Po zamówieniu biletów na airline-direct.de pojawił się komunikat o treści:

Cytuj:
vielen Dank für Ihre Buchungsanfrage und das damit verbundene Vertrauen. Nach Rückbestätigung durch die Fluggesellschaft wird Ihre verbindliche Buchungsanfrage zur Festbuchung


"Wujek google" podpowiada kto identyczne komunikaty stosował (i jakie często z tego wychodziły problemy). Mowa o billigfluege.de. Przykładowy opisany problem (po niemiecku): http://www.frag-einen-anwalt.de/Stornie ... 78848.html

O znalezienie powiązania tych dwóch podmiotów (fluege.de oraz billigfluege.de) łatwo. Tutaj "pięknie" zostali opisani. http://www.computerbild.de/artikel/cb-N ... 64297.html

Cytuj:
Ticket-Betrug bei Unister? Kunden womöglich um 10 Millionen Euro geprellt

Neue Enthüllungen im Fall Unister: Der Internet-Reisevermittler (Ab-in-den-Urlaub.de, Travel24.com) hat nach gemeinsamen Recherchen des ARD-Magazins „Fakt“ und COMPUTER BILD mutmaßlich jahrelang und systematisch Kunden beim Verkauf von Flugtickets geprellt. Betroffen sind tausende Verbraucher, die zwischen 2008 und 2013 einen Flug über die Webseiten Fluege.de, Flug24.de und Billigfluege.de gebucht haben. Sie können nun Schadensersatzansprüche stellen.


Coś po polsku: http://podroze.onet.pl/niemiecki-potent ... awem/e64t4

Cytuj:
Trzech menadżerów Unister, w tym szef firmy, Thomas Wagner, zostało aresztowanych. I choć wkrótce ich uwolniono, wizerunek grupy bardzo na tym ucierpiał. Co więcej, jeśli oskarżenia się potwierdzą, grozi im do pięciu lat więzienia. Już teraz część partnerów firmy, w tym TUI, zerwało umowy z Unisterem


Uważam, że Wy "odwalacie kawał dobrej roboty". Sporo ludziom pomagacie. Liczę na Was, że zaktualizujecie ostrzeżenia przed fluege.de o ich klony, gdyż widać, że Ci sami ludzie próbuje szerzyć swoją "mało ciekawą" działalność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: savoj oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group